Michael Haver (22) vermist Castricum eerste 'Safe Streets'-gemeente Welzijn Castricum meet klanttevredenheid Inschrijving Midwinterduinloop geopend NIEUWS UIT DE REGIO KiKa versnelt de overwinning op kinderkanker. Burgemeester Mans ondertekent intentieverklaring Safe Streets Castricum. Aangeleverde foto CASTRICUM - Castricum wordt de eerste Safe Streets-gemeente uit de regio. Safe Streets is een campagne van UN Women Nederland, de organisatie voor vrouwenrechten en gender- gelijkheid van de Verenigde Naties. In een Safe Streets-gemeente wor den problemen rond veiligheid van vrouwen en meisjes in de openbare ruimte onderzocht en aangepakt, in samenwerking met relevante orga nisaties en vrouwen en meisjes zelf. Op 27 november heeft burgemeester Mans hiervoor de intentieverklaring ondertekend. Seksuele intimidatie in de open bare ruimte is een probleem dat wereldwijd speelt, met een grote negatieve impact op de levens van vrouwen en meisjes. In VN-verband hebben landen zich gecommit teerd aan het bestrijden hiervan, op nationaal en lokaal niveau. Gemeenten over de hele wereld streven er binnen het Duurzame Ontwikkelingsdoel 11 naar om te voorzien in universele toegang tot veilige, inclusieve en toegankelijke openbare ruimte, onder meer door het terugdringen van het aantal slachtoffers van fysiek of seksueel geweld of intimidatie. Wereldwijd werkt UN Women met meer dan twintig gemeenten samen om hiervoor te zorgen, van New Delhi tot Cairo en van Nairobi tot Manila. Onderzoek in een aantal Nederlandse steden toont aan dat meer dan tachtig procent van de vrouwen en meisjes in de afge lopen twaalf maanden te maken heeft gehad met seksuele intimida tie of andere vormen van seksueel geweld in de openbare ruimte. Een derde van de vrouwen en meisjes is daadwerkelijk ongewenst betast op straat, bij het uitgaan of in het open baar vervoer. De eerste stap die Castricum zet is het onderzoeken van veiligheids gevoelens onder vrouwen in de gemeente. Dat zal gebeuren door middel van een enquête. CASTRICUM - Michael Haver uit Castricum (roepnaam Mike) is op 20 november rond 13.00 weggelopen vanuit zijn tijdelijke verblijfplaats in GGZ-instelling Dijk en Duin in Castricum. Hij kan verward zijn en heeft drin gend medicatie nodig. Gisteravond startte er een zoek tocht naar de man. Of dit iets heeft opgeleverd was tijdens het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Michael is van zijn bege leiding weggerend in de richting van het bos in Castricum. Als hij zijn medicatie niet gebruikt, kan hij lichamelijk helemaal verstijfd raken en is hij mogelijk niet in staat om zich verstaanbaar te maken in verband met katatonie. Michael is 1.76 meter lang, heeft donkerblond haar (iets kalend aan de voorkant van zijn hoofd) en blauwe ogen. Hij is de afgelopen maanden sterk vermagerd, dus zijn gezicht is smal ler dan op bijgaande foto. Houd ook rekening met extra baardgroei. Hij droeg op 20 november blauwe Nike-schoenen met een wit logo, een felgroen T-shirt en een zwarte sweater. Mike heeft waarschijn lijk een brandwond naast zijn oog, waarvoor hij naar de huisarts zou gaan, zo laat zijn zus op Facebook weten. Ook heeft hij dikke ogen als gevolg van deze verbranding, meldt de politie. CASTRICUM - Welzijn Castricum onderzoekt de klant tevredenheid om het aanbod en de service nog meer af te stem men op de wensen en behoef ten van klanten. Klanten heb ben een uitnodiging gekregen om tussen 22 november en 10 december via de site van de organisatie een korte enquête in te vullen. Met de uitkomsten kan Welzijn Castricum een actueel pakket aan diensten en activiteiten bieden