tV T Hf Duurzaam Bouwloket helpt u op weg naar een comfortabel, energiezuinig en duurzaam huis HEILOO DUURZAAM HEILOO Ga voor gratis informatie en onafhankelijk advies naar www.duurzaambouwloket.nl. GEMEENTE 5. i UITKIJKPOST 8 NOVEMBER 2017 Op de televisie, radio en in de kranten wordt er veel aandacht besteed aan energiebesparing en het inves teren in energiebesparende maatregelen. Maar wat is nu écht interessant voor uw eigen woonsituatie? Wat is haalbaar? En misschien nog belangrijker: Wat kunt u beter niet veranderen aan uw woning? De gemeente Heiloo heeft een Energieloket waar u als inwoner terechtkunt voor gratis en onafhankelijk advies over duurzaam (ver)bouwen, energie besparen, energie opwekken, subsidie- en financieringsregelingen en be trouwbare uitvoerende bedrijven. Duurzaam Bouwloket helpt woningbezitters de vaste lasten laag te houden en de waarde en kwaliteit van hun woning in stand te hou den. Hoe? Daarover vindt u meer op de website www. duurzaambouwloket.nl. Voor vragen kunt u direct con tact opnemen met een adviseur, door te mailen (info@ duurzaambouwloket.nl) of te bellen (072 743 39 56). Na 2050 alle woningen GASLOOS en ENERGIENEUTRAAL Een woning zonder aardgasaansluiting en energiekos ten? Het lijkt onhaalbaar en te mooi om waar te zijn. Maar, de praktijk laat het tegendeel zien. Het is een landelijke trend om de woning te renoveren naar 'Nul op de Meter' of 'Energieneutraal'. Sterker nog, het Rijk heeft bepaald dat elke woning na 2050 aardgasloos verwarmd moet zijn. Dat geldt dus ook voor inwoners van de ge meente Heiloo. Er zijn bewoners die ervoor kiezen om hun woning in één keer volledig duurzaam te renoveren. Maar het kan ook in stappen. In beide gevallen wordt het door de gemeente aangeraden om een stappenplan te maken in overleg met een onafhankelijk expert van het Duurzaam Bouw- loket. Subsidie? Doe de subsidiecheck! Op dit moment is het verduurzamen van uw woning extra interessant, omdat u een gemeentelijk subsidie kunt aanvragen voor: het isoleren van de woning, HR++ glas, lage temperatuurverwarming, douche warmtete- rugwin-installatie en thuisaccu's. Wilt u meer informatie ontvangen over de subsidie regeling en hoe u deze kunt aanvragen? En bent u benieuwd welke regelingen er nog meer zijn? Doe de energiesubsidiecheck via www.duurzaambouwloket.nl/subsidieregelingen. Geef aan in welke maatregelen u interesse hebt en het Duurzaam Bouwloket zoekt het voor u uit. r O Wist u dat ruim 75procent van de verwar mingsinstallaties niet (goed) of zeer slecht is ingesteld? Door het vermogen van de ketel en de volumestroom door uw verwarmingssysteem goed in te regelen, verlengt u de levensduur én bespaart u gemiddeld 5 tot 15 procent op uw stookkosten. U kunt uw verwarmingsinstallaties door een instal lateur laten inregelen, maar u kunt het ook zelf doen aan de hand van een stappenplan (op te vragen bij het Duurzaam Bouwloket). Zoekt u een betrouwbare installateur? Neem dan ook eens contact op met het Duurzaam Bouwloket. O Wist u dat het vervangen van halogeen lampen door LED-lampen meestal in 2 tot 3 jaar is terugverdiend7 De terugverdientijd is onder andere afhankelijk van het aantal brand- uren, de aanschafprijs en het vermogen (Watt) van de oude en nieuwe lamp. De moeite waard om eens na te gaan, want vaak kunt u met LED-verlichting zeker 65 procent besparen op het elektraverbruik voor de verlichting. ©Wist u dat het aanbrengen van een bo dem-afsluitende isolatielaag en ventilatieko- kers in de kruipruimte, vaak de overlast van vocht en muffe lucht minimaliseren? Een bodemfolie of isolatielaag op de bodem kunt u zelf of door een bedrijf laten aanbrengen. O Vooreen goede afdichting bij de dakramen, is het slim om jaarlijks de ventilatiefoam te controleren. In de loop der jaren wordt deze broos en zal deze gedeeltelijk of zelfs helemaal verdwijnen. U kunt dit simpel zelf vervangen met een doe-het-zelf-onderhoudspakket van een bouwmarkt of dakraamleverancier. O Verliest uw woning zonder dat u het weet onnodig veel warmteMet een speciale infraroodcamera kunt precies zien waarde warmtelekken in en rondom uw huis zitten. Met deze foto's kunt u dus gericht aan de slag om energieverlies te minimaliseren. U kunt de foto's laten maken door een erkend EPA-adviseur. Het Duurzaam Bouwloket kan u informeren over betrouwbare adviseurs bij u in de buurt?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 20