Gruwelijk feestelijke opening bibliotheek Halloween spooktocht bij Manege de Hoef Natuurgidsencursus bij Natuur Instituut 19 Egmonders exposeren tijdens Kunst10daagse REGIO INGEZONDEN MEDEDELING Albert Heijn Limmen bestaat 25 jaar Bijeenkomst voor familie van alcoholist Jazz in museumhoeve Overslot UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2017 LIMMEN - Albert Heijn Limmen heeft wat te vieren en dat gaat dan ook groots gebeuren. Er zullen grote prijzen te winnen zijn en dat vier weken lang. Op www.ahlimmenprijzenfestival.nl kan een account aangemaakt worden en ontvangt de klant een digitale spaarkaart. Bij iedere 15 euro aan bood schappen krijgt de klant aan de kassa een unieke code. Na het invoeren van vijf codes is de spaarkaart al vol. Vervolgens kan er ingezet worden op een laptop, een iPad, een Playstation, legopakketten en nog veel meer prij zen. Er kan ook gekozen worden voor een gegarandeerde prijs. Deze week is dat een vers afgebakken appeltaart van de bakkerij. Iedere week zijn er nieuwe prijzen te winnen. Op 18 november 1992 opende Albert Heijn Limmen na acht maanden van bouwen haar deuren aan de toen pas geas falteerde straat de Vuurbaak. Vele huizen in de aangrenzende wijk werden net opgeleverd. De winkel had een vloeroppervlakte van 810 vierkante meter. Er werd gestart met vijftig full- en parttime medewerkers, waarbij een grote groep in omliggende AH-winkels stage liep. Mariska Koopmans en Marit Groot-Jonker werken allebei nog steeds in de winkel. De winkel had een eigen slagerij, gerund door de heer Van Westerhoven. Je betaalde er met guldens, er werden nog cheques geaccepteerd en er was een luikje met een bel waar je je lege flessen kon afgeven aan een medewerker. Inmiddels is er twee keer verbouwd en is zowel de winkel als het aantal medewerkers ruim verdubbeld. Albert Heijn Limmen wordt geroemd om haar enthousiaste groep medewerkers en de hoge mate van beschikbaarheid van de zestienduizend producten. Als lezer van Uitkijkpost ontvangt u een code van ons. Zie voor de code de advertentie in deze krant. Maak snel een account aan op de site. LIMMEN - Op vrijdag de 13e (oktober) vierde basisschool De Kerkuil in Limmen samen met wethouder Marcel Steeman de officiële en 'gruwelijk enge' start van de Bibliotheek op School. Daarnaast werd ook de vernieuwde bibliotheek geopend. Om de samenwerking tussen bibliotheek en school extra te bekrachtigen, was een delegatie van de leerlingen uitgenodigd in de bibliotheek. Alle leerlingen heb ben in het kader van het thema van de Kinderboekenweek, 'Gruwelijk eng', hard gewerkt aan gruwelijk enge raadsels, verhalen, tekeningen en knutselwerken. Leesconsulente Rian Koopman vertelde met welke projecten de leerlingen zich heb ben beziggehouden. Wethouder Marcel Steeman nam de prijsuitrei king voor de groepen 7 en 8 voor zijn rekening. En.eindelijk liet het heksje dat achter het heksendeur- tje woont zich zien. Met de handte- keningen onder de overeenkomst van Erna Winters, directeur van Bibliotheek Kennemerwaard, en Helga Dol, directeur van De Kerkuil, was de aftrap compleet. Na deze officiële opening is er een gruwe lijk enge tentoonstelling van al het werk van de leerlingen waar hun ouders, grootouders en andere fami lieleden tijdens openingstijden van de bibliotheek naar kunnen komen kijken. Ook de week erna bleef de tentoonstelling voor iedereen te bezichtigen. EGMOND AAN DEN HOEF - In het kader van Halloween organiseert Manege de Hoef in Egmond aan den Hoef op 28 oktober een spooktocht voor alle jongeren uit de buurt. Iedereen mag meedoen, je hoeft hiervoor niet lid te zijn van de manege of te kunnen paardrijden. Om 19.30 uur gaan alle lichten uit en kan het griezelen beginnen. De start is in de kantine van de manege waar een spannend verhaal begint. De tocht voert door de donkere stal len waar je onderweg allerlei enge figuren tegenkomt. Wil jij een spannende avond bele ven? Kom dan langs op 28 oktober op de Herenweg 130 in Egmond aan den Hoef. Aanbevolen