't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN. Dinsdag 21 November 1876. Vierde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. i Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. G, n E- al is DE ERFENIS. eds No. 393. 'T» DE Vet VOOR, DEN Abonnement franco p, post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Uitgevers BERKHOUT Co., te BELOER. ADVERTENTIEN Van I5 regels 35 Centeneikeregel meer 5 Centengrootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Vertrekdagen der Mails. J-J Naar Oost-Indiê: Eiken Donderdag, 's avonds 6.B0. De sluiting der mail naar Batavia en Padang, te verzenden per Stoomschip PRINS VAN I™ ORANJE, geschiedt voor drukwerken den 24 Nov., na aankomst van trein III (Noord-Hol- landsche Spoorweg) ten 10.58 des avonds, voor brieven den 25 Nov., na aankomst van trein I ten 9.47 des morgens. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 21 Nov. 1876. Gisterenavond is, door de duis ternis misleid, een adelborst 1ste kl. in het droge dok alhier gevallen gelukkig eindigde zijn val op het eerste I bordes, waardoor hij misschien van een groot ongeluk bevrijd bleef. I Naar wij met genoegen ver nemen, zal de Sociëteit »Mars" binnen kort een Soiree Musicale et Littéraire geven, waarvan de netto opbrengst zal strekken tot ondersteuning van het fonds voor de alhier op te richten »Floralia." Wij hopen dat zg hierin naar wensch slage. Met genoegen woonden we de uitvoering van 't gezelschap »Cecilia" jl. Zondagavond bij. Is 't ledental niet sterkdoor ijverige studie weten zij dat te ver- 3en goeden» en de voorgedragen stukken or_ zullen steeds door 't publiek met graagte worden gehoordwaarvan ook deze uitvoering weder ten be wijze verstrekte. n, ui FEUILLETON. TWEE OUDE VRIJERS. Doch treden wij de woning zelve binnen. Een ruim portaal met nissen en steenen banken vertoont zich, zoodra men de met ijzer beslagen poort, of liever de kleine deur, daar de poort sedert jaren niet ge opend is, binnenkomt. Aan de deur van bet oudcrwctsche ge bouw bevindt zich een nieuwcrwetscbe brie venbus. Het kastje was eigenlijk een eiken- blok met een zwaar hangslot. Op hetzelve levond zich een blikken plaatje met bet opschrift j Can. Dr. jur. utr. J. Olinger, A.dvoc. et. Not. plnbl. conf. De opvoering van »De Zwarte Kapitein," door 't gezelschap onder directie van de heeren Prot en Kiste- maker heeft een goeden indruk achter gelaten. Eenige uitdrukkingen, daarin voorkomende, laten wij echter gaarne voor rekening van den schrijver. De karakters werden goed weêr- gegeven door de heeren van Hilten, Kistemaker, de Groot, en Yink, bene- veiis de dames Coenen en Fedi-La- rondelle. Ook 't overige personeel droeg er toe bij tot het vormen van een goed geheel. De talrijke opkomst van 't publiek en de herhaalde applaus doen ver moeden, dat bovengenoemd gezel schap ons meermalen zal bezoeken, gedurende dit winter-seizoen. Goede stukken worden hier gaarne gezien en verdienstelijk spel weet men hier te waardeeren. We roepen derhalve van harte bovengenoemd gezelschap >tot weerziens!" toe. Zondag jl. gaf de vereeniging Ontwaakt bij Tijds" in 't lokaal Koningskroon een tooneelvoorstelling voor hare leden, welke, zonder over drijving, goed geslaagd mag worden genoemd. De medewerkende dames vooral kweten zich dapper van hare taak. Blijkens achterstaande annonce zal genoemde vereeniging a. s. Zondag avond een publieke uitvoering geven, ten voordeele eener weduwe, welke haar echtgenoot na een langdurige ziekte door den dood verloor. Gaarne bevelen wij deze poging, om het lot De kostbare uitgave voor deze bus bad de oude vilder gedaan, alleen om den stifts- ambtmau en de diacones te ergeren. Hij noch zijn secretaris vatten een enkelen brief aan die van het stift kwam de bus was daar. Deze bus bad reeds menige belangrijke rol gespeeldecu nog gewichtiger was baar, met betrekking tot dit verbaal, voor behouden, Het was zes uren des morgens. De koster bad zich verslapen, zijne vrouw ingelijks, en als een gevolg hiervan, was ook de dienstmeid stil in bed gebleven. Juist liep bet meisje met hangende baren, barrevoets, als een opgejaagd nijlpaard, over bet grasperk, naast de kerk, mot den grooten torensleutel in de hand. Tc gelijker tijd trad een man uit bet deurtje naast de groote poort van bet advocaatsbuis. Hij was van een lange, knokkige ge