Doe mee met aanleg bloemenlint Autorijschool Drive2day Aandacht voor pleegzorg BEDRIJF BELICHT Nu 10% korting op je lespakket INGEZONDEN BRIEF Breng mijn medicinale planten terug KORTOM Op de koffie bij D66 Heiloo UITKIJKPOST 8 NOVEMBER 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Rij-instructrice Nour van der Eng. Aangeleverde foto Telefoon: 06-30231413, website: www.drive2day.nu, e-mail: info@drive2day.nu HEILOO - Je rijbewijs halen en eindelijk zelf autorijden, dat is een spannend en leuk moment in je leven. Het is belangrijk dat je je lessen volgt bij een betrouwbare rijschool die je veilig op weg helpt naar dat begeerde papiertje. Drive2day in Heiloo heeft sinds 2011 al velen jongeren en ook ouderen begeleid bij het ontwikkelen van een goede en veilige rijstijl. Rustig en veilig Rijinstructrice Nour van der Eng woont met man Jos en drie zoons in Heiloo en besloot in 2011 haar eigen rijschool te starten. Nour ver telt: "Ik vind autorijden zelf heel erg leuk en vind het mooi om een bijdrage te kunnen leveren aan zo'n belangrijk moment in iemands leven, zoals het halen van je rijbewijs." Nour volgde haar opleiding bij De VerkeersAcademie in Nieuwegein. Daar werd zij als instructrice omschreven als rustig en dat ze haar leerlingen een veilig gevoel geeft. Starten als je 16,5 jaar bent Tegenwoordig mag iemand vanaf 16,5 jaar al beginnen met het volgen van autorijlessen. Om praktijkexamen te doen bij het CBR (Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen) moet je 17 jaar zijn. Uiteraard moet je daarvoor eerst je theoriecertificaat halen. Als je slaagt kan je je rijbe wijs aanvragen bij het gemeentehuis. Tot je 18e jaar mag je alleen rijden met een coach. Daarvoor moet je een begeleiderspas aanvragen. Vanaf 18 jaar mag je zelfstandig de weg op. Volgens het CBR heeft iemand gemiddeld veertig lessen nodig voor je examen kan doen. Bij Drive2day ligt het gemiddelde rond de 30 lessen. Nour zegt echter: "Iedereen is anders en de een heeft het sneller onder de knie dan de ander. Ik laat iemand pas examen doen als hij of zij er echt klaar voor is. Het is mijn taak dat iemand veilig en verantwoordelijk in de auto stapt." Gratis proefles Wil je kennismaken met Drive2day en ervaren of de positieve, rustige en ervaren manier van lesgeven van instructrice Nour van der Eng bij je past, bel dan voor een gratis proefles. Dit kan voor iedereen in de omge ving van Heiloo en Alkmaar. Uiteraard wordt je aan huis opgehaald. Nour: "Het maakt mij iedere keer weer trots en het is altijd een leuk moment als iemand geslaagd is!" Natuurlijk streeft Drive2day ernaar dat iemand niet eindeloos hoeft te lessen en zo snel mogelijk slaagt. 10 procent korting bij start in 2017 Drive2day heeft verschillende voordelige lespakketten. Kijk voor meer informatie en prijzen op www.drive2day.nu. Lessen kan, in overleg en op afspraak, van maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 uur en 22.00 uur en in het weekend van 8.00 uur tot 20.00 uur. Wie voor het eind van dit jaar besluit te lessen, krijgt maar liefst 10 procent korting. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - Op zaterdagmiddag 18 november gaan we op Landgoed Willibrordus een bloemenlint aanleggen. Dit sluit mooi aan op het bloemenlint dat we met bewoners van het landgoed, buurtbewoners, scholieren en studenten al hebben aangelegd. We maken daarmee het bestaan de wandelpad langs het voetbalveld en de Ypesteinerlaan nog bloemrij ker en aantrekkelijker. Met elkaar planten we bollen, bomen, struiken en heesters, die niet alleen mooi zijn om naar te kijken, maar die ook een schuilplaats, voedsel en een broed- plek bieden voor vogels, egels, bijen en vlinders. Graag nodigen wij jullie uit om hier aan deel te nemen! Wat gaan we doen We starten met elkaar in Theeschenkerij de Trog met een kopje koffie of thee en de onovertroffen appeltaart van Theeschenkerij de Trog. Daar krij gen de deelnemers uitleg over de plannen en wat meer informatie over de soorten die we gaan planten en hun rol voor vogels, bijen en vlin ders. We gaan ook een kijkje nemen wat er het afgelopen jaar allemaal is opgekomen. Vervolgens beginnen we met elkaar met de aanleg van het bloemenlint. Na ongeveer anderhalf uur sluiten we samen af en praten we nog wat na met een kopje thee of