't VLIEGEND BLAADJE. en Idvertcntiéodc VOOR OEN HELDER EN OMSTREKEN. Oplaai: 4000 Ex. Prijs 1 Cent. /oor ie Leien ii Een PRETENTIE No. 372. Zaterdag 9 September 1876. Vierde jaargang. Verschijnt DINSDAG EN VRIJDAG. Uitgevers BERKHOUT Co. Advertentiën van 15 regels 25 Cent. Elke regel meer 5 Cent. Groote letters naar plaatsruimte. Abonnement per drie maanden 30 Ct., buiten deze gemeente, franco per post, 50 Ct. WEEKKALENDER. SEPTEMBER. Zaterdag 9, Zondag 10, Maandag 11, Dinsdag 12, Woensdag 13Donderdag 14, Vrijdag 15. Zaterdag 9 September: Opgang der Zon 5 uur 37 minuut. Ondergang 6 uur 11 minuut. Maandag 11 September: Laatste kwartier, 's morg. 4u. 39 m, Eens zijn we op aarde, en ook niet meer, Dan sinken we in de aarde weêr. Zoo ruilt de wereld menschen. Ons baat noch goud, noch zilvermijn; Zoo zeker, als wjj levend rijn, Zoo zeker rijn we eens dooden. A. Sihons. Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-lndië Eiken Donderdag, 's avonds 6.30. NIEUWSTIJDINGEN HELDER, 8 Sept. 1876. Bij gunstig weder zal het mu ziekkorps der Art.-Schutterij zich Zondagmiddag a. s. ten 1 ure op het Stationsterrein doen hooren. Woensdag jl. poogde een mari nier, welke met provoost is gestraft, tijdens hij daaruit eenige oogènblik- ken was gelaten om te luchten, door in de haven te springen, zich van het leven te berooven. Hij werd echter door-eenige visscherlieden spoedig op het droge en in zijn cel terugge bracht. Woensdagmorgen jl. is op 's Rijks werf, nabij de Nieuwebrug, opgehaald het lijk van J. L.uit BorCulo, naar eigen opgaaf 44 jaren oud, en koopman in palmhout. Sedert een paar dagen vermist, weet men niet wat de oorzaak is van zijn ongeluk kig einde. Zijn kort verblijf bij den logementhouder B. heeft geen ver moeden gegeven, als zou hier aau zelfmoord kunnen gedacht worden. Naar wij vernemen, is men op 's Rijks werf alhier druk bezig het fregatschip »Adolf van Nassau" in te richten voor wachtschip, ten einde het oude linieschip de Kortenaar te vervangen, Het eskader, dat wegens de verwikkelingen met Venezuela in de Caraïbische zee was gestationneerd zal, eerstdaags weder hier binnenvallen. Het schroefstoomschip »van Galen" blijft als stationschip in de West- Indische wateren Zijne Majesteit heeft goedge vonden lo. Niet te verleenen het ontslag, gevraagd door de Ministers van Bui- tenlandsche Zaken, van Justitie, van Binnenlandsche Zaken, van Marine en van Financiën, met ingang van den lln Sept. e.k. 2o. op hun verzoek, eervol ontslag te verleenen aan jhr. G. J. G. Klerck, als Minister van Oorlog, en aan mr. W. baron van Goldstein, als Minister van Koloniën, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hen aan den Koning en aan •den lande bewezen 3o. aan den Minister van Marine, W.F. van Erp Taalman Kip, tijdelijk de functiën van Minister van Oorlog op te dragen tot den 30n Sept. e. k., en 4o. töt Minister van Koloniën te benoemen mr. F. Alting Mees, laatste lijk president van het Hooge Ge rechtshof van Nederlandsch Indie. Woensdag is te Texel een boerenknecht door een slag van een paard zoodanig gek west, dat hij kort daarna den gee9t gaf. Ook een landbouwer ontving door een ander paard een belangrijke kneuzing aan het hoofd. Men schrijft uit Velzen aan het Hbl. Sedert de aankomst van het ram- torenschip Koning der Nederlanden" aan de Noordzeesluis, worden omtrent de havenwerken enz. allerlei onjuiste berichten verspreid. »Zoo zou de geul sedert de jongste stormen door verzanding veel ondieper geworden zijn. Waarheid is het dat sedert 25 Augustus geen peilingen buiten de geul gedaan zijn en dus niets van verzanding bekend is. Een stoomzandpomp is, niet in de geul, maar ver daar buiten, gestrand en 8tuk geslagen. Het in