Pascal Wiebering naar WK trampolinespringen Verrassende overwinning Damclub Heiloo Adelbertveiling op 11 november Druk weekend voor judoka's Dojo 't Loo Robotmaaiers op sportvelden sport 29 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Klaverjasdrive in Heiloo 8 NOVEMBER 2017 Pascal Wiebering. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondag 29 okto ber vond in de trampolinehal van Triffis in Sportcomplex de Meent Bauerfeind de derde en vierde kwalificatiewedstrijd voor het WK en WAGC (World Age Group Competition) tram polinespringen plaats. Het WK en de WAGC vinden bei den plaats in de Bulgaarse hoofd stad Sofia. Van 9 tot 12 november wordt het WK gehouden en aan sluitend van 16 tot 19 november de WAGC. Pascal Wiebering uit Heiloo wist alle vier de kwalificatiewedstrijden stabiel en goed te springen en vol deed bij drie van de vier kwalifica ties aan de door de KNGU gestelde limiet voor uitzending. Samen met Carlijn Blekkink van Flik-Flak Den Bosch vormt zij het damesteam dat Nederland gaat vertegenwoordigen op het WK. Niamh Slattery uit Heiloo behaal de in de derde kwalificatiewedstrijd een monsterscore maar wist, mede doordat zij de tweede kwalificatie wedstrijd noodgedwongen moest overslaan, maar in twee van de vier wedstrijden aan de limiet te vol doen. De derde keer kwam ze er dichtbij. De KNGU hield strak vast aan de gestelde kwalificatieproce dure en besloot dat dit niet voldoen de was voor afvaardiging. Niamh had vanwege haar jonge leeftijd (17 jaar) wel een troef ach ter de hand door ook mee te dingen naar afvaardiging voor de WAGC. Bij de WAGC-kwalificaties had zij al eerder haar kwaliteiten ruim schoots bewezen en de directe limiet voor afvaardiging behaald. Voor de WAGC zal Niamh dus wel afreizen naar Sofia in de klasse 17-21 jaar, en daarin hoopt ze hoge ogen te gooien. In totaal vijf springers van tram polinevereniging Triffis Alkmaar kunnen zich gaan voorbereiden op een optreden op het internationale podium. Zij zullen hierbij begeleid worden door coach en trainer Sven Mooij, voor wie een compliment zeker op zijn plaats is. HEILOO - De Eerste Heilooër Klaverjasclub houdt op maandag 13 november de maandelijkse klaverjasdrive. Ook is er weer een verloting met mooie prijzen. Iedereen is, liefst met klaverjaspartner, welkom in Cultureel centrum De Strandwal, naast de kapel op het terrein van Landgoed Willibrordus. Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet, of komt u voor het eerst, meld dit dan even bij een van onder staande bestuursleden. De zaal is open vanaf 19.00 uur. De klaverjasdrive begint om 19.30 uur en eindigt rond 22.30 uur. Inlichtingen bij Gerda (072-5123271) of Ria (072-5339345). HEILOO - In de eerste ronde van de Kennemerdamkring trad Damclub Heiloo in Heerhugowaard aan tegen SNA 4. Dit team is de laatste jaren de ongenaakbare kampioen van deze competitie. Door de vele afberichten kon er niet met een achttal worden gepeeld. In overleg met SNA werd daarom besloten met een kleiner team te spelen. De dammers uit Heiloo weerden zich kranig. Mart Houtenbos was als eerste klaar, in een 4-om-4 stand werd remise over- eengekomen. Simon Droog haalde snel een dam en zijn tegenstander gaf op. De andere partijen duurden lang. André Valkering wist ondanks een schijf achterstand remise te spelen. Frans Schouten haalde ook remise. De tegenstander van Gerard Kiewitt moest winnen om nog een gelijkspel voor de thuisclub uit het vuur te slepen. Dit lukte niet. In de langste partij (ruim drie uur) moest de thuisspeler berusten in remise. Door dit resultaat boekte Damclub Heiloo zijn eerste 4-7 