SAMEN! Gezelschapsbank n STICHTING TREFPUNT HEILOO Vriendschap gezocht Vrijwilligers informatie punt Heiloo 20 TREFPUNT - ACTIVITEITEN AGENDA Ï1NG Vtf HEILO Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Of gescheiden? -/'] r Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERSVACATURES WAT DOE JIJ NOU? OPENINGSTIJDEN TIJDENS DE FEESTDAGEN PERIODE Pfct tkje ken tdogen At J-Cf qftfnkfcïcj irit-uwjirtr! UITKIJKPOST DECEMBER 2017 Tijdens mijn uitlaatrondje met de hond raakte ik aan de praat met iemand waarvan ik weet dat zij onlangs is gescheiden. Ze vertelde mij dat er goede afspraken waren gemaakt en de kinderen, tieners, leken aan de situatie te wennen. Financieel was ze onafhankelijk en ze had gelukkig een eigen vriendenkring. Maar toen ik haar vroeg hoe ze het zelf heeft ervaren, verwoordde ze het als 'het team wordt nooit meer compleet, dat maakt mij verdrietig'. En deze zin blijft in mijn hoofd hangen. Als deze onafhankelijke krachtige vrouw met dit verdriet worstelt na een scheiding, hoe moeilijk zal het dan zijn voor vrouwen, en ook voor mannen, die naast het verdriet ook financiële zorgen hebben of weinig mensen om hun heen hebben waar ze op terug kunnen vallen. Ik vraag me af of er in Heiloo behoefte is aan een 'ontmoetingsgroep voor gescheiden vrouwen of mannen' die op een positieve manier elkaar kunnen versterken, kennis en ervaringen kunnen uitwisselen. Om elkaar misschien te helpen, prak tisch of om samen leuke dingen te ondernemen. Dit kan ik niet alleen. Heb jij een scheiding ervaren en wil je mij helpen om een eerste aanzet te geven, dan kom ik graag in contact met jou. Verder na een scheiding doe je samen. Karin van Polen, Cliëntondersteun er Stichting Welzijn Heiloo De Gezelschapsbank is een leuke en gemakkelijke manier om nieuwe men sen te ontmoeten. Voor iedereen vanaf 55 jaar die gezelligheid zoekt en met anderen op vriendschappelijke basis activiteiten wil ondernemen. Iedereen vanaf 55 jaar kan lid worden van de Gezelschapsbank voor 17,50 per jaar. Claudia Spit, de coördinator van de Gezelschapsbank vertelt dat geïnteres seerden zich in een persoonlijk gesprek kunnen inschrijven. In dit gesprek worden wensen besproken met betrekking tot personen met wie ze graag op pad gaan. Ook wordt geïnventariseerd wat het nieuwe lid samen met anderen wil ondernemen (voorbeelden: naar de film of samen winkelen). Dit kan zijn in (klein) groepsverband of op individuele basis. Claudia:" Dat het hier niet om dating gaat vertel ik er soms ook bij. De Gezelschapsbank is een heel leuk en inspirerend onderdeel van mijn werk bij het Trefpunt. Veel van het planning- en regelwerk doen de leden zelf. Ik vind het steeds weer fijn om nieuwe leden te verwelkomen en in te schatten bij welke activiteiten of groepen ze zich het meest thuis zullen voelen. Hiernaast worden enkele groepen kort beschreven: fietsen en wandelen, museumbezoek, etentjes, koffieklets." Meer informatie geeft Claudia via tel.5331297 of c.spit@welzijnheiloo.nl. Fietsgroepen en wandelgroepen Er zijn diverse groepen die op verschil lende dagen met uiteenlopend tempo en afstand erop uit trekken. Museumgroep Om de vijf weken op dinsdagmiddag bezoekt deze groep een museum ergens in Nederland. Samen eten Regelmatig worden in verschillende res taurants in Heiloo en omgeving gezellige etentjes georganiseerd. Daarnaast zijn er ook groepjes die afwisselend bij elkaar thuis koken en eten. Koffieklets Iedere 3e vrijdag van de maand de "Koffieklets" Vanaf 15.00 uur wordt er bijgepraat onder het genot van een lekkere kop koffie of thee. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl. Website: www.vipheiloo.nl, Openingstijden: dinsdag 10.00-16.00 uur, woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-16.00 uur Zingen met en ondersteunen van mensen met een dementie bij Stichting Orpheus Curat Rondleiders bij Archeologisch museum Baduhenna Organisatietalenten en helpers voor Kunstparade Heiloo Decor- en kostuum medewerkers voor Theaterben de De Muziek- en Dansschool Heiloo zoekt nieuwe bestuursleden Vrijwilligerscoördinator bij Stichting Babyspullen Publiciteitsmedewerkers voor het Steunpunt Deze keer interviewt het VIP de vitale 96 jarige vrijwilligster Agaath van Langen. Agaath is onlangs gestopt met haar vrijwilligerswerk bij woonzorgcentrum Overkerck. Haar vrijwilligersbaan begon 25 jaar geleden toen Agaath werd geopereerd aan haar heup waardoor ze een korte periode revalideerde in Overkerck. Omdat ze slecht stil kan zitten, hielp ze al snel mee met allerlei werk zaamheden. Ze probeerde zoveel mogelijk mensen te stimuleren uit hun kamer te komen en mee te doen. Lees het hele interview op onze site: www.vipheiloo.nl. Van 25 december tot 5 januari zijn wij geopend op: Vrijdag 29 december van 10:00 - 13:00 uur Dinsdag 2 januari en vrijdag 5 januari van 10:00 tot 13:00 uur Zondagmiddag Café Zondag 10 december van 13.30 tot 16.30 uur is het Zondagmiddag Café weer geopend in het Trefpunt. Werken in de cloud en de cloud als back-up Workshop op maandag 11 december om 10.00 uur. U leert een account aanmaken bij een cloud-service, do cumenten en afbeeldingen uploaden, organiseren en beheren. Voor deze cursus dient u uw eigen laptop, tablet of smartphone mee te nemen. Prijs 16,50. Tweedehands dameskledingmarkt Dinsdag 12 december van 10.00 tot 12.00 uur is in het Trefpunt weer de tweedehands dameskledingmarkt voor 55-plussers. De dames van Livon nemen mooie betaalbare kleding mee en geven u graag advies. Alle kleding is gewassen en heel. Er is ge legenheid om de kleding te passen. Koffieklets bij Teesti Vrijdag 15 december vanaf 15.00 uur weer een lekker kopje koffie/ thee en daarna een glaasje wijn bij Teesti, vlakbij het station. Leuk als u ook komt. Consumpties zijn voor eigen rekening. Samen eten in het Trefpunt Vrijdag 15 december, aanvang 18.00 uur. Deze keer wordt het diner verzorgd door Brasserie in 't Groen. Welkomstdrankje, runderbouillon met kruidenflensjes, zacht gestoofde kalfssukade met zuurkool en mousse line van aardappel; boerencake. Prijs 17,50. Reserveer tijdig. De kerstmarkt, halen en brengen Op zaterdag 16 december kunt u met de Trefpunt Express naar de kerstmarkt rondom het Stationsplein. Leuke kraampjes, kampvuur, glüh wein drinken, een rondje rijden in een arrenslee en een kerstband met sfeervolle muziek. Tussen 11.00 en 17.00 uur haalt en brengt de Trefpunt Express u kosteloos van en naar huis. Opgeven via B 5331297, vertel dan of u 's ochtends of 's middags naar de kerstmarkt wilt. Deksels leuk dagje uit Zondag 17 december om 10.30 uur vertrekken we vanaf het Trefpunt richting Gelderland. Een heel bijzon dere lunch bij brasserie Kriebelz in Terwolde. De terugreis gaat weer via een mooie toeristische route over de Veluwe. Deelnameprijs 48,-. Kerstdiner Kerstdiner met live muziek in het Trefpunt op dinsdag 26 december, aanvang 18.00 uur. Dit diner, ver zorgd door 'Uschi kookt', bestaat uit verse tomaat/paprikasoep met pancetta, varkenshaasje met cham pignon-roomsaus of scholrolletje ge vuld met zalm en citroen-botersausje, aardappelgratin, witlof ham/kaas, broccoli met amandelschaafsel, chocolade lava cakeje. Prijs 21,50, telefonisch reserveren. Trefpunt Express Het programma van de Trefpunt Express voor de maand januari ligt voor u klaar. U kunt het ophalen bij de receptie van het Trefpunt. Optreden René Steens Het West-Fries Collectief brengt zondag 24 december, aanvang 14.00 uur, in het Trefpunt een kleurrijk the aterprogramma. Onbedaarlijk lachen om die skoftig leuke humor. Entree 10,-; Reserveer tijdig. Weihnachts-Oratorium Uitvoering door de Nederlandse Bach vereniging op zondag 17 de cember van Bach's Weihnachts-Ora- torium in de Grote Kerk in Alkmaar. Meteen al bij de eerste noten voel je: het is feest, juich en jubel! U wordt opgehaald door de Trefpunt Express en weer thuisgebracht. Inleiding om 15.00 uur, start concert om 16.00 uur. Kosten 42,50. Reserveer tijdig.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 20