Kerstconcert in de Abdij van Egmond Kerstconcert Westfries Mannenkoor in Limmen ME Russische kerst in Slotkapel PWN kapt bomen in het duin v.- imvi REGIO •-■VVX'L 15 INGEZONDEN MEDEDELING Marga's Haarmode wordt In Stijl kappers EGMOND AAN DEN HOEF - Sfeervolle Russische kerst- muziek klinkt vrijdagavond 15 december in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Russisch Vocaal Ensemble Soedarynja geeft een gevarieerd concert. Parkeerterrein 't Woud dicht V"! 'A UITKIJKPOST DECEMBER 2017 LIMMEN - Na veertig jaar Marga's Haarmode nemen dochter Ila en com pagnon Sandra met grote liefde voor de salon en het vak, de schaar van Marga over. De vertrouwde salon en het deskundige team met topstylistes blijft, de naam niet. Marga's Haarmode, een begrip in Limmen en omge ving, heet nu In Stijl kappers. In Stijl kappers Samen hebben zij 30 ervaring als hairstylist, daarnaast ligt de dagelijkse lei ding van de salon al een poosje bij Ila en Sandra. "De naamswijziging naar In Stijl kappers is de laatste stap van de overname. Op de achtergrond zijn Sandra en ik al een aantal jaren bezig om de salon over te nemen. We heb ben bewust gekozen voor een geleidelijke overname. Eerst de dagelijkse leiding, begin dit jaar de salon en nu de naamswijziging. Zo is de overgang voor onze klanten en ons fantastische team heel natuurlijk,," vertelt Ila. Samen groeien Ila is opgegroeid in de kapsalon. "Uit school vouwde ik handdoeken op en waste ik kopjes af. Na mijn opleiding heb ik er bewust voor gekozen om in verschillende salons ervaring op te doen. Die ervaring nam ik mee naar de salon van mijn moeder om zo samen verder te groeien. Ik kon het niet laten om mij met de salon te bemoeien. Zo ontstond het verlangen om de salon over te nemen," vertelt Ila. Professioneel en creatief Maar dat wilde zij niet alleen. Als kind zag zij hoe hard haar moeder moest werken. Ila: "Ik wist dat Sandra graag voor zichzelf wilde werken; ze is professioneel, zit vol goede ideeën en heeft ruime ervaring. We matchen heel goed en versterken elkaar qua creativiteit. We hadden maar een paar gesprekken nodig, en al snel was het duidelijk: de salon overnemen dat doen we samen!" Training en ontwikkeling "Begin dit jaar namen Ila en ik de salon van Marga over. We hebben tot nu toe een fantastisch jaar, mede dankzij onze klanten en ons team van 12 haarstylisten. Wij investeren in ontwikkeling. Zo mag één van onze hairsty- listes zich nu na haar opleiding ook Star Colorist noemen. Daarnaast orga niseren we trainingsavonden zodat we ons de laatste trends eigen kunnen maken. Dit alles met het doel onze klanten de mooiste coupes en de laatste trends te bieden," vertelt Sandra. Nóg mooier maken Ila vult aan: "Wij vinden het een feestje om mensen nog mooier te maken. Het is onze missie dat klanten zich nóg mooier voelen als zij de kapsalon verlaten. Dat wilden we ook tot uitdrukking brengen in onze nieuwe naam: In Stijl. Een frisse, moderne naam die ook nog eens onze initialen draagt: Ila en Sandra." Vanaf 11 december ligt er voor elke klant een attentie klaar! LIMMEN - Limmen Cultuur organiseert vrijdag 15 decem ber (20.00 uur) in Cultureel Centrum Vredeburg een kerst concert. Deze traditie startte drie jaar geleden en het is elk jaar weer een uitdaging om de laatste dagen van het jaar sfeervol in te vullen. Deze keer is het de eer aan het Westfries Mannenkoor. Dit koor bestaat al ruim zeventig jaar en is een begrip in Noord-Holland en daarbuiten. Het Westfries Mannenkoor bestaat uit zestig mannen die, verdeeld over vier stemmen, de zangstukken met veel muzikale passie en liefde zin gen. De koorleden gaan voor kwali teit, gezelligheid en kameraadschap. Dat is goed te horen in al de liede ren die zij voor toehoorders zingen. Het repertoire van het Westfries Mannenkoor bestaat uit stukken EGMOND-BINNEN - Projectkoor Egmond verzorgt op zondag 10 december een kerstprogramma in de sfeer volle kloosterkerk van de St. Adelbertabdij in Egmond- Binnen. Medewerking wordt verleend door mezzosopraan Marja Dignum. De pianobegeleiding is in handen van Mariëlle Tromp-Zentveld. Een kerstgedicht wordt voorgedragen door Tineke