292ste Staats-Loterij. Advertenliën. 1% a schers ontvingen wij heden het vol gend schrijven: »In den nacht van 22 op 23 Nov. gingen twee wagens, ieder bespannen met twee paarden, op eiken wagen drie personen, naar de gestrande Hollandsche kof, met het doel, het een en ander van ge melde kof af te halen. Daar het wrak op een der buitenbanken op strand zit, en het daar zeer stil is, hadden bedoelde personen, misleid door den mist, het ongeluk, van de buitenbank af te rijden, met het noodlottig ge? volg, ydat vier van de zes personen benevens de vier paarden, verdron ken. Den volgenden dag zijn twee lijken terug gevonden, terwijl de wagens met de paarden door den sterken stroom in zee zijn gedreven, alwaar wij ze ontmoetten, toen wij gingen visschen." Een paar, pas vijf minuten gehuwd, nog onder den indruk van de plechtigheid, verliet Woensdagmor gen de trouwzaal derde klasse van het stadhuis te Amsterdam. In den gang, die naar de plaats leidt, kregen man en vrouw twist. De vrouw:, wier gevoelszenuwen reeds-onder de welsprekende woorden des wethouders hadden geleden, gaf vrijelijk lucht aan den tranenloop, toen haar echt vriend haar alles behalve liefelijki bejegende,, en het .huwelijksgeluk, werd volkomen, de wittebroodsweken werden met luister ingewgd, toen de ega zijn vrouwtje een luidklinkende klap in het aagezicht gaf. Na deze apothéose namen de twistenden tegen- over elkander plaats in het rgtuig. Een prettige bruiloft! Te Utrecht heeft een sterke ontploffing plaats gehad in een ge- ledigden beerput, waarin men mét licht afdaalde. Een paar werklieden kregen eenige brandwonden. Een paar jongens van 14 en 12 jaar kregen dézer dagen in een der buurtschappen van Ootmarsum twist, welke zoo hoog liep, dat de oudste den jongere heeft doodge slagen een dag later is na afloop eener verloting van een geweer aan den landbouwer H. uit Halle een messteek in den onderbuik toege bracht, welke voor zijn leven doet vreezenin beide treurige zaken zjjn de daders in handen der justitie. Te Lunteren is in de vorige week dcior een landman bij het graven van aarde een menschelijk geraamte gevonden, benevens een mes, een hamer en een eind horlogeketting. Men brengt dit in verband mèt de omstandigheid, dat voor tal van jaren een man, die eenigen tijd naar Hdl- deur binnengekomen!" riep de nachtwacht. „Neen,ggiclaïtecjee. Hij kwamdb.or den langen, zijgang na?ff binnebu" „0-f is misschien; door de isacristij ver trokken „Ook nijefj" zeide Söller. „Hij ging met den andere mede door den toren." „Zoo veel is zeker, dat hij, die hier door binnenkwam, een sleutel, of werk tuigen gehad heeft, om de deur te openen. Hier steekt de - sleutel aan de binnenzijde op het slot!" riep de huzaar!" „Weet iemand hoeveel steutels er van de sacristij zijn? De pastoor heefter een „Nu, de voorzanger heeft er, ook een zeide de nachtwacht." „Op den Tempelhof is er ook een!" merkte de, houtvester aan. „De trap naair de galerij heeft zijn opgang in de sacristij. Maar de galerij wordt sedert lang niet; ge bruikt de bedienden v,un het riddergoed zaten hier vroeger. De pastoor echter wilde niet gestoord zijn, en daarom liét de baron von Tempelhof dat glazen gestoelte op het koor maken, met twee afdeelingen, waar land was geweest om gras te maaien, niet teruggekeerd is en dat 't nooit is mogen gelukken eenig spoor van hem te ontdekken. Er wordt onder zoek gedaan. Op Galeyhead, een voorgebergte ia Ierland, zal eerlang een kapitale lantaarn ontstoken worden. Het licht heeft 1300 kub. voet gas in het uur noodig en staat dan ook gelijk met het licht van ongeveer twee millioen kaarsen. Zelfs - bij mistig weer zal het op grooten afstand te zien zijn. Een vreeselrjke orkaan heeft op het eiland Martinique gewoed., Tal van woningen werden vernield: van de plantages en vruchtboomen bleef bijna niets over, zoodat men vreest, dat de volgende oogst niets zal op leveren. Men meldt uit Plymouth, dd. 2 Dec. Het schip »Ebenhaezer," van