Literaire Salon met Arthur Japin Kamerkoor Sine Nomine in de Cultuurkoepel ■14 - I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Keer op Keer opkikkertjes november Op de koffie bij D66 Heiloo LECTURIUM Uitgeverij maakt bekend: Huis Nijenburg in kerstsfeer UITKIJKPOST DECEMBER 2017 Kamerkoor Sine Nomine, Aangeleverde foto Arthur Japin. Foto: Corbino HEILOO - Kom langs in de bibliotheek op 9 december vanaf 10.30 tot 12.30. Wat vindt u van het gemeentebeleid op het gebied van kunst, cultuur, sport en bewegen? Er is de afgelopen jaren door de coalitie veel bezuinigd en voor veel instellingen is het bestaan moeilijk gemaakt. Wat willen we in Heiloo goed in stand houden? Bedenk samen met ons hoe D66 Heiloo hier de komende jaren aan kan werken. Tot ziens in de bibliotheek! Kijk voor informatie op www.heiloo.d66.nl. Manus Narcis, de schrijver van de serie 'Vader Klosak of Meneertje Koekebakker', in het dagelijks leven door de rechtbank toegelaten beschermings-bewindvoerder, heeft de delen 2 en 3 voltooid. Siewerd heeft de Koninklijke Marine verlaten. Op onverzettelijke wijze gaat hij het leven aan (deel 2 van 1963 tot 1977); in deel 3 (1977 tot 1985) heeft Siewerd door hoe het leven in elkaar zit. Dit leidt tot overmoedig gedrag dat zijn ondergang inluidt. Te bestellen bij uw boekhandel, Het Boekhuis en Bol.com: ISBN 9789048442492 en ISBN 9789048442539, NUR 320. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer geeft elke week een Opkikker van 250 euro aan een vereniging of stichting. De opkikkers van de maand november zijn gegeven aan de heer F. Kruis (bijdrage bouw technische school en hulp aan straatkinderen in Kenia); Klas op Groen in Alkmaar; Sportraad Heiloo en Heilooër Bridge Club. Ook Stichting Running Blind in Alkmaar ontving een van de opkikkers. Dit is een gezellige hardloopgroep waar mensen met een visuele beperking en buddy's samen genieten van de heerlijke hardloopsport. We trainen de ene week op vrijdagochtend, de andere week op zaterdagochtend. Elke loper heeft een vrijdag- én een zaterdagbuddy, zodat de loper iedere week één keer kan lopen en de buddy om de week. Samen trainen we onder leiding van enthousiaste trainers en werken we naar leuke wedstrijden toe (voor de liefhebbers). De buddy's ondersteunen de lopers met een visuele beperking in het halen en brengen naar de training. Deze vindt plaats op en rondom de baan van atletiekvereniging Hylas in Alkmaar. Wil jij ook graag hardlopen samen met een buddy, of ben jij een buddy die het leuk vindt de passie van het hardlopen te delen, neem dan contact op met alkmaar@runningbhnd.nl. De opkikker van Keer op Keer komt dan ook heel goed van pas. Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het formulier downloaden via www.stichtingxopx.wordpress.com of ophalen in onze kringloopwinkel Keer op Keer aan Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg) in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Telefoon: 072- 5325962. HEILOO - De Stichting Vrienden Cultuurkoepel Heiloo presen teert op 13 december de twee de Literaire Salon met Arthur Japin. Dit gebeurt met medewerking van de Eerste Bergensche Boekhandel, de Bibliotheek Kennemerwaard en de Cultuurkoepel Heiloo. Een prachtige schrijversavond met een combi van een 3-gangendiner, ver zorgd door Keuken met Karakter en vier tot vijf schrijversmomenten op het podium: vertellen, voorlezen, beschouwen, vragen, kopen en sig neren. Japin neemt ons mee door zijn rijke leven en werk. Tijdens deze avond zijn ook enkele werken te bewonderen van de Westfriese beeldend kunstenaar Bert Broers. Hij geniet grote bekendheid door zijn levensechte impressies van Hollandse en buitenlandse koei- enrassen. Kaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar in de voorverkoop via www.cultuurkoepelheiloo.nl en bij de Verhalenkamer/VVV op Landgoed Willibrordus. Internationale roem Arthur Valentijn Japin (Haarlem, 26 juli 1956) is een van de meest gelezen hedendaagse schrijvers in het Nederlandse taalgebied. Zijn romans en verhalen hebben veelal een autobiografische of his torische kern. Voor zijn roman 'Een schitterend gebrek' ontving hij in 2004 de Libris Literatuur Prijs. In 2006 schreef hij het Boekenweekgeschenk 'De grote wereld' dat in een recordoplage van 813.000 exemplaren werd gedrukt. Arthur Japin bezocht het Gymnasium in Haarlem en studeer de enkele jaren Nederlandse taal- en letterkunde in Amsterdam om daar vervolgens de theaterschool te door lopen, waar hij in 1982 afstudeerde. Hij speelde diverse rollen voor radio en televisie en op toneel bij onder andere Toneelgroep Centrum en de Theaterunie. Ook zong hij een kleine rol bij de Nederlandse Opera. Uiteindelijk stopte hij met acteren en begon hij te schrijven: diverse korte verhalen, hoorspelen, toneel stukken en televisiefilms. In 1996 debuteerde hij met de verhalen bundel 'Magonische verhalen'. Zijn