Fjoertoer viert lustrum op spectaculaire wijze ftj&i 'Elkaar vrij laten' Knusse kerstmarkten Voedselbank Alkmaar bedankt Vomar Heiloo en haar klanten voor inzamelactie Nieuwe dirigent Muziekvereniging Eensgezindheid tl 29 NOVEMBER 2017 UITKIJKPOST LIMMEN - Het echtpaar Hollenberg vierde maandag 27 november hun zestigjarig huwelijk. Groot feest dus aan de Dusseldorperweg 126 in Limmen. Een weg waar vele buren de vlag uithingen om het feest met het echtpaar te vieren. Burgemeester Toon Mans kwam langs om het echtpaar namens hemzelf en de gemeente te feli citeren. Mevrouw en meneer Hollenberg wonen al zestig jaar aan de Dusseldorperweg 126. Meneer bouwde zestig jaar geleden in zijn vrije tijd zelf het huis. In al die jaren is het gezin aardig uitgebreid. Het echtpaar heeft vijf kinderen, acht kleinkinderen en één achter kleinkind. Meneer Hollenberg (87 jaar) werkte altijd bij de firma Min. Mevrouw Hollenberg (85 jaar) was thuis voor de verzorging van de kin deren. Ondanks zijn hoge leeftijd klust meneer nog regelmatig. Hij doet timmerklusjes bij het timmer bedrijf van zijn kleinzoons. Verder zijn beiden nog actief als vrijwilliger bij de voetbalvereniging in Limmen. Ook zijn de twee Limmenaren nog bijna iedere zaterdag langs de CASTRICUM - Op zondag 10 december zijn er twee klein schalige kerstmarkten die de kersttijd inluiden: Bij Hof van Kijk-Uit aan de Oude Schulpweg 4 in Castricum bent u van harte welkom van 11.00 tot 16.00 uur. Er zijn diverse kramen met onder andere kerststukjes, zelf gemaakte beeldjes van hout of kera miek, chocolademelk, glühwein, brood, koek en taart van Bak'm en wintergroenten van de Duintuin. Ook is er een grote wensboom en een kraam waar kinderen zelf kerst stukjes kunnen maken. Kijk voor meer informatie op http://hofvan- kijkuit.nl/kerstmarkt-2017 Bij PWN Bezoekerscentrum De Hoep in Castricum is er ook een kerstmarkt van 11.00 tot 15.00 uur. lijn te vinden als de kleinkinde ren moeten voetballen. Het echt paar houdt van tradities en vindt het gezin heel belangrijk. "Als het gezin bij elkaar is, dan is het goed voor ons," aldus het echtpaar. Voor vakanties gingen ze nooit naar het buitenland. Kamperen in Nederland waren de mooiste vakanties voor beiden. Met de caravan zijn ze over al in Nederland geweest, behalve in Zeeland. Helaas is mevrouw Hollenberg drie jaar geleden geval len, zij brak drie ruggenwervels. Maar mevrouw Hollenberg zou mevrouw Hollenberg niet zijn als zij daar niet bovenop zou komen. Nu staat ze haar schrootjesplafond weer op een trap te soppen en fietst ze weer vrolijk rond. Trots is het echtpaar op hun Koninklijke Onderscheiding waar zij beiden, voor het vele vrijwilligerswerk, enige jaren geleden voor in aanmer king kwamen. Op de vraag: "Wat is de remedie voor een gelukkig huwelijk van zestig jaar?", was het antwoord van meneer Hollenberg: "Elkaar vrij laten". De dag werd feestelijk afgesloten met een borreltje en een hapje eten bij Johanna's Hof in Castricum. Tekst: Yvonne van Stiphout Op de markt die in de tuin van het bezoekerscentrum wordt opgesteld, zijn diverse duurzame kerstca deautjes te koop en kunt u een kop warme chocolademelk of een glaas je glühwein drinken. Voor de kinde ren valt er natuurlijk ook van alles te beleven. De schaapsherder is er met een klein deel van haar kudde en natuurlijk mogen de kinderen een schaapje aaien. De boswachter vertelt over het winterseizoen in het duingebied en kinderen kunnen hun eigen kerstversiering knutselen, uilenballen pluizen, een dromenvan- ger of een kerstkaars maken en nog veel meer. De kerstmarkt is gratis toeganke lijk, wel vragen we voor sommige activiteiten een kleine vergoeding. Kijk voor meer informatie en het volledige programma op www.pwn. nl/eropuit. EGMONDEN/ BERGEN AAN ZEE - De Fjoertoer Egmond vierde zaterdag 