Elektrisch rijden in Heiloo Keuze Thuistechnologie, over langer zelfstandig thuiswonen HEILOO DUURZAAM HEILOO GEMEENTE UITKIJKPOST 8 NOVEMBER 2017 Iedereen wil zo lang mogelijk zelfstandig thuis blij ven wonen op een veilige en verantwoorde manier. Dat thuistechnologie daarbij kan helpen, is lang niet bij iedereen bekend. Daarom hebben de gemeenten Alkmaar, Bergen, Uitgeest, Castricum, Heiloo, Heerhug- owaard en Langedijk samen voor inwoners, mantelzor- gers en professionals de 'Keuzewijzer Thuistechnologie' ontwikkeld. De keuzewijzer biedt inzicht en overzicht in thuistechnologie. In een paar klikken via http://keuze- wijzer.info geeft de wijzer onafhankelijk advies op maat. Alleen passende oplossingen en onafhankelijk advies De 'Keuzewijzer' inventariseert de situatie en behoefte van de betreffende inwoner en laat zien welke tech nologie hierbij in deze specifieke situatie kan helpen. Er worden alleen passende oplossingen getoond die voldoen aan de belangrijkste keurmerken. Het advies is onafhankelijk. De gebruiker krijgt een bondig overzicht van leveranciers van de getoonde oplossingen en kan prijzen en waarderingen opvragen. De wijzer toont han dige adressen uit de regio waar men terecht kan voor bijvoorbeeld begeleiding bij installatie. De Keuzewijzer heeft een klantenservice voor maatadvies. Inzicht en overzicht Met één handeling bijvoorbeeld het licht, de gordijnen of huishoudelijke apparaten en de verwarming bedie nen. Het kan.Thuistechnologie werkt alleen als het per soonlijken op maat wordt ingezet. Een succesvolle inzet hangt af van vele factoren zoals de leef- en woonsituatie van de persoon, de nabijheid of beschikbaarheid van hulp en of de beperkingen. De inzet van thuistech nologie voor iemand die samenleeft met een partner in een eigen woning (voor iemand met beginnende dementie), ziet er anders uit dan voor een alleenwonen de persoon (die slechthorend is en die door motorische beperkingen niet vaak de deur uitgaat) in een huurap- partement. De keuzewijzer biedt inzicht en overzicht. Voor meer informatie en contact: Thuissignaal, Menke Strijbis, tel. 06-12396730 Bezoekadres: Berenkoog 35 Unit 1.13, 1822 BH Alkmaar info@thuissignaal.nl https://thuissignaal.nl/ Hco komt Judp^at in de tlraet? Elektrische auto's hebben de toekomst. Het is dan ook niet gek dat er al ruim 12.000 laadpalen in Nederland zijn, om elektrisch rijden mogelijk te maken. En er komen steeds meer semi- en volledig elektrische auto's op de markt. Ook de gemeente Heiloo stimuleert inwoners en bezoe kers om een elektrische auto aan te schaffen en te rijden Het aantal openbare laadpalen in de gemeente wordt verder uitgebreid. Laadpaal aanvragen? Via www.laadpaal.mrae.nl vraagt u in een paar klikken heel eenvoudig een openbare laadpaal aan. U moet hiervoor in de gemeente Heiloo wonen, of minimaal 18 uur per week werken. Ook moet u een auto hebben die minimaal 45 kilometer elektrisch kan rijden. Verder bekijkt de gemeente of er eventueel al binnen 300 meter van uw adres een laadpaal staat. En dan? Als uw verzoek aan de voorwaarden voldoet en er onvol doende publieke laadpalen in uw buurt staan, wordt een geschikte locatie gekozen. Voordat de laadpaal geplaatst kan worden, moet de gemeente eerst een verkeersbesluit publiceren en de vergunning en netaansluiting aanvragen Een laadpaal bij u in de buurt? Rijdt u elektrisch of wilt u dat binnenkort gaan doen? Maar hebt u geen mogelijkheid om thuis de auto op te laden? Dan kunt u een openbare oplaadpaal in uw eigen buurt aanvragen. Deze kunnen u én andere buurtbewo ners of bezoekers dan gebruiken. Dit kan bijvoorbeeld ook als u regelmatig in de gemeente werkt. De gemeente kan zo'n paal voor u kosteloos regelen via de organisa tie MRA-Elektrisch. Wel betaalt u uiteraard zelf voor het opladen. Laadpas en laadtarieven Om een laadpaal te kunnen gebruiken, hebt u een laad- pas nodig. Die kunt u aanvragen bij een van de vele ser- viceproviders. De meeste laadpassen zijn geschikt voor alle openbare en semi- openbare laadpalen. Kijk voor een overzicht van alle providers en hun laadtarieven op www.zerijden.nl/laden/laadpassen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 18