stalte, en omstreeks zestig jaar. Een pruik, van een behoeftig gezin, vooral in dezen tijd, nu de winter in aantocht is, eeniger mate te helpen lenigen, bg onze plaatsgenooten aan. Ook de medewerking van den heer R., doet ons het vertrouwen, dat deze uitvoering goed van stapel zal gaan. Men schrijft uit Harderwijk De werving te Harderwijk levert thans weder gunstige resultaten op. In den laatsten tijd werden ettelijke vreemdelingen, die niet van behoor lijke papieren voorzien waren, door de rijkspolitie via Utrecht over de grerizen gebracht. Te Kampen is gearresteerd en naar Zwolle vervoerd een persoon, die zoowel te Zwolle als te Kampen valsche rijksdaalders had uitgege ven. Men zegt, dat ongeveer 200 stuks bij hem zijn gevonden. De persoon in kwestie is naar het huis van arrest aldaar overgebracht. Beter duur dan niette koop 6 mandjes met schelvisch brachten Zaterdag aan den afslag te Meppel ruim f 34 op. In het huis van arrest te Breda is binnengebracht zekere W. de B. uit Zwaluwe, onder beschul diging van feitelijkheden tegen de eerbaarheid gepleegd te hebben op jeugdige kinderen. De ongelukkige is 56 jaren ond. Op de onlangs gehouden paar denmarkt te Montfoort zag iemand een paard, dat precies »tot op een haar" geleek op zijn paard, dat thuis die zijn boofd bedekte en die van een ver schoten, rosachtige kleur was, stond zoo diep in zijn oogen, dat in den hals een streep van grijze borstels zichtbaar werd. Het gezigt van dezen man was buiten gemeen lang en bestond uit niets dan plooien. Hij droeg een bril en bad een zwanenveder achter bet regter oor. Hij had groote pan toffels en een kamerjapon aan, welke laatste, te oordeclen naar sommige plaatsen, in lang verleden tijden geruit moet geweest zijn. De mouwen waren modellen van lapwerk. De man bad in zijn knokkige vuist een grooten sleutel. Hij zag naar alle kanten rond, of de stiftsambtman reeds op was, of de meiden van de diacones de ramen reeds hadden schoongemaakt, of de stifts- superiutendent de kanarievogels reeds buiten had gehangen waaruit zicli liet opmaken of de geestelijke heer op bet oogenblik bezig was met de varkenskotten te inspec- teerenof bet uurwerk van bet klooster met dat van den toren overeenkwam, kortom bij hem in de weide liep. Omdat het zoo goed bij het zijne kwam, kocht de man het voor f 600. Te huis komende met zijn nieuwkoop, vernam hij dat zgn paard 's nachts uit de weide gestolen was. En nu bleek het, dat de man zijn eigen paard gekocht had. Voor de rechtbank te Ant werpen wordt thans de zaak behan deld van het Italiaausche schip »Angelo", die indertijd geheel Ant werpen in opschudding bracht. Het Openbaar Ministerie zette de boosaardige zaak aldus uiteen: De zaak, die ons bezighoudt, is aller gewichtigst. Het is een poging tot een der afschuwelijkste misdaden, die men kan bedenken. Vooreerst moet gij weten wie de beschuldig den zgn. Chomé, Noël en Van Vaeren- bergh zgn kooplieden, van wie sedert lang het gerucht liep dat hunne zaken alles behalve goed stonden. Ciarlo, bediende bij den scheepsma kelaar Isenbaert, wenschte voor eigen rekening een kleinen handel te beginnen. Barodi de zoon van den kapitein van het schip »Ang$lo", bevond zich als stuurman aan boord van dit schip; hij was een slemper, een kerel van slecht gedrag, die gedurig geld behoefde en altijd te kort kwam. Zulke mannen moesten elkander verstaan. Zij vormden het plan een aantal koopwaren zonder waarde in het schip te laden, deze ver boven de waarde te doen verzeke ren en onderweg het schip in brand of alles in Mooxatadt in behoorlijke orde was. De oude zag de meid van den koster loopen. „Aba; gij komt te laat," zeide bij met boosaardigen lacb. In coutumaciam veroor deeld, Riekje! Raas en tier, zoo veel gij wilt gij luidt tocb vijf en dertig minuten te laat!" Hij opende de brievenbus.Er waren twee brieven sedert den vorigen namiddag inge komen een groot paket met groote cachetten en een elegant briefje met een fraai geschreven adres en een boog rood zegel met wapen. „Zie eens! welk een brief!" zeide de oude.,, Een fraai couvert, oude Siracb Rabe, gij kunt wel naar bed gaan zoo iets brengt gij nooit tot stand! Hij bezag het zegel. „WatDat is bet wapen van Reitzonfels. Zeker van de freule! Die behoort ook niet tot des vilders geliefdste clientenj"

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 1