Zullen we dit samen laten bouwen? culturele agenda vanHeiioo Trappen langs duurzame huizen r I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Uitvaartverzorging IJmond start met online uitvaart Bike Action Alkmaar vergroot het fietsplezier JAN ROT, SEKS DRUGS ROT ROLL NOV zanger/gitarist, schitterende vertalingen van hits uit de jaren '80, aanvang 20.15 uur, entree 17,00 DEC Drie zeer muzikale dames brengen een uniek kerstavond programma. Na afloop staat het kerstbrood klaar. Met Kerstbal na. Deze Missen mag u niet missen! verkoop@uitkijkpost.nl UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2017 REGIO - Uitvaartverzorging IJmond zette afgelopen week een nieuwe stap door het introduceren van de online uitvaart. Sinds 2015 biedt Uitvaartverzorging IJmond al speciale pakketten aan voor mensen met een krappe beurs en voor mensen die de uitvaart graag sober en ingetogen wil len houden. Nu is deze budgetdienstverlening ook online te regelen. Uitvaartverzorgster Monique Pronk: "Op deze manier blijven wij trouw aan onze uitgangspunten: een goed verzorgde uitvaart voor een redelijk tarief. De tarieven voor een online uitvaart mogen dan zeer beschei den zijn, nabestaanden krijgen wel altijd een betrokken en persoonlijke begeleiding van een uitvaartverzor ger. De familie krijgt ook altijd de mogelijkheid om afscheid te nemen in een van onze uitvaartcentra, meer of minder uitgebreid." Haar collega Debora van Altena vult aan: "Het bestellen van verjaardagscadeaus, het inwinnen van financieel advies of het boeken van verre en mooie reizen, tegenwoordig is er van alles via internet te regelen. Het online regelen van een uitvaart voorziet vast ook in een behoefte." Uitvaartverzorging IJmond is in het bezit van het Keurmerk Uitvaartzorg en de uitvaartverzorgers zijn ingeschreven in het Register Uitvaartverzorgers. Dat geeft nabestaanden de garantie dat zij met een zorgvuldig werkende uitvaartorganisatie te maken hebben. Als u nieuwsgierig bent geworden naar de pakketuitvaart online, kijk dan eens op www.ijmonduitvaart.nl. Uitvaartverzorgster Monique Pronk. ALKMAAR - Bijna twee jaar na de verhuizing van de winkel naar de Korte Vondelstraat 8 vinden steeds meer klanten hun weg naar Bike Action Alkmaar. Dit is een moderne, nette en ruime fietsspeciaalzaak met (of voor) gepassioneerde fietsliefhebbers met in haar assortiment de topmer ken Specialized en Cannondale. Naast een brede collectie e-bikes, mountainbikes, racefietsen en kinder fietsen kunnen de klanten hier terecht voor een vakkundig advies over voeding, onderdelen en accessoires. Met de merken Assos, Etxe Ondo, Specialized, Cannondale, Sugoi en Endura hebben wij voor elke prijs klasse mooie fietskleding. De dames worden zeker niet vergeten, er is in de winkel een speciale en ruime ladiescorner ingericht. In de nette werk plaats, voorzien van de modernste technieken, kunnen de klanten met een vertrouwd gevoel de reparaties laten uitvoeren. Van een eenvoudige ban denreparatie voor de opoefiets, het repareren van de e-bike tot het maatge- richt opbouwen van het race- of mountainbike frame, Bike Action Alkmaar heeft voldoende kennis en expertise in huis om deze werkzaamheden naar behoren te verrichten. In een speciale Bikefitting ruimte kan de klant de fiets op de ideale zithou- ding af laten stemmen. Tijdens een twee uur durende sessie wordt er een complete lichaamsanalyse gemaakt. Dit is nodig om een dusdanige fietsaf- stelling te creëren om de krachtsoverbrenging te verbeteren, de zitpositie te perfectioneren om zo fietsgerelateerde blessures te voorkomen. Nieuw bij Bike Action is de