In oprichting: Gemeentebelangen Heiloo Collecteweek in Heiloo tj*i GRATIS THUISBEZORGD Vermist Lezers uitgeteld INGEZONDEN Nare zoemtoon Zaterdag 2 december Zilversmid Dambar in Wereldwinkel Heiloo in o.a. gemeente Heifoo, (asmcum, Limmen, De Egmcnden, Bergen, Akersloot en Uitgeest. Ontine-Sfager.nl De Droogmakerij 78 1851 LXHeitoo T: 072-5710802 HEILOO - Al een aantal jaren heb ik last van een nare zoemtoon, met name 's nachts. Na een lange zoektocht ben ik er achter dat dit met het vliegverkeer te maken heeft. Waarschijnlijk is het de radar die een laag frequent geluid produceert. Het is begonnen in 2010 nadat er in onze buurt een zendmast bij kwam. Misschien heeft het wat met elkaar te maken. Mijn vraag is: zijn er meer mensen in Heiloo die hier last van hebben? Misschien kunnen we met meer mensen op zoek gaan naar waar dit vandaan komt en vooral wat we er aan kunnen doen. Het is niet alleen hoorbaar maar vooral ook voelbaar. Trillingen en druk op de oren. Niet te doen! U kunt mij bel len op telefoonnummer: 06 - 14300516. C.A. Smit HEILOO - De gemeenteraad van Heiloo krijgt misschien een nieuwe partij in haar geledin gen: Gemeentebelangen Heiloo. Een initiatiefgroep om dit voor elkaar te krijgen is opgericht en wil volgend jaar als vereniging mee doen aan de gemeenteraadsverkie zingen. De leden van de vereniging zullen binnenkort het bestuur kie zen, zo laat een woordvoerder van de initiatiefgroep weten. "We wil len Heilooërs een stem geven zodat zij daadwerkelijk meebepalen en niet alleen meebetalen. Daarbij laat Gemeentebelangen Heiloo zich niet leiden door verkeerde beslissingen uit het verleden, gevestigde belan gen, (landelijke) politieke ideolo gieën of religieuze overtuigingen. De uitgangspunten voor ons zijn respect voor mens en dier, welzijn boven welvaart, individuele vrij heid en sociale rechtvaardigheid. De partij staat voor een sociaal, groen en duurzaam Heiloo." Meer over de partij leest u op www. gemeentebelangenheiloo.nl HEILOO - Vrijwilligers van het Leger des Heils gaan van 27 november tot en met 2 decem ber langs de deuren met de col lectebus. De opbrengst van de jaarlijkse deur-tot-deurcollecte is bestemd voor lokale activitei ten waarmee het Leger des Heils sociale uitsluiting en eenzaam heid bestrijdt. Steeds meer mensen doen een beroep op het werk van het Leger des Heils. In 2016 kwamen meer dan honderdduizend mensen in aanraking met de organisatie. Dat is bijna twintigduizend meer dan het jaar daarvoor. Denk hierbij aan activiteiten als kledingwinkels, de huiskamer in de buurt, scou ting en schuldhulpverlening. "Het wordt in Nederland steeds belang rijker naar elkaar om te kijken in de eigen buurt. Het Leger des Heils wil sociale uitsluiting en eenzaam heid bestrijden door actief aanwe zig te zijn in wijken en buurten," stelt commissioner Hans van Vliet, commandant van het Leger des Heils in Nederland. "De deuren van buurtsteunpunten en kerkgebou wen staan voor iedereen open en wekelijks worden inloopochtenden, gezamenlijke maaltijden en andere activiteiten georganiseerd. Zo dra gen we bij aan een menswaardig bestaan voor mensen in nood." Voor deze projecten en het ont wikkelen van nieuwe initiatieven ontvangt het Leger geen subsidie. Er is hulp nodig, zodat dit belang rijke werk door kan blijven gaan. Onder de noemer 'Samenleven doe je dus niet alleen' organiseert het Leger des Heils in veel plaatsen een deur-tot-deurcollecte. HEILOO - Wie weet waar onze kat Morris is? Hij wordt al zes maanden vermist vanuit Heiloo. Misschien heeft iemand hem gevonden en in huis genomen? Hij wordt enorm gemist door ons gezin en zijn maatje Billie. Morris is een grote, zwarte, gecastreerde kater met gele ogen. Wie heeft de gouden tip voor ons? Neem contact op via: morrisnaarhuis@hotmail.com HEILOO - Zilversmid Dambar uit Kathmandu bezoekt zaterdag 2 december de Wereldwinkel Heiloo. Hij brengt een grote collectie zil verwerk mee. Alle geëxposeerde sieraden zijn te koop. Dambar demonstreert hoe zijn fairtrade gecertificeerde sieraden gemaakt worden. Dambar is geboren als Dalit, de laag ste kaste in Nepal. Een Nederlandse sponsor betaalde zijn schoolgeld en opleiding tot zilversmid. Deze hielp hem daarna met de bouw van een huis met atelier in Kathmandu. Hier geeft Dambar andere kansarme mensen uit dezelfde kaste de gelegenheid het vak van zilversmid te leren. Van 11.00 tot 16.00 uur is Dambar in de winkel aan de Stationsweg 105 aanwezig. Natuurlijk zijn er nog veel meer leuke cadeaus te koop in de Wereldwinkel. Prachtige kettingen en sjaals van kleurige fairtrade materialen. Kunstnijverheid om uw huis of tuin een stijlvol kleurig accent te geven, of gewoon om een Sint Nicolaas- of kerstcadeautje uit te zoeken. Ook heeft de Wereldwinkel een uitgebreide collectie kerstkaarten van Unicef, Amnesty en Oxfam Novib. En niet te vergeten de heerlijke Tony Chocolonely en Divine chocolade, excellente Cerro Azul koffie en thee en andere exotische foodproducten. Kom naar de Wereldwinkel en laat u inspireren.Tot zaterdag 2 december! Veel lezers van de Uitkijkpost en Kijk op Castricum telden de ver stopte Sinterklaasjes in de krant van 15 november. Zij stuurden de uitslag naar de redactie. De Uitkijkpost in formeert de winnaars deze week. Van harte gefelici teerd!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 7