A Ai&A Kerstconcert Bamestra Nova op 10 december Tien vragen aan... Koepelscratch 'Messiah' begin van nieuwe traditie Milo Blei J. ff HEILOO - Oratoriumkoor Heiloo brengt zaterdag 9 decem ber Heiloo en omstreken alvast in de kerstsfeer met een bijzon dere uitvoering van 'Messiah' van Georg Friedrich Handel. 4 K- Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Die vraag is een inkoppertje: dan zou ik mijn geld verdienen met het spelen van voetbal. Helaas blijft het op dit moment nog beperkt tot het spelen bij Foresters, waaraan ik veel plezier beleef. Maar zeg nooit nooit. Barack Obama. Ik vind hem een heel inspirerend persoon en een hele bijzondere verschijning. Mocht ik de kans krijgen, dan zou ik graag eens met hem willen praten. UITKIJKPOST 29 NOVEMBER 2017 HEILOO - Vocaal Ensemble Bamestra verzorgt zondag 10 december in de Witte Kerk in Heiloo een fraai kerstpro gramma. Uitgevoerd wordt het Kerstoratorium van Saint- Saëns. Daarnaast worden tra ditionele en klassieke werken gezongen. Het programma is opgebouwd rond het thema van Christus' geboorte. Het bestaat uit twee delen: voor de pauze brengt het koor het Oratorio de Noël van Camille Saint-Saëns ten gehore, na de pauze zingt Bamestra Nova kerst liederen in de klassieke en traditio nele sfeer. Saint-Saëns schreef het Oratorio de Noël Opus 12 in 1851 toen hij nog maar net 23 jaar oud was. Dit jeugdwerk is een cantate achtige compositie voor solisten en koor. Bamestra Nova voert het uit met begeleiding op de vleugel en op de harp. Voor dit Oratorium baseer de Saint-Saëns zich op het kerstver haal van het evangelie van Lucas en op teksten uit het Evangelie van Johannes, Jesaja, de Klaagliederen en de Psalmen, zoals weergegeven in de Vulgaat. Het Oratorio de Noël bestaat uit een prelude gevolgd door negen vocale nummers. Saint-Saëns stond niet bekend als diep-religieus. Toch is het een betoverend werk geworden. Het is geen zoetsappige kerstmuziek, maar klinkt soms heel heftig (bij de aanstormende legers van engelen) of dreigend (over samenspannende heidenen en de mens die zich verliest in ijdelheid). Elders is de sfeer in het Oratorio vol aanbidding, ijl en fragiel, smach tend, jubelend en vol belofte. De jonge Saint-Saëns liet zich beïnvloeden door koormuziek van onder andere Bach, Handel, Mozart en Berlioz. Bij zijn Oratorio de Noël is de invloed te zien van het Weihnachtsoratorium van Johann Sebastian Bach en de St. Cecilia Mis van Charles Gounod. De lie- deren die Bamestra Nova na de pauze zingt, hebben ook Christus' geboorte als thema. Behalve klas sieke liederen van Bach, Berlioz, Poulenc, Cornelius, Rutter en Saint-Saëns worden ook traditio nele, Engelse, Amerikaanse, Duitse en Franse Carols uit de twintigste eeuw ten gehore gebracht. Het con cert begint om 15.00 uur. De entree bedraagt 15 euro (jongeren beta len 10 euro), inclusief consumptie. Kaarten en informatie zijn verkrijg baar via www.concertenwittekerk. nl. Kaarten zijn ook verkrijgbaar bij de Schrijverij aan Heerenweg 199 in Heiloo. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en om de week in Castricum. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Voor de eerste keer in de zeven tigjarige geschiedenis van het koor wordt dit gedaan in de vorm van een 'Scratch'-concert. Naast de leden van het koor vormen zangers en zangeressen uit de hele regio samen een koor van ruim tweehon derd mensen. Zij laten zich zien en horen in de Cultuurkoepel. De term 'Scratch' komt van het Engelse 'to start from scratch': met 'niks' begin nen. Uiteraard hebben de deelne mende zangers zichzelf al zo goed mogelijk voorbereid. Op zaterdag 9 december wordt het hele stuk samen geoefend onder leiding van dirigent Paul Waerts, na een bij zondere warming-up verzorgd door alt Maartje de Lint. De dag wordt afgesloten met de uitvoering van het werk. Barokorkest Cappella Maria Barbara - met klavecinist Henk Zonneveld - begeleidt het koor en de solisten Maartje de Lint (alt), Bas Kuijlenburg (bas), Marene Elgershuizen (sopraan) en Peter Vos (tenor). Aanmelden om mee te zingen kan nog steeds via oratori- umkoorheiloo.nl. Het publiek kan op die website ook toegangskaart jes a 20 euro kopen, evenals bij boekhandels Primera, Bruna en De Schrijverij in Heiloo en boekhandel Feijn in Alkmaar. Messiah is Handels meest beroemde koorwerk en wordt jaarlijks door vele koren wereld wijd uitgevoerd. Zij bezingen de geboorte en leven en dood van Christus, met het 'Halleluja' als hoogtepunt. Met de Koepelscratch wil Oratoriumkoor Heiloo het voor een grotere groep zangers moge lijk maken een uitvoering met orkest en solisten mee te maken. Hiervoor is er een samenwer king met ondernemers uit Heiloo. Restaurants 'Herberg Jan', 'Plaza Cinco' en 'Brasserie in het Groen' hebben een speciaal Koepelscratch- arrangement voor publiek en deel nemers samengesteld. 