«v 1 -M V r> f >V Oud en vreemd geld voor oogoperaties in derdewereldlanden Eerste boom geplant bij winkel Abdij van Egmond Bewonerswedstrijd 'Wie is de Fjoerste?' -h ik 1 VJ 1 rr' I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N ,r- ff j Onvergetelijke herinneringen Pauw Wintersportbeurs Rommelmarkt in Wielerbaan Alkmaar UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2017 i r p i a 1 i 1 v REGIO - Bij crematie of begrafenis biedt Terramor u meer dan een prach tige sfeer alleen. Een afscheidsviering zonder tijdsdruk? Samenzijn in een warme sfeer? Met ruimte voor 25 tot 450 personen? Terramor Uitvaartzorg verzorgt voor u 3 volledige Uitvaartarrangementen met afscheidsviering in de Cultuurkoepel in Heiloo. De cirkelvormige zaal en de kleurrijke lichtin val door de gebrandschilderde ramen dragen bij aan een sfeer van warmte en verbondenheid. Tot de uitgebreide en moderne voorzieningen behoren professioneel geluid en beeld, vleugel en orgel, geluidsopname en besloten live-uitzending. De Cultuurkoepel is vanuit de gehele regio Noord-Kennemerland goed bereikbaar, ook met OV. De sympathieke Keuken met Karakter zorgt, onder leiding van ervaren horecakoks, voor eten en drinken naar uw wens. Of u maakt uw keuze uit de cateringarrangementen. De uitvaartzorg van Terramor in de Cultuurkoepel draagt bij aan onverge telijke herinneringen bij crematie of begrafenis. Terramor Uitvaartzorg is al ruim 9 jaar vertrouwd in de regio. In 2017 is de uitvaartzorg bekroond door Alzheimer Nederland. Met uw keuze voor een Uitvaartarrangement bent u verzekerd van een complete, goed verzorgde en gunstig geprijsde uitvaart. Elke uitvaart wordt naar uw wensen verzorgd. Voor meer infor matie belt u 072-8449767 of bezoek www.terramor.nl/ck HEERHUGOWAARD - Pauw Wintersport in Heerhugowaard organiseert in het weekeinde van 18 en 19 november weer de grootste (en gezelligste) wintersportbeurs uit de regio. De beurs stelt dit jaar de wintersporter ook al in de gelegenheid om op de aanwezige skibaan in de echte wintersports feer te komen. De beurstoegang en het skiën op de echte skibaan zijn geheel gratis! De Pauw Wintersportbeurs biedt de bezoeker een grote collectie aan out let- en gebruikte wintersportkleding, ski's, snowboards,schaatsen,helmen en schoenen etc. die ingebracht worden door particulieren en diverse leveranciers. Voor de snowboarders is op deze beurs veel materiaal te vinden door de speciale inbreng van de bekende Amsterdamse freeride en backcountry specialist Ripstar. Kun je tijdens een actieve skidag wel wat extra ondersteuning van de benen gebruiken? Bauerfeind heeft daar voor de sportcompressiekousen ontwikkeld. Maak tijdens de beursdagen gebruik van de digitale beenanalyse van Bauerfeind. Nog geen bestemming geboekt? De aanwezige reisbureaus waaronder TUI, The Travel Club en een aantal kleinere reisorganisaties zijn daarvoor aanwezig. Naast de win tersportreizen kan de bezoeker bij een twintigtal standjes brede informatie vinden over alles wat met de wintersportvakantie te maken heeft. Het bekende kledingmerk Schöffel is voor de eerste keer aanwezig met een echte skibaan! Bezoekers, maar vooral de jeugd, wordt uitgenodigd om onder deskundige leiding te ervaren hoe het is om in Nederland al op de ski's te staan. Binnen zullen de skischolen Il Primo en Skirun u alles kun nen vertellen over hun lesprogramma's. De particuliere inbreng is ook dit jaar weer een vast onderdeel van de beurs en biedt nog steeds een uitstekende gelegenheid om oude winter- sportkleding, ski's, snowboards, schoenen, schaatsen, helmen en andere wintersportartikelen ter verkoop aan te bieden. Het grote voordeel van deze beurs is dat de particulier aan de verkoop verder niets hoeft te doen. De aanbieder bepaalt in samenspraak met deskundigen de prijs en Pauw Wintersport verzorgt het gehele verkooptraject. Bij de inbreng betaalt u slechts 1 euro per ingebracht artikel en als het artikel verkocht wordt ontvangt u onder aftrek van de 20% beurskosten cash geld en niet, zoals bij vele andere beurzen, waardebonnen. Kijk op www.pauwwintersport.nl voor de inbrengtijden, condities en voorwaarden. Bent u op de beurs nog niet helemaal geslaagd? Op de wintersportafdeling van Pauw Wintersport vindt u de allernieuwste wintermode. Tijdens de beursdagen ontvangt u een zeer aantrekkelijke 15% korting op alle kleding uit de nieuwste collecties. Natuurlijk zijn er nog veel meer acties en aan biedingen. Voor de wintersporter is dit de gelegenheid om tegen aantrek kelijke prijzen een nieuwe outfit aan te schaffen. De openingstijden zijn zaterdag 18 november van 09.00 tot 17.00 uur en