PCC Heiloo boegbeeld van Duurzaam Heiloo PWN bindt strijd aan tegen plastic Geef de bibliotheek cadeau Orion weet alles van computers Energieneutraal en gasloos bouwen Weggooien is zonde, gun uw meubels ook een tweede ronde (leven) DUURZAAM HEILOO Hoe origineel en duurzaam kan een cadeau zijn? KORTOM Duurzame Bouwmarkt in 't Loo keer op keer kringloop voor het goede doel Industrieterrein Oosterzij 17, Heiloo HEILOO - Als boegbeeld van duurzaamheid kan de vestiging Heiloo van het Petrus Canisius College natuurlijk niet ontbreken in de Duurzame Huizenroute 2017. "Wij geven les aan mensen van de toekomst en daarom wilden wij een gebouw van de toekomst," zegt directeur Dick Ramler. "In de school ervaren we ruimte en licht. Het ontwerp is van Lody Trap, architect uit Alkmaar. We zijn bijzonder duurzaam dankzij de technische kennis van Schouten Techniek uit Zwaag. We merken dat het een positieve invloed heeft op het gedrag van onze leerlingen. Ze lijken te ontspannen." Op 11 november om 14.00 uur zet afdelingsleider Rob van Veen gastvrij de deuren open voor geïnteresseerden. De eigenaar van Schouten Techniek komt voor deze gelegenheid naar Heiloo om te vertellen over de technische kennis die is gebruikt voor optimale duurzaamheid, en natuurlijk neemt hij de aanwezigen mee naar de machinekamer. REGIO - Weet u wat een glas kraanwater kost? Slechts 0,0003 euro. Veel goedkoper dus dan een flesje water. Op ruim zestig plaatsen in de duinen en op andere openbare plekken waar veel mensen komen heeft waterleidingbedrijf PWN watertappunten geplaatst. En er wordt meer gedaan om de bewustwording te vergroten. 8 NOVEMBER 2017 V.l.n.r.: Erik de Graaf, Jazz van Stein, Diana Hiemstra en Olaf Blauw. Aangeleverde foto In Nederland gooien we dagelijks zo'n half miljoen plas tic flesjes weg. Helemaal niet nodig, want het kraanwater in Nederland is heel zuiver. Daarom voert PWN sinds de zomer de campagne 'Tap is top'. Door het plaatsen van watertappun ten wil PWN het gebruik van kraanwater stimuleren en het gebruik van plastic wegwerpflesjes tegengaan. Kraanwater heeft legio voordelen. Zo is het een uitstekende dorstlesser. Water is gezonder dan frisdrank en bevat van nature bouw stenen die je lichaam nodig heeft. Wie dagelijks anderhalf tot twee liter water drinkt, voelt zich fitter en heeft minder last van hoofdpijn en concentratieproblemen. En er kan nog veel meer met kraanwater worden gedaan. PWN heeft twee recep tenboekjes ontwikkeld in een zomerse en een winterse vari ant. Hierin staan recepten voor kraanwater met een smaakje, als gezond alternatief voor frisdrank. Plastic flessen vormen een behoorlijke belasting voor het milieu. Het wordt onder meer gemaakt van ruwe olie, waar we zuinig op moeten zijn, maar plastic is moeilijk afbreekbaar. Iedereen kent de verhalen van de 'plastic soep' die in de ocea nen drijft en dieren die sterven doordat er teveel plastic in hun lijf zit. Zij zien dat vaak aan voor voedsel. Het opruimen van al dat plastic is een moeilijk en duur karwei. Ook in de kwetsbare duinen wordt veel plastic aangetrof fen. Naast het plaatsen van watertappunten wil PWN daarom de bewustwording verder vergroten door te laten zien welke invloed de natuur ondervindt van een verstoring van het eco- systeem en wat PWN doet om de duinen gezond te houden. Daartoe worden deze laatste maanden van het jaar zogeheten 'Duincolleges' verzorgd. Er wordt samen met een boswachter een fietstocht van zo'n anderhalf uur door de duinen gemaakt, en onderweg vertelt de boswachter allerlei wetenswaardig heden over natuur en milieu. De themacolleges van 11 en 18 november zijn volgeboekt, maar voor 2 december (thema 'Grijs duin') en 10 december (thema Stuifkuilen') zijn nog plaatsen vrij. Neem uw fiets en duinkaart mee. Op respectievelijk 10.30 en 10.00 uur wordt er verzameld bij PWN Bezoekerscentrum De Hoep aan de Johannisweg 2 in Castricum. Aanmelden is online mogelijk op