overweging geweest zjjnd plan om de werving van vreem delingen voor Indië te staken is niet tot uitvoering gekomen. Toch wor den er weinig manschappen aange worven. Volgens de Arnh. Ct. ble ven bij het vertrek van het laatste, transport slechts 19 man over en zijn er nu 130 man met 136 kroegen. Werd er onlangs over de droog te .geklaagd, nu worden er in Fries land weder klachten aangeheven over de vele regens. De wei- en hooilan den worden er echter zeer door ge baat, vooral die hoog gelegen zgn. Den veeboeren, die het onlangs zwaar te verduren hadden, gaat het thans naar genoegen, maar het zijn nu de bouwboeren, die het op hunne beurt moeten ontgelden. Met de nog te vel de staande gewassen, vooral het vlas en kanariezaad, staat het hier en daar ook niet te ruim voorde vele regens bederven veel. Bovendien vreest men, dat de aardappelen, die in dit gewest in zoo groote massa worden verbouwd en waarvan de plant reeds sterven de en de vrucht derhalve zoo goed als rijp is, op nieuw zullen begin nen te groeien en daardoor alle goede hoedanigheden, die ze thans in ruime mate bezitten, znllen verliezen, In sommige streken moet dit reeds het geval zijn. Dinsdagmorgen heelt zich J. N. koopman en commissionair in vee te Zwolle, in de keuken zijner woning door ophanging van het leven beroofd. Yroeger kocht hij voor Pruisische kooplieden vee op, waardoor hij ruim schoots in de behoefte van zijn gezin kon voorzienechter door het verbod van vee nit Nederland in Pruisen in te voeren, zag hij zich van zijn middel van bestaan beroofd. Na alles wat hij nog bezat van tijd tot tijd voor zijn vrouwen 3 kinderen te gelde te hebben gemaakt, is hij eindelijk tot die wanhopige daad overgegaan. Toen hij de vorige week van een vriend geld ter leen kreeg om een schuldeischer te voldoen, gaf hij te kennen, dat hij het niet lan ger kon houden en al acht dagen met den doodstrijd geworsteld had. Zijn vrouw die hem vond hangen is radeloos. Te Breda is zekere vrouw Mol geb. Troost driemaal achtereen wegens dronkenschap in arrest gebracht. Telkens als zij ontslagen werd, begon zij zich dadelijk weer te bedrinken. Te Arnhem heeft 11. Zaterdag een diefstal met inbraak plaats gehad in de Broerenstraat en wel in een loods, staande op het terrein van het voormalig Nutsgebouw. Het mocht de politie echter Maandagmorgen ge lukken den dader daarvan in handen te krijgen en wel op een inderdaad zeldzame wijze. Toen namelijk na afloop van de parade de muziek der infanterie, omstuwd door een talrijke menigtede Bovenbeekstraat pas seerde, zagen de agenten van politie dezen inbreker, reeds aan hen be kend, daarbij en brachten hem alzoo onder volle muziekbegeleiding in arrest. Te Amsterdam weigerde een metselaar met zijn kameraden jenever te drinken. Hij werd daarover ge plaagd, met stukjes steen en hontjes geworpen en eindelijk verwondde een hem met een balk zoodanig aan het hoofd, dat hij kort daarna overleed. De daders zijn in hechtenis geno men. Volgens een ander bericht zou de gedoode getroffen zijn door een val lenden balk, en zou er geen moed wil in het spel zijn. De stoomboot »Stadt Mann- heim," die Dinsdag van Arnhem vertrok, is tèr hoogte van Emmerik in aanvaring gekomen met een ander stoomschip, ten gevolge waarvan bei den zonken. Van eerstgenoemde boot zijn alle passagiers gered; van de andere, wier naam onbekend is, zijn echter reeds twee lijken aangedreven. Het Amerikaansch schip »Se- nora" met bestemming naar San Francisco en het Spaansche schip Vivaz," op weg naar Santander kwa men Zondagnacht met elkaar in bot sing dicht bij Holyhead. Beide sche pen zonken ongeveer 3 uur daarna. Gelukkig kon het scheepsvolk op het stoomschip Blazer" van Liverpool, dat dicht