zondag 19 november van 12.00 tot 17.00 uur. Het adres: Pascalstraat 3 in Heerhugowaard. LIMMEN/ HEILOO - Nederlanders doneren massaal oud en vreemd geld in verza- melzuilen, te vinden in meer dan achthonderd verschillende supermarkten. Ook bij Albert Heijn in Limmen en bij Albert Heijn in winkelcentrum 't Loo in Heiloo is doneren mogelijk. Met de opbrengsten, die worden omgezet in euro's, worden oogope raties uitgevoerd in derdewereld landen. Wie nog oud en vreemd geld in huis heeft kan dit in de zuil bij Albert Heijn aan de Vuurbaak in Limmen deponeren. Dat kan even eens bij Albert Heijn in 't Loo. Hier staat een standaard met de bedoe ling daarmee oud en vreemd geld in te zamelen. De Lions club Alkmaar Phoenix plaatste deze standaard hier onlangs. 98 procent van alle Nederlanders heeft al jaren oud en vreemd geld in de bureaulade liggen. De mees ten weten niet goed wat daarmee te doen. Sinds 2005 zamelen vele Lionsclubs dit geld in via zuilen, in of bij 800 supermarkten. Via het netwerk van Lions wordt het geld omgezet in euro's. Bij beste ding van die euro's verhoogt de Stichting Wilde Ganzen het bedrag nog eens met 50 procent. Sinds het begin van de actie werd reeds een bedrag bijeengebracht van 520.000 euro, waardoor 35.000 oogopera ties konden worden uitgevoerd. Jaarlijks wordt in totaal 2.000 kilo gram aan munten en 10.000 bank biljetten uit 160 landen ingezameld. Kijk voor meer informatie op www. vreemdenoudgeld.nl EGMOND-BINNEN - Ton Stee- naert van de Pius Stichting uit Heiloo plantte op 11 november de eerste boom bij de winkel van de Abdij van Egmond in Egmond-Binnen. De broeders van de Abdij bena derden de Pius Stichting om bij te dragen aan het repareren van de slechte plekken op het parkeer terrein en het verfraaien van het aanzicht van de abdijwinkel. Met het vervangen van de bestrating en het planten van struiken en bomen wordt hieraan invulling gegeven. De eerste boom werd onder toeziend oog van 'vlinderbroeder' Frans Melkert geplant, die afgelopen zaterdag zijn zestigjarig professie- feest vierde. De abdijwinkel is weer in kerstsfeer gehuld en in november en december geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.30 uur. EGMONDEN/ BERGEN AAN ZEE - Le Champion organiseert op zaterdag 25 november voor de vijfde keer de Fjoertoer Egmond. Daarbij worden bewo ners uitgenodigd om hun huis en tuin om te toveren tot een schit terende act met lichtjes en ver siering. De ruim negenduizend wandelaars zijn jury en bepalen wie de 'Fjoerste' wordt. Tuinen en huizen worden com pleet in het teken van de Fjoertoer gezet. Lichtjes, lantaarns, kerstver lichting, kerstbomen en lampion nen: bewoners maken het zo gek als zij zelf willen. Veel bewoners zijn nu al bezig met het voorbereiden van hun act. Door het introduceren van het thema (lustrum) moeten de bewoners extra nadenken over hun versieringen. Het huis met de meeste stemmen mag zich na afloop de winnaar van 'Wie is de Fjoerste?' noemen. Er zijn mooie prijzen voor de nummer 1, 2 en 3 te verdienen en ieder deelnemend huis ontvangt na afloop een leuke attentie. In deze lustrumeditie blikt de Fjoertoer Egmond terug op vijf fantastische jaren. De mooiste acts komen terug en het getal vijf staat centraal. Wij bieden de deelnemers een onverge telijke avondwandeling aan en orga niseren daarom op tal van punten allerlei verrassende licht-, vuur- en geluidsacts. Wilt u graag meedoen met de bewonerswedstrijd? Wij nodigen u van harte uit om mee te doen. Dat kan door een e-mail te sturen naar communicatie@lechampion.nl met onderwerp "Wie is de Fjoerste". Vermeld hierin het adres en hoe je het project wilt noemen. Aanmelden kan tot uiterlijk woensdag 22 november. De wandelaars bepalen via stemming hun voorkeur, deze stemming gaat via het NHD en staat vanaf zaterdag 18.00 online. Kijk voor meer informatie op www.fjoertoeregmond.nl en www. facebook.nl/fjoertoeregmond. Toverachtige sfeer. Bron foto: Le Champion ALKMAAR - De laatste rommelmarkt van het jaar in de Wielerbaan in Alkmaar vindt plaats op zondag 19 november. Ruim 240 standhouders bieden tweedehands spullen aan. De markt is open voor het publiek vanaf 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De entree bedraagt 2,50 euro vanaf 13 jaar en direct bij of naast de accommodatie kunt u gratis parkeren. Bel voor meer informatie 06-20114461 of kijk op www.st-re.nl. Adres Wielerbaan: Terborchlaan 200 in Alkmaar. V.l.n.r.: Br. Columba Dechamps, Br. Frans Melkert, Martina Koolwijk, Abt G. Mathijsen, Ton Steenaert en Herman van de Bovenkamp. Foto: Armando Jongejan

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 23