Redon naar Bremerhaven met rogge, is heden alhier binnengeloopen met verlies van zeilen, schgnlicht' enz.' I)è kapt. en een man waren den Ia, Dec. bij stormweder overboord ge slagen. Op. den avond van den 5en dezer, is de schouwburg te Brooklijn (Staat New-York) tot den grond af gebrand. Öntzachlijk is de omvang, van de ramp; reeds zijn, volgens een heden ontvangen telegram, 245.1gk<an van onder de puinhopen te voor schijn gehaald. Nadere bijzonderheden, ontbreken nog. In sommige deelen van Schot land is het seizoen der haringvangst, wat in andere streken van beschaafd Europa het seizoen is der balsde voorbereiding tót huwelijken. In Schotland echter werkt het siezoen meer direkt dan in de dansende en soirée's gevende steden. Als de haringvangst gering is, zijn ook de huwelijken weinig en dit jaar was de uitslag zoo slecht, dat op het eiland Lewis met 25.000 bewoners slechte: twee huwelijken gesloten werden. Op Wiek met 13,000 bewoners bedroeg bet aantal slechts de 1 helft van het gewone getal, namelijk 13. In Ross en Cromarbij mét 83,000' iriwöhere had men niet meer dan 30 huwe lijken. De bruidsparen zijn dit jaar even schaarsch als de haringen. HELDERSCHE MOPPEN. Waarom neemt gij altijd die oude paraplui mee naar het koffiehuis, gij hebt immers nogandereP" Welja, maar ik hoop jdtijctdst.de een of ander haar per abuis voor een goedé meê zal nemen. van de een voor de bedienden bestemd was. - Er is-échter een eleutel Va!n dé saéristij op den Tempelhof gewëéfltl" De drie mannen gih^én in de sacristij., De 1 nachtwacht1 lichtte' in allé".' hoeken rond. „Wat is dat?" zeide de houtvester, zich bukkende; Op den grond lag een dikke boterham, Opgenomen en beschouwd zijnde, bleek zij te' bestaan uit twee snéden1 en tusschen dezen lag een dikke laag boter. Het kruim was nog zacht; het brood was pas gesneden en gesmeerd. „Dat is vreemd!" zeide de nachtwacht. „Wittebrood dat eet niemand op hét dorp, dan de baron en Meijer!" De mannen zocli téiiverder. De houtves ter droeg het bropd en den sleutel. Alle hoeken werden doörzocht. Gebukt' gingen de drie mannen voorwaarts en richtten zich nu en dan op, om eed vragendeii blik op elkander te slaan. Verder werd er niets meer gevonden. De mannen stonden onder den toren. „Wat draagt gij zware schoenen," zei een Fransch soldaat tot een Hollandfchè, „daar kunt gij immers niet mee loopen." „Ze zijn ook niet om te loopen," antwoorddo de Hollander, „ze zijn om te blijven staan." Mijmering van een schooljongen tot den hond van zijn buurman. „Caro, wat zijt gij toch ge lukkig. Gij behoeft je niet te wasschen, niet te kammen, geen schoon goed aan te trekkenj niet naar school te gaan Vrouw. „Niet waar, Hendrik, gij hebt mij boven alles lief cn gij zondt my voor geen honderd, gnlden kwijt willen zijn."Hendrik. „Brengjmij maar eens een gek, die mij zulk een bod doet." Prijzen van f 100 en daarboven. 5e Xlasse. 2e Lijst. Nos. 2503 4732 16034 cn 19044 elk f400. Nos. 1608 9367 17450 en 20872" elk f 200. Nos. 884 2545 5186 6427 6491 10148 12521 16173 en 19230 elk f 100. 3e Lijst. No. 14731 1 1500. Nos, 1977 en 8718 «Ik f -1000. Nos. 2690 en 4347 elk f400. Noa. 258 on 11Q1 elk f 200. Nos. 1273 1407 *630 7668 8945 10088 12457 15471 en 15699 elk f 100, 4e Lijst. No. 6843 f 1500. No». 2641 en 9251 elk f 1000. Nos.' 4070 eh'5769'elk f 400. Nos. 3096 6453 6805 8449 9065 en 14142 elk f 200. Nos. 4609 .4787 5805 10323en 15918 elk' f 10b. Burgerlijke Stand Helder. Van 5 Dec. tot 8 Dec. 1876. ONDERTROUWD: S. van Waardén, zeeman en J. S. E. van Os. P. 