Nieuws- en AdrertenlieMe 't VLIEGEND BLAADJE. woensdagSzaterdag. Oplaag 4000 Ex. No. 109. Woensdag 4 Maait 1874. Prijs 1 Cent. ALG-BMBEITB VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Uitgevers BERKHOUT <fc Co. Advertentiën van 15 regels 25 Cent. Elke regel meer 5 Cent. Abonnementen per drie maanden 30 Ct.buiten deze gemeente, franco per post, 50 Ct. Vertrekdagen der Mails. Naar Ooat-Indiëvia Marseille 12 Maart 'sav. 6.25 Triëst 17 Maart 's av. 6.25 via Brindisi 9 Maart 'sav. 6.25 Kaap de Goede Hoop: via Soutliampton, 13 Maart 's morgens 6.25. Curagao en Suriname16 Maart, 'sm.org. 6.25 NIEUWSBERICHTEN. HELDER, 3 Maart 1874. Naar wij met zekerheid vernemen is het lokaal s-Tivoli alhier in handen van andere eigenaren overgegaan, en zal met 1 April a. s. geëxploiteerd worden door den heer D. Vroon van Hoolwerff, alhier. De berichten uit Batavia tot 22 Januari behelzen geen belangrijk nieuws. De telegraaf bracht natuurlijk veel later tijding van het oor- logstooueel. De man die belast werd om de brieven van generaal van Swieten aan den Sultan over te brengen en door onze barbaarsche vijanden is vermoord, was een zeventigjarige grijsaard, die den generaal reeds bij vroegere expedities ge diend had. Nauwelijks hoorde hij dan ook dat de generaal terug was gekeerd en aan 't hoofd der expeditie naar Atchin zou staan of hij verzocht zijn ouden chef om ook weder deze expeditie mede te maken, 't geen generaal van Swieten den ouden getrouwe gaarne toe stond. Toen 't nu bleek, dat er zwarigheid bestond om den Sultan de bewuste brieven te doen overhandigen, bood hij zich aan en boette zijn trouw met zijn leven. Een controleur op Madura, de heer van Slijpe, heeft, uit wanhoop over het vooruit zicht, dat dit jaar in zijn afdeeling waarschijn lijk misgewas zou zijn, zichzelven en zijn twee kinderen het leven benomen. Uit hoofde van vermeende vergiftiging van een huishoudster te Makkum, is de justitie uit Leeuwarden aldaar aangekomen, tot onderzoek van deze treurige zaak. Te Haarlem zijn volgens de »H.Ct." val- sche guldens in omloop en gedurende deze maand reeds 4 dergelijke stukken bij het com missariaat van politie berzorgd. Zij zijn tamelijk goed nagemaakt, hebben weinig of geen randschrift en wegen aanzienlijk minder dan de echte guldens. In de nabijheid van den Burg op Texel, ontdekte men op een stuk land bij het graven van eeu put, op een diepte van 2 voet onder den beganen grond, het skelet van een man, volgens geueeskundigen van omstreeks 30 jaren. Vermoedelijk is dat overblijfsel reeds een eeuw oud. De heer A. Kuyper, die om het lid maatschap der Tweede Kamer te kunnen aan vaarden, zijn ambt van geestelijke of bedie naar van den godsdienst" moet nederleggen heeft zijn ontslag als predikant bij de herv. gem. te Amsterdam gevraagd tegen 14 Maart e. k. Hij wenscht, naar wij vernemen, eerst eenige personen aan te nemen, die bij hem ter cate chisatie gaan. Te Dordt is een dienstbode in een wo ning op den Riedijk, zich te ver voorover be gevende uit een raam om iets te grijpen, met het hoofd voorover door een vallicht gevallen en op een fornuis terecht gekomen, tengevolge waarvan zij een vreeselijke wond aan 't hoofd heeft bekomen. Nagenoeg haar geheele hoofd van af den neus lag open. Door den chirurgijn de Vries werd haar de vereischte geneeskundige hulp verleend. Deze heeft de gapende wonde weder tot elkander gebracht en toegenaaid, waarna zij naar hare ouders te Papendrecht is vervoerd. Het gedenkteeken voor Willem II te Tilburg, zal 17 Maart in tegenwoordigheid van den Koning en prins Frederik onthuld worden. Bij den landbouwer W. Plekkepoel te Steenderen is een kalf geboren met twee koppen en dubbele hals; de koppen hebben beide een gewone groote en zijn gelijk geteekend het dier heeft maar eenige oogenblikken ge leefd. Te Breda kwam een vrouw in beschonken toestand in een kroeg een glas jenever vragen. Toen