Vaarwel bestuursleden Welzijn, Jeugd en Trefpunt Meander verzamelt zwerfafval in Ypestein Werkzaamheden E.J. Potgieterweg 9 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Wildweek bij Melangez Half geld Uitslagen dames bridgeclub Sans Atout Natuurwandeling in Heilooërbos UITKIJKPOST 15 NOVEMBER 2017 HEILOO - Begin deze maand passeerden de statuten van de nieuwe Stichting Trefpunt Heiloo bij de notaris. Drie stich tingen (Jeugd Heiloo, Trefpunt en Welzijn Heiloo) vloeien samen in deze organisatie, die daardoor de volgende sectoren overkoepelt: jongerenwerk, vol- wassenenwerk (met name de doelgroep ouderen), sociaal cul tureel werk, vrijwilligerswerk en accommodatiebeheer en exploitatie. Stichting Welzijn Heiloo wordt na eenendertig jaar, Stichting Trefpunt na twaalf jaar en Stichting Jeugd Heiloo na bijna twee jaar opgehe ven. Op 31 oktober vonden de laat ste vergaderingen van de besturen van de voormalige stichtingen in gezamenlijkheid plaats. Bij deze gelegenheid werd werd de foto gemaakt die te zien is bij dit artikel. Directeur Marian van Dam van Stichting Trefpunt Heiloo heeft veel waardering voor de inzet van de voormalige bestuursleden in al die jaren. Zij is tegelijkertijd heel blij met de krachtige impulsen voor het welzijnswerk voor de toekomst. "Stichting Trefpunt Heiloo wordt een mooie brede welzijnsorgani satie voor een krachtige gemeen schap. Er zijn nog vacatures in het nieuwe bestuur. Dus wie affiniteit heeft met ons werk wordt van harte uitgenodigd om te solliciteren. De samenstelling van het bestuur is bij voorkeur een afspiegeling van de inwoners van ons dorp. We streven naar een bestuur met, naast de drie heren die reeds benoemd zijn, graag ook jongeren en vrouwen." HEILOO - Het wildseizoen is in volle gang en dat kun je niet zomaar aan je voorbij laten gaan. Heerlijk genieten van deze seizoensgebonden gerechten doe je bij uitstek bij Restaurant Melange7. Tijdens de wildweek van 20 tot en met 25 november staan hier namelijk een paar van de beste wild- gerechten op het menu. Zo kun je in deze week een boterzachte herten biefstuk, fazant, wild zwijn of een bourgondische wildstoofpot bestellen die samen geserveerd worden met traditionele zuurkool. Een licht zoete cranberrycompote én het stoofpeertje maken deze gerechten helemaal compleet. Deze wildgerechten zijn tijdens de wildweek slechts 18,50 euro. Nu de avonden weer kouder worden is een ouderwets gezellige avond in Melange7 een gegarandeerd succes! Reserveer nu via 072-532 53 76 of restaurant@melange7.nl. HEILOO - Een mooi resultaat: twaalf grote zakken zwerfaf val. De kinderen uit de groepen 4 tot en met 8 van basisschool Meander waren er op 6 novem ber blij mee tijdens de 'Let's do it! schooldag'. De kinderen leerden over de plas tic soep en hoe deze kan ontstaan door zwerfafval rondom huis en school. Ze maakten, ieder op hun eigen niveau, kennis met de pro blemen van zwerfafval in diverse variaties. Zo berekenden de kinde ren van groep 7 aan de hand van het eenmalige plastic in hun brood trommel de hoeveelheid plastic per week, per maand en per jaar. Ook leerden zij de waarde van afval als nieuwe grondstof in te zien. Wat een kind zelf beleeft, blijft beter hangen. Daarom gingen de kinderen gewapend met een knijpstok en een plastic zak door de wijk Ypestein om afval te verzamelen. De kinde ren hadden niet verwacht dat er zoveel afval te vinden zou zijn in de wijk. De kinderen van de groepen HEILOO - De rijbaan van de E.J. Potgieterweg is aan vervanging toe. Het asfalt maakt plaats voor gebakken klinkers. Maandag werd gestart met de werkzaamheden. Deze splitst de aannemer