292ste Staals-Loterij. 27 Advertentiën. Een koopman van Constantinopel lieeffc geschreven, dat de lijken der zeelieden gezien waren, liggende op den oever, gewond alsof zij vermoord, of wel na het overlijden verminkt waren Er zijn bij het Ministerie van Buitenlandsche Zaken inlichtingen gevraagd over deze geheimzinnige zaak. Men hoopt, dat een onderzoek te Yarna en te Sizeboli de quaestiè zal ophelderen. Er is vastgesteld, dat het wrak van het vaartuig alsook de lijken door Cirkassiers zijn uitge plunderd. Z. E. Kardinaal Antonnelli, de secretaris van Staat van Z. H. den Paus, is jl. Zondagnacht na een langdurige en zeer smartelijke krank heid in ruim 70-jarigen ouderdom overleden. Yan 21 tot 31 Oct. hebben 41 schepen het Kanaal van Si gepasseerd vertegenwoordigende een opbrengst van 918033 frs. Gedurende de maand Oct. passeerden 105 sche pen het Kanaal met een opbrengst van 2342000 frs. De Parijsche politie houdt een streng toezicht op den invoer van vervalschten wijn. Op 350 vaten met fuchsine gekleurden wijn is beslag gelegd, en ongeveer 2000 andere vaten, die eerstdaags binnen gevoerd zullen worden, zijn haar als verdacht gesig naleerd. De afgekeurde wijn laat men in de Seine vloeien. Te Hamburg is den 29 Oct. een huis van drie verdiepingen ingestort, 't Stond in de Reichenstrasse en zou met andere huizen wegens verbreeding van de straat met den 1. Nov. worden afgebroken. Er bevonden zich op 't oogenblik van de ramp ongeveer 20 personen in dat huis, die onder de neervallende balken en steenen werden Opruiming oncfer feVpuirTweggehaal d, terwijl 11 personen meer of minder zwaar gekwetst en onmiddelijk onder geneeskundige behandeling gekomen zgn. Onlangs werd medegedeeld, dat te Tiflis de Turksche consul vermoord werd. Thans worden eenige nadere bijzonderheden dienaangaande ver meld. De misdaad had plaats op 22 Oct. ten 9 uren des avonds. De Turksche consul en zijne vrouw waren alleen in hunne kamer. De secretaris en de verschillende dienstboden vertoefden in meer afgelegen vertrekken van het huis. Toen de secretaris een verdachte Tempelhof ontvoeren Carola antwoordde niet; maar zij viel, alsof haar de krachten ontzonken, aan de borst yan den huzaar. Zoo stonden zij zwijgend, nauwelijks durvende ademhalen, beiden zoo ongelukkig, en toch door een zalig gevoel doortinteld, in de donkere schaduw van het dennenwoud. De klok van den kerktoren sloeg negen uur, en na weinige secondenvolgden de trillende slagen van den slottoren van Tem pelhof. „Het is tijd, dat ik terugkeer," zeide Carola. En gij, Recke, gij hebt nog een ver ren weg af te leggen' ik heb hier een brief aan mijn voogd, den rechts-consulent Olinger. Hij woont in Moors tadt; ik meen het u reeds vroeger gezegd te hebben." De huzaar kwam met moeite tot zich zeiven. Eindelijk was de bekentenis, dat hij Carola von Reitzenfels beminde, over zijne lippen gekomen, en de hooggeboren freule was niet toornig gewórden over zijne vermetelheid. Hij wist, dat zijne liefde beweging in de kamer van den con sul hoorde, wilde hij de deur ope nen, doch vond die gesloten. Hg edde zich naar de politie, en toen men de deur openbrak, vond men in de werkkamer van den consul diens vrouw liggen. Zij gaf geen teeken van leven meer. In een neven- vertrek lag de consul, met twintig wonden, door een snijdend werktuig toegebracht. Ook hij was overleden. De juweelen, horloges en andere kostbaarheden van de slachtoffers waren verdwenen. Men vond een bonten zakdoek in het vertrek, dien de moordenaar heeft achtergelaten, maar verder geen spoor. Blijkbaar is diefstal de beweegreden van de mis daad geweest. De consul, Bedget geheeten, was geen Muzelman hg beleed den Griek- schen godsdienst. Ook mevrouw Bed get, ofschoon Poolsche van geboorte, werd in Griekenland opgevoed. Zij was eerst onlangs uit Constantinopel teruggekeerd, waar zg