dat bijdraagt aan het welzijn van inwo- Donderdag 23 november is door Samenwerkende Reddingshonden Organisaties (SRO) met 38 honden een groot gebied doorzocht in de omgeving van Dijk en Duin. De tien tallen vrijwilligers waren tot diep in de nacht bezig om met hun honden alles secuur af te zoeken. Ondanks alle inspanningen is de vermiste man helaas niet aangetroffen. Mogelijk gezien Er zijn meldingen geweest dat Michael gezien is bij winkelcen trum Geesterduin en op station Uitgeest. Zaterdag 25 november is hij mogelijk gezien in Alkmaar. Zijn zus is met mensen van de organisatie 'ZoekJeMee' gaan zoeken in Alkmaar, zegt zij op de Facebookpagina Prikbord Castricum. Op de Facebookpagina van ZoekJeMee was op 25 novem ber te lezen dat men op zoek is naar nieuwe tips omtrent de vermissing. Ze doen een dringende oproep om het bericht zo veel en zo breed mogelijk te delen. Michael is zonder medicijnen, jas, geld, mobiele tele foon en vervoermiddel vertrokken, dus alle reden tot grote zorgen over zijn welzijn. Radeloos De familie van Michael is rade loos, en zonder nieuwe tips kunnen geen nieuwe gerichte zoekacties worden gestart. Er staat een groot ners uit de kernen van Castricum. De ruim 400 vrijwilligers van Welzijn Castricum ontvangen in december een uitnodiging om hun bevindingen in een aparte enquête te beantwoorden. Voor meer informatie en de enquête 'klanttevredenheid' kan de site van Welzijn Castricum bezocht worden, zie www.welzijncastricum. nl. Informatie kan ook per e-mail worden opgevraagd via info@ welzijncastricum.nl of door te bel len naar 0251-656562, op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur. team met reddingshonden klaar om in actie te komen en een groep veteranen die (indien nodig) in linie kunnen zoeken. Ziet u Michael Haver? Bel 112. Heeft u tips die kun nen leiden tot het terugvinden van Michael? Bel de tiplijn van de poli tie: 0800 - 6070 of bel ZoekJeMee op 085 - 0606225 (24/7 bereikbaar).Tips kunt u ook doorgeven via het tipfor- muiier (eventueel anoniem) http:// zoekjemee.nl/tipformulier/ Tekst: Monique de Jager Michael Haver. Aangeleverde foto ADVERTENTIE STEUN DAAROM KIKA! Ga naar www.kika.nl ii f i ycc I KJ giro 8118 Utrecht. STICHTING KIKA EGMOND-BINNEN - Le Cham-pion organiseert op zaterdag 9 december de Midwinterduinloop in Egmond-Binnen, met afstan den van 7,6 en 16,8 km. Het parcours door het prach tige duingebied gaat over ver harde en onverharde wegen en over een deel van het parcours van de Saucony Egmond Halve Marathon. De winnaars per afstand bij zowel de vrouwen als mannen komen in aanmerking voor prijzen, beschikbaar gesteld door Runnersworld Zaandam. De start van beide afstanden is om 11.00 uur nabij De Schulp. Inschrijven voor de Midwinterduinloop is nu moge lijk bij Runnersworld in Zaandam, Haarlem en Alkmaar. Ook kan je op zaterdag 9 december vanaf 9.30 uur inschrijven in de sport hal van dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen. Het inschrijfgeld voor beide afstanden bedraagt 5 euro, dit is inclusief duinkaart. Er kan contant of met pin betaald worden. Online inschrijven is niet mogelijk. Vanwege beperkte parkeerge legenheid i.v.m. de overlast van vorig jaar, wordt aangeraden om - indien mogelijk - met de fiets te komen. Wie toch met de auto komt, wordt begeleid naar de parkeerplaats van de PWN en Gasterij Niew Westert aan de Oude Schulpweg, alsook naar de parkeerplaats van de camping aan de Sint Adelbertusweg. Vanaf daar is het zo'n 15 minuten lopen naar de sporthal. Hardlopen tussen de koeien. Bron foto: Le Champion

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 21