Leerlingen zwemmen in de diploma's Holland Sport innoveert met robotmaaiers op sportvelden Uniek lichtproject creëert toverachtige sfeer tijdens Fjoertoer Egmond 'Het lijkt mijn verhaal wel. SPORT 29 7(0*101B Wedstrijden kijken via Vidicrowd REGIO - Holland Sport uit Alkmaar voert op diverse gras velden in Noord-Holland testen uit met robotmaaiers. Doel is te onderzoeken welke voorde len een robotmaaier biedt op het gebied van kwaliteit en de totale kosten van het beheer en onderhoud van deze sportvel den. UITKIJKPOST NOVEMBER 2017 Felicitaties aan de jonge gediplomeerden, Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdagmorgen 28 oktober is er afgezwommen door de leerlingen van zwembad Loos. Na veel zwemmen en een groot applaus mochten bijna 40 leerlingen het felbegeerde A, B of C diploma in ontvangst nemen. Iedereen is blij met zijn/haar diploma naar huis gegaan. Geslaagden Diploma A: Zoë Arendse, Jelle Beentjes, Tijn van der Bend, Damian Bruinink, Amy Coule, Mathijs Hendrikszen, Rosa Klaase, Anna Komen, Lynn Mizee, Choezom Nger Shag Tsang, Mohamed Nomaan Mahyoub, Sophie O'Shaughnessy, Lena Vastenouw, Dewy van der Vaart, Maud de Vos, Jaap Zwemmer. Diploma B: Joris Berghuijs, Guus van Binsbergen, Anne Dekker, Sylvia Dirkson, Valentijn Faber, Jelle Hes, Saar Korver, Matthijs Lehman, Matthijs Ligthart, Jennifer Mc Farland, Jelka Meijer, Liza Molenaar, Saar Schermer, Imke Schlaman, Ahmed-Yassin Soubaneh, Marijn Ton, Hester Tromp, Thijs de De adviseurs van Holland Sport vormen het kenniscentrum Noord Holland-Noord op het gebied van sportveldaanleg en onder houd. Zij zijn actief op het gebied van aanleg, onderhoud en ver betering van sportvelden. Marc Grooteman, zojuist genomineerd als Fieldmanager of the Year, voert momenteel kwaliteitsmetingen uit op velden die worden gemaaid met robotmaaiers. "De robotmaaiers zijn geplaatst op diverse velden. Op een voetbalveld, een rugbyveld, maar ook op het binnenterrein van een atletiekbaan," vertelt Grooteman. "We meten onder andere of en hoe deze innovatieve robotmaaiers van invloed zijn op het onderhoud maar ook hoe zij de werkdruk verlichten, waardoor we minder handmatig hoeven te maaien." Een robotmaaier maait zo vaak als gewenst het gehele veld op de ideale grashoogte. Grooteman: "Dat betekent dus dat je in theorie elke dag kunt maaien, ook in het hoog seizoen. Door vaak te maaien zal het maaisel steeds tussen de gras sprieten vallen en als een natuur lijke mest gaan fungeren. Door de grote frequentie van maaien wordt de groei van onkruid tegengegaan. De mat wordt dichter, en daarnaast is gebleken dat de stabiliteit en vlakheid van de mat door de inzet van dit type maaiers verbetert. Zo komen er bijvoorbeeld niet meer onnodig zware trekkers op het veld en kan er na een natte periode veel eerder gemaaid worden." Een robotmaaier is geen een-op een vervanging voor integraal sport- veldbeheer. "Sportveldonderhoud blijft maatwerk. Zeker op de lange termijn is het belangrijk om de samenstelling van de bodem in beeld te houden. Het blijft nodig om te monitoren, beregenen en jaarlijks (groot) onderhoud als bezanden, verticuteren, beluchten en bezaai en uit te voeren om het maximale uit het sportveld te halen," aldus Grooteman. Er is een periode van een volledig speelseizoen nodig om echte resultaten te kunnen rapporteren. HEILOO - Ook dit weekend was er veel spektakel op de sportvel