hare drie kin deren naar een kostschool had ge bracht. Te Doornik heeft een vreese- lijke brand gewoed in de tulle-fa- briek van Ballais. De schade bedraagt 900 000 a 1 millioen frs. Wat de visseher ook op zee hoopt buit te maken, zeker geen levend wild. Toch viel dit buiten kansje der Engelsche vischsloep »Gleaner" ten deel. Op de hoogte van Yarmouth, in volle zee, ont moette de »Gleaner" een levend hert. Hoe 't beest daar gekomen is begrijpt men niet. Wellicht is het uit een der parken ontsnapt en heeft het zich te ver in zee gewaagd, zoodat het door den stroom is medegesleept. Het beest zwom moedig door het water, toen het vaartuig 't naderde en met veel inspanning aan boord In een tijd waarin over den tegenwoordigen en den vroegeren toestand der aardkorst zooveel wordt geschreven; is het niet onbelangrijk na te gaan tot welke diepten men reeds door het uitgraven van mijnen in die aardkorst is doorgedrongen. De diepste mijnen zgn de volgende: zilvermijn te Koningsberg in Noor wegen, 570 meter; kolenmijn te St. Chaumont, in Frankrijk, 683 meter; id. te Wigan 745 meterid te Zwic- kau, in Saksen, 804 meter; zilvermijn te Undkemberg, in Pruisen, 772 meter; de mijn »Viviers réunis" te Gilly, in België, 863 meter. Bij een boring te Speeremberg, in Pruisen, drong, men tot 1271.6 metèr diep door. beantwoord werd, bij wist, dat. de tijd niet ver meer zijn kon, dat Carola hem geheel haar hart zou blootleggen." )}Gij verlangt, freule," zeide hij „dat ik dezen brief nog heden avond haar Moor- stad brenge?" „Ja, er is geen ander middel om Dr. Olinger met het gevaar bekend te maken, dat mij bedreigt. Ik weet het niet, maar ik vermoed, dat verscheidene brieven, die ik vroeger aan hem schreef, door de Tempelhofs zijn onderschept. Ten minste heeft Olinger mij nooit op een enkelen geantwoord. Reeds sedert lang hëeft Olinger zich om mij niet bekommerd, en ik geloof dat de Tempelhofs het middel hebben ge vonden, om den ouden, zonderlingen man een verkeerde" gedachte van mij in te boezemen. Gij echter, mijn vriend, zult deze regels aan hem veilig overbrengen. Ik draag het u op, er alles zelf mondeling bij te voegen, wat u goeddunkt. Olinger moet morgen op den Tempelhof komen. „En zoo hij niet komtzeide 'Recke, Heb je onlangs de spreekmachine Ook bewonderd en gehoord? FLOK. Neen 1 maar naar ik hem vernomen Heeft het ding niet elk bekoord, 't Zat wel kunstig in elkander En getuigde van vernuft, Maar men dacht aan een mirakel, Zoo toch was er van gebluft. FLIK. Hoor eens, 't kan heel licht gebeuren Dat niet ieder was voldaan Maar toch moet ik eerlijk zeggen: Zij stond mij bijzonder aan. 'k Wenschte haar wel in te voeren Flok, in ieder garnizoen. FLOK. Wut zegt gij daar nu, amice, En wat zou men er mee doen? FLIK, Lnister, 'k zal het je vertellen: 't Hindert menig instructeur, Als hij miliciens moet drillen Hij is dan uit zijn humeur, 't Hagelt dan bij hem soms vloeken, Wat voorwaar niet elk behaagt; Had men nu zoo'n spreekmachine, Dan wordt daarvan nooit geklaagd. De instructeur kon blijven zitten En sloeg slechts de toetsen aan. Mij dunkt, Flok, het excerceeren Zou er even goed om gaan. FLOK. 'k Ben geheel van uw gevoelen. Hoor eens, beste kameraad. Waarlijk, 'k moet je toch bewondren, Dat idee was lang niet kwaad. HELDERSCHE MOPPEN. In een Amerikaansch blad lezen wij deze adver tentie „Mejufv. Anna Schield, met een goed uiterlijk, innemende manieren, gezond gestel, oud zeventien jaren, wees van vader en moeder, zoekt in kennis te komen met twee honpbeiaarde^ en verm/ur«n" ..vueu, uig genegen zonden zijn Haar als kind ai te nemen." In welk opzicht gelijkt een kus op een gerucht? vroeg een heer in gezelschap. Dat hij ook van mond tot mond gaat. Dezelfde aardige man stelde ook eens met den meesten ernst de vraag: Wat wordt het gemakkelijkst een vrouwP Dat is er weêr een voor