bij was, toen het onheil plaats had, gered worden. Men zal zich herinneren, dat onlangs de Belgische stuurman Van Hoydonek in Engeland en België eerbewijzen ontving wegens zijn moe dig gedrag op de »Lennie", welk schip hij met levensgevaar binnen bracht en voor de reeders behield, niettegenstaande de kapitein en eenige andere schepelingen door de matrozen waren vermoord. Thans is op het schip door Van Hoydonek beslag gelegd, omdat de reeders weigeren hem het kapiteins traktement en een belooning uit te reiken. Te Gastein, de mode-badplaats in de Oostenrijksche provincie Salz- burg, is de thermometer 5 Aug. van 24 graden boven nul tot 2 graden onder nul gedaald. Het begon te sneeuwen, en des middags te 2 uren lag de sneeuw een voet dik op de straten. Des avonds werden verschei den personen vermist. Öen ging aan 't opsporen en vond onderscheidene toeristen verkleumd op den weg lig gen. Twee hunner waren door den snellen overgang tot koude bezweken. Een Engelschman, die aan de speelbank te Saxon (Zwitserland) aan zienlijke sommen had verloren, nam een bad in de Leuk en maakte daar door een pistoolschot een einde aan zijn leven. Te Lyon was door den stati onschef een wagon apart gezet, omdat daarin een Nübische leeuw was voor Bidel. Een veedrijver wilde zijn moed toonen, ging in den wagon en streelde den leeuw door de traliën heen. Wel dra -begon bij luide te schreeuwen. De leeuw had hem bg den arm gepakt. Met groote moeite en slechts met verlies van een arm werd hg bevrijd. Het baden heeft dit jaar vooral in den Rijn buitengewoon veel offers geëischt. Alleen tusschen Bonn en Wezel zijn gedurende dezen zomer meer dan 50 badende personen ver dronken. Bij een feest gaf een koopman zijn boekhouder eon bankbiljet van f 25. De Boekhouder liet het vallen en zocht. De koopman hielp zoeken, maar zag weldra dat de boekhouder het in de hand had, en toch bleef zoeken. „Ge hebt het immers al „Ja wel, één, mijnheer, maar ik zoek naar het andere i" AFLOOP DER VERKOOPING, gehóuden op Donderdag 7 Septem ber, in het lokaal Tivoli, ten overstaan van den Notaris B. WereNdltjn Smit. 1. Eeii Woonhuis en Erf, op het An- park, K 221kooper C. Bood qcp, voor ƒ4050. 2. Een Woonhuis met Erf, als voren, K 221kooper J. J. Duinkcr, voor ƒ5650.—. 3. Een in 2 Woningen verdeeld Huis en Erf, in de Artilleriestraat, A 26; kooper P. Kindt, voor 691. 4. Twee Huizen en Erven, in de Wacht- straat, B 60 en 61kooper C. Mulders, voor ƒ610. 5. Een Huis en Erf, in de Molenstraat, P 29kooper E. de Vrij, voor ƒ1464.-. 6. Een Huis en Erf, naast het vorige, P 30kooper J. Bethelem, v. 1460.-. 7. Een Huis en Erf, naast het voorgaande, P 31; kooper J. Kwant, voor ƒ1485. 8. Een Huis en Erf, naast het vorige, P 32koopor S. Visser, voor ƒ1430. 9. Een Huis en Erf, naast het voorgaande, P 33kooper A. Winder, voor ƒ1495.--. 10. Een Huis en Erf, naast het vorige, P 34; kooper A. Vos Rz., voor 1430.--. 11.. Twee Huizen met derzei ver Erven in de Gasstraat, O 162 en 163kooper P. Bos, voor ƒ900. 12. Drie Huiden met Erf, naast het voor gaande, O 159, 160 en 161; kooper P. Bos, voor ƒ991. 13. Een Huis en Erf en op den achter grond staande Werkplaats, aan de Oostsloot, I 446 kooper A. Lcewens, voor ƒ1490. HELDERSCHE MOPPEN. Een onderwijzer aan de Hoogere Burger school voor meisjes vroeg aan een der leerlin gen, waarom hier in het Fransch biere dus vrouwelijk was. Ik geloof antwoordde het meisje omdat de heeren cr zooveel van houden. Voor de vele blijken van deelne ming en belangstelling, ons betoond bij ons 25-Jarig Huwelijksfeest, door Familie, Vrienden en Bekenden, zoo wel biuneu als buiten deze gemeente, betuigen de ondergeteekenden bunnen hartelijkeu dank. W. DE VROOME. T. DE VROOME— Goemaat. De ondergeteekenden betuigen bg deze hun welgemeendeu dank aan Familie, Vrienden en Bekenden, voor de belangstelling, ondervonden bij gelegenheid van hun 25-Jarig Hu welijksfeest. Nieuwediep, 4 September 1876. P. KAMP. J. C. KAMP, geb. Braakmaan. Burgerlijke Stand Helder. van 5 tot 8 September 1876. ONDERTROUWD: S. A. Uittedewillige, mu- ziekant en M. A. Monnichmann. E. J. Bos, torpedist en A. van Laar. H. van 't Hoff, smid eu B. Willekes. A. Bruijn, schoenmaker en T. Reijnders. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: T. v. d. Wiele geb. Dalmeijer Z. C. M. Hnijer geh. Denneman D. H.J. Kissing gob. Krul D. C. A. Pothumes geb. de Vos Z. E. v. d. Wiele geb. Smit D. C. H. Jullien geb. van Werdt D. P. B. Schutte geb. Zuidewind D. OVERLEDEN: J. Dienst 35 j. T. Bakker 17 m. T. Stoll 19 d. A. D. van Pelt 18 d. P. Dekker 77 j. J. Knijkes 11 m. H. C. Hagenaar 9 d. D. Leenstra geh. van der Meulen 45 j. J. W. Vonk 8 w. Advertentiën. Onlangs werd in een gezelschap deze vraag gedaan Welk levend wezen luer op de aarde beweegt zich het langzaamst en komt het traagst tot zijn doel? En het antwoord was: Een dienstmeid, die met haar vrijer een boodscliap gaat doen. Een matroos viel van het dek van het oor logschip langs de trap naar heneden en kwam bij ongeluk juist op een officier terecht: Ezelriep deze waar komt gij van daan P Van Leeuwarden, luitenant, was het antwoord. Ondertrouwd A. B R U IJ N en T. REINDERS. Nieuwediep, 7 September 1876. Algemeene kennisgeving. Heden ontvingen wij de hartver scheurende tijding, dat onze veel ge liefde zoon en broeder JAN MEIN- DERTVALKHOFF te Soerabaija in den ouderdom van bijna 22 jaar subiet is overleden. Hoe zwaar ons dit ver lies treft, zal ieder beseffen, die den overledene gekend heeft. Helder, 7 September 1876. J. P. B. v. DONGEN. J. v. DONGEN—Metse. J. PRINS. J. C. PRINS—Valkiiofp. Dankbetuiging. Eenige genoodigden op bet Zilve ren Bruiloftsfeest van den Heer W. DE VROOME en Ecbtgenoote, gevoelen zich gedrongen hunne bij zondere hulde en dankbetuiging te brengen aan genoemde Echtelieden, voor het waarlijk gulle onthaal op den avond van 4 September jl. Tevens brengen zij een woord van dank aan den heer J. F. VOLKE RING, voor de zeer nette decoratie van zaal en tooneel, en bevelen ge noemden heer voor dergelijke gelegen heden in het bijzonder aan. Evangelisatie lokaal, ZONDAG den 10 SEPTEMBER a. s., morgens om 10 uur, D. V. Spreker: de Wel-Eerw. Heer Ds. D. REIJNDERS, Predikant te Alkmaar. TE KOOP, van M. MULDER,. Onderwijzer op de school No. 7. C. J". IK. O S. Juffrouw BAKKER, u wijk H No. 419, Dijk te f Helder, vraagt ten spoedig-, Lste een WASCH- e ^WERKVROUW. Wordt gevraagd: een nette en zindelijke DIENSTBODE, |die met de kleine wasch kan "omgaan. Adres BERKHOUT Co. Mejuffr. WITSENBURC Hoofdgracht, verlangt een zindelijke I DIENSTBODE.! Een flinke Dienstbode gevraagd, P. G, in een klein Wasch buitens huis. Adres Bureau dezer Courant. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze geliefde oudste zoon DIRK MOEN, den 7 Juni 11.op reis van Singapore is overleden in den ouderdom van circa 18 jaren, diep betreurd door zijne ouders, zus ter broeders, en verdere familie. Allen, die een onderhart bezittten zullen kunnen beseffen, hoe zwaar ons deze slag treft. Nieuwediep, 9 September 1876. JACOB MOEN. SIJTJE MOEN, geb. Kuiper. Gevraagd een Werkster en eer Dagmeisje. Adres Kanaalweg I 101. Wordt gevraagd: een fatsoenlijke DIENSTBODE, de P. G., met de wasch kunnenw omgaan. Adres in persoon bg dej JBoekh. B. de BOOIS, Spoorstraat.J Men vraagt een DIENSTMEISJ1 van 16 a 17 jaar, liefst eenigszj met de wasch bekend. Adres BERKHOUT Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 1