op in vier fases, zodat de woningen zo goed mogelijk bereik baar blijven. De werkzaamheden zijn voor de kerst op 21 december afgerond. De E.J. Potgieterweg is ter hoogte van de huisnummers 10 tot en met 56 in delen afgesloten. Voor autoverkeer geldt een omlei ding. Fietsverkeer en voetgangers kunnen gebruikmaken van de stoep. Het Hildebrandhof is altijd bereikbaar. De J.P. Hasebroekweg is uitsluitend in de eerste fase niet bereikbaar vanuit de Potgieterweg, maar wel altijd via Laan van Zeeman - Kleijn Barlaken. Naast de werk zaamheden aan de rijbaan wor den alle inritten vervangen, wordt het parkeervak aan de oostkant ter hoogte van het Hildebrandhof opgebroken en opnieuw aangelegd, wordt het straatwerk in de twee hofjes (oneven zijde 23 t/m 37 en 39 t/m 53) naast de rijbaan opgebroken en opnieuw aangelegd en worden de bermen en groenvakken na de werkzaamheden hersteld. Voor vragen over de uitvoe ring kunt u contact opnemen met toezichthouder Harry Hofman, bereikbaar op 088-9097849 of harryhofman@debuch.nl. Ooit had Winkelhof 't Loo een echte dierenwinkel, gerund door de oom van de huidige uitbater van die gezellige Brasserie bij de entree. Toen zijn dierenparadijs roemloos wegkwijnde, werd hij rechterhand van HEMA-baas Van Schaaijk en kreeg hij de leiding over een harem smakelijke ver koopsters. Als ik weleens door 't Loo kuier met mijn dierbare Ine, begint ze vaak over die meneer Kees Veldt. Destijds pronkte in zijn etalage een glazen bak, voorzien van gezellige zwart-wit gevlekte knagers die heerlijk slaperig in de houtpulp kroelden en zich ongegeneerd gapend aan de toe schouwers toonden, zelfs als ze de liefde bedreven, de blaas spontaan ledigden of bruine kogels produ ceerden. Mijn Ine keek op een dag opmerk zaam naar een eenzaam exem plaar, dat afzijdig treurde in een hoekje. Voor ik het wist trok ze mij mee naar binnen en hoorden we dat die invalide knager voor half geld ging, want "hij had maar één oog en was een beetje vals". Ine op slag verliefd en Rattemans dus gelijk mee in de cadeauverpak king! Hij heeft nog drie jaar als een vorst bij haar geleefd. Hij mocht 's avonds in bed op haar schouder tv-kijken en van haar stroopwafel mee knabbelen, natuurlijk met zijn kattenbakje met grint binnen loop afstand op de dekens. Op het laatst dutte hij vaak in op haar decolleté, zelfs tijdens dat toen ook al rumoe rige journaal... Jean Thomassen A-lijn: 1. ds. Kuijt - v. Lochem 69,44; 2. ds. v. Baarsen - Wuijts 57,64. B-lijn: 1. ds. Beerepoot - Bakker 62,50; 2. ds. Piet - Steur 57,81. C-lijn: 1. ds. Poldervaart - vd Mark 70,42; 2. Faust - Ernstig 62,92. 1 tot en met 3 bezochten een inter actieve theatervoorstelling waarbij ze konden ervaren hoe fijn het is om in een opgeruimde omgeving te spe len. Dat deze dag de kinderen aan het denken zette, blijkt wel uit de reactie van vijf jongens uit groep 4. Zij willen een schoonmaakgroepje opzetten om de plastic soep tegen te gaan. Jong Heiloo houdt de wijk schoon. Aangeleverde foto HEILOO - Zin om te genieten van de herfstkleuren in het Heilooërbos? De maandelijkse IVN-natuurwandeling voert zon dag 19 november langs de onderling behoorlijk verschillende onderdelen van Landgoed Nijenburg. Kom met stevig schoei sel, warme, wind- en regendichte kleding en loop lekker mee, luidt het advies van IVN. De wandeling start om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt ongeveer twee uur. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen naar 072-5325110. Opgeven vooraf is niet nodig. Zie ook: www.ivn.nl/nkl/. Aangeleverde foto De voormalige bestuursleden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9