A Garage Zander is al duurzaam I Willibrorduslezing en pianoconcert in de Cultuurkoepel iw 13 Ld I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N -• Lars Brillen stopt Kapsalon De Boer veranderd van naam en logo 1 UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2017 HEILOO - Met het motto 'denken in oplossingen, niet in problemen', steeds sprankelende acties en een zich constant vernieuwend assortiment heeft Lars Brillen aan de Stationsweg 89A in Heiloo in de voorbije negen jaar een heel sterke positie opgebouwd in het segment van de exclusieve desig- nbrillen. Toen tijdens het dieptepunt van de crisis de ene na de andere win kel omviel, startte opticien-ondernemer Lars Bakker er juist een webshop in sportbrillen op sterkte naast. Door keihard werken is hij daarmee inmid dels marktleider "Dat dwingt me tot een keuze," stelt Lars. "Hoewel ik de altijd prettig persoonlijke connectie met mijn Lars Brillen-klant zeer ga missen, ligt mijn toekomst bij mijnsportbrilshop.nl. Maar met Lars Brillen neem ik afscheid met een onvergetelijke LEXIT SALE." LEXIT Exit Lars Brillen? Ja, maar niet zonder meer. Want Lars Brillen haalt in de laatste week van oktober en de hele maand november met de LEXIT SALE letterlijk alles uit de kast. En het grote voordeel die laatste maand is een LEXIT-korting van wel 50% op een complete bril in elke mogelijke uitvoering. Dus wie toe is aan een nieuwe bril en de nieuwste look, moet nu toeslaan. mijnsportbrilshop.nl "Wanneer ik op donderdag 30 november om half zes de deur van de winkel definitief achter me dicht trek, sluit ik een mooie en belangrijke fase van mijn leven af. En ook van mijn klanten, realiseer ik me. Maar die weet ik in zeer vertrouwde handen bij collega Zonneveld Optiek aan het Stationsplein 24, die onze service en abonnementen vanaf 1 december overneemt. Overigens kom ik velen van hen vast virtueel weer tegen op mijnsportbrilshop.nl of vanaf januari zelfs persoonlijk in mijn showroom in multibusinesscenter 'De Telefooncentrale' in Alkmaar aan de Koelmalaan 350, het gebouw met de KPN-zendmast langs de A9," besluit Lars. "Heel graag tot ziens." HEILOO - MH Kapsalon in Heiloo is trots op haar nieuwe logo en naam. Waarom de kleur groen? MH Kapsalon is bewust groen. Het staat voor een nieuwe manier van werken, een ambitie om met natuurlijke producten te werken. Voorop staan vooruitgang, onderzoek, kwaliteit en duurzaamheid, duurzame materialen in samenhang met de natuur. Het zal even wennen zijn, zowel voor ons als voor alle klanten maar voortaan nemen wij de tele foon op met MH Kapsalon. Haarwerkstudio blijft wel onder de naam De Boer werken. Vanaf 1 november heeft onze collega Marijke Eekhout een nieuwe uitda ging bij de ING bank, een dappere stap. Wij zijn ervan overtuigt dat het haar gaat lukken. Marijke, heel veel succes met je nieuwe loopbaan. Het adres: MH Kapsalon, Van Aostastraat 4, 1851 JC, Heiloo. Tel.: 072-5337660. Internet: www.mariskahoetmer.nl. HEILOO - Bouwend Nederland wil vanaf 2020 alle nieuwbouw- productie in de woning- en utiliteitsbouw duurzaam bou wen. Garage Zander aan de Nijverheidsweg 8 in Heiloo heeft hier niet op gewacht. Door Harm Hofman en Henk Pruiksma Al ruim tachtig jaar en drie gene raties lang is Garage Zander inge steld op veranderingen waarvan de laatste twee in het vernieuwde pand op industrieterrein Oosterzij. De auto werd van een statussymbool voor de notabelen tot een regulier vervoersmiddel. De computer deed zijn intrede, zowel in de auto als in de garage. De politiek ging zich steeds nadrukkelijker manifesteren en de wetgeving schreef strikter voor. Ook de klant liet zich horen; het gaat hem tegenwoordig niet alleen meer om het modelletje, de kleur en het comfort, hij wil met een minder bezwaard geweten betaal baar de weg op. En daar komt de constante van Garage Zander om de hoek kijken via de dienstverlening waardoor het bedrijf van oudsher bekend is. Dit betekent weten wat de klant wil en wat je als onderne mer wilt. De gezamenlijke noemer bleek duurzaamheid. Duurzaam is goedkoper Eigenaar Rob Zander: "Ik houd mijn jaarlasten graag laag en ieder een weet dat de energielasten over het algemeen alleen maar blijven toenemen. En als Nederland op ter mijn van het gas af moet, dan heb ben wij dat al gedaan. Dan betaal je direct al geen vast recht meer voor een gasaansluiting." Vreemd genoeg rekende Liander 600 euro voor het ophalen van de gasmeter, terwijl het juist de overheid is die dat wil afdanken. Rob denkt dat hij daar wel overheen komt. Zijn energie kan hij beter voor andere dingen gebrui ken. Zo stak hij zijn licht op bij col lega-ondernemers. Zelf energie produceren en minder verbruiken Rob ging te rade bij ervarings deskundige Alewijn Ott van de Aalsmeerse Plantenhal en Ondernemend Heiloo. Nu voorzien honderdvijfentwintig zonnepane len