Natuurwandeling Noorderneg Heiloo Ypestein Festival groot succes Scouting Victorie bedankt sponsors De Zuidwester is gezond Burgemeester spreekt op bijeenkomst voor kankerpatiënten KiKa versnelt de overwinning op kinderkanker 15 i-VT. Ga naar www.kika.nl en/of STEUN DAAROM KIKA! UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2017 Groep 3-4 verzorgde een spetterend circnsoptreden tijdens het festival. Aangeleverde foto HEILOO - Het is al even gele den, maar wel lenk om op terng te kijken. De Panlnsschool orga niseerde vrijdag 13 oktober he Ypestein Festival. De organisa tie lag volledig in handen van de kinderen, niteraard onder bege leiding van de leerkrachten. Na een officiële vergunningsaan vraag bij de gemeente en het schrij ven van ondernemingsplannen, konden de festivalorganisatoren en de bedrijfjes van start met de prak tische voorbereidingen. Er was een zeer gevarieerd aanbod van optre dens, workshops, spelletjes en de verkoop van eten, drinken en zelf gemaakte spullen. De kinderen van de Paulusschool hebben echt een topprestatie geleverd! Met enthousi asme, inzet van talent, taakgericht- ALKMAAR/ HEILOO - Het inloophnis voor kankerpatiën ten 't Praethnys organiseert vrijdag 27 oktober de jaarlijkse Walk, met als thema 'Samen'. Deze manifestatie is bestemd voor iedereen die geraakt is door kanker. Vanuit 't Praethuys wande len de deelnemers naar het bos aan de Westerweg, waar op een open plek een korte ceremonie wordt gehouden. Er zijn meerdere spre kers waaronder burgemeester Hans Romeyn van Heiloo, coördinator Tanja Schipper van 't Praethuys en Maria Luyckx, geestelijk verzorger NWZ. Gedichten worden voorgedra gen door Marianne van der Linden heid en ondernemerschap maakten ze er samen een topfestival van. Het drukbezochte festival leverde meer dan €1200,- op, bedoeld om samen met de kinderen een mooi vijfen twintigjarig jubileum te vieren. Het motto van de Paulusschool, 'Leren voor het leven', werd met dit evenement maar weer eens ste vig onderstreept. De school werkt al jaren ontwikkelingsgericht, waarbij nieuwsgierigheid, onder zoek, ondernemen, presenteren, samenwerken en deelnemen aan de echte wereld belangrijke pijlers zijn. Bent u nieuwsgierig naar het onderwijs op de Paulusschool? Een afspraak maken voor een rondlei ding kan gemaakt worden via www. depaulusschool.nl. en Michèl Dölle, respectievelijk gast en vrijwilliger van 't Praethuys. Muzikale ondersteuning is er van het koor van 't Praethuys onder begeleiding van Pieter Ignatius. Ronald Smits verzorgt een instru mentaal intermezzo. Tijdens de ceremonie is er een moment van stilte en worden er rozen in een hart geplaatst, waarbij we stilstaan bij wat kanker voor ons betekent. De afsluiting is omstreeks 14.45 uur en eventueel is er koffie en thee na afloop in 't Praethuys. Ontvangst in 't Praethuys aan Westerweg 50 in Alkmaar is om 13.45 uur. Voor meer informatie: www.praethuys.nl. HEILOO - Zondag 29 okto ber is er weer een extra IVN- natuurwandeling in het recre atiegebied Noorderneg, aan de westkant van Heiloo. Vroeger was het een deel van een ruime strandvlakte, tussen de strandwal van Heiloo en de dui nen bij Egmond. Een jaar of dertig geleden is daar een park 'overheen gelegd', maar sporen van die strand vlakte zijn nog wel te zien. We kij ken hoe het park er in de herfst bij ligt: hoe de bladeren aan de bomen en struiken verkleuren en afvallen, de kruiden langs de paden afster ven of juist al weer groen worden als voorbereiding op de lente, en ook treffen we nog wat paddenstoe len aan. Op de grote plas dobberen verschillende soorten eenden en in of rond de struiken zijn mogelijk al echte wintervogels zoals koperwie ken te zien of te horen. De wandelaars starten om 10.00 uur op de parkeerplaats bij zwem bad het Baafje, aan de Omloop in Heiloo. De excursie duurt onge veer twee uur. Aangelijnde hon- HEILOO - Basisschool De Znidwester in Heiloo behaalde het vignet Gezonde School. Werken aan gezondheid op school loont. Het draagt bij aan betere schoolprestaties, minder schooluitval en een gezondere leef stijl. Zo zorgt De Zuidwester voor actieve en gezonde leerlingen, een veilige schoolomgeving, een fris kli maat én heeft de school aandacht voor de persoonlijke en sociale ontwikkeling van haar leerlingen. Bovendien heeft de school speciale aandacht voor het themacertificaat Bewegen en Sport. Hiervoor wor den diverse activiteiten ingezet. In de week van 2 oktober startte het ALCIS Active Learning Chlidren in Schools) project. Leerlingen komen door dit project en de aangebo den lessen van Dorssports onder meer in aanraking met bootcamp, body-impact en zumba. Leerlingen volgen op school het project door lessen in gezonde voeding, hydra- tering en vormen van beweging, en de resultaten die dat kan opleveren voor een gezonde leefstijl. Ook is De Zuidwester partner in het gemeente project Appeltje Eitje. HEILOO - Sconting Victorie Heiloo vierde zaterdag 14 okto ber haar zeventigjarig jnbi- lenm met leden en ond-leden. Dat gebeurde bij troephnis De Bolder aan de Westerweg. De opening betrof een spetterend gastoptreden van Vive les Gueux, waarna de leden aan hun dagpro gramma begonnen. Alle leden maak ten een eigen Victorie-weersteen. Ze lunchten samen en 's middags stonden diverse spellen in het bos op het programma. Aansluitend was er een gezellige barbecue met leden, ouders, broertjes en/of zusjes en oud-leden. Het weer werkte geluk kig mee. Namens de leden werd er een cheque aangeboden. Het geld wordt besteed aan botenonder- houd. 's Avonds was er een reünie voor oud-leden waarbij onder het genot van een drankje herinnerin gen werden opgehaald en cadeaus werden overhandigd. Al met al een zeer geslaagd jubileum waarop de Heiloose vereniging trots mag zijn. den mogen mee. Stevig schoeisel wordt aanbevolen vanwege hobbe lige gedeeltes en warme en wind- dichte kleding komt vast ook van pas. Opgave vooraf is niet nodig. Herfsttinten in de Noorderneg. Het team van De Zuidwester is trots om een Gezonde School te zijn. "Vanaf nu hangt op de gevel van onze school het logo 'Gezonde School'. Zo kan iedereen op het schoolplein zien dat onze school Scouting Victorie bedankt hier bij Vive les Gueux, alle sponsoren (waaronder Albert Heijn, Vomar en bakkerij Kaandorp), ouders, leiding, Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar han- neke@ivnnkl.nl of bellen via 072 - 5337601. Zie ook www.ivn.nl/nkl. Foto: Paul ten Have een gezonde school is!" Gezonde School is een samenwerking tus sen diverse landelijke organisaties. Wilt u meer weten over (het vignet) Gezonde School? Kijk dan op www. gezondeschool.nl. bestuur, stamleden en andere vrij willigers. Zonder deze hulp, sponso ring en grote opkomst was er geen feest geweest, dus daarom bedankt. Sconting Victorie had een mooie dag! Aangeleverde foto ADVERTENTIE kinderenkankervrij STICHTING KIKA Gezond bezig. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15