Gedichtenwedstrijd rond Lamoraal van Egmont Colleges Castricum en Heiloo bezoeken Kaptein Provincie draagt bij aan verplaatsing kassen Advies over reparatie sieraden Marga's Haarmode wordt In Stijl kappers regio 15 Tabletcafé in Bibliotheek Heiloo Welzijnsorganisaties werken samen Einde lichtjestocht PWN Lamoraal in de zon Foto: Martijn Mulder 6 DECEMBER 2017 HEILOO - Vragen over uw tablet? Instellingen verbeteren? Samen met andere tabletbezitters leuke apps ontdekken en tips en trucs delen? Dan is het Tablet Café iets voor u! Onder deskundige begeleiding en het genot van een kopje koffie kunt u ontdek ken hoe u uw tablet slim kunt gebruiken. Het tabletcafé is zeker ook geschikt voor de beginnende gebruiker! Neem uw eigen tablet of iPad mee. Donderdag 14 december van 11.00 tot 12.30 uur in Bibliotheek Heiloo. De toegang is vrij, koffie of thee kost 1 euro. REGIO - De voorzitters van de welzijnsorganisaties Stichting Welzijn Bergen, Stichting Trefpunt Heiloo en Stichting Welzijn Castricum onder tekenden onlangs een bestuurlijke intentieverklaring tot samenwerking. Aanleiding van de ondertekening is de ambtelijke samenvoeging in de BUCH-werkorganisatie sinds 1 januari 2017. Hiermee wordt verwacht dat er meer beleid wordt geharmoniseerd. Er is nadrukkelijk geen sprake van samenvoeging, maar van samenwerking met behoud van lokale eigenheid en aansturing door de eigen gemeenteraden, zeggen de partijen. Zie ook www.uitkijkpost.nl. Aangeleverde foto HEILOO - De colleges van Castricum en Heiloo bezochten dinsdag 28 november Kaptein. Deze verpakker en producent van kaas en boter verhuisde vorig jaar van Castricum naar de Boekelermeer Heiloo. Een goede gewoonte van beide colleges is om de bedrijven in de gemeente te bezoeken. De onderne mers in het dorp zijn namelijk van groot belang voor de leefbaarheid en werkgelegenheid in de gemeen te. Dankzij de verhuizing bleef de werkgelegenheid voor de regio behouden. De colleges waren onder de indruk van de zorg, niet alleen voor de medewerkers maar ook voor anderen. Dit uit zich met name in de innovaties die zijn toegepast in een duurzaam productieproces en in een gebouw met een eigen ener gie en warmte-koudevoorziening. Kaptein is een familiebedrijf met een rijke historie: sinds 1936 ver pakt de onderneming kaas en boter- producten en inmiddels is de firma uitgegroeid tot een internationaal opererend bedrijf dat continu in ontwikkeling is. Naast Heiloo zijn er vestigingen in Oosthuizen en Bilzen (België). In Heiloo vindt de productie plaats voor boter in cups, pakjes, retail- en bulkverpakking. EGMOND AAN DEN HOEF - Volgend jaar wordt in de gemeente Bergen herdacht dat Graaf Lamoraal van Egmont vierhonderdvijftig jaar geleden, in 1568, werd onthoofd. Met deze dramatische gebeurte nis kwam een einde aan de grote betekenis en rol van het geslacht Egmont op het Europese poli tieke toneel van destijds. Stichting Historisch Egmond besteedt op diverse manieren aandacht aan deze gebeurtenis. Een van de vele activiteiten is de organisatie van een gedichtenwedstrijd rondom het thema Graaf Lamoraal van Egmont, de familie Egmont en het bekende Slot op den Hoef. Bent u een dichter uit Noord Holland boven het Noordzeekanaal, amateur of gevorderd, en vindt u het leuk hieraan mee te doen? Stuur dan uw gedicht in dit thema vóór 31 december 2017 naar gedicht@ historischegmond.nl. Een deskun dige jury zal de ingezonden werken beoordelen en de genomineerde werken op een historische locatie laten voordragen door de makers daarvan. Het ligt in de bedoeling een leuke bundel van alle inzendin gen samen te stellen en dit samen met een kleine prijs aan de win naars te overhandigen. De bundel zal eveneens voor een beschei den bedrag te koop zijn. Namens Stichting Historisch Egmond, suc ces met dichten gewenst. CASTRICUM - Goudsmid Michelle Gerlofsma neemt zaterdag 9 december plaats aan de Aanschuiftafel bij con ceptstore Mooij Castricum in de Burgemeester Mooijstraat 26 in Castricum. Wil je graag advies over het repa reren van je dierbare kapotte sie raden of over het maken van een nieuw sieraad van oude sieraden? Wil je gewoon fijn in de winkel komen snuffelen of bij Michelle aan tafel aanschuifringen of mix and match oorbellen combineren? Of misschien alvast een mooi kerst cadeau uitzoeken? Het mag alle maal. Van 11.00 tot 17.00 uur zit zij voor je klaar met koffie, lekkers en een hoop moois! Kom je ook? Voor meer informatie kijk je op www. michellegerlofsma.nl/agenda of volg je Michelle via www.facebook.com/ bijzondersieraden Aangeleverde foto REGIO - Als kassen bij elkaar staan kunnen ondernemers samen gebruikmaken van bij voorbeeld aardwarmte of fabrieks-CO2. Dit bespaart de ondernemers op termijn geld en het is beter voor het milieu. De provincie Noord-Holland heeft 9,3 miljoen euro beschikbaar gesteld om mee te betalen aan de verhuizing van bedrijven die zich bezighouden met glastuinbouw. De subsidie 'verplaatsing glastuinbouw bedrijven' kan nog tot 28 februari 2018 worden aangevraagd via het subsidieloket op de website van de provincie Noord-Holland. Daar staan ook alle voorwaarden van de regeling. Bij aanvragen van bedrij ven wordt gekeken naar het effect van de bedrijfsverplaatsing op het energieverbruik, het milieu, het landschap en de landbouwstruc tuur. Het maximale subsidiebe drag voor een bedrijf is 1.000.000 euro. Bedrijven kunnen zich voor advies wenden tot de GreenPort Noord-Holland Noord en GreenPort Aalsmeer. CASTRICUM - De lichtjestocht bij Bezoekerscentrum De Hoep in Castricum is aan zijn eigen succes ten onder gegaan. Omdat steeds meer mensen aan de tocht deelnamen, ontstonden er parkeerproble men en werd de rust in het duingebied verstoord. PWN kan de veiligheid van de deelnemers niet lan ger garanderen. Sector-directeur Natuur van PWN, Sjakel van Wesemael, vindt dat heel spijtig. "We begrijpen dat we veel mensen teleurstellen, maar we zijn genoodzaakt dit besluit te nemen." Steeds meer bezoekers nemen de afgelopen jaren deel aan de tocht, die traditiegetrouw aan het begin van de kerstvakantie wordt gehouden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 13