leeftijd: acht tot negenennegentig jaar. Gratis entree, aanmelden is niet nodig. Aangeleverde foto BERGEN - Voor de negentiende keer exposeren Huug Zentveld en Jos Apeldoorn tijdens de kunst10daagse in Bergen. In de Spiegelzaal achter in t Oude Raethuys aan de Raadhuisstraat 2-4 hangen schilderijen van beiden en houten beelden van Jos. Het eve nement is tot en met 29 oktober dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Er is altijd een van de heren aanwezig. ALKMAAR - Brijder in Alkmaar organiseert dinsdagavond 14 november een gratis informatie avond met als thema 'Omgaan met iemand die te veel alcohol drinkt'. De avond is bestemd voor partners, volwassen kinderen, familieleden, vrienden en andere verwanten van mensen met een alcoholprobleem. Tijdens deze avond is ook een familie-erva ringsdeskundige aanwezig die u vragen kunt stellen. Als u wilt deelnemen, vragen wij u zich van te voren aan te mel den. De gratis bijeenkomst vindt plaats van 19.30 tot 22.00 uur bij Brijder op de Kees Boekestraat 20 in Alkmaar. Voor meer informatie en inschrijving kunt u bellen met het secretariaat van de afdeling Het preventie-telefoonnummer is 088-358 22 60 of stuur een e-mail via preventie@brijder.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - Muziekliefhebbers kunnen zon dag 29 oktober weer genieten van een live jazzconcert in de bijzon dere ambiance van museumhoeve Overslot. Al lang heeft drummer Peter van Raamsdonk een voor liefde voor de minder bekende juweeltjes uit het jazzrepertoire. Om deze weinig gehoorde muziek over het voetlicht te brengen heeft hij het jazzkwartet Pete's Deconstruction Company (PDC) opgericht. Omringd door topmu- zikanten ontstaat de juiste sfeer voor eigenwijze vertolkingen van onbekend jazzrepertoire en eigen composities. PDC speelt vanaf 16.00 uur in deze eeuwenoude hoeve met de weergaloze akoes tiek aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. Entree is gratis. ALKMAAR - Wilt u ook meer weten over de natuur in Noord Holland en graag vertellen over flora en fauna? Word dan Natuurgids! Op woensdag 1 november start het Natuur Instituut weer met een gratis introductie voor de oplei ding tot natuurgids in de provincie Noord-Holland. Na ruim een jaar wordt de cursus afgesloten met het officieel erkende diploma voor Natuurgids. De opleiding omvat ruim 45 theorieavonden en praktijk bijeenkomsten in de natuur. De the orie vindt op woensdagavond plaats en wordt in Alkmaar gegeven. De praktijkbijeenkomsten vinden veel al op zaterdag plaats in de natuur. Hiervoor worden diverse mooie bio topen in Noord-Holland bezocht. Het hoofdthema van de opleiding is "Méér natuur en een beter milieu". Vooral in het steeds meer verstede lijkte Noord-Holland is dit belang rijk. Een natuurgids is een kaderlid die dit tracht te bereiken door diver- se activiteiten over natuur, milieu of landschap te organiseren of uit te voeren. Na afloop van de cursus zijn alle natuurgidsen echter vrij om zelf te besluiten hoe ze hun kennis en vaardigheden eventueel inzetten. Dat mag bij elke natuurorganisatie, maar het is in principe voor eigen gebruik en eigen ontwikkeling. Het Natuur Instituut kent dan ook geen verplichte lidmaatschappen tijdens of na de cursus. De lessen worden verzorgd door hoogleraren, biologen en natuurgid- sen, met een enorme schat aan erva ring op hun vakgebied. Ter onder steuning van het huiswerk beschikt u over een digitaal blackboard en ELO (elektronische leer omgeving). Voor alle cursisten zijn microsco pen en verrekijkers aanwezig. Voor inlichtingen kunt u de website raad plegen of een e-mail sturen naar info@natuurinstituut.nl. Aanmelden voor de gratis en vrijblijvende infor matieavond op woensdag 1 novem ber om 19.30 uur kan via de website www.natuurgidsen.nl. Natuurgids Channah Krepel beleeft met veel plezier het slooton- derzoek in een waadpak. Foto: Natuur Instituut Prijsuitreiking met Marcel Steeman, Aangeleverde foto Durf jij mee? Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 19