KLEINE COURANT HELDER, NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 405. Dinsdag 2 Januari 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p, post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Uitgevers BERKHOUT Co., te HELDER. ADVERTENTIËN Van 15 regels2-5 Centeneikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 nre bjj de Uitgevers bezorgd zijn. Bericht. Abonnementen voor dit blad worden ,a de gemeente Zijpe voortaan aan- ""lomen door bet Hulppostkantoor ochagerbrüg. Van af 1 Januari S., treedt als onzen Agent op, de Heer M. BOSSEN, Brievengaarder aldaar door wiens tnsschenkomst ook bet alsdan verschenen abonnements geld (4e kwartaal), zal worden ont vangen. de UITGEVERS. Jren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. WINTERDIENST. VERTREK 's morgens 6.20. ff 8.40. p *11.52. namidd. 1.55. 6.30. Alleen Vrijd. en Zaterd. AANKOMST 's morgens 9.47. 12.31. namidd. *3.29. 7.39. 10.58. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-Indiè: Eiken Donderdag, 's avonds 6.30. NIEUWSTIJDINGEN. HELDER, 2 Jan. 1877. Met genoegen vermelden wij da de netto opbrengst der tooneel- voorstelling door den Burgerkring Harmonie" gegeven ten voordeele van V. Rooker en diens gezin, de be langrijke som bedraagt van f264.28. Wij maken onze lezers attent >p de a. s. tooneelvoorstelling door t gezelschap van Pröt en Kistemaker. »Nacht en Morgen, of de Familie FEUILLETON. DE ERFENIS. 22) X. ZIJNE GENADE EN HARE GENADE. De dame zag haren gemaal strak aan. „Onmogelijk, stamelde zij. „Zeg mij, van wien hebt gij die tijding vernomen?" „Van hem zeiven." „Dat is een wreede scherts, Bodo „Ik wenschte dat het scherts ware, me vrouw Echter is het maar al te waar ik heb zoo even met hem gesproken „Met den knaap?" „O, hij is een knap jong mensch ge worden! Ja, ontegenzeggelijk een schoon man! Den edelman kan men dadelijk in hem kennen „Maar, waar is die ongelukkige Beaufort," is een stuk, dat zeer gaarne wordt gezien. Eerstdaags is een koninklijk besluit te wachten, waarbjj zal be paald worden, dat voorloopig geene detacheeringen meer zullen plaats hebben van officieren van het Neder- landsche leger naar Oost-Indië. Als een bewys hoe sterk het gevroren heeft, kan de K. Ct. mede- deelen, dat op den 1. Kerstdag tegen den avond twee visscherlieden van Schokland te Zwolle op schaatsen over zee zyn gekomen. Te Tilburg wilde de machinist in de in aanbouw zijnde fabriek van den heer L. het zwierrad der machine, dat geprobeerd zou worden, in be weging brengen doordien er nog te weinig stoom was, sloeg het rad terug en werd den man een arm van den romp geslagen. Te Kampen is een kind, schrik kende voor een ontploffenden voet zoeker, op de straatsteen en gevallen, zoodat het kort daarop overleed. To Ulrum, in de provincie Groningen, is Woensdag in de stroo- papierfabriek een begin van brand ontstaan, doordien iemand daar de onbegrijpelijke onvoorzichtigheid be ging, de vastgevroren kraan vaneen vat petroleum met vuur te ontdooien, waarbij het vat dadelijk uiteen sprong en de in brand geraakte petroleum tot het dak opvlamde. Men heeft den brand nog tijdig weten te blusschen. „Hij is de gelukkige wij zijn de ongelukkigenzeide de fc ron somber. „Ik bid n, waar?" „In het ambthuisMen heeft hem in den grafkelder slapende gevonden." „Hij is zeker de moordenaar van Meijer riep de barones en trad een schrede voor waarts, terwijl een duivelachtige trek om haren mond speelde en hare oogen stralen schoten. „Neen Helaas neen Waarschijnlijk