Heiloo contact 11 HEILOO Bezwaar maken Kinderbibliotheek in Ypestein GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Burgerzaken Bouwen en wonen Openingstijden Werk in uitvoering Mededeling Raad en (raads)commissies Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST DECEMBER 2017 *9 Omgevingsvergunningen Ontvangen vergunningen - Het Maalwater 7b, bouwen woning - Laan van Zeeman 15, renoveren en uitbreiden woning Verleende vergunningen U kunt tegen verleende vergunningen bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. - Ambachtsweg ongenummerd (Oostweide) - bouwen 17 woningen - Lijsterbes (plan Zuiderloo) 18 t/m 24 even, 23 t/m 33 oneven, 53 t/m 63 oneven - bouwen 16 woningen - Spanjaardslaan 12b - bouwen woning GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. Verkeershinder door asfaltreparaties Op 14 en 15 december repareert gemeente Heiloo op diverse plekken schade aan het asfalt. Hierdoor ontstaat verkeershinder op Rosendaal, Het Malevoort en de Zanderslootweg. Fietsers voor de Zanderslootweg worden omgeleid. Planning en overlast Rosendaal en Het Malevoort: repa ratie asfaltschade op donderdag 14 december tussen 11:30 en 16:00 uur. Het verkeer wordt door verkeersrege- Gemeente Heiloo kiest voor een kernkunstcollectie Burgemeester en wethouders hebben besloten om de collectie schilderijen en grafiek op te schonen. Het college brengt de kunstcollectie terug van 212 naar een kerncollectie van 81 werken. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maandag 11 december 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Naast de vaste punten staat op de agenda - Huurovereenkomsten buitensportac commodaties - Belastingverordeningen 2018 - Zienswijze begrotingswijziging Werkorganisatie BUCH 2017 - Regionale detailhandelsvisie Regio Alkmaar - Begrotingswijziging aansluiting A9 laars langs de werkzaamheden geleid. Zanderslootweg: reparatie asfalt- schade op vrijdag 15 december tus sen 7:00 en 16:00 uur. Doorgaand fietsverkeer is niet mogelijk tussen de Kuillaan en de Rector Frederiklaan. Fietsverkeer wordt omgeleid: vanuit Heiloo via de Westerweg en vanuit Alkmaar via de Kennemerstraatweg. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer F. Schönig van team Projecten, telefoonnummer 088 909 7534 of kijk op www.heiloo.nl - Tweede financiële tussenrapportage Heiloo 2017 - Actualisatie nota grondbeleid - Uitvoeringsagenda Sociaal domein 2017-2018 en evaluatie Sociaal Domein 2016-2017 - Toekomst gemeentelijke begraafplaats Heiloo Meer informatie De stukken staan op www.heiloo.nl/ vergaderkalender De stukken liggen tot en met dinsdag 12 december ter inzage bij de informa tiebalie in de hal van het gemeentehuis en in de openbare Bibliotheek. Een deel van de kerncollectie wordt opgehangen in de publieke ruimtes en de werkruimtes van het gemeentehuis. De zogenaamde kunsthistorische wer ken, die de geschiedenis van Heiloo vertellen, worden bewaard. Het college heeft op initiatief van de gemeenteraad met een erkend taxateur de waarde van de collectie onderzocht. De waarde van de werken blijkt vaak lager te zijn dan de kosten van onderhoud. Ook zijn de kosten van een veiling hoger dan de vermoedelijke opbrengst. De werken worden aange boden aan de oorspronkelijke kunste naars of aan hun erven. De komende weken zoekt de gemeente contact met hen. Begin 2018 wordt duidelijk wat er met de overgebleven werken gebeurt. De collectie van de gemeente Heiloo bestaat vooral uit werk uit de BKR- periode (1956-1987). Kunstenaars kregen toen een inkomen in ruil voor kunstwerken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. Weima, telefoonnummer, 072 535 66 66. Burgerlijke stand tot en met 22 november Geboorte Dorus en Kobus van den Brink zonen van M.A. van den Brink en W. van Rumpt Dex en Mats Schoenmaker zonen van N. Schoenmaker en E.F. Stassen Mats Schoenmaker z.v. N. Schoenmaker en E.F. Stassen Tygo A. Zuurbier z.v. K.G. Zuurbier en J.M. Schuurman Sil F. Brouwer z.v. B.H.M. Brouwer en D. de Haan David A. Vader z.v. L.R. Vader Noa Betjes d.v. J. Betjes en S. Kuijs Feline A. Haartman d.v. R.G. Haartman en J. Frugte Casper L. van Zwam z.v. M.A. van Zwam en L. Ratté Noa E. Nowee d.v. D. Nowee en F.L.K. Broekman Luna S. Hoebe d.v. R.J. Hoebe en G.C.C. Sombroek Jip F. Levering z.v. J.W. Levering en L. Schlötz Huwelijk geregistreerd partnerschap G.P. Roth en N.D. van den Berg Overlijden J. Knegt J.H. Beems L. Beke-Bruinsma N.G. Maat M.M.J. Heilig B. Westra HEILOO - De dependance in Ypestein van Bibliotheek Heiloo werd ruim vijf jaar geleden opgeheven. Dat was jammer, want voor de kinderen uit Ypestein is de 'grote' bibliotheek erg ver weg om zelfstandig naartoe te gaan. Daarom heeft een aantal voormalige 'voorlees-senioren' als vrijwilliger deze activiteit voortgezet voor de leerlingen van de basisscholen Meander en Paulus. De boekenkas ten en veel boeken mochten ze houden. In een leegstaand handenarbeidlokaal werd de schoolbieb ingericht. Elke donderdagochtend worden drie groepen elk voor een half uur verwelkomd door drie vrijwilligers. De kinderen van de onderbouw worden voorgelezen en daarna geholpen bij het uitkiezen van een nieuw boek. Voor de bovenbouw houdt een van de leerlingen voor het ruilen van de boeken eerst een boekbespreking. Zo beschikt elke klas eens in de vijf weken over een nieuwe voorraad boeken. De bieb beschikt ook over veel documentatiemateriaal dat goed van pas komt bij de thema's die in de groep behandeld worden of bij het maken van werkstukken. De kinderbieb wordt helemaal gerund door vrijwilligers, zonder subsidie. Voor het vervangen van versleten en verouderde boe ken worden de kringloopwinkels in Heiloo en de regio regelmatig bezocht. Om de collectie up-to-date te houden moeten ook nieuw uitgekomen kinderboeken worden aangeschaft. Daarvoor ontvangt men een bijdrage van de scholen, wat giften van particulieren en af en toe kan er een beroep worden gedaan op de Rotaryclub Heiloo. Inmiddels wordt de schoolbieb al weer bijna zes jaar gerund door vrijwilligers die nog wel wat hulp zouden kunnen gebruiken. Mensen die van voorlezen houden en hier belangstelling voor heb ben zijn van harte welkom om op een donderdagochtend een kijkje te komen nemen, na afspraak via 072-5334505 of 06-10613822. De initiatiefnemers hopen, in een tijd van digitaal vermaak, nog lang de belangstelling voor het lezen van een boek levendig te houden! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 11