overwinning in de Kennemerdamkring. SNA 4- DCH 4-7 1. K.v. Langen - F. Schouten 1-1; 2. B. Groot - A. Valkering 1-1; 3. J. Bravenboer - G. Kiewitt 1-1; 4. B. Tesselaar - S. Droog 0-3; 5. L. ter Weijden - M. Houtenbos 1-1. Foto: via Google EGMOND-BINNEN - Voetbal vereniging St.Adelbert orga niseert zaterdag 11 november in Café Tervoort in Egmond- Binnen haar terugkerende Adelbertveiling. Tijdens deze gezellige avond komen weer honderden artikelen, goederen en andere leuke zaken onder de hamer. Ook deze keer resulteerde de vrijgevigheid van de inwoners van Egmond-Binnen en alle aanhangers van de voetbalver- eniging in een lange lijst van vei lingstukken, die zijn samengevat in een veilinggids. Het boekje wordt deze week rondgebracht door de jeugd van de voetbalvereniging St.Adelbert. Enkele hoogtepunten uit de gids: stoeltjes uit de Amsterdam Arena, een whiskyproeverij verschillende voetbalwedstrijden, een golfdag, en voetgolf. Daar worden 10 kavels van geveild, elk kavel is voor 4 perso nen die als team de strijd aan gaan met elkaar. Supportersvereniging Rood-Zwart, die deze veiling orga niseert, is alle gulle schenkers zeer dankbaar voor hun bijdrage. Tevens dankt de supportersvereniging iedereen die heeft geholpen met het bijeengaren van de vele veilingstuk ken. De avond begint om 20.00 uur in Café Tervoort aan de Abdijlaan 5 in Egmond-Binnen. De entree is gratis en ook een aankoop is op deze vei ling niet verplicht. HEILOO - De judoka's van Sportvereniging Dojo 't Loo konden flink aan de bak dit weekend. De G-judoka's Jurgen Molenaar, Swen Velthuis en Timo Hup deden zaterdag mee aan het Judofeest op Texel. Zij wisten daar alle drie heel knap een eerste prijs te halen. Zeker voor Swen was dat knap, want die is nog maar net begonnen bij de G-judo groep van Dojo 't Loo. Job Kroon, Stan de Laleijne en Bjorn Krom deden zondagochtend mee aan de Noord-Hollandse kam pioenschappen B pupillen (tot 12 jaar) in Beverwijk. Ondanks hun enorme inzet wisten zij alle drie helaas net geen prijs te halen. Dat ze erg dicht bij een podiumplek zaten bleek wel uit het feit dat zowel Job als Stan hun wedstrijden om de derde plek helaas nipt verloren op beslissing door de scheidsrechter, nadat hun wedstrijden in eerste instantie gelijk waren geëindigd. Ook was het zondag weer tijd voor het jaarlijkse Ontwikkelingstoernooi bij Dojo 't Loo aan de Bergeonstraat. Verspreid over de dag betraden maar liefst 215 kinderen uit heel Noord-Holland de judomat in Heiloo. Naast de 20 andere verenigingen was Dojo 't Loo zelf goed vertegenwoordigd met 47 deelnemers van de eigen club, die dus het voordeel hadden van de thuiswedstrijd. Maar ook de andere kinderen werden uiteraard aangemoedigd door hun coach en de familieleden. Van de judoka's van Dojo 't Loo haalden er maar liefst 28 het podium. Goud was er voor Tyler le Loux, Sebastiaan Haasnoot, de broers Daan en Luuk van Waggendorff van Rijn, Bastiaan Elzinga, Maarten Roubos, Roan Krom, Jesse Molen, Simon Verbeek, Wobbe Kruize, Fabian van Bruchem, Sofie Oosterink en Celine Kleimeer. Een tweede plak werd behaald door David Roubos, Bram Sterk, Jorne Reitsma, Sander Bos, Teun Roeland, May Witjes en Victor Hoogeveen. Een bronzen beker ging mee naar huis met Noud de Boer, Cas van der Berg, Michelle Otto, Sam van der Veek, Arthur Snikkelenburg, Eline van der Veen en Joost Jonker. De foto's van het Ontwikkelingstoernooi staan op www.dojotloo.nl. Luuk van Waggendorff van Rijn scoort een mooi punt op weg naar zijn eerste plek op het Ontwikkelingstoernooi. Foto: Fred Stevenson

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 27