Kramer. De algehele leiding is in handen van de diri gent Pim Abbestee. Marja Dignum brengt kerstliederen ten gehore, waaronder Sheep may safely graze en Laszt uns das Kindlein grüszen. Met solistische medewerking van de jonge talentvolle Lisa van Oorschot (dwarsfluit) speelt ze met begelei ding van Mariëlle Tromp-Zentvelt het prachtige Earth van Muramatsu. Met kerstliederen gezongen door het projectkoor Egmond met samenzang, belooft dit een sfeervol samenzijn te worden. Vanwege het beperkt aantal plaatsen is het aan te raden op tijd aanwezig te zijn. Ter bestrijding van de kosten is er een deurcollecte. Aanvang is 14.30 uur, de kerk is open vanaf 13.45 uur. Het adres: Abdijlaan 26 in Egmond- Binnen. Abdij van Egmond. Aangeleverde foto Ingetogen kerstliedjes uit Rusland en Oekraïne worden afgewis seld met romantische pop-, film en volksliedjes uit deze landen. Natuurlijk zal het bekende 'Tiechaja notsj' ofwel 'Stille nacht' niet ont breken. Het ensemble staat onder leiding van de in Egmond wonen de Russische dirigente Svetlana Tsariova. Zij studeerde aan de con servatoria van Jekaterinenburg en Moskou en is als geen ander in staat het ensemble een authen tiek Russisch geluid te geven. Het ensemble telt negen zangeressen. Het legt zich toe op a-capellazang, maar laat zich deze avond in enkele nummers begeleiden door Ankie Hoogzaad (fluit) en Sylvia van Rookhuijzen (gitaar). Kijk ook eens op de website: www. sites. google. com/site/soedarynja. Het concert begint om 20 uur in de Slotkapel aan de Slotweg 19 in Egmond aan den Hoef. De zaal is open om 19.30 uur. Entree: 10 euro, jongeren tot en met 18 jaar 5 euro. Reserveren: 06-28432145, e-mail w.dhondt@ telfort.nl Russisch Vocaal Ensemble Soedarynja. Aangeleverde foto voor mannenkoor uit opera en ope rette, geestelijke liederen en roman tische en populaire successen. Het koor zingt tijdens dit concert niet alleen de traditionele kerstliederen, maar ook voor het koor speciaal geschreven arrangementen. Hierin streeft men naar traditie en vernieu wing. Vredeburg is gevestigd aan de Dusseldorperweg 64 in Limmen. Voor meer informatie over bijvoor beeld kaartreserveringen en prijzen, kijk op www.limmencultuur.nl of bel 072-5053274. BERGEN - Vanwege werkzaam heden is parkeerterrein 't Woud aan de Herenweg in Bergen (net over de grens van Egmond) de komende tijd afgesloten voor auto's. Ook fietsers die gebruik willen maken van de ingang Woudweg kunnen hinder van de werkzaamheden ondervinden. Het parkeerterrein krijgt gras- betontegels en er komen een fietsenstalling en een informa tiepaneel aan het begin van het parkeerterrein. Aan de oostzijde van het huidige parkeerterrein komt bovendien een nieuw ruiter pad dat aansluit op het bestaande ruiterpad. PWN adviseert bezoekers van de parkeerplaats om de komende tijd gebruik te maken van het parkeerterrein aan de Uilenvangersweg/ Zeeweg in Bergen. Naar verwachting duren de werkzaamheden tot eind december. REGIO - Waterleidingbedrijf PWN beheert 7.300 hectare natuurgebied tussen Zandvoort en Bergen: het Noordhollands Duinreservaat, het Nationaal Park Zuid-Kennemerland en landgoed Marquette. Dit jaar zijn alle bomen langs de verharde wegen en parkeerplaatsen onderzocht. Bomen die niet door de keuring zijn gekomen zijn gemerkt met een oranje merkteken en wor den voor 20 december 2017 gekapt. De methode die PWN gebruikt voor de onderzoeken heet 'Visual Tree Assessment' (VTA). Bomen wor den gecontroleerd op de aanwezig heid van schimmels, dode takken, holtes en rot. Dood hout aan zoge noemde 'toekomstbomen' wordt weggezaagd door hoogwerkers. Afhankelijk van de locatie worden dode bomen langs de weg omge duwd zodat ze niet óp de weg kun nen vallen. Bomen die een gevaar vormen voor de veiligheid worden gekapt en verwijderd uit het duin. Het veilig houden van de wandel- en fietsroutes in het duin heeft in tach tig procent van de gevallen geen grote gevolgen voor de beleving vanaf de weg. In de meeste geval len komt de tweede rij bomen meer in het zicht te staan en zullen jonge bomen de vrijgekomen plaatsen innemen. Bron foto: PWN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 15