Hairstyle4You, huiskamergevoel nu in de Torenstraat Leerlingen Technasium Bonhoeffer College presenteren hun adviezen Koffierondje Egmond-Binnen School-ontbijt Sint Jozefschool Wie is de Fjoerste? regio 23 Jaar van honingbij en imker Castricum positief over sociale woningbouw Duin en Bosch CASTRICUM - Onze voedselvoorziening is voor een belangrijk deel afhan kelijk van de bestuivende arbeid van bijen. In de afgelopen jaren is er een onrustbarende bijensterfte in Nederland. Dit verdient de aandacht van ons allemaal. De verhalengroep heeft imker Piet Kuijs uit Limmen uitgenodigd om hierover te vertellen op dinsdag 21 november om 10.00 uur in dorps huis De Kern, Overtoom 15 in Castricum. De bijdrage van 2,50 euro voor de onkosten kan men bij aankomst betalen. CASTRICUM - B&W van Castricum is positief over het bouwen van 48 sociale huurwoningen op het Duin en Bosch-terrein waar voorheen De Clinghe stond. Voor de woningbouw is een bestemmingsplanwijziging noodzakelijk. De gemeenteraad van Castricum praat over dit onderwerp door tijdens de raadscarrousel op 23 november. Bewoners kunnen dan hun mening geven. Wethouder Schijf feliciteert Tessa, Benthe, Allard en Mitch met het mooie resultaat van hun onderzoek. Aangeleverde foto CASTRICUM - Na negen jaar gevestigd te zijn geweest in de Anna Paulownastraat is de kap salon 'Hairstyle4You' van Karin de Winter op 1 november offici eel geopend in de Torenstraat 42 in Castricum. Twee jaar geleden is het pand aangekocht en helemaal naar het zin verbouwd. Het team, dat al jaren bestaat uit Karin, Charlotte en Kelly (op dit moment aangevuld met sta giaire Hima), werkt inmiddels met veel plezier in de ruime, gezellige kapsalon. Die gezellige sfeer is voor eigenaresse Karin een 'must'. "Ik wil het huiskamergevoel brengen in mijn salon." Ze is dan ook zeer blij met de locatie van het pand. "Hier lopen veel meer mensen voorbij, er is altijd reuring." De opening was een groot suc ces en de salon staat nog vol met de vele prachtige boeketten die de dames mochten ontvangen. Met de verhuizing heeft de kapsalon ook nieuwe openingstijden: van dinsdag tot en met zaterdag vanaf 9.00 uur, op donderdag en vrijdag tot 17.30 uur, op zaterdag tot 16.00 uur en op dinsdag en woensdag kunt u er terecht tot 19.00 uur. De hele maand november geldt de 'verhuisactie': elke klant krijgt 2,50 euro korting op de behandeling en bovendien is er voor iedereen ook een kleine attentie. CASTRICUM - Op 13 november hebben de leerlingen van het Technasium Bonhoeffer College hun adviezen over klimaatadap- tieve tuinen gepresenteerd aan wethouder Rob Schijf. Zestig leerlingen van het Technasium Bonhoeffer College ontvingen zes weken geleden de opdracht onderzoek te doen naar en advies te geven over 'klimaat- adaptieve tuinen, toegespitst op bewoners van nieuwbouw aan de Hogeweg/Hoogeweg in Limmen en Heiloo. De tuinen moeten boven dien passend zijn in het beeld van de omgeving. In het adviesrapport dienden adviezen te worden opge nomen voor drie soorten tuinen: 1. De meest geoptimaliseerde tuin waarin klimaatadaptatie en biodi versiteit een optimale symbiose vor men. 2. Een zeer onderhoudsarme tuin die voldoet aan de klimaatadaptieve eisen. 3. Een tuin die redelijk onderhouds arm is en gericht is op een optimale biodiversiteit met daarbij passende klimaatadaptieve oplossingen. De presentaties van de verschil lende groepen leverde een breed pakket aan adviezen op. Een mooi resultaat wat zeker een vervolg zal krijgen. Tessa, Benthe, Mitch en Allard werden door wethouder Schijf in het zonnetje gezet omdat zij de opdracht het beste hadden uit gewerkt. Als toegift gaven de leerlin gen ook nog tips aan de wethouder hoe het zwerfvuil op de Hogeweg/ Hoogeweg zou kunnen worden aan gepakt. Tekst: Annemieke Ederzeel Het pand van Hairstyle4You. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Buiten merken we het al een poosje. De bladeren gaan kleuren en soms valt er aardig wat nattigheid naar beneden. Het is de tijd om meer naar bin nen te gaan. Het is ook tijd om je te laten verwarmen door de aan wezigheid van anderen of door een fijn gesprek. In de Thuiskamer in Egmond-Binnen willen we op vrij dagochtend zo'n plek zijn. Het eer ste half uur wordt u met koffie of thee welkom geheten en is er tijd om met elkaar bij te praten. Daarna vindt een groepsgesprek plaats dat wordt geleid door twee vrijwilli gers. De inhoud van die gesprekken is afhankelijk van de behoefte en inbreng van de deelnemers. Geïnteresseerden zijn vanaf 24 november elke vrijdag van harte welkom van 10.00 tot 11.30 uur bij de Thuiskamer aan de Herenweg 72C (naast het kinderdagverblijf) in Egmond-Binnen. De bijdrage is 1,-. Voor meer informatie kunt u bellen met de balie van de Stichting Welzijn Bergen 072-5065204 (tussen 9.00-12.00) of met Marja Vlaar 06-29073575. U kunt mailen naar: m.vlaar@welzijnbergen.nl. EGMOND AAN DEN HOEF - Burgemeester Hetty Hafkamp van Bergen ontbeet vorige week in het gemeentehuis van Bergen met leerlingen en meester Jan van de Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef. De gasten genoten van het ont bijt en stelden vragen aan de bur gemeester. 'Hoe oud bent u', 'waar woont u', 'woont u in een nor maal huis', 'heeft u een butler en beveiliging' en 'heeft u kinderen en huisdieren' behoorden bijvoor beeld tot de vragen. Ook kwamen actuele kwesties aan bod, zoals de zoektocht naar een nieuwe locatie voor de sporthal in Egmond aan Zee en de stand van zaken van het ver meende nieuw te creëren sportcom plex voor de fusie-voetbalclub. Op bezoek bij de burgemeester. Aangeleverde foto Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 21