t Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN 404. Vrijdag 29 December 1876. Vierde Jaargang. VOOR DEN Oplaag 4000 Exemplaren. Abonnement franco p, post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co, te HELDER. ADVERTENTIËN Van 15 regels 25 Centen, elke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zgn. ESJ uTouaio vuv/igaauuo jaren zal in het volgende nummer weder gelegen heid zijn tot het plaatsen van een ADVERTENTIE, als Nieuwjaarsgroet, a 25 Ct. Uiterlijk tot Zondagavond 31 Dec. worden deze aangenomen. Kalender der Week. DEC. 1876. JAN. 1877. Zondag 31 Oudejaarsdag. Opgang der Zon 8 u. 10 m. Ondergang 3 u. 56 m. Maandag 1 Nieuwjaarsdag. Diusdag. 2 Woensdag 3 Donderdag 4 Vrijdag 5 Zaterdag 6 Drie Koningen. Laatste kwartier. Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-lndië: Eiken Donderdag, 's avonds 6.30. Bericht. Abonnementen voor dit blad worden in de gemeente Zltpe voortaan aan genomen door het Hulppostkantoor te Schagerbrug. Van af 1 Januari a. s., treedt als onzen Agent op de Heer M. BOSSEN, Brievengaarder aldaar door wiens tusschenkomst ook het alsdan verschenen abonnements geld (4e kwartaal), zal worden ont vangen. DE UITGEVERS. FEUILLETON. DE ERFENIS. NIEUWSTIJDINGEN HELDER, 29 Dec. 1876. Dat Heldersch publiek steeds de pogingen waardeert van hen, die zich de moeite en opofferingen ge troosten, om lijdende natuurgenoo- ten te helpen, bleek Dinsdagavond jl. weder op schitterende wijze bij de voorstelling, door de Burgerkring Harmonie" gegeven. De ruime zaal van Tivoli toch was overvol- Het drama »John de Bedelaar," en het nastukje »De Tweelingbroeders" werden op onbe rispelijke wijze door de werkende leden ten tooneele gevoerd en blijk baar hadden de leden ook thans alle krachten ingespannen om het pu bliek oen aangenamen avond te ver schaffen. Luide bijvalsbethigiugóii waren dan ook het bewijs, dat hunne edele pogingen ten zeerste werden gewaardeerd. De netto opbrengst deelen we in het volgend nummer mede. Een hoogst genotvollen avond werd zeker door de bezoekers van »Musis Saerum" op Woensdagavond jl. gesmaakt. Neen, het Handelsblad had niet te veel lof toegezwaaid aan dit edel vijftal Zweedsche zangers, want ook hier zat een uitgelezen publiek in aandachtige stilte de schoone Zweedsche liederen te ver slinden, om bij-, het einde van elk 21) IN DE GEVANGENIS. „Eten en drinken „Tóch.' niet voor mij?" „In de eerste plaats vp.or mij, maar gij zult mij helpenGeef mij een sigaar en maak den halsboei los." „Neen, dat is tegen de ordonnantiën." „Zet dan de tafel dichterbij „Dat kan niet; die is. met ijzeren lcram- ncn in den muur bevestigd." „Nu, doe dan mijn handboei aan de lin- kirhaud. Dan kan ik aan dezen hoek gaan ziiten. De oude gehoorzaamde, maakte eerst den hjndboei vast, toen den balsband los en zeUc zich met zijn gevangene aan tafel. De korporaal was geheel van zijn stuk gebracht. Eerst toen hij zijn tweede glas w'iji gedronken had, scheen hij zijne spraak weuer te krijgen. Hij stond op, plaatste zich recht over eind en bracht de rechterhand aan zijn kalen schedel om zijn gevangene te groeten. „Ik ben tot uwen dienst, Hans Peter-, ik heb vergeten uwe laarzen uit te trekken." Arthur stak zijn voet uit. „Dat blijft altijd Hans Peter?" riép hij lachende, terwijl hij de wijnflcsch voor hot ljcht hield, om te zien of de inhoud nog lang strekken kon. „Nu, blijf maar bij dien titel est modus en rebus!" X. ZIJNE GENADE EN HARE GENADE'. De vrijheer, den gevangene verlaten heb bende, ging naar huis, waar hij, in weer wil van het reeds vergevorderde uur nog alles in beweging vond. De bedienden en de hofmeester, de kameniers en de werk meiden, waren juist van het sterfhuis terug gekeerd, waai' zij het lijk van den vermoor den Ghristophcl Meijer gezien hadden. Zij waren druk in gesprek en bemerkten den baron eerst, toen hij dicht langs hen heen nommer in een storm van toejuiching los te barsten. Dubbel jammer, dat door de spiegel gladde straten velen werden terug gehouden om van dit hier zeldzame Concert tu