t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT HELDER, NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN. 389. Dinsdag 7 November 1876. Vierde Jaargang. VOOR DEN Oplaag 4000 Exemplaren. bonnement francop. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., te 1IELDER. ADVERTENTIËN Van 15 regels 35 Centenelke regel meer 5 Centengrootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. ■en van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. WINTERDIENST. VERTREK morgens 6.20. 8.40. *11.52. namidd. 1.&5. 6.30. lleen Vrijd. en Zaterd. AANKOMST 's morgens 9.47. 12.31. i, nemidd; *3.29. 7.39. h 10.58. *Alleen Vrijd. en Zaterd. Vertrekdagen der Mails. Naar Öost-lndië: llken Donderdag, 's avond? 6.30. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 7 Nov. 1876. Morgenavond zal Madlle. Agar hier in Tivoli optreden. De groote jval, welke deze prieatyreo der Rüiisii i alle groote steden ten deel viel, l de lof, haar door alle groote iaden toegezwaaid, doet ons vertrou- pn, dat het haar te dezer plaatse jet aan belangstelling zal ontbreken. Blijkens een bij het dep. van [arine ontvangen bericht is Zr. Ms. jhroefstoomschip Prinses Maria", oder bevel van den kapt.-luit. t. z. J. Sraith, in den namiddag van sn 4 dezer van de reede van Helle- DE jetsluis naar zee vertrokken, ter Uolging zijner bestemming naar den évant. Per telegraaf is teVeendamde jenrige tijding aangebracht, dat de purman aan boord van de kof Janti- ft, kapt. D. D. Boelens, nit Veendam, FEUILLETON. DE ERFENIS. EEN GEWICHTIGE DIENST, ben geen rechtsgeleerde, genadige zeide Recke met vuuij maar zoo- weet ik, dat niemaud tegen zijn wil oen huwelijk kan gedwongen worden, jen nw „neen" is sterk genoeg, om plannen pn maatregelen teleur te stel- i" l'tisi j' Lik heb een jaar tijds gevraagd om mij [bedenken!" zeide Carola. 1,0, dat verlengt slechts uw lijden, zonder Sets te baten, Neen, neen, en driemaal bn! Is er dan geen andér middel!" Lik durf het niet wagen mij tegen den ton, dat ijzeren karakter, Openlijk te ver- jten," zeide Carola, zacht weenende. lyGij vreestdien man toch niet, die u et in het minst schaden kan!" riep de jzaar toornig. boord geslagen en verdronken is. De Jantinaig te Dantzig gearriveerd en beeft zwaar stormweder doorgestaan. Vrijdag namiddig te 2 uur beeft bet stoomschip Pallas, van de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij, bij bet binnenvaren van het Noordzeekanaal een geladen grondschouw door mid den gevaren en twee anderen zwaar beschadigde De oorzaak is, dat ge noemde boot met te veel vaart voor waarts stoomde en daarbij een stoom- baggermolen van den aannemer van Hattem willende passeeren, genoemde schouw in den grond liep, terwijl achteruitstoomen niet meer baten kon. - UUUl VV AJl OAl 111ÜJ. T» wed J. van der Woude, onlangs te Amsterdam overledenis aan bet Burgerweeshuis te dier stede een, legaat,, gxoot f 25*000, vermaakt. Donderdag jl. stonden voor de rechtbank te Haarlem drie vrouwen terechtj twee gewezen dienstboden uit bet gesticht Meerenberg, en de derde, koopvrouw aldaar, de beide eersten wegens diefstal van Onder kleederen en beddelakens, die haar voor de patiënten waren gegeven de derde wegens het desbewust koopen en helen van die goederen. Een der dienstboden behield de goederen voor zichzelf en was bezig er zich een uitzet van te makende andere ver kocht dekstukken aan de derde be- Ja, ik heken het, ik vrees hemsta melde Carola. „Wat gij hem niet durft zeggen, kunt gij hem toch schrijven!" ;,En .daarn,i," klaagde Carola, „komt hij inet den brief in de hand tot mij, ont leedt mtji dien punt voor punt; bewijst mij dat ik ongelijk had, dat ik mij zelve ongelukkig maak en eindigt met mij de belofte af te persen, die ik besloten was nooit te doen „Het is om krankzinnig te worden Gij, een dame van. hoogen stand, rijk zelfs, zeer rijk, laat u, tegen uwe overtuiging aan, door een sluwen en heerschzuchtigen egoïst overrompelon „O ik zou, ik kon moedig zijn, wan neer dc Tempelhofs mij met openbare vijandschap tegemoet traden." „Dan werpt gij hun zelf den handschoen toe „Ach! zoo ik niet ondoir dames Ware opgevoed!" zuchtte Carola. „Ik herinner mij mijne mannelijke bloedverwanten zelfs klaagde. Tegen de eerste werd 6 maanden, tegen de tweede (reeds vroeger wegens diefstal in dienst baarheid veroordeeld) een jaar, en tegen de derde 2 jaar cellulaïre-ge- vangenisstraf geëischt. Uitspraak aan staanden Donderdag. Te Amsterdam is men door 't dak ingebroken op 't kantoor van den beer L. Jonker, Haarl.