'Ja' voor begroting 2018 Leerlingen Elckerlyc brengen burgemeester en wethouders ontbijtje Glitterbingo in 't Groen f. Geen krant ontvangen? 8 VERSLAG UITKIJKPOST NOVEMBER 2017 HEILOO - De gemeenteraad van Heiloo ging maandagavond akkoord met de begroting voor 2018 en de meerjarenbegroting 2019-2021. Toch blijft het onzeker met welke grote uitgaven Heiloo de komende jaren te maken krijgt voor onder andere de aansluiting van Heiloo op de A9, de spoortunnel onder de Vennewatersweg met extra wegaan- passingen en de ontwikkeling van Zandzoom. Juist die eventuele extra uitgaven baar den sommige raadsfracties zorgen. Zo verwachten de PvdA en D66 tegenval lers van miljoenen euro's. Wethouder Fred Dellemijn uitte zich daarentegen minder somber. Volgens hem heeft de gemeente de komende jaren ongeveer 26 miljoen euro nodig, waarbij de uitga ven voor de tunnel en de afslag A9 "voor zover bekend in de begroting zijn ver werkt." Daarentegen zijn in de begroting niet meegenomen de uitgaven waarover de gemeenteraad nog keuzes moet maken en de extra inkomsten die het College van B&W verwacht. "Bijvoorbeeld een alge mene uitkering door het Rijk. Het college handelt prudent." Fons Hopman (D66) reageerde verbolgen op het verhaal van de wethouder, hij is er niet gerust op. "Het college verzuimt de feiten te verstrekken," sprak hij nadat een D66-motie het niet haalde. De partij vroeg hierin het College van B&W de meerkosten inzichtelijk te maken door een extern bureau. PvdA- fractievoorzitter Ko Hemminga benadruk te dat het budget voor overschrijdingen op is. Hij denkt niet dat Alkmaar, Castricum en de provincie Noord-Holland opnieuw bijbetalen aan eventuele toekomstige tegenvallers bij de totstandkoming van de A9-afslag. De meeste andere fracties uitten zich minder bezorgd, zoals HeiIoo-2000. Fractievoorzitter Corry Konijn vroeg zich zelfs af waarom PvdA en D66 "altijd zo zuur reageren". Het antwoord van Fons Hopman: "Misschien is Heiloo-2000 te weinig kritisch". Gesteggel dat even voort duurde. Verkeer College en Raad willen een verkeers plan op tafel hebben voordat de aanslui ting een feit is. Wethouder Rob Opdam zegde toe voor eind november met een voorstel te komen voor de verkeersafwik keling van het dorp. Dit is in lijn met de vraag van Heiloo-2000, CDA en VVD, die hier via een motie op aandrongen. Opdam praat al langer met bewoners van drukke en volgens bewoners 'onveilige' straten die Oost- en West-Heiloo met elkaar ver binden en waar overlast wordt ervaren, zoals de Kerkelaan en de Stationsweg. De bewoners kwamen zelf met een door hen gewenste aanpak en het college moet met maatregelen komen om landbouw- en vrachtverkeer te beperken en voor handhaving zorgen. Doel is te komen tot een evenwichtige en optimale bereikbaar heid van fiets, auto en OV in Heiloo, met nadrukkelijke aandacht voor verkeers veiligheid en leefbaarheid. Opdam: "We nemen dan alle straten in het plan mee." Maar E.66, D66 en Heiloo Lokaal richt ten hun zorgen vooral op de Kerkelaan. De partijen vroegen B&W via een motie om al volgend jaar aanpassingen aan de Kerkelaan uit te voeren. Dit zou nodig zijn 'omdat de verkeerssituatie in Heiloo - en dus ook op de Kerkelaan - langer dan een jaar nóg slechter zal worden'. Dit komt door de afsluiting van de Vennewatersweg tij dens de realisatie van de spoortunnel. Elly Meriwani (E.66): "De Kerkelaan is een race baan. Maak hier bijvoor beeld een tijdelijke over steekplaats, doe iets." Maar de meerderheid van de raad bleek vol doende vertrouwen te hebben in de belofte van Opdam om spoedig te komen met een voorstel. Bibliotheek Heiloo Als het aan de gemeente Heiloo ligt, moet de bibliotheek Heiloo het in de toe komst doen met minder vierkante meters. Een huurder in het pand is nodig om uit de financiële problemen te komen, want de bibliotheek speelt niet quitte. Een motie hiertoe van Heiloo-2000, VVD en CDA kreeg voldoende steun. De bibliotheek gaf al eerder aan open te staan voor dit plan en vroeg de gemeente Heiloo om hulp. 