inzet van het Retul systeem. Hierbij wordt met een 3D-camera en plakkers zeer gedetailleerd gekeken naar alle bewegingen die bij het fietsen belangrijk zijn om zo te komen tot wijzigingen in de fiets- positie. Wanneer er detailwijzigingen nodig zijn zoals een andere stuur- breedte, een kortere stuurpen, een breder zadel, andere inlegzolen of een wijziging in de zadelhoogte, dan kunnen deze exact gevolgd worden door de zadelhoogte. Uit ervaring weten wij dat heel veel mensen baat hadden bij deze meting. Bike Action speelt hiermee in op de wens van de consu ment om niet alleen het product te verkopen, maar ook een stuk beleving te creëren en het fietsplezier van de bezoeker te vergroten. Fietstrainingen en fietsreizen Voor de mensen die nog meer uit hun fietstrainingen willen halen biedt Bike Action ook de mogelijkheid tot het ondergaan van een inspannings test, waarbij niet alleen de hartslagzones worden bepaald, maar ook het omslagpunt, het vetpercentage en het maximale wattage. Aan de hand van deze gegevens kan er in samenspraak met de sporter of sportster een trainingsschema worden geschreven om de persoonlijke doelstellingen te behalen. Ook biedt Bike Action in samenwerking met Bike Sports Trainingen fietsreizen voor de mountainbike en racefiets aan en geeft het cursussen voor beginnende en gevorderde fietsers. De cursussen vinden meestal plaats op de wegen rond Alkmaar of in het PWN-gebied rond Castricum of Bergen. HEILOO - Goed nieuws voor de 40.397 bedrijven, 14.268 starters en 37.468 zzp'ers in de regio. Voor hen komt bin nen dertig minuten reistijd nieuwe bedrijfsruimte beschik baar op het bedrijventerrein de Boekelermeer. Op het bedrijventerrein de Boekelermeer is een perceel grond gereserveerd voor het realiseren van twintig duurzame bedrijfsunits. Een standaard bedrijfsunit is circa 40 m2. De unit is uit te breiden met een verdiepingsvloer van 40 m2. Ook is het mogelijk om twee units te combineren waardoor een totale oppervlakte van 160 m2 realiseer baar is. Standaard zijn de units voorzien van een aansluiting voor water, elektra en internet/glasvezel. Bij oplevering beschikt het pand over een wandcontactdoos, led-ver lichting, brievenbus en reclamezuil. Als extra's wordt er onder andere een elektrische overheaddeur, ver warming via HVC en/of zonnepane len aangeboden. Ook voor spaarders die een lage rente willen omzeilen en/of inves teerders zijn deze units interessant. Bij verhuur kan een rendement tot wel 8 procent gerealiseerd wor den. De verkoop is in handen van Bregman Bedrijfsmakelaardij uit Alkmaar. In overleg met Bregman Bedrijfsmakelaardij kunnen kopers de omvang en de vorm van de unit kiezen. Zo wordt invulling gege ven aan het credo: ondernemen op maat. Boekelermeer Het bedrijventerrein de Boekelermeer in Heiloo is een groen en waterrijk bedrijventerrein. Als ondernemer in de Boekelermeer bent u optimaal bereikbaar. Het bedrijventerrein ligt gunstig in Noord-Holland. Er wordt gewerkt aan een afslag vanaf de A9 zodat het bedrijventerrein goed bereikbaar wordt. ME-2 architecten Het ontwerp is gemaakt door ME-2 architecten. Naast het ont werp doen zij ook de vergunning aanvraag en de bouwgeleiding. Hiermee is de kwaliteit ook tijdens de bouw gewaarborgd. Reno Projecten Reno Projecten is de aannemer van Bedrijfsunits Boekelermeer. De bouwactiviteiten van Reno Projecten zijn zeer uiteenlopend. Zo bouwen ze woningen in de stijl van onze zeer bekende Nederlandse ontwerper Piet Boon en bedrijfs panden. DIE JAHRESZEITEN Oratoriumkoor Heiloo brengt NOV het geliefde meesterwerk van Haydn 'Die Jahreszeiten' met dirigent