I 292ste Staals-Loterij. tigd, en niet behoorde tot het ver maarde, gunstig bekende ras der Am- sterdamsche kruiers. Een gewezen Am3terdamsch politie-agent, wegens dronkenschap uit zijne betrekking ontslagen, is door zijne vroegere abmtgenooten gearresteerd. De man had zich schul dig gemaakt aan diefstal. In een vergadering van het departement Enkhuizen van het aard rijkskundig genootschap bracht de voorzitter, de heer A. J. ten Brink, de wenschelijkheid eener Noordpool- Expeditie ter sprake. De meerderheid bleek in het algemeen voor dat denk beeld te zijn, en er werd besloten zich in verbinding te stellen met het hoofdbestuur van het genootschap, ten einde te weten te komen, of bij eventuëele pogingen van het depar tement Enkhuizen, om in deze zaak het initiatief te nemen, het door 't hoofdbestuur zou worden ondersteund. Naar men verneemt, is de binnenvader van het diakonie-arm- huis der Hervormde gemeente te Meppel gedagvaard, om door den rechter van instructie te Assen ver hoord te worden, wegens moedwillige mishandeling, gepleegd op twee weezen, gealimenteerden in genoemd gesticht. De gelukkigste gemeente in ons land is wel Hieslum (Wonseradeel), waar de Raad den armvoogd, wiens collega was overleden en die dus alleen de armverzorging tot taak had, op verzoek heeft ontslagen, uit over weging dat er geen armen zijn! Te Viaaen heeft in de woning van den Heer R. een geduchte gas ontploffing plaats gehad, tengevolge van het onvoorzichtig zoeken naar een lek. Geen der aanwezige per sonen heeft letsel bekomen, maar de meeste glasruiten zijn gesprongen en de plafonds vaneen gescheurd. In den namiddag van 10 Dec. had zeker jongentje te Spijk, de aardigheid 't deksel van een bij 't armenhuis staanden put op lichten en 'n beetje met 't touw te spelen, 'n Beetje spelen kon immers ook geen kwaad! Maar het aardig kereltje had misgerekënd. Zich te veel voorover buigende, geraakte het in den put Nauwelijks verneemt de moeder het ongeluk, of, zonder zich een oogen- blik te bedenken, laat zij zich in den put, waarin slechts drie voet water was, glijden eu kruipt er weer uit, denkt ge Neendat kon ze niet zonder hulp. Er uit te klau- Hij was nog bleeker geworden. Het duurde een minuut, eer hij antwoordde. „Wat wilt gij dus van mij? Ik herhaal de vraag." „Dat kan ik u alleen onder vier oogen zeggen! antwoordde Brook op stelligentoon. De baron bedacht zich. „Gij zijt, zoo als ik verneem, onder zeer verdachte omstandigheden gearresteerdMen zal u, ongetwijfeld, verantwoordelijk stel len voor den gepleegden moord op den boer, MeijerIk kan met u slechts in tegen woordigheid van getuigen spreken „Mijn gesprek met u, kan niets aan de omstandigheden veranderen!" antwoordde Brook. „Mogt er echter een sprekend be wijs van die misdaad tegen mij aangevoerd worden, zoo is het toch geheel onmogelijk, dat het door uw gesprek met my krachteloos gemaakt worde." De baron zweeg. „Houtvester," zeide Tempelhof eindelijk, gij kunt naar huis gaan. Ik zal zelf zorgen dat er iemand gevonden worde, om den was eau ueuemteigne ZUUif, maar veel bedenkelijker er in te big ven. Spoediger dan ze echter dacht, daagde er hulp op. Een ro- buste kerel met een goed hart komt er aanloopen en zegt: «Hou maar vast moedertjeik zal je er wel uithevelen.» En de man begon te draaien en haalde al draaiende moe der en zoon naar boven, die onge deerd uit hunne zonderlinge woning kwamen. In den laatsten tijd heeft men in Engeland hard gewerkt aan de kustverdediging. De toegangen tot den Theems en Medway zijn in zulk een staat van tegenweer gebracht, dat een herhaling van den tocht naar Chatham zelfs niet meer beproefd kan worden. En zoo druk wordt aan allerlei oorlogsmaterieel gewerkt, dat het Engelsche gouvernement onlangs het noodig vond, de leverantie van een aantal torpedo's