Afrika-fietstocht voor het goede doel Beauty by Britt Kinderheld Jona naar Madurodam i BEDRIJF BELICHT t-«9 5 Veertig graden en opstuivend zand Kennismakingsbehandeling voor maar 25 euro (in de maanden november, december 2017 en januari 2018) n Terriers nu echt rookvrij UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2017 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. tl Eigenaresse Britt Ruiter-Zeeman (l) en werkneemster Caro Nieuwland. Foto: Stip Fotografie Kerkweg 2b, 1906 AW Limmen, telefoon: 06-51936890, website: www.beautybybritt.nl, e-mail: info@beautybybritt.nl LIMMEN - Beauty by Britt is gespecialiseerd in de uiterlijke verzor ging. Een salon waar iedereen welkom is, van jong tot oud. U kunt er terecht voor diverse gezichtsbehandelingen, hand- en voetverzor ging, ontharen en shellac. In de salon staan hygiëne, professionali teit, aandacht en ontspanning centraal. Een jong team, gedreven in het vak Eigenaresse Britt Ruiter-Zeeman opende haar salon in 2011 aan de Kerkweg. Samen met haar man Jim hebben zij een zoon van twee jaar en een dochter van net drie maanden. Britt werkt zelf drie dagen in de salon, de andere dagen wordt de salon door Caro Nieuwland bemand. Britt is schoonheidsspecialiste en pedicure en Caro schoonheidsspecialiste en opleidend huidtherapeute. Mariette Stokx is eenmaal in de drie weken aan wezig. Zij is huidtherapeute. Niet alleen voor dames Naast de salon voor dames is er ook aan de heren gedacht. Jim Ruiter, man van Britt, runt op woensdagavond en de gehele vrijdag Barbier Skeer. In een prachtige ruimte, volledig ingericht als een ouderwetse barbierzaak, kunnen heren zich laten knippen of scheren. Producten In de salon worden de hoogwaardige producten gebruikt van Babor. Babor is een merk afkomstig uit Duitsland met een goede prijs-kwaliteitsverhou- ding. Deze producten werken zeer effectief voor zowel de huidverzorging als voor de huidverbetering. Heeft u bijvoorbeeld last van acné, diepe rim pels of een droge huid? Door middel van samenwerking kan het beste resul taat bereikt worden. Het team heeft regelmatig trainingen van Babor om zo op de hoogte te blijven van de nieuwste behandelingen en producten. Ruimte te huur Wilt u graag voor uzelf beginnen binnen de Health Beauty (m.u.v. schoon heidsspecialiste) en bent u op zoek naar een behandelruimte? Maak het uzelf makkelijk en huur een compleet gerenoveerde ruimte vanaf 30 euro per dag. Geen investeringskosten, maar wel uw eigen behandelruimte. Het gaat om een ingerichte ruimte van 12 m2. Centraal gelegen met parkeerge legenheid voor de deur. De ruimte is nog op een aantal dagen beschikbaar. Ook kunt u gebruikmaken van de keuken/zitplaats (inclusief koffie/thee en water voor de klanten) en de toiletten. Heeft u interesse, neem dan contact op via info@beautybybritt.nl of bel naar 06-51936890. Kennismakingsbehandeling Wie wil er met kerst nu niet mooi uitzien? Of misschien in het nieuwe jaar, na de drukke decembermaand, eens heerlijk verwend worden? Beauty by Britt heeft in de maanden november en december 2017 en in januari 2018 een kennismakingsbehandeling voor 25 euro. Kijk op www.beautybybritt.nl voor meer informatie en de overige behandelingen. Facebook Wilt u op de hoogte blijven van de laatste nieuwtjes en acties in de salon? Volg Beauty by Britt dan nu op Facebook. Ook kunt u hier kans maken op mooie prijzen en speciale Facebook-acties. Like Beauty by Britt en maak kans! Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - "Hard work, magic moments," zegt Martin Schuitenmaker uit Heiloo enthousiast. Hij blikt terug op zijn deelname aan de zoge noemde 'Africa Classic moun tainbike Tour' in Tanzania, een fietstocht voor goede doelen in Afrika. Samen met zijn kinderen Janneke (31) en Jeroen (25) en honderd andere deelnemers reed hij van 7 tot en met 14 oktober vierhonderd kilometer rondom de Kilimanjaro. Martin: "Het was geweldig: we doorkruisten suikerrietplantages, akkerbouwgebieden savannes en bossen. Ook hadden we uitzicht op de meest prachtige berggebie den en meren en beklommen we de Kilimanjaro. Onderweg zagen we bananenplanten, mangobomen en palmen, hutjes, kleine dorpen en wildlife. Bijzonder waren onze overnachtingen in tenten onder de Afrikaanse sterrenhemel met de wilde dieren op steenworp afstand." De omstandigheden tijdens de tocht waren volgens Martin best heftig. "We fietsten soms met veertig gra den hitte en dronken daarom extra veel. We