dit geweigerd werd. liep zij recht toe recht aan in de Oude Vest't koude bad frisehte haar echter wat opze bekeerde zich en kroop op handen en voeten weer op het droge, waar zij doornat en met modder bedekt terecht kwam, om, door de belangstellende straatjeugd in groote massa en met de noodige drukte gevolgd, huiswaarts te keeren. Te Wissekerke is uit zee aangespoeld een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk, bij hetwelk een horologie is gevonden, waarin gegrift staat: »C. F. Krause Stolpmunde." Te IJselstein zijn twee schippersknechts, in'de kajuit van een praam slapende, door den damp van een turfvuur bedwelmd geraakt. Een hunner heeft er het leven bij ingeboet. Door baron en barones van Wassenaer van Catwijk is aan het weeshuis der Ned. Herv. gemeente te Katwijk aaii Zee een gift van f 1000 geschonken. Onder de gestolen zakeu ten kantore van van Gend Loos, te Rotterdam, behoort een kistje, geadresseerd aan J. Alard Co., te Londen, en bevattende 1600 sovereigns en 50 pond Engelsck zilver. Volgens de theorie van den heer Falk hebben wij in de maand Maart talrijke en hevige aardbevingen te wachten. Vooral de 13 Maart zou een gevaarlijke dag zijn. Waar, zegt de geleerde niet; in Nederland behoeft men erin elk geval weinig vrees voor te koesteren. De Engelsche bank is weder dupe geworden van een oplichter, die door een valsche quitantie zich van ongeveer f 70.000 heeft meester ge maakt. Die aanwijzing doet van de biljetten, die in betaling zijn gegeven, ontvangt f 6000 belooning. De twee hoogst aangeslagenen in de ste delijke belasting te Berlijn worden gerekend een inkomen te hebben van 600.000 th. Wat is Amsterdam verschrikkelijk arm in vergelijking van Pruisen's hoofdstad. In Nederlands hoofd stad wordt het hoogste inkomen op f 30.000 De gulden dagen voor stoomvaart en in dustrie schijnen vroeger terug te zullen komen dan men gehoopt had. Bij de aanbesteding van ijzer ten behoeve van de artillerie-werkplaats te Deutz werd voor smeedijzer le kwaliteit in geschreven tegen 46 th. de 1000 pond. De laatste inschrijving was 76 th. de 1000 pond. Steenkolen houden met deze daling gelijken tred. Men zal zich lierinnereu, dat de fraaiste viervoetige dieren in den Zoölogischen tuin te Berlijn onlangs zijn gestorven, tengevolge van het gebruik van paardenvleesch, naar men zeide; later voegde men er bij, dat die verbruikte paarden aan typhus waren gestorven. Uit het onderzoek der ingewanden is thans gebleken, dat al die dieren tengevolge van arsenicvergiftiging gestorven zijn. Men vermoedt dat hier een persoonlijke wraak jegens dr. Bodinus in't spel is. Het roofdierhuis was de trots van dien medebestuurder. De justitie heeft een onder zoek ingesteld naar het rnenschelijke monster, dat zich aan deze wandaad schuldig maakte. De anecdote van den boer die zijn paard verloor uit gebrek aan voedsel en zich toen beklaagde dat het al zoo mooi op weg was 't zonder eten te stellen, heeft zich in Londen in anderen vorm en in werkelijkheid voorgedaan. Een man die vroeger buitengewoon mager was, liet zich als levend skelet voor geld zien. Hij kreeg druk bezoek en verdiende veel geld, maar ongelukkiger wijze regelde hij daarnaar zijn levenswijs en 't gevolg daarvan was, dat hij er als een gewoon menschenkind begon uit te zien en dus zijn geldwinning ophield. Ten einde raad besloot hij door vasten zich weder voor zijn vroeger metier als leVend skelet geschikt te maken. Hij was reeds tamelijk op weg, maar nog niet mager genoeg, toen hij dezer dagen op straat den hongerdood stierf. In een enge, maar volkrijke straat van Goldensquare, nabij Regentstreet te Londen, is een verschrikkelijke brand uitgebarsten. Ten 5 ure werd alarm geslagen, maar voordat de pompiers aangekomen waren, woedden de vlammen reeds iu het benedenhuis, bewoond door een bakker. De eenige houten trap van het huis kon niet meer dienen tot de