koffie. Aanmelden Geïnteresseerden kunnen deelne men op zaterdag 18 november van 13.30 uur tot 15.00 uur. Startpunt: Theeschenkerij De Trog, aan Bullaan 4 in Heiloo (ingang GGZ NHN tegenover de brandweer). U bent altijd van harte welkom, we vinden het fijn als u zich van tevo ren opgeeft bij Dorien Kotterman via info@degroenereiger.nl. Het bloemenlint wordt mede mogelijk gemaakt door het Oranje Fonds, als onderdeel van het project Een Groene Brug. Zie ook www. de-buitenkans.org. Aanleg bloemenlint op NL Doet 2017. Aangeleverde foto HEILOO - De landelijke Week van de Pleegzorg vond plaats van 1 tot en met 8 november. Alle pleegouders in Heiloo ont vingen een presentje van wet houder Elly Beens. Met het bezoek gaf de wethouder sym bolisch blijk van waardering aan alle pleegouders in de gemeen te. Inwoners die pleegzorg nodig hebben kunnen terecht bij het Sociaal Team van de gemeente. Ook in Heiloo wonen kinderen in pleeg gezinnen en zijn meer pleegouders nodig. Wat is pleegzorg? Kinderen tot achttien jaar kunnen pleegzorg krijgen. Pleegzorg is er voor kinderen die door omstandig heden (tijdelijk) niet thuis kunnen wonen. Ze wonen dan voor kortere of langere tijd in een pleeggezin. Vaak zijn dat mensen uit hun direc te omgeving, bijvoorbeeld familie of vrienden, of bekenden van de school of sportclub. Maar soms lukt dat niet. Dan kan een kind wonen bij iemand die zich heeft aangemeld als pleegouder. Kinderen blijven bij de pleegouders zolang dat nodig is. Verblijf bij de pleegouders kan ook alleen in weekenden, in vakanties of overdag. Een rechter kan in som mige gevallen bepalen dat pleegzorg nodig is. Toestemming van ouders of verzorgers is daarvoor niet altijd nodig. De gemeente regelt dan de pleegouders bij wie een kind terechtkomt. Iedereen kan pleeg ouder worden. Pleegouders zijn vrij willigers die een onkostenvergoe ding ontvangen voor de verzorging van het pleegkind. Landelijke week over pleegzorg Dit jaar wordt werd voor de derde keer de landelijke Week van de Pleegzorg georganiseerd door Parlan Jeugdhulp en Pleegzorg Nederland. Met deze actieweek willen zij aandacht vestigen op het belang van pleegzorg en het tekort aan pleegouders. Met de campagne 'Supergewone Mensen Gezocht' hoopt Pleegzorg Nederland nieuwe pleeggezinnen te werven. Voor vragen over pleegzorg kunt u terecht bij het Sociaal Team van de gemeente. Op 13 november organiseert Parlan een informatiebijeenkomst in Alkmaar over pleegzorg. Voor meer informatie over de bijeen komst en aanmelden daarvoor kunt u kijken op de website van Parlan, www.parlan.nl. Meer informatie U kunt elke dag tussen 9.00 en 11.00 uur bellen over hulp- en ondersteuningsvragen met con sulenten van het Sociaal Team, telefoonnummer 072 535 66 66. Voor elk ander tijdstip kunt u een afspraak maken. Waardering voor alle pleegouders in de gemeente. Foto: via Google HEILOO - Twee medicinale plan ten zijn dinsdagavond in de omge ving Kerkakkers in Heiloo van mijn terras gestolen. De daders kunnen er niets mee, maar hebben wel mijn medicijn tegen chronische zenuwpijn gestolen. Ik gebruik het tegen zenuwpijn en tinnitus en kan zo redelijk slapen. Het gaat om twee cannabisplanten, waarvan er overigens in Nederland vijf worden gedoogd. Het is gewoon jammer dat niet bekend is dat deze plant een medicijn is voor heel veel men sen die liever dit dan chemische troep gebruiken. En het is nog kos tenbesparend voor de zorg ook. Nu zal ik binnenkort weer aan de chemische pijnbestrijding moeten, wat mij heel veel geld gaat kosten. Wees eerlijk en zet mijn planten alsjeblieft terug. Jij/jullie zouden mij heel blij maken. Naam bekend bij de redactie. HEILOO - Kom langs in de bibli otheek op zaterdag 11 novem ber tussen 10.30 en 11.30 uur. Duurzaamheid en milieu, een belangrijk thema in Heiloo, staan die dag centraal. Veel mensen zijn duurzaam bezig door gebruik te maken van bijvoorbeeld woningisolatie, zonnepanelen en energiezuinige apparaten. Het milieu is belangrijk, nu en in de toekomst. U kunt een bijdrage leveren door bijvoorbeeld afval te scheiden of de auto bewuster te gebruiken. Maar wat kan de gemeente nog meer doen? Hoe bereiken we samen meer? Fractie en bestuur zitten klaar om uw mening of suggestie te horen. Tot ziens in de bibliotheek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5