jl Heiloo contact HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en Wonen Openingstijden Mededelingen Raadslid in beeld Hanny Kaan Raadslid CDA Hoe wil je dit realiseren? Volg ons op F UITKIJKPOST 29 NOVEMBER 2017 Vastgesteld bestemmingsplan aansluiting A9 Heiloo Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 lid 3 bekend dat met ingang van donderdag 30 november 2017 zes weken ter inzage ligt het op 9 oktober 2017 door de gemeenteraad gewij zigd vastgestelde bestemmingsplan Aansluiting A9 Heiloo. De wijziging ten opzichte van het ontwerpbe- stemmingsplan betreft het opnemen van een drietal dwarsprofielen op de verbeelding en een juridische borging daarvan in de planregels onder artikel 3.4 Verkeer en het met enkele meters verschuiven van te wegtracé van de oostelijke verbindingsweg naar de Kanaalweg en daarmee een verschuiving van het plangebied ter hoogte van het viaduct over Het Die. Toelichting Het grootste deel van de aansluiting op de A9 is geprojecteerd op het grondgebied van de gemeente Heiloo en een klein deel op het grondgebied van Castricum. Voor het project zijn daarom twee bestemmingsplannen in procedure gebracht en vastgesteld: één voor het grondge bied van Heiloo en één voor het grondgebied van Castricum. Met dit bestemmingsplan wordt de basis gelegd voor een aansluiting op de A9 door middel van een half klaverblad ter hoogte van de Lagelaan, een nieuwe weg parallel aan de Lagelaan naar de Kennemerstraatweg (aansluiting ter hoogte van de Kapellaan) en een nieuwe weg oostelijk van de A9 die vanaf de aansluiting naar het noor den eerst parallel aan de A9 is geprojecteerd en afbuigt naar de Kanaalweg. Het bestemmingsplan omvat slechts de wegen en bermen van de nieu we wegen en een deel van de Lagelaan inclusief een nieuwe fietsbrug over de A9. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Inhoud bestemmingsplan Castricum Een deel van het halve klaverblad is geprojec teerd in de gemeente Castricum. Voor dat deel van het project is ook een bestemmingsplan vastgesteld. Omdat het één project is, vinden de beroepsprocedures gelijktijdig plaats en zijn de bestemmingsplannen vrijwel identiek. De verbeel dingen (kaarten) verschillen wel van elkaar omdat de gemeenteraad van Castricum het bestem mingsplan voor het grondgebied van Castricum heeft vastgesteld en de gemeenteraad van Heiloo dat voor het Heilooër deel heeft gedaan. Ter inzage Het bestemmingsplan ligt van donderdag 30 november 2017 tot en met 10 januari 2018 ter inzage: - bij de informatiebalie in het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1 te Heiloo - in de Openbare Bibliotheekte Heiloo - i n het gemeentehuis van Castricum, Raadhuisplein 1 te Castricum. Inzien via internet - het bestemmingsplan voor het deel dat op grondgebied van Heiloo is geprojecteerd op de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl NL.IMRO.0399.AansluitingA9-0401; - en als pdf-bestand op www.heiloo.nl/bestem- mingsplannen - het bestemmingsplan voor het deel dat op grondgebied van Castricum is geprojecteerd op de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl NL.IMRO.0383.BPL16aansluitingA9-VS02. Beroep Gedurende de periode dat het bestemmingsplan ter inzage ligt, kunnen de volgende belang hebbenden beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State: - belanghebbenden die eerder tijdig een ziens wijze bij de gemeenteraad hebben ingediend tegen het ontwerpbestemmingsplan; - belanghebbenden, die kunnen aantonen rede lijkerwijs niet in staat te zijn geweest om een zienswijze tegen het ontwerpbestemmingsplan in te dienen. Tegen de wijzingen die de gemeenteraad bij vaststelling heeft aangebracht in het bestem mingsplan kunnen alle belanghebbenden beroep instellen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtsspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Crisis- en herstelwet Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toe passing. Dit betekent, dat de belanghebbende in het beroepschrift moet aangeven welke beroeps- gronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de beroepstermijn van zes weken kunnen geen nieuwe beroepsgronden meer worden aangevoerd. Vermeld in het beroepschrift dat de Crisis- en herstelwet van toepassing is. nwerkingtreding Het besluit tot vaststelling van het bestemmings plan treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Het instellen van beroep schort de inwerkingtreding van het bestemmingsplan niet op. Degenen die beroep hebben ingesteld kunnen een verzoek om een voorlopige voorzie ning indienen. Als binnen de termijn naast het beroepschrift een verzoek om voorlopige voorzie ning is ingediend bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, treedt het besluit niet in werking voordat op het verzoek is beslist. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer C. Ouwerkerk van het team Plannen en Projecten, telefoonnummer 088 909 7504. Met vragen die specifiek het Castricumse deel betreffen, kunt u contact opnemen met de heer J. van Boven, telefoonnummer 14 0251 Omgevingsvergunningen Ontvangen vergunningen - Westerweg 270, vergroten woning - De Omloop 22a, bouwen 14 woningen (Bonkelaar ongenummerd en Kruipad onge nummerd in plan Varne Buiten) Verleende vergunning U kunt tegen verleende vergunningen bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. - Westerweg 302, plaatsen van twee dakkapellen (voordakvlak) Heiloo opent Taalhuis voor laaggeletterden Heeft u problemen met lezen, schrijven of rekenen? Kunt u slecht uit de voeten op de computer? Of kent u mensen met deze problemen? Het Taalhuis helpt u graag. Medewerkers van het Taalhuis snappen de problemen met lezen, rekenen en computerge bruik. Zij helpen graag. Zij geven informatie over cursussen en tips over wat het beste bij u past. U kunt ook bij het Taalhuis terecht als u een tekst niet kunt lezen, een formulier niet kunt invullen of een internetpagina niet begrijpt. U schaamt zich er misschien voor. Maar u bent echt niet de enige. Zo'n 15 procent van de Nederlanders kan zich niet genoeg redden omdat ze 'laaggeletterd' zijn. Dat is lastig want we moeten steeds meer digitaal regelen. Openingstijden Het Taalhuis is open elke dinsdag van 11.00 tot 12.00 uur en donderdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Het Taalhuis is in de bibliotheek in Heiloo, Westerweg 250. U kunt ook een afspraak maken. Wie ben je? Ik ben geboren en opgegroeid in Anna Paulowna. 44 jaar geleden kwamen mijn man Jaap en ik in Heiloo wonen. Samen hebben we 4 zonen en is ons gezin uit gebreid met 4 schoondochters en 9 klein kinderen. Ik heb een achtergrond in het onderwijs en ben o.a. werkzaam geweest op OBS de Springschans. Verder ben ik o.a. als vrijwilliger verbonden aan de Zonnebloem en bij de Willibrorduskerk. Wat wil je bereiken? Heiloo is een mooie gemeente, fijn om in te wonen en met alle voorzieningen binnen handbereik. Dit moet zo blijven. We moeten blijven praten met de inwo ners, jong en oud. We moeten nieuwe ideeën en initiatieven een kans geven en jongeren proberen in ons dorp te houden door betaalbare woningen te bouwen. De ondersteuning van de vrijwilligers en de mantelzorgers is en blijft voor mij heel belangrijk! Omzien naar elkaar, daar wordt de wereld veel beter van. Door samenwerking! Samenwerken in de raad, luisteren naar elkaars standpunten. In dialoog met de inwoners en organisa ties. Maar vooral proberen positief te blij ven over ons mooie dorp en wat ik heel belangrijk vind, eenieder in zijn waarde laten. Heb je daar een mooi voorbeeld van? Er zijn twee mooie verzorgingshuizen gebouwd, en nieuwe woonwijken tot stand gekomen. In "Nieuw Varne" zijn appartementen geopend voor jonge mensen met een beperking. Hier zijn de jongeren, maar ook hun ouders, heel blij mee. De jeugd heeft "Bukbuk" terug voor activiteiten en we hebben goeie jongerenwerkers en een sportcoach gekregen die geweldige dingen organi seren. Voor het eerst hebben we een jeugdgemeenteraad gehad. Deze jonge ren hebben een kijkje kunnen nemen in de gemeentelijke politiek en hebben zelfs hun eigen project al kunnen verdedigen. Dat geeft mij hoop voor de toekomst. Wat wil je verder nog delen? Ik heb bijna 8 acht jaar, met veel plezier, deel uitgemaakt van de gemeenteraad. Bij de komende gemeenteraadsverkie zing sta ik niet meer op een verkiesbare plaats. Ik blijf wel betrokken bij de fractie van het CDA en blijf mij inzetten voor een mooi Heiloo. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11