aan een fabriek in Oostenrijk op te dragen. De »Germania" deelt mede, dat er in 1874 uit het pruisische leger niet minder dan 16,539 soldaten zijn gedeserteerd en 17,112 poogden dit te doen. Naar aanleiding van de Mon- tenegrijnsehe gruwelen, waarvan de »Graphic" dezer dagen gewaagde, schrijft de vice-admiraal Hay aan de Times". Een Russisch hoofdoffi cier, die meer dan een jaar in Servië^ en Montenegro had gediend, heeft mij verklaard, dat hij tweemaal gedreigd had dien dienst te verlaten, omdat de Montenegrijnen AltijdJ hun vjjanden den neus afsneden. Op een slagveld had de officier meer dan 500 verminkte lijken gevonden en de Montenegrijnsche legerhoofden betaalden hun manschappen naar gelang van liet aantal afgesneden neuzen, dat zij meebrachten." Hay had in het hospitaal te Scutari vijf gruwelijk verminkte lijken gezien en de doctoren hadden hem verzekerd, dat meer dan 200 ongelukkigen ten gevolge der mishandelingen waren overleden. In Mainz is de sterfte onder kinderen op dit oogenblik buiten gewoon groot. Ruim 2000 hunner lijden vooral aan Diphtheritisin sommige huisgezinnen zijn reeds 4 kinderen aan deze ziekte bezweken, zoodat in die stad algemeene versla genheid heerscht. EEN BOEREN-VORSTIN. De vorstin, die verleden jaar gelijk men zich zal herinneren gevangene te bewaken „Tot uwe dienst, genadige heer!" ant woordde Söller, met een zijdelingschen blik op Brook. Hij ging heen en bromde „De strooper behoort tot de bekenden. Zoo het noodzakelijk was, kwam deze weder vrij, al had de duivel reeds zijn eene been gegrepen." De oude korporaal hield zich intusschen bezig met den gevangene de handboeien aan te doen. „Wat doet gij daar," vraagde Tempelhof. „Zoo Hans Peter een mensch heeft ver moord, dan moet al het ijzerwerk voor den- dag volgens oude ordonnantiën! Houd het mij ten goedé." „Vertrek, tot ik u weder zal roepen*" De oude ging brommende heen. Tempelhof ging op den stoel zitten, waar op de cipier kort te voren gezeten had, en zag den gevangene zwijgend aan. „Ik wil u vooraf een vraag doen zeide de edelman, terwijl hij een scherpen een niuKgeDOuw aen' tUMPBtB echtgenoot verkoos, is nog verre overtroffen door een andere vorstin, die hare hand schonk aan een een- voudigen houthakkersknecht. Nog verwonderlijker dan dit feit echter, zijn de omstandigheden, waaronder het paar verkeert. De houthakkers knecht, de gemaal der vorstin Ida Wrede, kan lezen noch schrijvende vorstin zelve, een schoone vrouw van zes en dertig jaren, is zeldzaam be gaafd, 'goed onderwezen in alle weten schappen en spreekt zes talen. On middellijk na het huwelijk, dat vijf weken geleden plaats had, begaf het jonggetrouwde paar zich naar een bouwhoeve aan den straatweg van Salzburg naar Ischl, welke de Vor stin voor f 18,000 gekocht had. Sedert dien tijd draagt ze geen steedsche kleeding meer, maar hoeren dracht 's Zondags gaat ze met haar „Coljjn" naar de kerk, en vaak even als de andere landlieden, naar de herberg. Hoelang dit idyllisch leventje wel voortduurt FLIK. Laatst zei iemand: „Theophile Moet toch zeker heel goed staan Met zyn balsem," maar du vrees ik, Is 't dra met zijn rijk gedaan. FLOK. Zoo, biedt iemand dan goedkooper Thans een haarontwikk'lend vocht, Of wordt soms die balsem ook «1 Bij.