Paul Waerts en het Promenade Orkest. CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl IQ TENTOONSTELLING over het nieuwe boek van de NOV Witte Kerk. Oudheidkamer. Bergeonstraat 30, aanvang 14.00 uur OUD HEILOO Bergeonstraat 30, Heiloo, www.oudheiloo.nl THEATER DE BEUN Willibrordusweg 2 Heiloo, www.vriendenvandebeun.nl 20 VOORSPEELWEKEN in de Muziek- en dansschool T/M Heiloo van 19:00-20:00 Toegang gratis 24 MUZIEKSCHOOL NOV Het Veld 1, Heiloo, www.muziekendansschoolheiloo.nl SEPTIMBRE, ALLES UIT DE KAST DEC een muzikale, geestige voorstelling over ouder worden, aanvang 14.00 uur, entree 10,00 THEATER DE BEUN Willibrordusweg 2 Heiloo, www.vriendenvandebeun.nl KERSTAVOND MET 3 MISSEN: ZAZI CULTUURKOEPEL Kennemerstr.weg 464, www.cultuurkoepelheiloo.nl Bedrijfsunits Boekelermeer. Aangeleverde foto Wilt u uw vermelding ook in de Culturele agenda van Heiloo terugzien? Dat kan voor een bescheiden tarief. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Uitkijkpost via het e-mailadres HEILOO - De duurzaamheids- markt op zaterdag 11 november in winkelcentrum 't Loo maakte een gevarieerde indruk en was informatief te noemen. Interessant was ook de Nationale Duurzame Huizen Route, een door Lex de Kruif georganiseerde en begeleide fietstocht langs een aantal huizen. Deze tocht startte om 12.45 uur vanaf de aanhangwagen van Greeny Bros tegenover het winkel centrum. Uitkijkpost-verslaggever Felix Hogeboom fietste graag mee. Zonnepanelen en warmtepomp Als eerste kreeg de nulener- giewoning van Jan Treur bezoek. Deze twee-onder-een-kapwoning uit 1956 is voorzien van een elektri sche lucht-water warmtepomp voor verwarming en heet water. De H.R- ketel kon hierdoor buiten werking worden gesteld. Eveneens bevat de woning 32 zonnepanelen op het dak die ook de elektrische auto kunnen opladen, vloer- en spouwmuuriso latie en beglazing. Een gasaanslui- ting is hierdoor niet meer nodig. Dat scheelt in de energielasten: gas wordt naar verwachting in de toe komst steeds duurder. Bij de help- desk van Duurzaam Heiloo/ Heiloo Energie in 't Loo kunt u terecht voor vragen over het verduurzamen van uw woning. Zie ook heilooenergie.nl en duurzaamheiloo.nl. Optimaal binnenklimaat PCC De fietsers bezochten eveneens het nieuwe Petrus Canisius College aan De Dors, gerealiseerd in 2014 en voorzien van de modernste duurzame techniek. De directeur van Schouten Techniek uit Zwaag, installateur van de technische installaties, gaf met veel enthousi asme tekst en uitleg en de machi nekamer van de school was open voor publiek. Maar liefst 250 zon nepanelen en -collectoren op het dak leveren elektrische energie en warmte; een warmtepomp koelt de school in de zomer en zorgt voor verwarming in de winter. Daartoe vindt er energietransport plaats tussen een koude en warme grondwaterbel in een zandlaag diep onder het gebouw. De school wordt verwarmd/gekoeld via bui zen in de vloer en voorverwarming/ koeling van de ventilatielucht. Warmtepompen kunnen in tegen stelling tot traditionele cv-ketels ook koeling leveren, goed voor een optimaal binnenklimaat in de school. Duurzaam betekent hier ook gezond. Het schoolgebouw staat vermeld in de top 15 van de Happy Building Index. Verduurzaming ver hoogt de kwaliteit van het gebouw zodat de gebruikers er ontspannen kunnen vertoeven. De school is vrij wel energieneutraal, alleen bij een piekvraag naar warmte zoals bij het gebruik van de douches na de sport les springt de gasgestookte verwar mingsketel bij. Vestigingsdirecteur Dick Ramler is er met recht trots op. Tekst: Felix Hogeboom Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7