BERKHOUT Co., voor 5, 8 en 10 Cent. Wij noodigen beleefd uit tot een kijkje naar onze verzameling Niemand gelooven wij zal zonder eigen keuze gedaan te hebben behoeven heen te gaan. Boekhandelaren Zuidstraat M, 71 Lieve boekjes in keurige omslag' niet. 3 of 4 plaatjes, zijn: C. Schmidt, De houthakker en andere Terhalen 50 Ct. F. Hofman, De Savoijaard en andere verhalen 50 Ct. Gustav Nieritz, De nieuwe Asschenpoester 50 Ct. En van dezelfde, Eert uwen vader en uwe moeder, of de ongelijke broeders 50 Ct. Nuttig allerlei. Het klaverblad. De kinderwe reld. Het bloemenkorfje. Heide spruitjes. Klein maar lief. Al weer wat anders. Lente bloempjes. Van alles wat. Alle verhalende hoekjes met drie ■plaatjes en allerliefsl omslagprijs 35 Cent. De levende pop. De pop van Margo. Robinson Crusoë. De wolf en de geiten. De prinses met het ezelsvel. St. Nicolaas. Alle hoekjes van W. F. Oostveen met 15 plaatjesprijs 30 Cent. Kinderdeuntjes en wiegeliederen, vier verschillende stukjes, a 20 Cent. De gedichtjes van Hieronimus van Alphen, 20 Cent. Het zelfde werkje met veel plaatjes en geïllustreerd omslag voor fl.25.De baron van Munehhausen en zijn vermakelijke avonturen 75 Ct. Historische verhalen door E. Gerdes, Jonker Willem van Arkel. Het gouden oorijzer der Friezen. De strijd om eene kroon. Erix en Fella. De Valkenier van den Vogelenzang. De zwarte wolf. Voorts een groote verzameling gebonden boeken in prachtband, uitmuntend voor cadeaux aan groote jongens en meisjes, benevens prachtwerken van verschillende Nederlandsche en buitenlandsche klassieke schrijvers en dichters. Eindelijk hebben wij voor de lieve jeugd nog tal van kleine Boekjes over Menschen en Dierenmet zeer aardige Plaatjes, Tekst en A.B. Een paar versjes uit die verzameling laten wij hier volgen versjes echt lief en kinderlijk, en. die het hart vanmoeders en grootmoeders voorzeker nog zullen doen tintelen van genoegen, door de herinneringen die ze op wekken, het zijn deze: Daar was 'reis eeu vrouw Die koeken bakken zou, En 't meel dat wouw niet rijzen, En de pan viel om En de koeken waren krom. En de man heet Jan van Gijzen. Juffrouw wil je je jongetje verbieden? Hij komt 's avonds aan mijn deur: Klep, klep, klep3 schel, lel, lel! Dat je je jongetje verbieden zei. Prins Robert was een sjentelman, Een sjentelman was. hij Hij had een broek van krenten au. En een rokje van rijstenbrei Zijn beentjes waren hoendertjes, Zijn billetjes waren bout, Zijn handjes waren kapoendertjes, En zijn neusje was van zoethout; Prins Robert was een sjentelman, Een sjentelman van zoethout. Klein, klein kleuterken, Wat doe je in mijn hofjen, Je plukt er al mijn bloempjes al' En maakt het veel te grofjes. Och mijn lieve mamatje Zeg het niet aan papaatje! Ik zal zoet naar school toe gaan En de bloempjes laten staan. Tusscken Keulen en Parijs Leit de weg naar Rome; Al wie met ons mee wil gaan, Die moet onze maniereu verstaan. Zoo zijn onze manieren, enz enz. Op verlangen zenden wij Boeken ter inzage, en die welke men ver langt, behoeft men slechts op deze lijst aan te halen.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1875 | | pagina 4