grofiteeren. Dinsdagavond jl. brak alhier brand uit in een met lompen gevulde bergplaats in de Schapensteeg. Door de hulp van spoedig aangerukte brand spuiten was men den brand weldra meester, wat bij de felle vorst zeer gelukkig was. Heden nacht verzeilde op de Noorderhaaks een Engelsche schoen er met katoen geladen, van Liverpool naar Hamburg bestemd. Men is reeds bezig de lading te lossen, en zoo het weer gunstig blijft, heeft men alle hoop ook het schip te behouden. Lie sieepDoot »ocad Amsterdam -1, met de reddingsboot naar de plaats vertrokken, zonder evenwel het volk te hebben medegenomen. Nadere bijzonderheden ontbreken ons. De strenge kou heeft te Mep- pel zeer ongunstig gewerkt op het kerkbezoek in de Kerstdagen. Op den 1. Kerstdag, 's middags waren slechts 6 personen opgekomen en gaf de dienstdoende predikant aan de gemeente in overweging, om door opstaan te willen aantoonen, of zij verlangde huiswaarts te gaan alle 6 toehoorders stonden op de kerk was uit. Zaterdagavond kwam de Har- lingerboot 6 uur te laat te Amster dam aan door het mistige weer. Onder de passagiers bevonden zich ook twee militairen, die een ander naar het huis van detentie te Leiden moesten transporteeren. Door de duisternis misleid, geraakten deze drie te water en slechts met moeite is het gelukt, hen te reddénhun geweren evenwel zijn in de diepte verdwenen. In Friesland waren reeds voor een paar dagen op meer dan 20 plaatsen hardrijderijen op schaatsen uitgeschreven, waarvoor aan prijzen en premiën voor pl. m. f 4000 aan geld of geldswaarde uitgeloofd was. In de week, eindigende met den 23n Dec.. werden in Friesland .10 gevallen van lnnpfMoVio-ff-~L- uöeru en 2 nieuwe koppels daardoor aangetast bevonden. Op last van Z.Ex. den Minister van Binnenl. Zaken, zgn of worden tevens drie verdachte koppels, ter ge zamenlijke sterkte van 82 runderen, sloop en de groote trap opging. Zij-zagen elkander aan en wisselden ver wonderde blikken. De - baron is in hét aiubthhis cn bij dón moordenaar geweest, heeft de tuinman mij gezegd!" fluisterde de stalknecht. „Hij is •laög in de woning van den cipier gebleven'. Zoo er iemand is, die e^n ander aan 't -praten kan brengen, dan is het de baron Dat zal waar zijn Er werden allérlei gissingen gemaakt, aangaande de reden waarom de gevangene deji; boer zè'tt vermoord hebben; waarom Meijer in den nacht in de kapel gegaan mocht- zijn; wat voor'een licht het mocht geweest zijn, dat van de hoeve reeds zoo dikwijls in de kapel was opgemerkt; of het wellicht het doodenlicht van den hoer zou geweest zijnof Meijer's hebzucht en gierigheid zoo groot waren, dat hij, de annenkist had willen bestelen; of Meijer niet zekere geheime zaken aan de hand had, waardoor hij zich den dood op den hals haalde. Daarop vólgden oordeelvellingen over de reizen, die Christophel Meijer jaarlijks De vischlogger Presto I" is in de Noordzee verongelukt; 2 man der equipage zgn daarbg verdronken. "Van het schip »Gode Vrede," kapt. Johansen, van Nieuwediep naar Moss en bij Belhelvic gestrand, zgn zes man der equipage gered. De ge zagvoerder en 3 man zgn verdronken. aanhad, waarvan niemand wist met welk doel, en eindelijk kwam ook de vraag aak de beurt, wie die vreemde huzaar toch zijn mocht. „Niemand weet," riep een kort manneke "met een bult de schrijver vkn den rent meester en als het voorkwam, de secre taris van den baron niemand weet waar "de huzaar geweest is, toen Meijer ver moord wórd!" „Hij is uitgereden!" „Tóen Meijer vermoord was, kwam de huzaar weder te buis," voegde de schrijver er bij. Wie lust heeft, blijft veel hiervan te' deiikeu over." Ten laatste is de huzaar er ook mede plichtig aan," zeide een oude, tandelooze meid. Dé kamenier echter verdedigde den jon geling tegen zulke verschrikkelijke ver moedens. „De schrijver heeft toch gelijk," meende de hofmeester, een vroolijk, dik manneke, „men kan err veel hij denken, dat-de.huzaar kort voor den moord wegreed en kort na het voorval terug kwam! Zóo de kerel,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1876 | | pagina 1