vlucht der boven-bewoners, die, uit hun slaap geschud, aan de vensters verschenen en kermende om hulp smeekten. De aanblik was hartverscheu rend. Een man, zijn vrouw en hun zoon van 12 jaar, geen kans op redding ziende en van alle kanten omringd door de vlammen, sprongen uit het venster naar benedende vrouw was onmiddelijk een lijk; man en kind bekwamen zulke hevige wonden, dat men voor het behoud van hun leven vreest. Een jong paar, sedert weinige maanden gehuwd, zag zich genoodzaakt hetzelfde hopelooze redmiddel te beproeven; beiden werden verminkt en overleden kort daarna. Een jong meisje hield zich van buiten aau het venster vast en bleef zoo tien minuten hangen, wachtende op hulp. Eindelijk ver schenen redders, die een ladder tegen den muur plaatstenmaar de krachten der onge lukkige waren uitgeputzij liet los op het oogen- blik dat een forsche hand haar wilde grijpen in haar val raakte zij den schouder van haar redder, 't geen den val brak, zoodat voor haar alleen wellicht de val niet doodelijk zal zijn. Een jong Italiaan, die een zolderkamertje in het huis bewoonde, werd geheel verkoold onder de puinhoopen teruggevonden. De brand, die zeven lijken heeft gemaakt, heeft slechts een half uur geduurd. Aan een jong paar werd een serenade gebracht, uit kattenmuziek bestaande. De jonge vrouw wist er zich spoedig af te helpen; ze noodigde de muzikanten binnen en ont haalde hen op gebakjes en cider. Cider vooral, veel ciderDe cider was aangezet met een duchtige hoeveelheid -Engelsch zout. Men begrijpt hoe vlug de muzikanten de een na den ander verdwenen. LOGOGRYPH. Ik sta thaus bij elkeen bekend. Als een robuste, woeste vent. Kwam ik bij u, geloof dan vrij, De kïnd'ren werden bang voor mij. Met negen letters staat mijn naam. Raadt gij dien, ik noem u bekwaam, 2, 5, 6, vindt men niet op straat. Maar soms, wanneer men dieper gaat. Is 2, 7, 8, 6, soms bloot, Past op dan dat gij dien niet stoot. 6, 5 en 7 en 9 en 2, Liefst niet in mijn portemonnaic. 2, 1, 9, 3, 4, die was, Op reis mij dikwijls goed van pas. 3, 4, 5, 6, 1, is een rijk, Dat verder ligt dan Sloterdijk. Daar vindt men, veel 2, 4, 7, 8, Waarmee mijn vrouw mij vaak verwacht. Ik kijk gewoonlijk wel te vreö, Is die 4, 7, 8 en 2. Staat niet te kijken als een sijs, Maar raadt nu flink mee om den prijs. Wij geven nu maar een, want 't was. De laatste keer ons wel wat kras. Wij geven als prijs voor de oplossing hiervan „De Avonfuren van den Baron van Muiieliliausen," met 146 Platen, door Gustave Dorc. Oorspronkelijke prijs f 3. De prijs zal bij loting worden toegekend. Oplossingen worden aangenomen voor Abonnés binnen de gemeente tot Woensdagavond 4 Maart en voor buiten-Abonnés tot Vrijdagavoud 6 Maart. HELDERSCHE MOPPEN. EEN ONGELOOFLIJK STAALTJE VAN VERSTROOIDHEID. Een beer, die niet gewoon was zelf zijn paard te zadelen, legde onlangs iu verstrooidheid het zadel op zijn eigen rug in plaats van op dien van het paard, en hij bemerkte zijne vergissing niet eer, voordat hij uitgeput was van de vruehte- looze pogingen, om er op te klimmen. ZONDERLING. Het is toch al te erg. Ik kan geen enkelen nacht meer slapen Ben je dan ziek Zoo gezond als een visch, Goddank. Heb je dan zooveel zorg? In 't gebeel niet; ik ben ongetrouwd. Soms een kwaad geweten Neen; maar ik beu naehtwacht geworden. Burgerlijke stand der Gem!Helder. Opgave van 27 Februari 3 Maart 1874. ONDERTROUWD en GETROUWD: Gecue. BEVALLEN L. Rronsma geb. Visser, D. C. Kouijn gcb. Kroon, Z. H. Lammers geb. Bijl, D. L. de liaan geb. Klaassen, D. J. J. Stam geb. Mangel, Z. C. van Dam geb. Ligihart, D. P. L. Verhoef geb. Koniug, Z. S. M. Lcquin geb. Herlaar, Z. M. van der Eijk gcb. Bais, D. C. van Dam geb. Coppé, D. M. Biersteker geb. Bakker, Z. A. Grooff gcb. Hom, Z. OVERLEDEN: W. Eibers, 20 j. J. Vuurpijl geb. Boom, 83 j. II. van Dam, 58 j.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1874 | | pagina 1