Concert De Vredeburgers Let's do it kids op de Sint Jozefschool van De Beeck naar De Blinkerd Natuurgidsencursus bij Natuur Instituut regio 19 Gemeente Bergen: Samen eten in Limmen Hoed je voor winterkou Een kabouter met doedelzak. Aangeleverde foto LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers onder leiding van Gerard Leegwater geeft op zondag 29 oktober een geva rieerd middagconcert in de Corneliuskerk te Limmen. Aan dit concert wordt medewer king verleend door sopraan Sabine Kirsten. Janneke Koetsier bege leidt koor en solisten op de vleugel, tezamen met een strijkensemble. De Vredeburgers brengen traditie getrouw licht klassieke koorwer ken, toegankelijk voor een breed publiek. Zij onderscheiden zich door het accent op operamuziek te leg gen. Op het programma staan vóór de pauze bekende religieuze wer ken van W.A. Mozart, onder meer Laudate Dominum en Ave Verum. Daarna volgt een selectie uit de opera Iphigénie en Tauride van Chr. W. von Gluck. Na de pauze worden de zes nocturnes van W.A. Mozart gezongen. Het concert wordt afge sloten met een grote selectie uit de opera Undine van A. Lortzing. De aanvang van het concert is 15.00 uur. Kaarten kunnen tele fonisch worden besteld bij Ria Hooijboer (072-5052235) en bij Clementine Bruschke (072-5052087) of per e-mail: info@devredeburgers. nl. Tevens zijn kaarten verkrijgbaar op de middag van het concert bij de ingang van de kerk. De kerk aan de Dusseldorperweg 74 is open om 14.30 uur. Gemengd koor De Vredeburgers. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - De leerlingen van groep 1 tot en met 8 van de Sint Jozefschool namen woensdag deel aan het project 'Let's do it kids'. Het project maakt de kinde ren bewust van de noodzaak van schone dorpen, steden en wate ren, en dat we daar ook zelf ons steentje aan kunnen bijdragen. Voor groep 4 tot en met 8 bestond het programma uit drie onder delen. In de les 'Vang' (Van Afval Naar Grondstof) werd onder meer besproken wat we het beste kun nen doen met ons afval. Van herge bruik, verbranden, opwekken tot energie en recyclen. De les 'Plastic soep' ging over het vele plastic dat wij weggooien en dat via de straat, regenputten en waterwegen in de zee terechtkomt. Een slechte zaak, want plastic wordt in de natuur niet volledig afgebroken. De derde les was een buitenles over zwerfafval. De leerlingen gingen de wijk in op zoek naar afval en kwamen met zak ken vol terug. Ze schrokken van de hoeveelheid afval die ze onderweg tegenkwamen. De groepen 1 tot en met 3 werden getrakteerd op een heuse kabouter met doedelzak die de kinderen mee nam naar de speelzaal en daarna een theaterprogrammaatje voor hen in petto had. Ook deze groep kinderen volgden de les 'Vang'. Het was een zeer inspirerende ochtend waarbij alle kinderen zeer betrok ken en enthousiast waren. BERGEN - In verband met de brand in sporthal en zwembad De Beeck worden de vergade ringen van de gemeenteraad en de raadscommissies van Bergen voorlopig gehouden in De Blinkerd aan He ere weg 150 in Schoorl. De Algemene Raadscommissie van donderdag 19 oktober 2017 wordt gehouden in De Blinkerd. Op last van de brandweer kan een een beperkt aantal bezoekers aan wezig zijn in de zaal. Daarnaast wordt bezoekers gevraagd rekening te houden met de beperkte par keergelegenheid in de omgeving. Helaas is het niet mogelijk om de vergaderingen live uit te zenden. Wel worden er audio-opnames gemaakt. Deze zijn enkele dagen na de vergadering beschikbaar via het Raadsinformatiesysteem (RIS) van de gemeente op www. raadbergen-nh.nl. LIMMEN - In navolging van de actie Samen Eten in de Week tegen Eenzaamheid wordt in Limmen weer een gezellige maaltijd georgani seerd. Wie aan wil schuiven voor wat gezelligheid kan op woensdag 8 november terecht in de protestantse kerk aan de Zuidkerkenlaan 25. De deur staat open vanaf 17.00 uur en om 17.30 begint de maaltijd. Bij de uit gang staat een mandje voor een vrijwillige bijdrage. Graag opgave i.v.m. de voorbereiding en het aantal plaatsen: tel. 072-5052871 of per e-mail: margreetdenekamp@outlook.com. EGMOND AAN DEN HOEF - Zondag 29 oktober zetten de leden van het gilde der beHOEders voor het twintigste seizoen de hoed op om zich te behoeden tegen het winterse weer. Dit gaat plaatsvin den in de bijzondere ambiance van de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Het gilde, opgericht in 1998 op verzoek van de gilde in Zottegem (stad Egmont) in België, zet zich in voor het dragen van de hoed op straat en in openbare ruimten. Behoeden is hun motto. Gedurende het jaar ontmoeten de broeders elkaar voor een etentje, uitje of een thema-avond. Belangstellenden zijn vanaf 15.00 uur van harte welkom op de Slotweg 19 om kennis te maken met het gilde. Het liefst met hoed op! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 17