den. Checkt u de samenvattingen op www.uitkijkpost.nl? U ziet hier fragmenten van de wedstrij den Terriërs D1 tegen WMHC D1 en Foresters 1 tegen Kolping Boys 1. Verder zijn beelden te zien van Terriërs DVA tegen LOHC DVA. EGMOND AAN DEN HOEF - Tijdens de Fjoertoer Egmond, en ook voorafgaand aan het wandelevenement op 25 novem ber, is aan de Julianaweg in Egmond aan den Hoef een kunstwerk te zien: het Lichtjuweel van Egmond. De Amsterdamse beeldend kun stenaar Jan van der Horn komt vanaf begin november met zijn toverachtige project naar Egmond aan den Hoef. Daar zet hij zijn magi sche, verlichte fotografie achter de ramen en gebruikt hij de venster banken als sokkel. Dit bijzondere kunstproject kan alleen tot stand komen in samenwerking met de bewoners van de Julianaweg. Jan van der Horn gaat ze de komen de weken persoonlijk benaderen en vragen om hun vensterbank beschikbaar te stellen voor het Lichtjuweel van Egmond. Zo wordt zijn kunstproject een door het publiek gedragen gemeenschaps- werk. Het is de bedoeling om een fotowerk in een lichtbakje, als een dia, achter het venster van de huis kamer te plaatsen voor een dag of tien, waardoor de Julianaweg zal worden omgetoverd in een straatje van verwondering. Vanaf nu zul len er hier en daar lichtbakjes gaan branden om tot volle pracht te komen op 25 november tijdens de Fjoertoer. Tenminste, als het mag van de bewoners van de Julianaweg. In Egmond heeft Jan van der Horn, in de slotgracht van het kas teel, een zeer zeldzaam kasteelklok je aangetroffen en gefotografeerd. (zie bijgaande foto) Dit zeer zeld zame kasteelklokje zal, naar men zegt, tijdens de vijfde editie van de Fjoertoer Egmond tot volle pracht komen. De gehele Julianaweg zal op Het Lichtjuweel van Egmond: verlichte fotografie achter de ramen. Aangeleverde foto 25 november volledig verlicht zijn door het Lichtjuweel. Een werkelijk uniek lichtproject in het kader van het eerste lustrum. Jan van der Horn legt magische momenten vast. Momenten van schemering, het magisch uur. Het toveruur, zoals hij het graag noemt. Dat moment wil hij vangen, met wonderbaarlijke bloemen en gebou wen in een toverachtig decor. Zijn foto's zijn geënsceneerd en daarmee creëert hij een wereld die niet van hier is, 'fantastische fotografie'. In zijn atelier maakt hij bloemen, kas telen of planten van papier, klei of Marc Grooteman showt een van de robotmaaiers. Aangeleverde foto koper. 'Magie is ongrijpbaar, maar ik probeer toch sprookjes te van gen,' aldus Van der Horn. HEILOO - Werken met mensen die met kanker worden gecon fronteerd, levert een schat aan ervaring en evenzovele verha len op. En als je dan ook nog schrijft, is het de moeite waard om te kijken of je nog iets extra's kunt meegeven. Zo is ByNel ontstaan: een fraai geïllustreerd boekje met 51 columns over kanker, verdriet, hoop en veerkracht. Nel Kleverlaan woonde lange tijd in Heiloo en is voor veel mensen geen onbekende. Met passie en compassie tekende ze een serie verhalen op waarin een ieder zich herkent. De illustraties in dit bijzondere boekje zijn gemaakt door Fiepke Davidson en geven de columns een extra dimensie. ByNel is in eigen beheer uitgegeven, kost 10 euro en is uitsluitend te bestellen via www.bynel.nu. Aangeleverde foto Vries, Mette Waldram, Daan Weijer, Meike de Wit, Pien Wolterbeek. Diploma C: Jip van den Bos.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 29