in de energiebehoefte van het gehele bedrijf. Twee radiatoren zijn verbonden met twee warmtepom pen. Die verwarmen het gasloze pand in de winter en zorgen in de zomer voor verkoeling. Door de isolering te optimaliseren hoeven zij geen overuren te maken. Ook de van bewegingingssensoren voor ziene LED- verlichting gaat onnodig verbruik tegen. De ramen zijn HR++ en de nationale kierenjacht van Koot&Bie kwam hier tot een hoog tepunt. Tot slot: de toonzaal en de eerste verdieping zijn voorzien van vloerverwarming en in de receptie is de verwarming in de muur ver werkt. Dat is mogelijk door het lage temperatuursysteem dat is toege past. Duurzaamheid plus Duurzaam is meer dan bezuinigen op energie. Garage Zander voert de oude olie en andere vloeistoffen gescheiden af. Ook het ijzer, rub ber, papier en plastic. De werkvloer heeft een goot voor de (te scheiden) restolie en het water. Uiteraard slaat men ook de accu's apart op. Als de klant dat wil worden waar mogelijk delen van andere auto's hergebruikt. Die moeten wel goed zijn want kwaliteit staat voorop. Duurzaam heeft de toekomst Duurzame bedrijfsvoering is een voortdurend proces. Rob wil een laadpaal voor elektrische auto's. Logisch als je monteurs voor dat type auto een opleiding volgen en in de garage alle voorzieningen aan wezig zijn. Op termijn is energie opslag te overwegen. Dat kan met oude accu's van elektrische auto's die nog prima zijn voor stationaire toepassing. Een groen dak zou de isolatie verbeteren en de opbrengst van de zonnepanelen iets verhogen. Sedumdaken nemen ook nog CO2 op. Een scorebord dat aangeeft hoeveel groene energie wordt opge wekt, dat zou het duurzame imago van Garage Zander zeker verster ken. Maar ja, ook duurzaamheid kent zijn haalbaarheid. Lokaal keurmerk? Garage Zander voldoet nu al aan de doelstelling die Bouwend Nederland voor 2020 stelt. Ondernemend Heiloo, wordt het tijd voor een lokaal duurzaam keurmerk? HEILOO - De Stichting Vrienden Cultuurkoepel Heiloo pre senteert op 4 november de 3e Willibrorduslezing met Martin Sommer. 'Van kerkse dwang naar over- heidsdrang'. 's Middags, vooraf gaand aan de lezing, bestaat de mogelijkheid een concert van de bekende Russische pianiste Olga Pashchenko bij te wonen. Zij brengt populaire werken van onder andere Beethoven, Mendelssohn en Chopin ten gehore. Tussen concert en lezing kunnen bezoekers een win terse maaltijd gebruiken, bereid door de 'Keuken met Karakter'. Voor het concert of het concert/ maaltijd/lezing-arrangement is een toegangskaart nodig. Kaarten voor dit arrangement zijn uitsluitend in de voorverkoop verkrijgbaar via www.cultuurkoepelheiloo.nl en bij de Verhalenkamer/VVV op Landgoed Willibrordus. Het uitslui tend bijwonen van het middagcon cert (toegang 10 euro) of de avond lezing (gratis) is ook mogelijk. Martin Sommer Martin Sommer (1956) studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Sinds 1987 werkt hij bij de Volkskrant, onder ande re als correspondent in Parijs. Tegenwoordig schrijft hij op zater dag het politieke commentaar voor de krant. Zijn laatste boek 'Wat een held!' (2012) gaat over helden in de vaderlandse geschiedenis. In navol ging van de lezing van vorig jaar zet Martin Sommer in zijn tafelrede het gedachtegoed van Willibrordus af tegen de huidige tijd. Dit doet hij op de zijn gebruikelijke inspirerende wijze. "Een lezing vernoemd naar de heilige die het christendom in deze streken bracht, kan niet voorbijgaan aan het geloof. Naar de kerk gaan velen allang niet meer. Maar is met God ook de geest van het christen dom verdwenen, duizend jaar van omgangsvormen, van gevoelens, gewoonten en manieren van denken en doen?" Martin Sommer heeft dat altijd een raar idee gevonden. In zijn verhaal heeft de overheid een groot deel van de christelijke moraal over genomen. Olga Pashchenko De Russische pianiste Olga Pashchenko, geboren in 1986 in Moskou, studeerde piano vanaf haar zesde levensjaar; als negenja rige gaf ze haar eerste solorecital in New York. Naast solorecitals speelt Olga regelmatig in kamermuzikaal verband of als soliste met orkest. Buiten Rusland trad ze op in onder andere Duitsland, Frankrijk, België, Italië, Nederland, Zwitserland en de VS. Ze is regelmatig te gast bij zowel oude als nieuwe muziekfestivals. Olga Pashchkenko behoort dankzij haar veelzijdigheid, een fabelachtige techniek en haar gepassioneerde spel tot een van de spannendste pia nisten van de jonge generatie. Haar repertoire reikt van Bach en tijdge noten op klavecimbel en Mozart en Beethoven op historische piano, tot twintigste-eeuws en hedendaags repertoire op moderne Steinway. In maart 2017 is Olga Pashchenko benoemd tot docent fortepiano aan het Conservatorium van Amsterdam en volgt daarmee Richard Egarr in die functie op. Olga Pashchenko. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13