Radio en TV80, doe je mee? Barbara Baarsma over economie en geluk Het Kleurenorkest viert jubileum regio 26 Recordopbrengst kerkeveiling Limmen Zij maken de meest uiteenlopende programma's We gaan dan met onze gast mee naar locaties Korenmiddag op zondag 12 november Corneliusparochie Limmen AH Limmen prijswinnaars 8 NOVEMBER 2017 EGMOND E.O. - Zin in een mooie vrijetijdsbesteding? Misschien kun je dan bij Radio en TV80 terecht om je helemaal uit te leven met presentatie of verslaggeving. "Een week geen radio is een week niet geleefd, het is een virus waarmee je besmet raakt," zegt dj en programmaleider Bart Verhulst in de radiostudio van Radio 80 enthousiast tijdens het draaien van het nummer 'Sister golden hair' van America. Zojuist informeerde hij de luisteraars over activiteiten in de gemeente Bergen en straks inter viewt hij telefonisch een artiest uit Egmond. Ook andere radiomakers verma ken zich prima binnen deze lokale omroep. Zij maken de meest uit eenlopende programma's, varië rend van muziekprogramma's tot Zondagsport 80, een programma met onder andere live verslagen van lokale voetbalwedstrijden. Daarnaast trekt het programma Noord-Holland in Bedrijf wekelijks veel luisteraars. Dat is een co-pro ductie van Radio 80 en Castricum 105, de lokale omroep van Castricum. "We praten dan een uur lang met een ondernemer waarbij wij ook zijn of haar muziek draaien, dat is zeer leuk om te doen. Je hoort nog eens wat en het werkt ook goed om je interviewtechnieken bij te schaven," benadrukt program mamaker Bart Frerejean. Tot de best beluisterde radioprogramma's behoren echter het live verslag van REGIO - U kent Barbara Baarsma waarschijnlijk van haar economische analyses op tv, bij voorbeeld bij De Wereld Draait Door. Wat minder mensen weten, is dat zij ook SER-lid is, hoogleraar en directeur Kennisontwikkeling van de Rabobank. In het AFAS Stadion luisterden 31 oktober ruim drie- de mountainbikewedstrijd Egmond- Pier-Egmond en de Halve Marathon van Egmond in het tweede week end van januari. Samensteller van het sportweekend Adri Wittebrood: "Dan verandert de studio van RTV80 in een waar mediacentrum. We vol gen de deelnemers vanuit meerdere jeeps, verslaggevers staan langs het parcours en we interviewen lokale en internationaal bekende atleten. We maken dan zowel een radio- als tv-uitzending." 'Van dag en duin' Over televisie gesproken: TV80, voorheen uitsluitend een kabelkrant met informatie voor de gemeente Bergen en omgeving, timmert hard aan de weg. Nils Blom van TV80: "We maken meerdere tv-program- ma's, zoals 'Voor dag en duin', waarbij verslaggeefster Marion van Dam de tv-kijkers samen met een boswachter van PWN meeneemt de duinen in. Onderwerpen die de afgelopen maanden aan bod kwa men waren onder andere dieren en drinkwater in het duin, burlende herten in de Kennemerduinen en het eetbaar groen uit de natuur. Verder krijgen De Kerf in Schoorl, de Schaapskooi in Bergen en pad denstoelen de komende maanden aandacht. Een ander programma heet 'Op pad met Hierin inter viewen Evert Visser of Jurgen Agne een bijzonder persoon uit de gemeente Bergen of iets verder in het BUCH-gebied. Jurgen: "We gaan dan met onze gast mee naar locaties waarbij de geïnterviewde een ver haal heeft te vertellen." honderd leden van de bank geboeid naar haar. Barbara's ijzersterke verhaal ging over de ontwikkeling van onze economie, als gevolg van de kabinetsplannen, en over de ontwikkeling van ons geluk. Naast Barbara spraken adviseurs Wendy Swan en Lennart Duin van Rabo Noord-Kennemerland, ledenraads lid Hans Veldt en directievoorzitter Ugur Pekdemir. Jong en oud De vrijwilligers van Radio en TV80 komen uit vele geledingen. Het is een gemêleerd