Wetenschapsjournalist Bennie Mols in de bibliotheek Keer op Keer opkikkers oktober w 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Uitkijkpost puzzelaar in de prijzen UITKIJKPOST NOVEMBER 2017 HEILOO - Freelance weten schapsjournalist en auteur Bennie Mols (1969) verzorgt donderdag 23 november om 20.00 uur een avond over roboti ca en kunstmatige intelligentie. Met humor en veel kennis van zaken vertelt hij over de laatste ontwikkelingen op het gebied van robots. Hun aantal en mogelijkhe den nemen snel toe. Hoog tijd dus om robots goed te leren kennen. Bennie Mols schrijft onder meer voor NRC Handelsblad en KIJK en publiceert populair-wetenschap- pelijke boeken over natuurkunde, wiskunde, informatica en hersen- onderzoek. Als gepromoveerd natuurkundige en afgestudeerd filo soof kan hij op een unieke manier aankijken tegen technologische en wetenschappelijke ontwikkelingen. Opgave via www.bibiotheekheiloo. nl. Nog geen lid? Sluit dan nu een lidmaatschap af bij Bibliotheek Heiloo en ontvang een gratis toe gangskaart. Kom in november naar Bibliotheek Heiloo en u ontvangt het geschenkboek 'Ik, robot' op ver toon van uw bibliotheekpas (zolang de voorraad strekt). Dit boek is van 1 tot en met 30 november het Nederland Leest-cadeau, gratis voor leden van de bibliotheek. Bennie Mols. Aangeleverde foto HEILOO - Elke week geeft Kringloopwinkel Keer op Keer een Opkikker van 250 euro aan een vereniging of stichting. De opkikkers van de maand oktober zijn gegeven aan Ouderenvereniging Paulusschool in Heiloo vanwege het vijfentwin tigjarig bestaan van de school, Stichting Vrienden van het Woon- en Zorgcentrum Heiloo en About Education (Gambia Children First). Ook Showhero ontving een van de opkikkers. Showhero laat graag dromen uitkomen. Ooit begon deze stichting met het organiseren van theatershows om mensen met een beperking in de schijnwerpers te zetten en hun talenten te laten zien. Inmiddels is het uitgegroeid tot een club die dromen voor deze doel groep laat uitkomen. Daarnaast wordt maatschappelijke betrokken heid gestimuleerd. Showhero zette een eigen glazen huis neer, nam een weekend lang een hotel over en liet de droom van Juriaan Singels uitkomen om een eigen album op te nemen. Door de opkikker van Keer op Keer kunnen zij nog meer dromen laten uitkomen. Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het formu lier downloaden via www.stichting- xopx.wordpress.com of ophalen in onze kringloopwinkel Keer op Keer aan Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg) in Heiloo. Openingstijden: dinsdag en don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Telefonisch is Keer op Keer te berei ken via 072- 5325962. Ook steun aan Showhero. Aangeleverde foto Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Een mooi moment. Ester Groot was een van de prijs winnaars van de najaarspuzzel van de Uitkijkpost. Marjon Kaandorp van Wereldwinkel Heiloo overhandigde haar het Tony Chocolonely pakket. Aangeleverde foto Mijn naam is Charlotte Zoon. Ik heb twee prachtige dochters, Gijsje en Ronja van eenentwintig en achttien jaar oud. Mijn vriend Jaap ken ik nu ruim vijf jaar en hij woont in Bergen. Ik geef kunstgeschiedenis op de Vrije School in Bergen en dat is echt een geweldige school met hele bijzondere leerlingen en collega's. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in het Elisabeth Ziekenhuis in Alkmaar en getogen in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Als leerkracht krijg je op de Vrije School zoveel verschillende in spirerende projecten te doen, dat je dit ook een hobby zou kunnen noemen. Maar als ik de loterij zou winnen, dan zou ik in een mooi stadje in een warm land een lekker atelier willen hebben en grote wandkleden en schilderijen maken. Ik zou ook nog wat gekke tas sen willen maken om te verkopen op de lokale markt. 3. Wie zou je graag nog eens willen ontmoeten? In mijn leven ontmoet ik steeds prachtige mensen en ik zou niet weten wie ik mis. Misschien dan iemand die ik bewonder en dan denk ik aan Cate Blanchett of Vivian Westwood. Maar dan zou ik gewoon met ze willen eten of met ze samenwerken aan een project. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? De mooiste herinnering is denk ik dat we konden schaatsen op straat, toen het 's nachts zo vreselijk had geijzeld. We werden wakker van een raar gekras en dat was mijn broer Bas die al een rondje Dompvloet deed. Mijn oom kwam uit Bergen langlaufen en de buren verderop hadden erwtensoep gemaakt en er was warme chocomelk. Het was echt een groot feest. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Het huis van mijn ouders aan de Oosterzijweg. Mijn vader heeft het gebouwd met zoveel liefde en mijn moeder heeft van de tuin een waar paradijs gemaakt. Ik ben zo bevoorrecht dat ik daar met mijn kinderen mocht komen wonen. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Voor een wintersportvakantie! Mijn ski's staan al klaar. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Wat je uitstraalt naar de ander, krijg je ook weer terug. Probeer maar, als je naar iemand lacht, lachen ze bijna altijd naar je terug. Dat maakt het leven echt een stuk gezelliger. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik eigenlijk heel verlegen was en onzeker en dat ik heel hard heb gewerkt om te komen waar ik nu ben. Iedereen zegt altijd: dat doet Lot wel even en ach ja, dat is misschien inmiddels ook echt zo. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Dan zou ik een dorpskern maken waar geen verkeer doorheen mocht. Ik zou de wilde bloemen die er ooit gezaaid werden in de berm, weer ten overvloede terug laten komen. Verder: een braderie zoals vroeger op vrijdagavond en zoiets als de Ringersfabriek in Alkmaar met lekkere muziek en grappig eten, maar dan in Heiloo. 10. Persoonlijke vraag aan Charlotte Zoon: "Charlotte, je ontwerpt en maakt prachtige tassen en wandkle den. Zou je niet eens willen exposeren in Heiloo?" Ja natuurlijk wil ik dat. Als ik weet wanneer en waar, dan ga ik snel nieuwe mooie dingen maken, want een deadline is voor mij een goede stimulans om helemaal in mijn werk te verdwijnen. In ieder geval ga ik deze zomer met mijn werk exposeren bij mijn moeder in de boerderij aan de Oosterzijweg 4. Ik nomineer Sanne Beentjes voor de komende 10 vragen. Sanne is een leerling van mij en maakt prachtige muziek op haar saxofoon. Mijn vraag aan haar is: "Sanne, jij bent zo muzikaal en creatief, wat gaan wij in de toekomst van jou zien?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3