'Zorg met koffie' Wethouder Elly Beens nam het woord over het sociaal domein, waaronder bijvoorbeeld preventief jeugdbeleid, mantelzorg, de Wet Maatschappelijk Ondersteuning (WMO) en de zorg voor nieuwkomers vallen. Ze laat weten dat Heiloo te maken heeft met veel nieuw beleid met een doorlooptijd van meer dere jaren. Beens: "We ondernemen con tinu actie om te vernieuwen en te ver beteren. We hebben veel in gang gezet en daarbij stond altijd het belang van de inwoners voorop." Volgens de wethou- der blijkt uit een tevredenheidsonderzoek dat een meerderheid (76%) van de WMO- clienten tevreden is over de geboden zorg. Gelijktijdig staan volgens haar kwaliteits metingen en monitoring nog in de kinder schoenen. Gree Ris (PvdA) ging in op wat zij ervaart als een gebrek aan qualitytime. "Mensen die schoonmaakondersteuning geven, kunnen niet eens met de cliënt een kop koffie drinken." Volgens de wet houder volgt er in februari een onderzoek waarin ook dit onderwerp onder de loep komt te liggen. Verder bracht D66 het belang van pas sende jeugdzorg extra onder de aandacht. E.66 hamerde op de inventarisatie van het aantal bomen in Heiloo. De partij vroeg het college via een motie aan te geven hoeveel bomen er zijn gerooid en daad werkelijk zijn teruggeplant. Dit is volgens E.66 nodig om 'het eventuele wantrou wen onder burgers waar mogelijk weg te nemen'. Deze motie haalde het niet. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 HEILOO - Leerlingen van basis school Elckerlyc brachten op dinsdagochtend een ontbijtje bij burgemeester Hans Romeyn in het gemeentehuis. Ook de wethouders Elly Beens, Fred Dellemijn en Rob Opdam waren hierbij aanwezig. Het college en de kinde ren gaven met het gezamenlijk Burgemeestersontbijt het goede voorbeeld van het belang van een gezond ontbijt. Dit doen zij in de week van het Nationaal Schoolontbijt, waarbij ruim 550.000 kinderen samen gezond ontbijten op zo'n 3.000 basisscholen. Aan het einde van het ontbijt betaalde het college symbolisch voor het ontbijtje met een donatie van 150 euro aan het Jeugdcultuurfonds, dit jaar het goede doel van het Nationaal Schoolontbijt. Aan het Burgemeestersontbijt doen dit jaar, bij de jubileumeditie van het Nationaal Schoolontbijt met als thema 'Gezond ontbijten is geen kunst!', meer burgemeesters mee dan ooit. Maar liefst 265 burgemees ters ontvangen in de ontbijtweek een schoolklas uit hun gemeente in het stadhuis/gemeentehuis. Ook bij deze vijftiende editie van het Nationaal Schoolontbijt wordt er een week lang met gezonde ont bijtjes en lesmateriaal aandacht geschonken aan een goede start van de dag. De aandacht is nodig omdat nog steeds veel kinderen niet, niet altijd of niet gezond ontbij ten. Volgens wethouder Rob Opdam is ontbijten in Heiloo voor kinderen geen probleem. "Wij zien dat de kin deren eigenijk allemaal wel gewend zijn te ontbijten voor ze naar school gaan," aldus de wethouder. Het Jeugdcultuurfonds laat, samen met het Jeugdsportfonds, kinderen uit gezinnen waar minder geld is kunst, cultuur en sport beleven. Directeur Jouri Horsthuis van basisschool Elckerlyc nam de cheque in ont vangst. Tekst: Yvonne van Stiphout Gezellig aan tafel met de burgemeester. Foto: Stip Fotografie John Hoetjes presenteerde de avond weer in stijl. Aangeleverde foto HEILOO - Na het succes van de vorige edities was het zaterdag 4 november tijd voor de zesde editie van de Glitter Glamour Bingo bij Brasserie in 't Groen in Heiloo. Op de rode loper werden alle gasten ontvangen met een heer lijke cocktail, daarna stond er een greenscreen klaar voor een te gekke foto! Brasserie in 't Groen was omgetoverd tot een waar glit ter glamour restaurant. Het werd weer een ouderwets gezellige avond uit, waarbij het dak eraf ging op muziek van DJ Larzzz en deze keer een heel speciale mannelijke act. John Hoetjes presenteerde de avond weer in stijl en ook het prij zenpakket, mede mogelijk gemaakt door lokale ondernemers, was weer groots, zoals onder andere schoonheidsbehandelingen van People Beauty, make-up set van Lookx, massage, kaartjes voor Fletcher Events, shellac behan delingen, fotoshoots, kledingset, lingerieset, sneakers, Ixxi ring, buitenkeuken en nog veel meer. In vijf spannende speelrondes gingen de prijzen eruit. Alle gasten wer den uitstekend verzorgd met heer lijke drankjes en hapjes. Iedereen bedankt, het was weer een fantasti sche avond!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 8