van Halfenl zoo heette de grappenmaker. Welnu? hernam deze, uog ernstiger. En toen niemand het raden kon, zeide hij: Wel, een meisje immers I Twee boeren waren aan het bluffen. Mijn weiland is zoo vruchtbaar, zeide de een dat, als er van middag in gemaaid is en er van avond een paard in gezet wordt, het gras morgen reeds boren zijn hoofd is gegroeid. Dat is nog niet eens zoo sterkhernam de andere als dat op mijn weiland gebeurt, vindt gij den volgendén dag het paard niet eens meer terug. „dan gaat gij zelve naar Moorstadt." „Zij zullen mij niet-laten vertrekken!" antwoordde Carola. De huzaar stampvoette. „Welk een dwingelandij riep hij. „Maar de macht dier menschen zal ge broken worden," voegde hij er binnens monds bij. „Plotseling gevoelde hij zich door Carola bij den rechterarm grijpen en de teedere vingers harer zachte hand sloten hem den mond. Hij stond onbeweeglijk als een stand beeld. Carola bracht haar mond aan zijn oor. Hij gevoelde haar adem zijne wang streelen. „Luister," fluisterde Carola. „Het is de stem van den erf heer! Ik hoorde slechts enkele woorden, maar het is zeker, dat hij het is „Beiden luisterden en hielden hun adem iu. Carola had zich aan haren geleider dicht aangesloten; hij hield haar omvat. Zonder dat de freule of de huzaar het De sluiting der mail naar Batavia, te verzen dan per stoomschip „Holland," geschiedt voo drukwerken den 10 Nov. na aankomst van treii III, (Noord-Hollandsche Spoorweg) ten 10.5 des avonds, voor brieven den 11'Nov: na aan komst van trein I, ten 9.47, des morgens. Met dit stoomschip heeft er geen verzen ding via N a p e 1 s en Padang plaats. De Directeur van het Postkantoo; te Helder, WENTHOLT. Prijzen yan f 100 en daarboven. 3e Klasse. Ie' Lijst. No. 9260 f 25.000. No. 15010 f 5000. No. 855 f 1000. No. 11455 f 400. No 1506 4579 5188 7219 9019 11383 en 1596 elk f 100. Burgerlijke Stand Heidei Van 3 tot 7 Nov. 1876. ONDERTROUWD: P. Bosch, winkelier ej A. van de Graaff. J. J. Pito, matroos bij a Marine en J. S. S. Willems. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: A. W.Trompetter geb. van Ei? Z. J. M. ter Burg geb. van der Linden ]j T. Kuiper geb. van der Molen D. E. Marf gebLassche Z. T. Kiesewetter geb. Klaasa< Z. a. Maager geb. Kalkwarf Z. B. Pol^ geb. Leuw Z. D. van Leenwen geb. Kunst! M. M. Walles geb. van Lintei Z. E. Oost» geb. Bnij8 Z. C. M. C. de Jong geb. Lutz j A. L. E. Weber geb. [Loggere D. D. van der Hoeven geb. Raat Z. OVERLEDEN: A. Boon, 2 m. J. Mei} 50-JARIGE DIENSTVERVULLING van H. STEEMAN, Bootsman bij 's Rijks Marine- Werf op den 11 November 1876. Nieuwediep, 7 Nov. 1876. Namens de Familie. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd PAÜLÜS BOSCH Jr. en AALTJE van de GRAAFF. Nieuwediep, 3 Nov. 1876. Yoorspoedig bevallen van e< Dochter, A. L. E. LOGGERE, g liefde Eehtgenoote van A. B. WEBER, Nieuwediep, 4 November 1876. Voorspoedig bevallen van een Zooj B. A. POLAK—LEÜW. Nieuwediep, 4 Nov. 1876. Bevallen van een Zoon, D. van LEEUWEN—Kunj Helder, 5 November 1876. Algemeene kennisgeving. bemerkt had, waren zij den uitgang v het dennenwoud genaderd en bevond zich aan de grens van het slotpark. „Zoo hij zijn hond bij zich heeft, z wij verloren," fluisterde Carola. „Vrees niets!" „Kom mede; de kluis is hier dicht En zij trok hem met zich voort na een klein gebouw, dat in den vorm een ster gebouwd was. Het bezat vier dri hoekige afdeelingen, aan de breede zijl geopend. In een dezer afdeelingen zocht zij een schuilplaats, Nu hoorden zij duidelijk een levendi gesprek. Het was de stem van den ei heer; de andere was een vrouwestem. „Dat is Trina," fluisterde de huzaar. „Trina Meijer?" „Ja Zij waren naderbij gekomen. Men koor niets meer. Boven in een andere afdeelii van het met boomschors beklecde huis hoorde men voetstappen. (Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 2