Bollenfeest op de Paulusschool Cadeau voor mantelzorgers 9 Klaverjassen in Heiloo I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N NSGK-collecte Aalsmeerse Plantenhal in de kerstsfeer! Kerstmarkt bij kwekerij de Buitenkans Sinterklaas op het Stationsplein UITKIJKPOST DECEMBER 2017 HEILOO - De collecte voor de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) heeft in Heiloo 2.062,41 euro opgeleverd. Met dit geld steunt NSGK honderden projecten op het gebied van spelen, leren, wonen, werken en voorlichten. Kinderen en jongeren kunnen op deze manier meedoen in onze samenleving, samen met hun leeftijdsgeno ten zonder handicap. De collecte vond plaats van 13 tot en met 18 november. HEILOO - De kerstpop begroet vrolijk iedereen die komt kijken bij de Aalsmeerse Plantenhal. In deze donkere tijden is het gezellig verlicht met lampjes die erbij horen voor de juiste kerstsfeer. Zoals ieder jaar zijn er weer voldoende nieuwe decoratiespullen voor binnen en buiten. Het is onmogelijk niet te slagen om een cadeau te vinden voor de feestdagen in iedere prijsklasse. Natuurlijk zijn de kerstbomen weer persoonlijk uitgeko zen bij onze kweker met een uitmuntende kwaliteit. Deze variëren van een klein kinderboompje tot een Nordmann van vier meter, keuze genoeg dus. De kerstbomen worden in een net gedaan en eventueel ook in de auto voor u. Voor binnen zijn er uiteraard volop Kerststerren, diverse bloeiende plan ten et cetera. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de kerstworkshops op 11 en 12 december. Voor informatie zie www.aalsmeerseplantenhal.nl of in de winkel. Kom kijken en laat u betoveren bij de Aalsmeerse Plantenhal! HEILOO - Kwekerij de Buitenkans is ook dit jaar van 6 tot en met 23 december in kerstsfeer. U bent van harte welkom op de kerstmarkt. De mooie Nordmann kerstbomen maken het bezoek aan de kwekerij de moei te waard. Vooral veel sociale partners met verrassende koopwaar zijn van het jaar op de kerstmarkt te vinden. Bij de kwekerij vindt u een uitgebreid assortiment aan (zelfgemaakte) cadeauartikelen en originele kerstcreaties. Vooral op het gebied van kerstgroen en voor het maken van kerststukjes en aankleding voor in huis kunt u terecht bij de kwekerij. Er zijn ook kant en-klare kerststukken te koop en een aantal soorten (bloeiende) kerst- planten zoals cyclamen, kerststerren en azalea's. Buiten vindt u een mooi assortiment aan bloeiende planten met bes voor buitendecoraties zoals skimmia's, qualtheria's en kerstrozen. U vindt bij de kwekerij diverse soor ten kerstbomen in pot of gezaagd, waaronder fraaie Nordmann bomen. Deze Nordmann bomen vallen bijna niet uit en zijn al te koop vanaf 15,95 euro. De kerstbomen worden voor u verpakt in folie zodat uw auto mooi schoon blijft. De kerstmarkt in Kwekerij de Buitenkans in Heiloo is geopend van 6 tot en met 23 december van maandag tot en met vrijdag van 10.30 uur tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Kwekerij de Buitenkans is makkelijk bereikbaar vanaf de Rosendaal (ingang tegenover de brandweerkazerne). Bij de kwekerij is voldoende parkeergelegenheid. Voor inlichtingen kunt u bellen met 072 - 535 22 25. In het voorjaar kunt u natuurlijk ook bij de kwekerij langskomen, dan zijn er volop gekweekte vaste planten te koop van zeer goede kwaliteit met een sterk concurre rende prijs. Ook droog openhaardhout is altijd beschikbaar in zakken van 53 liter. HEILOO - Deze kleine Piet hielp zaterdag waar hij kon tijdens het bezoek van Sinterklaas en zijn Pieten op het Stationsplein in Heiloo. Foto: Marja Bak-Aal HEILOO - De maandelijkse Klaverjasdrive vindt plaats op maandag 11 december in Heiloo. Ook hebben we een verloting met mooie prijzen. U bent allen, het liefst met partner, van harte welkom op onze locatie Cultureel Centrum De Strandwal, naast de Kapel op het GGZ-terrein. Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet? Of komt u voor het eerst? Meldt dit even bij een van onderstaande bestuurs leden. Wij kunnen daar dan reke ning mee houden. De zaal is open vanaf 19.00 uur. We beginnen om 19.30 uur en eindigen om ongeveer 22.30 uur. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Gerda (072-5123271) of Ria (072-5339345). HEILOO - Honderden inwoners van Heiloo zorgden ervoor dat hun 524 mantelzorgers vorige week een waardering ontvingen van de gemeente. Dit jaar konden zij voor hun man- telzorger een VVV-bon, boeken- of entertainmentbon van 100 euro aanvragen. Daarbij zat een bedank- kaartje van burgemeester Hans Romeyn namens het gehele col lege, net als een nieuwsbrief van de lokale mantelzorgorganisatie Mantelzorgcentrum. Veel mensen die ernstig of langdurig ziek zijn, krijgen hulp van mantelzorgers. Met hun belangeloze inzet zorgen zij ervoor dat mensen (langer) in hun eigen omgeving kunnen blij ven wonen. Mantelzorgers zijn onmisbaar in de samenleving, bena- drukt de gemeente Heiloo. Daarom schonk de gemeente een cadeaubon naar keuze aan mantelzorgers die in 2017 minstens drie maanden inten sief voor iemand zorgden. Deze mantelzorgwaardering is geen ver goeding voor onkosten, maar een waardering voor hun zorg, zo laat de gemeente weten. Voor informatie en ondersteuning kunnen zij terecht bij het Mantelzorgcentrum. HEILOO - Kinderen plantten onlangs bij de Paulusschool in Heiloo chemie-vrije bollen, gesponsord door hun ouders. Dit gebeurde vanwege het 25-jarig jubileum van de school. Het past bij de ontwikkelingsge richte visie van de school. Een van de ouders, zelf imker, schonk de school een flink aan tal gevarieerde en gifvrij geteelde bloembolletjes. De kinderen van groep 3/4 maakten vervolgens alle maal een eigen ontwerp met P's, vlinders, hartjes, 25 bloemen, blaad jes en paadjes. Wiens ontwerp zou gekozen worden? Tot ieders ver rassing wonnen alle kinderen: de ontwerpen zijn geïntegreerd. De groendienst van de gemeente frees de het ontwerp in het grasveldje bij het fietsenrek van de parkeerplaats van de school. Vorige week woens dag stopten de kinderen de bollen in de grond. In de lente gaan die bollen bloeien en wordt het ontwerp zicht baar, waarvoor de kinderen verant woordelijk zijn. Alle kinderen van de school vulden vervolgens een potje met vijf verschillende soor ten bolletjes: blauwe druifjes, een narcis en tulpjes. Nadat straks de buitenkou er overheen is gegaan, komen de potjes in de lokalen te staan en kunnen de leerlingen de groei en bloei observeren. Zonder bestrijdingsmiddelen Dat het met de honing- en wilde bijen niet goed gaat, net als met vlinders, hommels en co, mag nu wel bekend zijn. De bollen van voor jaarsbloemen bij de school zijn vol ledig zonder bestrijdingsmiddelen geteeld door de weinige pioniers in de bollenteelt die dat aandurven. Wanneer de bollen buiten bloeien, kunnen stuifmeel- en nectarzoekers verwacht worden. Zij ontvangen dan gezond voedsel, nodig voor hun eigen gezondheid en die van ons. "De honingbijen bijvoorbeeld zorgen voor meer dan 35% van ons voedsel. Zonder hen hadden we het sinterklaasfeest zonder chocolade letters en chocolademelk moeten vieren: de cacaoboom levert geen vruchten zonder bestuiving door bijen. Maar ook meer gezonde voe ding gaat zonder hen aan onze neus voorbij," zo vertelde de imker ach teraf. "Kruiden, broccoli, kool, uien, komkommers, specerijen, bessen, appels, peren, aardbeien, bramen, frambozen, citroenen, meloen, amandelen en andere noten, teveel om allemaal op te noemen." In het voorjaar komt de imker langs om met de kinderen de vlie gende bezoekers te observeren. Aan de hand van hun vragen begint dan een zoektocht naar met name het leven van het bijenvolk door het jaar heen, de betekenis van de honing bij voor de natuur en wat honing bijen nodig hebben om gezond en vitaal te blijven. Natuurlijk wordt ook besproken: 'Wat kan ik doen als het gaat om de gezondheid en het behoud van deze voor natuur en mens zo belangrijke zoemende vriendjes?" Bolletjes planten in verschillende patronen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2017 | | pagina 9