StarSingers: Wat betekent Kerstmis voor u? Leerlingen De Zuidwester lopen voor Spieren voor Spieren Fruit van Nijenburg naar Voedselbank I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Training 'Bewegen' voor medewerkers Kits Oonlie Geen vuurwerk bij rieten daken en benzinepompen Sint bezoekt honderdjarige HEILOO - Kinderopvang Kits Oonlie vindt het belangrijk dat medewerkers zich kunnen ontwikkelen. Daarom hebben een aantal medewerkers van Kits Oonlie onlangs de training 'Bewegen in de kinderopvang' gehad. Hier hebben zij de theorie over bewegen aan de hand van verschillende bewe gingsactiviteiten ontvangen. De medewerkers zijn te weten gekomen hoe ze het beste een bewegingsactiviteit kunnen begeleiden, op welke manier ze ouders hierbij kunnen betrekken en op welke wijze de veiligheid van de kinderen gewaarborgd kan worden. Bewegen is zeer belangrijk voor jonge kinderen. Zij leren namelijk door te bewegen wat wel en wat niet kan. Op deze manier kunnen zij risico's inschatten. Daarnaast worden kinderen motorisch sterker en gaat het overgewicht tegen. Wilt u meer informatie over dit onderwerp of over de opvang, neem dan gerust contact op door te bellen naar 072-5323576 of stuur een e-mail naar info@kits-oonlie.nl. HEILOO - Een op de vijf gemeenten in Nederland stelt vuurwerkvrije zones in rond ziekenhuizen, verzorgingshuizen, kinderboerderijen of winkelcentra. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Heiloo heeft geen vuurwerkvrije zones. Wel verbiedt de gemeente consumentenvuurwerk te gebruiken binnen vijftig meter van gebouwen met rieten daken en van ben zinepompen. Hetzelfde geldt voor Wassenaar, Blaricum en Bloemendaal. Verder is Heiloo niet van plan tijdens oud en nieuw speciale vuurwerk shows te organiseren. De Stichting Maatschappij en Veiligheid had hiertoe opgeroepen omdat dit tot minder schade en slachtoffers zou leiden tijdens de jaarwisseling. De gemeente Heiloo meldt desgevraagd dat de schade door vuurwerk 4466 euro bedroeg tijdens de afgelopen jaarwisseling. HEILOO - De leerlingen van basisschool De Zuidwester lie pen in oktober een sponsor loop. Een groot gedeelte van het bij elkaar gelopen geldbedrag was bedoeld voor de stichting Spieren voor Spieren. De Zuidwester heeft beweging als een belangrijke pijler binnen de school, zodoende paste dit goede doel hier prima bij. Alle reden om in beweging te komen voor de stich ting Spieren voor Spieren, die kinde ren steunt die niet zo gemakkelijk kunnen bewegen. De sponsorloop was dit keer niet een gewone loop maar een obstakelrun. Er werd dus iets meer van de leerlingen verlangd dan alleen maar rondjes rennen. Met deze actie liepen de leerlingen 1250 euro bijeen voor de stichting Spieren voor Spieren. Speciaal voor deze gelegenheid ontving Ron Vlaar bij De Zuidwester de cheque. Hij is voetballer bij AZ en ambassadeur van de stichting. Ron dankte alle leerlingen voor hun inzet en hij gaf aan dat de stichting weer mooie din gen kan doen met deze bijdrage. Na afloop was er alle tijd om met Ron Vlaar op de foto te gaan en wer den er heel veel handtekeningen gezet op ballen, voetbalshirts en in schriften. HEILOO - Sinterklaas bezocht onder andere de politie Noord Holland Noord op het bureau in Alkmaar. Daarna had hij nog even tijd om de honderdjarige mevrouw De Wildt-Tesselaar te bezoeken in haar woning aan Hoog en Laag in Heiloo. Mevrouw De Wildt, nog goed van lichaam en geest, was zeer vereerd om na het bezoek van de burgemeester ook de bijna 1737-jarige bis schop van Myra te mogen ontvangen, ofwel Sinterklaas. Ze ging graag samen met hem en zijn Pieten op de foto. Aangeleverde foto HEILOO - Wat betekent Kerstmis voor u? Voor ons is het vooral mooie kerstmuziek. En licht en warmte delen met elkaar! De StarSingers geven wederom een kerstconcert in de sfeervolle Witte Kerk van Heiloo op donder dag 21 december. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via de website www.starsingers.nl. De StarSingers is een groep van zes vrienden. De sopraan- en altpar tijen worden gezongen door Ellen van Dam, Anja Boske en Sylvia de Bruijn. De tenor- en baspartijen worden gezongen door Paul Boske, Ton van Dam en Lex de Bruijn. We worden geholpen door onze geluids- en lichtmannen Nico Zwaneveld en Daniël Vollers. En dit jaar zijn we blij met een gastoptreden van Christi Klinkert. Wij brengen een breed repertoire van kerstmuziek: a capella, close harmony, bekende en minder bekende kerstliedjes. We begeleiden onszelf op verschei- HEILOO - De fruitboomgaard van Landgoed Nijenburg Heiloo telt dit jaar 76 fruitbomen van 43 verschillende fruitras- sen, appel, peer, kers, pruim en moerbei. Er zijn 23 appelrassen (44 bomen) en veertien peren rassen (25 bomen) te vinden. In januari 2017 zijn zeven nieuwe leiperen langs de westelijke muur geplant. De jonge bomen slaan goed aan, maar gaven dit jaar nog geen oogst. Zoals voorgaande jaren snoeiden achttien vrijwilligers van de Tuingroep Nijenburg alle bomen. Dit deden zij in samenwerking met het Clusius College Alkmaar, onder de deskundige leiding van docente Jeanine Jonker. De oogst van okto ber 2017 is beduidend lager dan voorgaande jaren. De aprilvorst heeft de bloesem voor een groot deel kapotgevroren, net zoals dat gebeurde in de rest van Nederland. Voedselbank Net als in de twee voorgaande jaren is een opbrengst van 130 kilo dene instrumenten, zoals gitaar, piano, cajon, fluit, ukulele, et cete ra. Omdat de kersttijd enorm uit nodigt om te geven, willen wij de opbrengst van het concert doneren aan de Dare to Share Foundation, een organisatie die wij een warm hart toedragen. Namens alle StarSingers: een geweldige warme en sfeervolle kersttijd gewenst. Alvast de kerstgroeten van De StarSingers. Bron foto: www.starsingers.nl De Nijenburg Tuingroep van de Vereniging Natuurmonumenten. Foto: Joke Kersting overhandigd aan de Voedselbank in Alkmaar. Dit gebeurde op initiatief van Marina Wijnbeek, coördinator van de Nijenburg Tuingroep en via bestuurslid Paul Morsch van de Historische Vereniging Oud Heiloo. Nieuw is ook de verschijning van het boekje 'Nijenburg Boomgaard' met een plattegrond en een beschrij- ving van de oude fruitrassen. De komende winter worden er nieuwe bomen geplant op de leeggevallen plekken. De Historische Vereniging Oud Heiloo biedt het boekje onder andere aan tijdens de rondleidingen in het Landhuis Nijenburg en in de tuinen en boomgaard van het land goed. V.l.n.r.: Ron Vlaar (voetballer AZ en ambassadeur Spieren voor Spieren), Joeri Vos (leerling De Zuidwester), Monique Opdam (directeur OBS De Zuidwester), Annemijn Chattellon (leerling De Zuidwester). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9