Geschiedenis van Sinterklaas Maak jij foto's voor de Uitkijkpost? Prijsvraag: tel de Sinterklaasjes! Sinterklaas 18 november in Nederland Sinterldaasintocbten in onze regio DOKKUM - Sinterklaas en zijn gevolg komen zaterdag 18 november in Dokkum ons land binnen. Zij bezoeken deze historische stad om er de landelijke intocht te vieren. Deze intocht is live op televisie te zien. De redactie van Uitkijkpost is nieuwsgierig naar de foto's die jij gaat maken van een van de intochten van Sinterklaas en de pieten. Bezoek jij de Sinterklaas-intocht in Heiloo, Akersloot, Limmen, Egmond aan den Hoef, Egmond-Binnen of Castricum, houd dan je fototoestel paraat. Stuur je ons jouw mooiste en/of leukste foto's, dan maak jij kans op een publicatie in de krant van 29 november. Doe je best en veel klikplezier gewenst! Deze Uitkijkpost staat vol met Sinterklaasjes. Wil jij ze tellen? Als je het juiste aantal doorgeeft via verkoop@uitkijkpost, dan win jij misschien wel een een stempelkaart voor zes gratis bolletjes ijs van Di Fiorentina! Of maak kans op twee vrijkaarten voor de overdekte speeltuin Monkeytown in Alkmaar. Veel succes gewenst! Heiloo Zaterdag 25 november Het bezoek aan Sinterklaas in Heiloo begint om 11.00 uur op het bordes van het gemeentehuis. Burgemeester Hans Romeyn ontvangt hem daar met veel plezier. Daarna volgt de optocht naar het Looplein (11.15 uur) waar iedereen Sinterklaas per soonlijk kan begroeten. Vervolgens gaan Sinterklaas en zijn pieten via de Heerenweg naar het Stationsplein (aankomst 12.00 uur). Daar gaat Sinterklaas de prijzen van de kleur- wedstrijd van het Stationscentrum uitreiken. Na het bezoek aan het Stationscentrum start om 12.45 uur het fantastische feest van Sinterklaas in de grote Theaterzaal van het ont moetingscentrum De Strandwal van de GGZ aan de Kennemerstraatweg. Onder andere de Sinterklaasband 'Vriendjes van Martine' zorgt voor vrolijke muziek en iedereen kan Sinterklaas een handje geven, evenals een tekening, een kleurplaat of een knutselwerkje. Kom op tijd want als de zaal vol is gaan de deuren écht dicht. Zie ook www.sintinheiloo.nl. Castricum Zaterdag 18 november Sinterklaas en de pieten krijgen om 13.30 uur een warm welkom in Winkelcentrum Geesterduin in Castricum. Om 14.00 uur start een rondtour door het centrum, gevolgd door twee Sinterklaasfeesten (voor stellingen) in de Pancratius kerk aan de Dorpsstraat. De eerste voorstelling start om 15.00 uur, de tweede om 16.30 uur. Voor het Sinterklaasfeest dien je een kaartje te kopen van 1 euro. Zie voor meer informatie www. sinterklaascastricum.nl. Akersloot Zondag 19 november Sint Nicolaas en Zwarte Piet stomen ook op naar Akersloot, dat doen ze op zondag 19 november. Om ongeveer 12.00 uur varen zij de jachthaven A.R.Z.V. binnen. De Ondernemers Vereniging Akersloot (OVA) prijst zich weer gelukkig met de komst van de sint. Na aankomst in de haven laat Sinterklaas zich in een open koets door Akersloot rondrijden. Daarna bezoekt hij rond 12.30 uur de R.K. Kerk van Akersloot. Hier speelt een band leuke muziek. Sint-Nicolaas wordt hier bij zijn intrede uit volle borst toegezongen. Ook burgemees ter Toon Mans en Pastor Hudepohl begroeten de sint. Alle kinderen die een tekening of een ander werkstukje voor de sint maakten, kunnen deze aan de pieten overhandigen tijdens de intocht. Voorzie deze van je naam en adres, want misschien win je wel een prijs voor de mooiste tekening. Limmen Zondagmiddag 19 november Sinterklaas en zijn Pieten komen rond 13.45 uur aan met de boot over 't Stet. Aan wal worden zij welkom geheten door burgemeester Toon Mans alwaar de danspieten dansen op gezellige