vertrokken iedere dag met tweeënhalve liter water in onze rug zak en met anderhalve liter water met extra sportvoeding in onze bidons. Iedere 25 kilometer was er een verzorgingspost voor extra water en voeding. De wegen waren niet aangelegd, we fietsten over rot sen en stenen en opstuivend zand. Het gebruik van mondbescherming was daarom noodzakelijk. Lekke banden in de groep kwamen dan ook veelvuldig voor. Geen pretje om bij veertig graden een binnenband te verwisselen. Gelukkig reed er ook een volgwagen mee, van waar uit assistentie kon plaatsvinden." Steun aan projecten De deelnemers aan de 'Africa Classic Mountainbike Tour' bren gen geld in het laatje voor Amref Flying Doctors, een organisatie die in Afrika - samen met de lokale bevolking - gezondheidszorg biedt aan de kwetsbaarste mensen in Afrika. De deelnemers aan de Africa Classic bezochten onderweg de pro jecten waaraan hun sponsorgeld ten goede komt. Zo maakten ze kennis met een project dat voorlichting geeft over HIV/aids en tot doel heeft vooroordelen over de ziekte weg te nemen. Ook is er steun voor seksue le voorlichting aan meisjes, waarbij ook hun rechten onder de aandacht komen. Verder ontwikkelde Amref een alternatief voor meisjesbesnij denis en maakt een project beval lingen onder medische begeleiding mogelijk. Daarnaast maakten de deelnemers kennis met de flying doctors die medische vluchten naar afgelegen gebieden mogelijk maakt, zodat ook deze bewoners medische zorg kunnen ontvangen. Een bezoek aan een wildlifereser- vaat behoorde eveneens tot het programma. Volgens Martin is het mooi dat er geen geld aan de strijk stok blijft hangen. "Al het geld komt op de goede plek terecht. Dat heb ben we met eigen ogen kunnen zien. Dat was voor mij een voorwaarde om aan de Africa Classic deel te Van goochelen tot hardlopen Martin, Janneke en Jeroen zijn blij dat ze goed voorbereid op reis gingen. "Na veel trainingsfietstoch ten, deelnames aan clinics en sport- schoolbezoeken gingen we met een goede conditie op pad. Met zijn drie- en verzamelden we 17.000 euro aan sponsorgeld. We kregen dit geld op diverse manieren bij elkaar. Zo goo chelde Jeroen tijdens evenementen - hij is voormalig Nederlands kam pioen goochelen bij de junioren - en organiseerde hij verschillende eve nementen voor studenten. Janneke zorgde voor diners en verkocht zelfgemaakte drankjes en etens waren. De Koningsmarkt leverde eveneens geld op, maar het groot ste bedrag kwam van een sponsor loop van basisschool De Kerkuil in Limmen. De deelnemers aan Africa Classic 2017 hebben in totaal meer dan 640.000 euro bij elkaar gefietst. Het was een bijzondere uitdaging en uniek om dit samen met mijn zoon en dochter te mogen beleven." Op www.africaclassic.nl zijn de film pjes en foto's van deze prachtige reis te zien. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - Jona Mulder uit Heiloo is vrijdag 17 novem ber in Madurodam (Den Haag) aanwezig tijdens de Nationale Kinderheldendag. Dit is een dag waarop Madurodam kinderen die een heldendaad hebben ver richt in het zonnetje zet. Jona mag zichzelf een kinderheld noemen. De jonge Heilooër liet zijn haar groeien en doneerde dit vorig jaar aan Stichting Haarwensen, een organisatie die van echt haar prui ken maakt voor kinderen met kan ker. Madurodam is vernoemd naar George Maduro, een oorlogsheld uit de Tweede Wereldoorlog. Met gevaar voor eigen leven leidde hij tijdens deze oorlog succesvol een belangrijke aanval tegen de Duitsers. In Madurodam inspi reert Maduro dagelijks kinderen om in zijn voetsporen te treden, door bij hen empathie, onbaat zuchtigheid en zelfvertrouwen te ontwikkelen. Tijdens de Nationale Kinderheldendag staat de organisa- tie stil bij kinderen die lieten zien dat ze over deze drie kernwaarden beschikken. Door uitzonderlijke moed te tonen in de vorm van een échte heldendaad, of juist door een sociale, maatschappelijke daad te stellen. Als eerbetoon vereeuwigt Madurodam tijdens een feeste lijke bijeenkomst de namen van deze kinderhelden in het beeld van George Maduro, op het plein voor Madurodam, waaronder dus ook de naam van Jona. Als inspiratiebron voor andere kinderen. ètA HEILOO - Hockeyclub HV De Terriërs in Heiloo is vanaf zater dag 18 november volledig rook vrij. Dat laat de vereniging weten. Janneke, Jeroen en Martin in Tanzania. Aangeleverde foto Jona Mulder, vorig jaar geknipt voor het goede doel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5