Toen Nu HEILOO A Donatie voor Ronald McDonald Kinderfonds R cm i Uitèiées^ HOOG EN LAAG Van Westenweg naar Westerweg HET NIEUWE Uitkijkpost. De STRAATNAMEN verkoopprijs is BOEKj&VAN «15.95. I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N r- i Open dag Kits Oonlie Boekenstein Nivon jeugdcursus Geologie KORTOM Duurzame bouwmarkt en huizenroute INGEZONDEN BRIEF Effe denktanken UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2017 WILT U MEER WETEN? Lees dan verder in Het Nieuwe Straatna menboek van Heiloo. Het boek is te koop bij diverse (boekwin kels in Heiloo en Genoemd naar de oude naam van een akker die daar heeft gelegen. De huisjes moesten in 2008 plaats maken voor appar tementen. HEILOO - Kinderopvang Kits Oonlie Boekenstein biedt dagopvang voor kinderen van nul tot vier jaar, maar ook opvang voor peuters gedurende de schooltijden. Kits Oonlie Boekenstein aan Boekenstein 46 in Heiloo houdt woensdag 1 november een open dag tussen 9.00 en 12.00 uur samen met basisschool Willibrord. U kunt vrijblijvend een kijkje nemen en uw kind(eren) laten meespelen. Tussen 10.30 en 12.00 uur is de pedagogisch adviseur aanwezig voor ouders die graag een rondleiding willen of extra informatie willen ontvangen. De kinderen kunnen op het moment van de rondleiding samen met de kinderen van groep 8 van basisschool Willibrord zaadjes planten of met een van de medewerkers van Kits Oonlie hun rekenprikkels stimuleren aan de hand van een blokkenspel. Meer informatie ontvangt u tijdens de open dag of kunt u aanvragen bij de centrale administratie van Kits Oonlie. Tel.: 072-5323576, e-mail: info@kits-oonlie.nl. De eerste serie van drie lessen is op woensdagmiddag 8, 15 en 22 novem ber van 15.30 uur tot 17.00 uur op de locatie Paulusschool. Adres: De Hucht 6 in Heiloo. De tweede serie van drie lessen op woensdagmiddag van 15.30 uur tot 17.00 uur op de Paulusschool is op woensdag 7, 14 en 21 maart 2018. Je kunt je door je ouder(s)/verzorgers laten aanmelden via de website van de geologische vereniging van het Nivon Heiloo onder vermel ding van 'jeugdgeologie', bij Paula Aelbers via mail: l_p_aelbers@hotmail. com of telefonisch via 06-10531137. De kosten bedragen 13 euro (voor drie keer) en kunnen bij de eerste les, liefst gepast, worden voldaan. De kosten voor Nivonjeugdleden bedragen 10 euro. Er kunnen per drie lessen twaalf kinderen meedoen, om te waarborgen dat er voor iedereen tijd en aandacht is. Tot ziens! HEILOO - Dat basisschool Meander in Heiloo een warm hart toedraagt aan het Ronald McDonald Kinderfonds werd vrijdag goed duidelijk. De leerlingen schonken op school een cheque van ruim 1143 euro aan Marjan van Empelen van deze orga nisatie. Het geld is de gedeeltelijke opbrengst van activiteiten tijdens de 'Feestweek' vanwege het vijfen twintigjarig bestaan van de school. Zo was er een fancy fair met onder andere 'Heel Meander Bakt'. De schooldirecteur en de bakker van banketbakkerij Van Velzen maakten deel uit van de jury. Samen proef den zij meer dan dertig taarten. Verder waren er onder andere een tombola, konden de kinderen spel letjes spelen en was er een waarzeg ster. De school doneert de helft van de opbrengst van de fancy fair aan het Ronald McDonald Kinderfonds. Meander draagt het fonds een warm hart toe, mede doordat twee gezinnen van de school enige tijd in de huizen verbleven. Meander leerlingen Anne en Lotte Hoffer logeerden vorig jaar regelmatig in het Ronald McDonald Huis in Utrecht, een plek waar familie van ernstig zieke kinderen dichtbij het ziekenhuis tijdelijk onderdak krij gen. Anne vertelde vrijdag tijdens de uitreiking dat ze dit huis zo fijn vond, omdat er een grote speel tuin was in de tuin. Verder was er veel speelgoed en vond ze de bed den heerlijk zacht. En het belang rijkste van het verhaal: ze was in de vakanties lekker dichtbij haar broertje Cees die toen ziek was en dus samen met het hele gezin. Haar zusje Lotte vertelde dat ze het lek kere eten in het restaurant in het ziekenhuis ook zo waardeerde. "Want ze hadden hier van die lekke re patatjes en lekkere mayonaise." Het team van de school en de kinderen zijn enorm trots op de opbrengst. Hetzelfde geldt voor Marjan van Empelen, vrijwUlig- ster van het Ronald McDonald Kinderfonds. Zij nam de cheque vrijdag dankbaar in ontvangst. Van Empelen: "We kregen van Meander een groot bedrag, dat is wel heel bij zonder. We zijn daar natuurlijk heel blij mee." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Dion Bolten, Marjan van Empelen namens het Ronald McDonaldfonds en Denisha Wortel. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 11 november informeert Heiloo Energie u over allerlei vormen van duurzaamheid bij u thuis en in uw bedrijf. Duurzame Bouwmarkt in 't Loo Daartoe organiseert zij in winkelcentrum 't Loo een grootse duur zame bouwmarkt die door wethouder Rob Opdam om 10.00 uur wordt geopend. Aan de markt nemen diverse plaatselijke aannemers, installa teurs en vervoerders deel. Zij vertellen u over isolatie, verlichting, zonne- en windenergie, warmtepompen, warmteterugwinning uit de lucht en uw douchewater en over de manier waarop u uw investering heel gunstig kunt financieren. Denkt u daarbij aan subsidie, groepsinkopen en crowdfunding. Duurzame Huizen Route Ook zeer informatief zijn de ervaringen van degenen die al verduurzaamd hebben. Om 12.45 uur leiden zij u vanaf het Witte Kerkje langs hun huizen en bedrijven, zodat u alles ter plaatse kunt aanschouwen en over de resul taten kunt horen. In deze editie kunt u al kennismaken met de duurzame Garage Zander (zie pag. 13). De integrale tekst van dit artikel kunt u inzien op www.uitkijkpost.nl. HEILOO - Uitgeest heeft al een spooronderdoorgang. Castricum wil er al lang een. Heerhugowaard sinds een jaar ook. Allemaal com plexe verkeerssituaties. Heiloo begint er eerder aan voor een relatief rustige weg. Tegen zo laag mogelijke kosten en zo veel moge lijk overlast. De Vennewatersweg is circa anderhalf jaar buiten gebruik. Wat vinden ze in Egmond- Binnen hiervan? Het verkeer zal worden omgeleid door woonstra ten. Daar komt nog bij dat het spoorboekloos rijden eraan zit te komen. Op zijn vroegst in 2019. Dan rijden de treinen minder synchroon en zijn de spoorbomen vaker dicht. In hetzelfde jaar staat de bouw van de onderdoorgang gepland. Dat lijdt tot conflicten en is niet acceptabel. Veel verkeers- hinder kan worden vermeden door de betonbak naast de huidige weg te bouwen. Het verkeer kan dan doorgaan op dezelfde weg en later worden verlegd in de onderdoor gang. Het kost naar verluidt wat meer voor omleggen K&L. De kos ten nu, gaan voor nog veel meer baat straks. Geluidsschermen zijn nu niet nodig en later ook niet als fluistertreinen rijden. Heiloo heeft weinig in kas, kunnen ProRail en de provincie Noord-Holland niet bijspringen? De wethouder komt niet met een verkeersplan maar denkt de overlast op te kunnen los sen door gedragsverandering. Laat het college en de coalitie daaraan beginnen met gaan verhuizen richting GGZ, aan de gunstige kant van de spoorlijn. De politieke tru- kendoos is open. De WOB wordt genegeerd. Verkeersonderzoek gaat onder tafel. Relevante info wordt achtergehouden. De burgers worden door de verkeersmangel gehaald. Een verkeersplan is nodig zonder gesjoemel met getallen. Heilooërs, laat niet met je sollen. Er is een denktank opgericht. Praten over gevolgen en het vervolg. Voor het verkeersef- fect op de leefbaarheid, door de omleiding dwars door Heiloo; pas een praktijkproef toe. Sluit de Vennewatersweg voor een week af. Het vervolg laat zich raden. De denktank is een politieke babbel truc; introduceer verkeersellende om over te praten, zet inwoners van Heiloo voor het blok en maak ze deelgenoot. Wat wordt voorzien staat vast in een verkiezingspro gramma. De komende volksraad pleging is in maart. Jaap Sombroek .1' 11 HEILOO - Vind je het leuk om eens meer te weten over mineralen, stenen en fos sielen, of misschien over zelf gevonden steentjes van het strand of van je vakan tie? Dan kun je je aanmel den voor de jeugdcursus Geologie. Wat gaan we doen? We gaan iets vertellen en laten zien over minera len, stenen en fossielen. Ook gaan we stenen zagen, hakken, slijpen en lakken. Dan gaan we kijken hoe de stenen en fossielen heten. Dat heet determineren. Dat doen we bijvoorbeeld bij een bergkristal, porfieren (porfirisch gesteente) en haaientanden. Ook gaan we proberen de drie soorten hoofdgesteenten te leren kennen. En nog veel meer! Van alle soorten hoofdgesteenten krijg je voorbeelden mee naar huis. Ook wat je zelf hebt gehakt en gezaagd mag je houden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7