Sinterklaasliedjes. Na het vertrek vanaf het Stet, gaat de optocht (dit jaar een andere route) via het Vislaantje rechtsaf de Dusseldorperweg in, rechtsaf de Vredeburglaan in. Vervolgens direct rechtsaf de Koningsdam in helemaal tot het einde. Daarna via de Brugstraat en het Elzelaantje de Lage Weide op en dan weer linksaf naar de Dusseldorperweg tot aan de Comeliuskerk. Er is een korte stop bij de Cameren. In de kerk is er van 15.30 uur tot 16.30 uur een mooi feest met de Pepernotenband onder leiding van Peter dekker. Ook wordt weer gedanst door diverse kindergroepen onder leiding van Willy Könst en door de breakdancers van de TIOS. Egmond aan Zee Zaterdag 18 november Sinterklaas komt rond 14.00 uur aan op het Egmondse strand, op de hoog te van de Werf. Om 13.45 uur staat de pietenband hier al klaar. Vervolgens gaan de speciale gasten vanaf het Pompplein naar de Prins Hendrik Stichting. Daar zeggen ze de kinderen en de bewoners gedag. De optocht gaat vervolgens richting de sporthal. Rond 16.00 start hier het feest voor alle leerlingen van de peuterschool en de groepen 1 tot en met 4. Het feest duurt tot 17.00 uur. Vergeet ook niet mee te doen aan de kleurplaten- wedstrijd. De kleurplaten worden op de scholen en de peuterspeelzaal afgegeven en op 17 november weer opgehaald. De Sinterklaas-geschiedenis begint historisch gezien in Turkije. Hier was Sint Nicolaas de bisschop van Myra (Turkije), hij komt dus niet uit Spanje Hij stierf op 6 december, circa 340 jaar na Christus. Vereerders brachten zijn overblijfselen later naar Bari in Italië. Bari was lange tijd in Spaanse handen en wie weet verwarde men vroeger Italië met Spanje. Vanwege de vele goede daden die hij gedaan zou hebben, werd hij heilig ver klaard. Er ontstonden allerlei legendes over deze persoon en zijn goede werk. Het gooien van pepernoten en suikergoed zou afkomstig zijn van het geven van geld aan arme mensen. Waar zijn hulp Zwarte Piet precies vandaan komt, is niet duidelijk. Hierover bestaan een aantal verhalen. Zo zou Piet een wees zijn afkomstig uit Afrika, die na slaaf te zijn geweest bleef helpen als dank voor zijn vrijlating. De roe werd vroe ger gebruikt voor het schoonmaken van schoorstenen en in de bijbehorende zak kwam de roet terecht. De stoomboot valt misschien af te leiden uit de verhalen dat Sint Nicolaas zeelieden in nood kwam red den. Het feit dat veel havensteden een Sint Nicolaaskerk hebben, is hiervan afgeleid. (Bron: www.sinterklaasfan.nl) a Egmond-Binnen Zondag 26 november Sinterklaas en de pieten bezoeken Egmond-Binnen op zondag 26 novem ber. Ze zijn aanwezig om 10.30 uur bij de St. Adelbertabdij aan Abdijlaan 26. Vanaf hier volgt een rondgang door het dorp, deze eindigt bij dorpshuis De Schulp. De intocht duurt tot 13.30 Egmond aan den Hoef Zondag 26 november Natuurlijk bezoeken de sint en zijn pieten ook Egmond aan den Hoef. Dat doen ze op 26 november. Het fees telijke ontvangst start om 14.00 uur met een optocht. Daarna - rond 15.00 uur - worden ze welkom geheten in dorpshuis Hanswijk aan Hanswijk 1. Daar vindt tot 16.00 uur een Sint- en pietenfeest plaats. Bergen Zondag 19 november De Sinterklaasintocht in Bergen duurt van 13.00 tot 17.00 uur. In de stoet is Sinterklaas goed zichtbaar en gaat de Politiepiet voorop. Verder laten Kapiteinspiet, opa Piet, de Muziekpiet, Pietje Peu en alle anderen zich zien en horen. Onderweg klinkt er veel muziek, onder andere van de 'Coole Piet en Pietenband Zo Niet Dan Toch' uit Madrid. De populaire meidengroep Jinxxx zorgt voor een muzikaal spek takel bij de Ruïnekerk, hier komt de sint om 14.30 uur aan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15