www.pwn.nl/natuur/activiteiten. Deelnemen is gratis. De watertap is al aardig populair. Foto: PWN HEILOO - Kent u iemand (jong of oud) in uw omgeving die nog geen lid is van de bibliotheek? Dan is deze periode bij uitstek geschikt om daar verandering in te brengen. Speciaal voor Sinterklaas en Kerst heeft Bibliotheek Heiloo een feeste lijk cadeau-abonnement. Een bibliotheekabonnement is niet alleen origineel maar ook duurzaam en.de ontvanger heeft er heel 2018 plezier van! Als lid van Bibliotheek Heiloo geniet u bovendien allerlei voordelen. En uiteraard verpakt de biblio theek het abonnement feestelijk voor u. CASTRICUM - We horen vaak: 'Hoe komt het dat jullie al bijna 25 jaar bestaan?' Dat komt omdat we kennis van zaken hebben en een goede service leveren. Onze prijzen zijn scherp en we zijn van alle markten thuis. Naast de verkoop in de winkel repareren wij computers en lap tops (ook Mac). Voor het mkb hebben wij uitgebreide oplos singen om het netwerk storingsvrij te houden en aan te pas sen, tevens hebben wij het druk met het hosten en bouwen van websites. Natuurlijk doen we aan duurzaamheid. Wij vullen cartridges voor 10 euro. Ook hebben we huismerkcartridges die soms nog voordeliger zijn dan hervullen (vanaf 4,99 euro). Voor de zakelijke markt hebben we ook originele en huismerk toners. Het is veel voordeliger en het is beter voor het milieu. Populair tegenwoordig zijn onze renewed en refurbished notebooks. Notebooks in nieuwstaat qua uiterlijk, maar door bijvoorbeeld verpakkingsschade niet meer als nieuw te ver kopen. Scheelt aanzienlijk in je portemonnee. Kom langs op de Torenstraat 60 in Castricum of kijk (en bestel) op www. orionbv.nl. i ADVERTENTIE Energieneutraal huis aan Notweg 22 in Bergen. EGMOND AAN DEN HOEF - Er zijn vele alternatieve manieren om met uw energieverbruik om te gaan. Het (ver)bouwen van uw woning biedt u de kans om uw woning toekomstbestendig te maken. Door uw woning optimaal te isoleren en zelf duurzame energie op te wekken is het mogelijk om uw woning energieleverend te maken. Groot Ecobouw geeft inzicht in de kansen om energiebesparende maatregelen en duurzame energie in uw woning toe te passen. Eco Groot adviseert en bege leidt u van ontwerp tot realisatie van uw energieneutra- le (nieuwbouw)woning. Wie gasloos wil bouwen zonder energierekening is bij Groot Ecobouw aan het goede adres. De onderneming is expert op het gebied van duurzaam, ecologisch en energieneutraal bouwen. Het advies kan zowel bouwkundig, beleidsmatig als installatietechnisch zijn. Daarnaast ondersteunt Groot Ecobouw woningbouwcorporaties, gemeenten en zelfbou wers op gebied van energieneutraal bouwen. Bel voor een afspraak of kom langs op het energieneutrale kantoor aan de Lamoraalweg 82 in Egmond aan den Hoef. Meer informatie op www.grootecobouw.nl. HEILOO - Zaterdag 11 november informeert Heiloo Energie u over allerlei vormen van duurzaamheid bij u thuis en in uw bedrijf. Daartoe organiseert zij in win kelcentrum 't Loo een grootse duurzame bouwmarkt die door wethouder Rob Opdam om 10.00 uur wordt geopend. Aan de markt nemen diverse plaatselijke aannemers, installateurs en vervoerders deel. Zij vertellen u over iso latie, verlichting, zonne- en windenergie, warmtepompen, warmteterugwinning uit de lucht en uw douchewater en over de manier waarop u uw investering heel gunstig kunt financieren. Denkt u daarbij aan subsidie, groepsinkopen en crowdfunding. Duurzame Huizen Route Ook zeer informatief zijn de ervaringen van degenen die al verduurzaamd hebben. Om 12.45 uur leiden zij u vanaf het Witte Kerkje langs hun huizen en bedrijven, zodat u alles ter plaatse kunt aanschouwen en over de resultaten kunt horen. In deze editie kunt u al kennismaken met Eric en Marina Wijnbeek die hun huis aan De Laghe Weijdt 2 hebben verduurzaamd. Voor de integrale tekst van dit artikel kunt u inloggen op www.uitkijkpost.nl. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 23