debuut werd veelgeprezen in de literaire kritiek, maar hij brak pas bij een groot publiek door met zijn tweede boek, het verhaal van de twee prinsjes, de roman 'De zwarte met het witte hart'. Dit boek werd wereldwijd vertaald en bezorgde hem internationale roem. Japin publiceerde het boek pas na tien jaar onderzoek in Afrika, Weimar en Indonesië. Na 'De zwarte met het witte hart' publiceerde Japin in 1998 een tweede verhalenbundel, 'De vierde wand'. In het voorjaar van 2002 verscheen zijn tweede roman, 'De droom van de leeuw'. Dit is een exu berante literaire verbeelding van de jaren die Japin zelf doorbracht in cinematografische kringen in Rome. Anderhalf jaar later verscheen de derde roman van Japin, 'Een schitte rend gebrek', die het succes van 'De zwarte met het witte hart' in de Lage Landen nog overtrof. In september 2007 verscheen 'De overgave', het op historische feiten gebaseerde, aangrijpende verhaal van een pioniersvrouw, die in het gevecht om haar kinderen en klein kinderen uiteindelijk het machtigste wapen moet leren hanteren: verge ving. In acht maanden tijd werden er al 175.000 exemplaren verkocht van deze historische roman. Nieuwe roman 'Kolja' In september 2010 verscheen 'Vaslav', een wervelende, histori sche roman over de legendarische balletdanser Vaslav Nijinski. Binnen enkele maanden tijd werden van dit boek bijna honderdduizend exem plaren verkocht. 'Vaslav' was geno mineerd voor de NS Publieksprijs 2011. In 2014 stond deze roman als toneelstuk in het theater. In sep tember 2012 verscheen de roman 'Maar buiten is het feest' met als thematiek roem, liefde en de kras sen op de ziel van iemand die ogen schijnlijk voor het geluk geboren is. In oktober 2013 verscheen 'De man van je leven', een spranke lende comedy of errors over liefde, trouw, overspel en wraak. Deze roman is door Arthur Japin omge werkt tot een toneelkomedie die vanaf het najaar van 2017 in de the aters te zien is. In 2015 werd zijn roman 'De Gevleugelde' gepubli ceerd over de nog altijd zeer popu laire Braziliaanse luchtvaartpionier Alberto Santos-Dumont. Op 22 september 2017 verscheen zijn nieuwe roman 'Kolja' over de achtjarige doofstomme jongen die opgevangen wordt door de broers Modest en Pjotr Iljitsj Tsjaikovski. Vervolgens reizen ze met Kolja door Europa en bevrijden ze hem uit zijn isolement. Tot de beroemde componist overlijdt en Kolja in een lastige positie komt terwijl Sint- Petersburg gonst van de geruchten. Deze kersverse roman geeft natuur lijk een mooi première-tintje aan de Literaire Salon met Arthur Japin op 13 december. Op 21 februari 2018 mogen we de volgende gast begroeten: Ester Naomi Perquin (dichter des Vaderlands) en als laatste Thomas Verbogt en Sjoerd Kuyper op 21 maart 2018. Voor meer informatie, kijk op www.cultuurkoepelheiloo. nl. HEILOO - Kamerkoor Sine Nomine uit Alkmaar brengt zondagmiddag 17 december in de Cultuurkoepel in Heiloo het O Nata Lux Midwinterconcert. Onder leiding van Paul Valk zingt Sine Nomine in een mooi samengesteld programma over licht, geboorte, verwondering en vrede. In de korte werken van de hedendaagse Arvo Part (Da Pacem Domine, Alleluia-Tropus), de jonge Eric Whitacre (Lux Aurumque, Saint-Chapelle), Ola Gjeilo (Ubi Caritas, Northern Lights, Prelude) en Morten Lauridsen (O Nata Lux) worden deze thema's won derschoon verklankt in tekst en muziek. De mannen van Sine Nomine zingen Quatre petites prières van Francis Poulenc, vier juweeltjes voor mannenkoor a capella. Benjamin Britten compo neerde op weg naar Noord-Amerika in 1942 A Ceremony of Carols, een liederencyclus voor vrouwenkoor en harp. De vrouwen van Sine Nomine voeren dit bekende en steeds weer verrassende werk uit, begeleid door harpiste Annemieke IJzerman. Met werken van Byrd, da Palestrina, Flecha en Scheidt vergeten we in dit concert ook de oude muziek niet. Een mooie uitkijk op kerst. Toegangsprijs: 15 euro. Donateurs: 12 euro. Kinderen tot 16 jaar gratis. Meer informatie: www. cultuurkoepelheiloo.nl HEILOO - Kerstmis in Huis Nijenburg wordt op zondag 17 december inge luid met een kerstconcert. Onder auspiciën van Vereniging Hendrick de Keyser en met medewerking van de Historische Vereniging van Heiloo wordt een kerstconcert gegeven door het koor 'Cascantar' uit Castricum. Dit speciale concert kan vanwege de beperkte ruimte slechts door een klein publiek worden bijgewoond. Het koor wordt begeleid door enkele musici en zingt liederen uit onder meer Oost-Europa, Scandinavië, Engeland en Afrika. U bent vanaf 15.30 uur welkom. Het kerstconcert begint om 16.00 uur. Tijdens de pauze wordt er koffie en thee geserveerd en na afloop heffen we het glas. Vooraf reserveren is beslist noodzakelijk. De kosten zijn 22,50 euro p.p. Deze kunnen ter plekke worden voldaan (geen pin). Reserveren via www.oudheiloo.nl of 06-51718363.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 5