25 november het vijfjarig bestaan op gepaste wijze. De deelnemers van deze sfeer volle lichtjeswandeling door de Egmonden en Bergen aan Zee genoten van een recordaantal ver rassende licht-, kunst-, vuur- en geluidsacts. Maar liefst 9.500 men sen liepen mee en daarmee was het evenement uitverkocht. Een prach tig resultaat volgens organisator Le Champion. Ter gelegenheid van de vijfde Fjoertoer had de organisatie de Family Fjoertoer toegevoegd, een wandeltocht van 5,5 kilometer door Egmond aan Zee, speciaal voor het hele gezin. Deze startte net als de Fjoertoer vanaf het parkeerdek van Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee en finishte ook op de hoofd- strandafgang in dit dorp. Getal 5 Dit jaar was het thema van de Fjoertoer 'Lustrum', omdat de HEILOO - Vrijwilligers van de Voedselbank Alkmaar hebben op 10 november in supermarkt Vomar een inzamelactie gehou den. Deze verliep succesvol. Bij de ingang werd een flyer uit gereikt aan de binnenkomende klanten. In deze flyer werden zij verzocht om een of meer van de artikelen te kopen die hierop ver meld stonden, om deze vervol gens bij de uitgang te doneren aan de Voedselbank. Aan dit verzoek werd ruimhartig gehoor gegeven. Van 10.00 tot 18.00 uur werden maar liefst ruim duizend artikelen gedoneerd. Voor de klanten van de Voedselbank betekende dit een wel kome aanvulling in het voedselpak ket dat zij wekelijks krijgen uitge reikt. Nogmaals dank aan allen die hebben bijgedragen aan deze actie en met name aan de Vomar die zeer bereidwillig aan deze actie heeft meegewerkt. HEILOO - Na een sollicitatie procedure die bijna net zo lang duurde als de kabinetsforma tie, vond Muziekvereniging Eensgezindheid eindelijk een nieuwe dirigent in de persoon van Frank Bollebakker. Frank is een beroepsdirigent, die op het conservatorium in Alkmaar bij Jan Schut muziekdirectie stu deerde en daarnaast ook trompet en piano. Zijn eerste serieuze muzi kale ervaringen heeft hij opgedaan tijdens zijn studie in de zomermaan den, waar hij als jeugdleider in het Amerikaanse Blue Lake Fine Arts Camp kon werken. Dit kamp heeft tot doel om met jonge mensen inten sief met muziek bezig te zijn. Deze ervaringen zijn voor hem uiterst waardevol gebleken en hebben nog steeds invloed op de manier waarop Frank leiding geeft. Frank werkt tijdens de repeti ties met een uitgedachte aanpak. Fjoertoer Egmond vijf jaar bestaat. De deelnemers stonden op verschil lende plekken langs de route oog in oog met het thema. Zo stonden het getal 5 en feest centraal, maar ook de herinnering aan de afgelopen Vomar Heiloo. Muzikanten in amateurorkesten zijn voor hem muziekliefhebbers, mensen die voor hun hobby muziek willen maken. Hij ziet en hoort snel wat de mogelijkheden van een amateurorkest zijn en haalt daar op originele wijze al het mogelijke uit. Muzikanten die het notenschrift matig beheersen helpt hij graag met het voorzingen van de muziek of met het klappen van ritmes. Hij verlangt van iedere muzikant dat zij hun best doen tijdens de repetities, maar het moet ook gezellig blijven met een grap op zijn tijd. Frank Bollebakker start op 30 november en gaat dan werken aan het eerstvolgende concert in het jubileumjaar 2018. vier edities. De mooiste acts van de afgelopen jaren werden dit jaar weer ingezet. Veel deelnemers lie pen mee in gepaste kleding: met veel lichtjes en bijpassende versie ringen. Aangeleverde foto Frank Bollebakker wordt uiteindelijk de nieuwe dirigent van Muziekvereniging Eensgezindheid. Aangeleverde foto Het echtpaar met burgemeester Toon Mans Foto: Stip Fotografie Twee kerstmarkten luiden de kersttijd in. Aangeleverde foto Lichtobject bij de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Foto: Rob Glas/ Facebook De Zee aJJiHEH

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 22