gezelschap, jong en oud(er) doet mee. Zo is Robin Bijman (14) een van de nieuwste aanwinsten van de omroep. "Ik was altijd al bezig met radiotechniek en omdat ik radiomaken heel leuk vindt, startte ik bij Radio en TV80. In het begin ging ik een tijdje met een radiomedewerker mee. Nu doe ik twee keer per maand het zaterdag ochtend-programma BESt Wakker. Ik hou van muziek en vind het cool om mensen te entertainen. Verder verzorg ik de techniek voor een kunstprogramma." Programmaleider Bart Verhulst benadrukt dat bij Radio en TV80 veel mogelijk is. "Denk bijvoorbeeld aan een jongerenprogramma dat voorheen al op de zender te horen was of juist een programma voor ouderen, een programma voor en/ of door verenigingen, een radiospel of een actualiteitenprogramma. En ook op het gebied van televisie kun je veel doen en leren. Zo zijn we bij voorbeeld blij met onze samenwer king met mediapartner NH, de regi onale omroep. De mensen die dit krantenartikel lezen zijn van harte welkom om eens binnen te lopen en mee te kijken. Wie weet vinden zij bij ons een prachtige vrijetijdsbe steding!" Tekst: EJV Mediaproducties LIMMEN - Stichting Dorpshart Limmen organiseert op zondag 12 november een korenmid dag, waar u onder het genot van een drankje en hapje kunt meezingen of zelfs een dansje wagen. Deelnemende koren zijn onder andere De Skulpers uit Castricum, een heren shantykoor onder leiding van Marcel Klaver, met Nederlands- en Engelstalige muziek, waaronder ook Ierse nummers. Uit Limmen komt het swingende dameskoor De LImbeats, onder leiding van Mia Ploegaert. Zij brengen gevari eerde popmuziek. De korenmid dag vindt plaats in De Burgerij in Limmen (Dusseldorperweg 103, tegenover de kerk) en duurt van 16.00 tot ongeveer 19.00 uur. De toegang is gratis. Vandaag (8 november) is er, in het kader van het jaarthema 'Omzien naar de ander' weer een 'Samen Eten' in de protestantse kerk. U kunt er meer over lezen in het parochieblad. Op 11/12 november (11 novem ber: Sint Maarten is het diaconale zondag en is het gehele weekend de collecte bestemd voor de werkgroep Caritas van onze parochie. De intenties van 2 en 3 decem ber worden doorgeschoven naar de gezamenlijke viering op 3 december in Heiloo Programmamaker Bart Verhulst in actie in de Radio 80 studio in Egmond aan Zee. Aangeleverde foto LIMMEN - De kerkeveiling van de Corneliusparochie in Limmen heeft een recordbedrag opgeleverd. De drie veilingmeesters Emile Dekker, Erik Jaap Kroone en Frank Mous brachten vrijdag 3 november vanaf 19.30 ongeveer 350 kavels in de verkoop. Met verve wisten zij elke kavel tot hoge opbrengsten bij opbod te veilen. Om precies 01.15 uur viel de hamer voor de laatste slag: een bijna polsdikke gerookte paling voor 225,00 euro. Direct daarop kon een blijde pastor Johan OIlling de opbrengst bekendmaken: een 'all-time record' van 42.660,00 euro. Het was een gezellige drukte in De Burgerij, veel en gretig koop- publiek en elke kavel vond een weg naar de kopers. Er was grote belangstelling voor de vele uitjes en interessante voetbalwedstrijden, theater, diners, drankenpakketten et cetera. Absolute toppers waren vijf kavels voor elke twee personen barbecue op een bijzondere loca tie, volledig verzorgd, per kavel van 400,00 tot 450,00 euro. De opbrengsten van de veiling komen voor honderd procent ten goede aan Jeugdwerk en Kerk. Limmen heeft weer laten zien dat de inwo ners waarde hechten aan tradities en hun dorp. LIMMEN - Albert Heijn Limmen bestaat vijfentwintig jaar. Dit zijn de prijswinnaars van de tweede ronde van het prijzenfestival. Iedereen ging blij en tevreden de deur uit. Aangeleverde foto Barbara Baarsma. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 25