'P. J. :Morré, zeeman en A. M. Smit. E. Teerink, timmerman weduw naar van M. Kalff en M. de Crooa, weduwe van C. Blaauwboer. R. Vermeulen, zeeman wednvr - naar van B. A. Spanjersberg en J. Krol. GETROUWD: J. Nelissén en G. J. Boots. H. P. Compaan en C. A. J. Akkerman. C! Qflt en H. van den Velde. J. J. T. van der Klaanw en V. G. Spijker. A. .T, Willems en M'. Lndvrig. N. Steenakker en C.'Kuipten. A. Kraak en A. Pronk. J. Bremer en E. Sloot. J. Lamens en J. Meysser. BEVALLEN: M. C. Grooff geb. de Graaf DY J. M. Scheer geb. de Wit D. E. H. Böger geb. Kries DY' W. M. Bruinvis geb. Moiurce Z. OVERLEDENO. W. de Wendt geb. Visser 47 j. S. Bakker S2 j. T. Blok 2 m. S. Klaver 30 j. H. J. Otten 2 m. J. Bergsma 43 j. M. J. Walles lm. C. Jaung 17 m. Levenloos aangegeven 1. Alle advèrtentiên voor dit blad, welke viermaal ter plaatsing wórden aangeboden, worden slechts DBXE- MA AL berekend. Ondertrouwd NIENG BAS, Torpedist bij de Marine, en"- CHRISTINA BLOM. Amsterdam, 7 December 1876. Eenige en algemeene kennisgeving. „Het moet toch een vreemdeling geweest zijn.":zeide' de hlizaar. „Die 1 bier in hét' dorp te huis behoort, zal toch niet, van ziiïk 'een bötéïham voorzien, 'hiér komen." „Eén bedelaar''heeftinisschiöii zulk' éeh boterham op Tempelhof of bij Meijer ger kregenzeide nachtwacht'. „Ói" riep de huzaar, „zoo vet smeert vrouw Marie de boterhammen niet én dan isons brood op verre ha zoo wit niet." „Nu, daii. is hét van hét landgoed „Gij 'bedoelt van de huishoudster of de baroneszeide de houtvester. „Die heb ben zulk een boterham nog nooit gezien, veel minder weggegevenDoch laat ons verder zoeken. Het ergste is maar, dat de régen elk voetspoor van den moorde naar heeft uitgewisch't!" Dè houtvester had gelijk. Niet het minste voetspoor was op het kerkhof te zien. Er was een smal pad, hier en daar met gras bedekt, en dat zich in twee armen ver deelde. De beganë arm kwam uit aan de tuin van den pastoor, de andere weg had aan het einde een poortje in den hoogen Ondertrouwd R. VERMEULEN en J. KRUL. Geen receptie. Helder 7 December 1876. Ondertrouwd P. P. J. MORÉ en A. M. SMIT. Nieuwediep, 7 December 1876. Algemeene kennisgeving. D( tg trt af do -be -V( Heden genieten wij het zeldzaai voorrecht den 888ten Verjaardag mogen herdenken van onze geliefcgC Moeder, Grootmoeder en Overgroots Moeder GEERTJE ASJE &p wonende te Westerland op Wieringew Nieuwediep, 5 Dec. 1876. K. PLATVOET en Echtgenoot^/- C. ERKELENS en Echtgenoot* tt) C. FREGAT en Echtgenoot^ Heden overleed ons geliefd KindjC" MART1NUS JOHANNUS, in degl ouderdom van slechts één maand. Nieuwediep, den 6 Dee. 1876. H. WALLIS. M. H. WALLIS, 's geb. van Lintel. bo Algemeene kennisgeving. (N -W Heden ontving'ik de treurige tijdiuj>ri van het overlijden van mijn! geliefdein Broeder FRANQOIS JOACIII]®0 BERGMAN, welke op eene nood- -i lottige wijze is verdronken, in dei ouderdom van 29 jarendiep betreurc door mg, zijne Zuster Wed. van SCHIJNDEL, geb. Bergman Helder, 7 Dec. 1876. aa] eei Heden overleed te Alkmaar onzA0, geliefde Vader J. BOOTS, in derbe gezegenden ouderdom van 85 jareiiva Nieuwediep, 6 Dec. 1876. Ye: J. J. BOOTS en Echtgenoote. Algemeene kennisgeving. -Me Tot mijn diepe droefheid, overleed heden, na een smartelijk ziekbed van ruim een jaar, mijn innig geliefden. Echtgenoot J. BERGSMA, in deüDu otiderdohi van 44 jaar, mij in zorg-he: volle omstandigheden mèt 8 kindereb^j waarvan hèfc oudste 13 jaren, achter-^0, latende. Ik hoop echter in Gods wil^ei te berusten, wiens doen liefde en^ wijsheid is. Nieuwediep, 7 December 1876. o Wed. J. BEKGSMA. |®8 geh. Grimijzer. Ook namens Broeders en Zusters' en verdere fahiiliei muur, die Tempelhof van den* godsakker scheidde. A< Onriiddclijk bij den muur bevond zieh de grafkelder van de familie Tempelhof. De buitenste ijzeren traliédéur wast sedert jaren niet gesloten. Hier was sedert' deftig' jaren niemand begraven. Dé laatste Baronös von Tempelhof was in het familie-- graf, op twintig mij lëh afstan'ds van Tem- 'hu pélhof, hegraven, cn'de' laatst 'overledene MA Erfhcer, haar gemaal, was op zijii verlangen,J naast zijn gemalin bijgezet. Voor de schoolkinderen was de graf kelder een geliefkoosde plaats om zich te verschuilen. Hier was ook een vliér- bóschje, dat het dak van den kelder bijna geheel verborg. (Worii vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 2