Tien vragen aan... Uniek concert 'Die Jahreszeiten' van Haydn Grote opkomst bijeen komst nieuwe inwoners 3 'Genieten van een praatje over de heg' KORTOM CDA Heiloo gaat weer op fietsronde Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2017 HEILOO - Op zaterdag 18 november voert Oratoriumkoor Heiloo 'Die Jahreszeiten' van Joseph Haydn uit in de Cultuurkoepel. Onder leiding van dirigent Paul Waerts soleren Elise Keep (sopraan), Matthijs Mesdag (bas) en Robbert Overpelt. Het Promenade Orkest met concertmeester Manon Meijs verzorgt de instrumentale bezetting; Henk van Zonneveld, artistiek leider van Cappella Maria Barbara, bespeelt het klavecimbel. Joseph Haydn schreef 'Die Jahreszeiten' aan het eind van zijn leven als allesomvattend meester werk. Hij neemt de luisteraar mee naar het eenvoudige leven op het platteland waar de godvruchtige bevolking de seizoenen in alle hevig heid ervaart: hoop, arbeid, liefde, gevaar, oogst en ontspanning. Alle aspecten komen terug, en zijn op magistrale wijze tot uitdrukking gebracht. In het bekende koorstuk 'Komm holder Lenz' wordt na een lange winter halsreikend uitgeke ken naar een nieuwe lente. Een van de favoriete delen beschrijft hoe een woeste zomerstorm de aarde geselt: 'Ach, das Ungewitter naht. Uitgesproken uitgelaten gaat het eraan toe als in de herfst van de wijnoogst wordt genoten: 'Es Lebe die Wein!' En in de winter houden de vrouwen zich bezig met naai werk en horen we de spinnenwielen draaien: 'Knurre, schnurre, knurre'. De godvruchtigheid vindt zijn hoog tepunt in het slotkoor, waarin 'Stark und Mut' wordt afgesmeekt in een koraal dat geschreven lijkt te zijn voor de prachtige akoestiek van de Cultuurkoepel. Toegang Toegangskaarten voor 'Die Jahreszeiten' zijn 27,50 euro en te bestellen via oratoriumkoorheiloo. nl. De kaarten zijn ook te koop bij boekhandel Bruna, De Schrijverij en Primera in Heiloo, en boekhan del Feijn in Alkmaar. Wie dit najaar niet genoeg kan krijgen van grote koorwerken in de Cultuurkoepel biedt Oratoriumkoor Heiloo de mogelijkheid om voor slechts 40 euro zowel 'Die Jahreszeiten' op 18 november als 'Messiah' op 9 decem ber te bezoeken (normale toegangs prijs 20 euro). Messiah wordt uit- gevoerd als 'Scratch-concert' met een gelegenheidskoor van meer dan tweehonderd zangers uit heel Noord-Holland. Meer informatie is te vinden op oratoriumkoorheiloo. nl. Daar kunt u ook lezen over de mogelijkheid om als zanger aan deze Scratch deel te nemen, de inschrijving staat nog open. Sopraan Elise Keep. Aangeleverde foto Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- y vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - De gemeente Heiloo organiseerde woensdagavond 8 november een kennismakings bijeenkomst voor nieuwe inwo ners van Heiloo. Ongeveer hon derdvijftig personen hadden zich daarvoor aangemeld. Na 19.30 uur liep de Witte Kerk vol met nieuwe inwoners, in Heiloo ingeschreven tussen juni 2016 en augustus 2017. Na de ontvangst met koffie, thee en iets lekkers volgde de presentatie van het college en de gemeentesecretaris. De nieuwe inwoners maakten op deze manier kennis met de burgemeester, de wethouders en de gemeentesecre taris. Oude vertrouwde Heiloo Onder de nieuwe inwoners zijn mensen die ooit in Heiloo woon den en nu weer terug zijn gekomen. Mevrouw Smits (76 jaar) is daar een van. Na jaren samen met haar man in Hoorn te hebben gewoond, is zij terug in Heiloo. Inmiddels is haar man niet meer in leven en door ziek te kon mevrouw niet meer op zich zelf wonen. Vanuit Hoorn verhuisde ze naar Bergen maar daar voelde zij zich niet helemaal thuis. Nu woont zij in een prachtig appartement in De Loet en is ze blij weer terug te zijn in het oude vertrouwde Heiloo. Bij de bijeenkomst zijn ook mensen uit Eritrea. Via de AZC's Ter Apel, Arnhem en Den Helder kwamen zij in Heiloo terecht. Inmiddels hebben zij een huis toegewezen gekregen en genieten ze van de hartelijkheid van de mensen in Heiloo en van de rust in het dorp. Hartelijk en sociaal Er zijn ook mensen die vanuit Alkmaar Heiloo weten te vinden. Margreet de Boer (46 jaar) is hier met haar twee kinderen van elf en zeven jaar neergestreken. In Alkmaar woonde zij in een wijk met jonge gezinnen. Daar gingen de gordijnen 's avonds snel dicht en zag ze niemand meer. Contact tussen de buren onderling was er nauwelijks. Nu woont zij met haar twee kinderen in een buurt met wat oudere mensen. De sociale controle en de hartelijkheid vallen haar op. Hier kan zij, indien nodig, op de buren terugvallen als zij plotseling oppas nodig heeft voor de kinde ren. Vaak staan de buren open voor een praatje. Haar directe buren ziet ze vaak even in de achtertuin. "Ik geniet van af en toe een praatje over de heg met mijn buren. Vorige week had ik een bakje spaghetti over, dat ging over de heg naar de buurman," aldus Margreet. Vragen stellen Na de presentatie door het col lege en de gemeentesecretaris bezochten veel aanwezigen kraam pjes van onder andere de brand weer en de gemeente. Dat deden ze onder het genot van een hapje en een drankje. Tevens was er gele genheid tot het stellen van vragen aan de burgemeester, de wethou ders, de gemeentesecretaris en de gemeenteambtenaren. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Zaterdagochtend 18 november doet de CDA-fractie weer een fietsronde door Heiloo. Wij gaan langs bij een aantal organisaties, maar hebben ook tijd voor andere onderwerpen. Wilt u in gesprek over een actueel onderwerp, of heeft u zelf een andere prangende vraag of u wilt 'gewoon' met de fractie kennismaken? Geef een seintje via Hessel Hiemstra (jhhiem@quicknet.nl of 8500490). Mijn naam is Sanne Beentjes en ik ben zestien jaar. Ik zit op de Vrije School in Bergen, een leuke school waar ik helemaal op mijn plek ben. Op zaterdag werk ik bij Bakkerij Zoon in 't Loo en verkoop ik heerlijke broodjes. Als er feest is, sta ik graag samen met Jus Live Music op het podium. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in het MCA in Alkmaar en woon samen met mijn ou ders en broertje in Plan Oost. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik maak regelmatig muziek met Jus en ben al op veel leuke plekken geweest, zoals Culinair Heiloo, de smaakmarkt in Wijk aan Zee, de Nijmeegse vierdaagse en het Oranjebal. Ik hoop in de toekomst nog op veel leuke plekken te komen en daar lekker muziek te maken. 3. Wie zou je graag nog eens willen ontmoeten? Candy Dulfer, een groot voorbeeld voor mij met haar prachtige saxge luid! Ik zou dan graag een keer samen met haar willen spelen. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Als klein meisje had ik een pop die ik vernoemd had naar mijn broer tje: Baby Ward. In de winter als het buiten wit was van de sneeuw, ging ik met mijn pop naar buiten. Hij lag helemaal zonder kleren in mijn armen en ik bleef volhouden dat hij het beslist niet koud had. In de zomer trok ik hem altijd alles aan wat ik kon vinden. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Ik houd zeer van buiten zijn en de natuur. Daarom vind ik het Heilooër- bos de mooiste plek van Heiloo. Vooral het open veld. Vroeger ging ik daar graag hutten bouwen met mijn vriendinnetjes en verzorgden onze moeders altijd een lekkere picknick voor tussen de middag. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Om op vakantie te gaan naar een prachtig, zonnig strand. Met palmbo men en een heldere blauwe zee waar kleurige vissen in zwemmen die je allemaal kan bekijken met je snorkel. De vakantie kan niet vroeg genoeg beginnen! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Zet door, want als je echt iets wilt, kom je waar je wilt zijn. Heel vaak leuke dingen doen en proberen de vervelende dingen zo veel mogelijk uit de weg te gaan. En vooral eerlijk en jezelf zijn, want daar kom je het verste mee. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik ben een open boek, iedereen die mij een beetje kent weet eigenlijk al best veel over mij. 9. Wat zou je veranderen als je burgermeester was? Heiloo is een mooie plek om op te groeien. Wel mis ik een leuke plek om uit te gaan voor mensen van mijn leeftijd. Als zestienjarige ga je niet meer naar frisfeesten, maar je wordt ook niet binnengelaten op plekken waar ze alcohol schenken. We zijn nog niet volwassen, maar je wordt ook niet snel meer bestempeld als kind. Ik zou een plek maken in Heiloo waar jongeren van zestien/zeventien jaar leuk uit kunnen gaan. 10. Persoonlijke vraag van Charlotte Zoon: "Sanne, jij bent zo muzikaal en creatief, wat gaan wij in de toekomst van jou zien?" Na de havo wil ik een vervolgopleiding doen. Daarna ga ik op zoek naar een leuke baan waarin ik mijn creativiteit kwijt kan. Muziek blijf ik voorlopig lekker als hobby doen. Misschien groeit dat ooit nog eens uit tot een goed betaalde baan! Ik nomineer Raoul de Groot voor de komende 10 vragen. Raoul is mijn buurjongen. Hij werkt naast zijn opleiding nog niet zo lang als host bij This Beauty Works. Mijn vraag aan hem is: "Op welke leuke plekken kom je en zou jij van dit werk je beroep willen maken?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3