'Keuken met Karakter' verzorgt eveneens een lunch- en dinerbuffet. Ook diverse andere ondernemers ondersteunen dit initiatief. Het koor hoopt met deze uitvoering een nieuwe jaarlijk se traditie in Heiloo te beginnen. Volg de Uitkijkpost ook op Bas Kuijlenburg. Foto: James Hendrickx Mijn naam is Milo Blei en ik ben 22 jaar oud. Sinds kort ben ik met mijn eerste 'echte' baan bezig nadat ik vorig jaar mijn opleiding Bedrijfskunde MER heb afgerond. Hiervoor reisde ik voor langere tijd in Australië en Nieuw-Zeeland rond. Mijn voornaamste bezig heid is voetbal. Ik speel op zondag bij Foresters en ben coach van mijn vrienden die spelen in Zaterdag 2. Daarnaast was ik jarenlang actief als jeugdtrainer. Voetbal is dus zeker een belangrijk onderdeel van mijn leven, maar mooie momenten beleven met mijn vrienden is ook een grote 'hobby' van mij. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Heiloo. Op dit moment woon ik bij mijn ouders met mijn broers Dico en Jim. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? 3. Wie zou je graag eens willen ontmoeten? 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Ik had een hele prettige jeugd. Als klein kind speelde ik altijd buiten in mijn wijk Plan-Oost. De leuke spelletjes die wij daar, vooral 's avonds, speelden met alle kinderen uit de wijk zijn toch wel momenten die mij altijd bij zullen blijven. 5. Wat vind je de mooiste plek van Heiloo? Heiloo is een prachtig dorp met meerdere plekken die ik heel mooi vind. Maar als ik moet kiezen dan houd ik het bij twee plaatsen. De Witte Kerk en het Ter Coulsterbos in Plan-Oost. Dit omdat ik daar veel van mijn tijd heb doorgebracht toen ik nog een kleine jongen was. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Je zou mij wakker kunnen maken voor een verre reis naar een mooi land. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Je moet leven in het moment. Het klinkt allemaal heel filosofisch natuurlijk, maar ik hecht hier zelf veel waarde aan. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik stiekem badminton een supergave sport vind. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Allereerst moet ik zeggen dat Hans Romeyn een hele leuke burge meester is waar je altijd een praatje mee kan maken. Maar wat ik zou veranderen is het feit dat ik steeds vaker merk dat het voor jongeren van mijn leeftijd moeilijker wordt om in Heiloo een huis te vinden. Ik ben geboren en getogen in Heiloo en heb ook de intentie om hier te blijven wonen omdat het een fantastisch dorp is. Ik hoop dat de moge lijkheden er nog steeds zijn of worden aangeboden tegen de tijd dat ik ga zoeken naar een eigen woning. 10. Persoonlijke vraag van Raoul de Groot aan Milo Blei: 'Milo, wat is jouw tijdsbesteding in het weekend, waar ga je dan uit? En wat vind jij van het uitgaansgebied in Heiloo?' Het weekend staat vooral in het teken van voetballen. Maar daarnaast hou ik er ook van om te borrelen met mijn vrienden. Dit doen wij op dit moment vooral in Alkmaar. Het uitgaansgebied in Heiloo is helaas niet meer hetzelfde als een aantal jaren geleden. Met name de afwis seling mist nog wel eens, maar dit proberen mijn vrienden en ik te veranderen. Eens in de zoveel tijd organiseren wij een feest genaamd Hijsloo voor alle jongeren in Heiloo. Op 9 december zijn wij alweer toe aan de derde editie, waarop wij natuurlijk heel trots zijn. Ik nomineer Jelmer Tnjn voor de komende 10 vragen. Mijn vraag aan Jelmer is: "Ik weet dat je nog altijd de droom hebt om als feest-dj aan de slag te gaan. Geloof jij nog altijd in deze droom?" Vocaal Ensemble Bamestra Nova. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 3