-een bons-paket verkocht P FLIK. Neen, maar naar ik heb vernomen, Wordt een beter resultaat Met Petrolenm verkregen. FLOK. Wel, wat zeg je, kameraad 1 Met Petrolenm? FLIK. Ja zekeri 't Stond onlangs in de courant. Wie maar insmeert een'ge keeren, Flink de krnin wrijft met de hand, Zal weldra zijn kalen schedel Met een haardos prijken zien, Schooner dan het hoofd van wylen Monsieur Absalom misschien. FLOK. Met Petroleum weer. haargroei 1 Nu, maar dan is ook secuur Door die zonderlinge ontdekking Thans dat vocht zoo vreeslijk duur. FLIK. Ja, als ik daarover nadenk, Kom ik ook tot dat besluit. Maar de wond'reu, 't blijkt hier duidlijk. Zijn de wereld nog niet uit. blik op den ex-student sloeg. Kunt gij mij zeggen, boe laat de boer vermoord werd „Hoe zou ik dat kunnen? ik lieb ge slapen." Op nieuw zweeg de baron, langer dan voor bij gesproken bad. „Herinnert gij u licht in de kapel ge zien te hebben, toen gij op het kerkhof kwaamt „Ja ik zag een der ramen verlicht." „Klauw of helder?" „Het was niets meer dan een schijnsel, dat zich slechts van tijd tot tijd ver toonde. „En wat dacht gij, toen gij het licht bemerktet „Dat kan ik niet juist zeggen. Zooveel ik mij herinner, geloof ik, dat de maan juist opging en het venster verlichtte." Heeft iemand u in de nabijheid van het kerkhof gezien P" „Ja!" „Gij zegt: ja?" „Zeer zeker, genadige heer! Er waren ïEEDERöunJSi Een boer stak in schuldeH eu men legde be> slag op zijn koe, zijn varken en zijn aardappelen. Op den dag der openbare verkooping was alles verdwenen. Voor de rechtbank gedaagd, veront schuldigde hij zich volgenderwijze Ik heb niets verduisterd. De koe heeft het hooi opgegeten en het varken de aardappelen, en toen heb ik met mijn vrouw, en kinderen eerst de koe en toen het varken opgegeten. Gij ziet dus dat ik niets - heb verduisterd. Schoonmoeder: „Het is toch vreemd., als ik I bij u kom logeeren, is er gewoonlijk onweer aan de lucht." Schoonzoon. „Ja, en gij hebt uw voeten nog niet in huis of het dondert al.' De eene gevangene tot den andere. „Jongens Piet, wat regent het." Ja Kees, het is maar I gelukkig, dat we onder dak zijn." ge M Prijzen van f 100 en daarboven. 5e Klasse. 8e Lijst. No. 12872 f 25,000. Nos. 7216 en 10402 jge elk f 1000. Nos. 2740 3191 4368 6743 «v 9137 en 15829 elk f 400. Nos. 344 894 8065 16680 en 17642 elk f 200. Nos. 3460 6814 6835 8223 8270 11596 12057 14297 en 15666 elk f 100. 9e Lijst. No. 16579 f 50.000. No. 17353 f 15.000 No. 2385 f 5000. Nos. 98 8816 11895 12695 L 14732 16437 en 16971 elk f 1000. Nos. ZO 4754 17105 en 18742 elk f 400. Nos. 679 3035 7284 14632' en 18002 elk f 200. Nos 1 1981 2336 7309 7619 8930 9012 12316 16971 19193 en 20086 elk f 100. Burgerlijke Stand Helder. Van 15 Dec. tot 19 Dec. 1876. ONDERTROUWD: A. Veldhuizen, zeeman en J. A. van der Hoeven. GEHUWD: Geene. BEVALLENG. J. Brouwer gebKrnger D. A. Bak geb. Klip D. L. Heespelink geb. v. d. Berg D. C. C. Meij geb. Hooger- werf D. T. Lagrange geb. Vos Z. E. M. P. Riesselmann geb. Peeters Z. J. Boon geb. van Daalen D. G. J. C. Landsaat geb. Dissel D. C. Brouwer geb. Former D. OVERLEDEN: J. Meijer 51 j. B. C. Hartsink 8 m. Levenloos aangegeven 1. Bericht. Abonnementen voor dit blad worden in de gemeente Zijpe voortaan aan genomen door het Hulppostkantoor "te Schagerbrug. Van af 1 Januari a. s., treedt als onzen Agent op de Heer M. BOSSEN, Brievengaarder aldaardoor wiens tusschenkomst ook bet alsdan verschenen abonnements geld (4e kwartaal), zal worden ont vangen. DE UITGEVERS. Alle advertentiën voor dit blad, welke viermaal ter plaatsing worden aangeboden, worden slechts DREE- ma at. berekend. M twee meiden?" „Zoo laat Dat is zeer onwaarschijnlijk." „Wel mogelijk, genadige heer, echter is het zoo. Naast het eikonbosch licht lin nen te biceken. Daar naast stond een stroo- hut. Zoo ik mij wel herinner, had een der meiden een hoofdkussen of iets dergelijks onder den arm. Zij bleven staan, toen ik over den muur sprong." „Hoe weet gij, dat zij u gezien hebben?" De baron had zijn zakboek uit den zak gebaald en den zakdoek op de tafel gelegd. Brook bemerkte dat de linkerzijde van den mond bloedde; de linkerwang was merkbaar gezwollen. Tempelhof schreef cu liep met zijn pot lood over het papier, alsof hij eenige ge tallen bij elkander telde. Wordt vervolgd.) 1

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 2