-Houttuinen de brandkast heeft men echter niet kunnen openen, zelfs niet door 't laten springen van buskruit; de dieven hebben zich met f 15,tevreden moeten stellen. Bij de hh. G. v. Hall en Co., Heerengracht, hebben dieven ingebroken en uit een lessenaar, een bpiltje met geld ontvreemd. ken in bet kantoor van de De Ruyter Meijer, Nieuwstraat biji den N. Z. Voorburgwal. Ook ditmaal is bet den dieven niet gelukt veel meester te worden. Voor eenige dagen heeft een werkman te Zevenbergen een tien guldenstuk, dat hij als werkloon bad ontvangen, voor een cent uitgegeven, zondei* zich te kunnen herinneren aan wien. De man is bijgeloovig ge noeg een waarzegster te Breda te komen raadplegen, waar zijne kleine schat zou terug te vinden zijn. Op de veemarkt te Gorkum gleed een boer bij een oliekoeken kraam uit en kwam met zijn achterdeel in een pot met vuur, zijne eene band niet meer. Alleen een verre neef, de Baron von Tempelhof matigde zich met 'geweld, uit hebzucht een willekeurig gezag over mij aan, en dat doet hij nog. Hij is mijn voogd en ik heb hem nooit anders dan als mijn gebieder leeren beschouwen." Er volgde een lange pauze. „Bij God," zeide de huzaar aangedaan, „ik heb mij nooit over mijne geringe, of liever, raadselachtige afkomst beklaagd, nooit hen benijd, die van hoogeren stand waren. Heden echter zou ik mijn léven willen geven, zoo ik een edelman was Nu eerst zie ik de klove die de nret-ade- lijken van de addelijken scheidt; dat de dapperste man, zoo hij niet tot deze laatsten behoort, onmachtig is. Zoo ik een edelman was, zou heden nog de band worden ver scheurd, lteule, die u aan de Tempelhofs verbindt „Gij kunt mij helpen," fluisterde Carola, „ook zonder edelman te zijn." „Het is mogelijk, maar om de Tempel hofs dreigend onder de oogen te treden en in den pot deeg en de andere in de beete olie te recht. Dat het bij bet gejammer van deq boer niet aan lachers ontbrak, behoeft geen ver melding. Twee personen uit Bree, (België), gingen in de vorige week onder de gemeente Peer op de jacht; terwijl zij te zamen op den kant eener sloot een boterham gebruikten, komt in hunne nabijheid een haas te voor schijn beiden wilden schieten, doch door een ongelukkig toeval ontving de heer Eug. Jans de gebeele lading van zijn makker in bet hoofd, zoodaf hij op de plaats dood bleef; de dader is als radeloos' door dit toevalhet ware beiden beste vrienden. Schields meldt, dat er groote op schudding, heerseht onder de zeelieden te Blyth, aan de kns;fc van Northum- berland, tengevolge van geruchten, aldaar verspreid, als zou de beman ning der Engelsche bark »Helpmeet," van Blyth, in Turkije vermoord zijn. Het vaartuig, na een gewone reis van Engeland naar de Zwarte zee te hebben afgelegd, lag voor anker in een kleine haven, genaamd Sizeholi, waar het zijne lading zon aanvullen. Er werd verhaald, dat kapitein Clay en geheel zijne bemanning, bestaande uit 12 man, verdronken waren. Sedert echter vernam men dat de ongelukkige Engelschen niet verdron ken, maar vermoord zouden zijn. hun toe te roepen.: Tot hiertoe en niet verder! vermag ik niet. 'Ik zou doch dat zijn dwaze fantasiëii." „Q, spreek uwe gedachten vrij nit. Mis schien hieden zij één uitweg op redding aan." „Dierbare freule; het is een verinetél- heid van mij'neen, hef zou een belee-' diging voor u zijn 4' „Spreek, Kecke," zeide Carola met vaste stem. „Zoo mijn èeriige vriend, en zoo mag ik u noemen, zwijgt, dan sta ik, ge heel alleen en verlaten. „Gij verlangt, het! Ik zou, zoo ik een edelman was, mijn eigen recht tegenover dat van den. erf heer stellen. Ik, zou liejn zeggen, dat ik u bemin, en dat mijne hand u, zoo lang er noch adem in mij was, aan hein zou betwistenAl waren de acte?, uwe verloving betreffende, nog zoo rèehts- geldend zij zouden voor mij van geene waarde zijn. Ik zou u van dien'fcffhcér verlossen, én zou, op klaar lichten dag, met het zwaard in de hand, u van den

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 1