wordt hij bij het eerste verhoor op vrije voeten gesteld," zeide Tempelhof. „En dan, denk ik, zal hij met ons een woordje komen spreken!" „Weet hij dan alles?" „Hij weet niet dat ik vroeger, voor zijn onderhoud betaald heb. Hij beweert dat ik zijne bloedverwanten moet kennen Zoo hij meer wist, zou hij het voor mij niet verzwegen hebben „O, dan zullen wij ons wel spoedig van hem weten af te maken." Bjj de aankomst te Antwerpen van een schip met petroleum, uit Amerika, is door den stuurman aan gifte bjj de justitie gedaan van een op hem beproefde vergiftiging door den kapitein, dien hij verhinderd had het schip op reis te doen zinken de stuurman is niet gedood, maar verlamd. Dezer dagen had een bakker van Gent het zeldzaam voorrecht voor de 27e maal als vader te ver schijnen op het stadhuis, om een nieuwen wereldburger te laten inschre ven. Daarom juist waren ook 27 ambtgenooten overeengekomen de doopplechtigheid bjj te wonen. Te zamen hebben zjj zich vervolgens begeven naar het gezegende dak, waaronder zooveel kroost het licht des levens aanschouwde, om er iedereen, dus 27 heildronken te wijden aan de moeder, het kind en 't huisgezin. Verder heeft men den vader ten ge schenke aangeboden 12 paar zilveren lepels en vorken, benevens snikertang, dien- en soeplepel. Dus 27 stuks. Opmerkelijk is het, dat bakker Neve- jans, zoo heet de vader, werd geboren op 27 Mei, in de loting nommer 27 trok, trouwde op 27 Jnni en op 27jarigen leeftijd. Zjjn oudste kin deren, een zoon, een schoondochter en een schoonzoon, zjjn allen 27 jaar oud. Zonder eenige profetische waarde te hechten aan al deze cjjfers, heeft de vader bjj 't scheiden zijn gasten reeds genoodigd, om op 28 Dec. van het volgende jaar dezelfde De barones scheen minder hare bedaard heid verloren te hebben dan haar gemaal. „Bodo," zeide zij, toen de baron zich in zijn leuningstoel liet vallen en zijne oogen onbewegelijk op de zoldering ge vestigd hield. „Bodo, overdrijf uwe bezorgd heid niet." „Ik zie de zaak zeer bedaard te gemoet," bromde de baron. „Ik weet dat het met ons aanzien geheel gedaan is." „Parbleu! dat zijn gedachten van een krankzinnige. Gij hebt rust noodig; de nacht is half voorbij en gij hebt uwe gewone rust niet gehad. Morgen vroeg zult gij alles uit een auder oogpunt beschouwen, daar van houd ik mij overtuigd." „Neen, neen; verzeker niet. Hij heeft den draad van het weefsel bij het juiste eind gevat, waardoor hij met de geringste moeite het geheele werk als rag ver scheurt." „Gij van uw standpunt ziet, hoe deze mensch handelen moet om tot een gewenscht plechtigheid voor nommer 28 te komen vieren. In het jaar 1875 werd door de verschillende spoorwegmaatschappijen in Engeland als schadevergoeding voor passagiers, die letsel hadden be komen, uitgekeerd ruim 381.000 pd. st. meer dan in 1874. Aan schade vergoeding voor beschadigde goederen werd betaald bjjna 279.000 pd. st., zijnde rnim 27.000 p. st. meer dan in 1874. De keizer van Duitschland herdacht gjoferea den dag, uat hij 70 jaren geleden tot officier in het Pruisische leger benoemd werd. De Pruisische monarchie stond toen op den rand des ondergangs. De koninkljjke familie was naar Memel gevlucht en wachtte daar af, wat Napoleon over den staat van Frederik den Groote zou beslissen. Thans, in den lnister der overwin ningen van 187071, die den grijzen vorst omstraalt, brengt het vereenigde Duitschland den|wreker van zjjn vader land, onder wiens leiding het de materieele voorwaarden zijner groot heid verwierf, dankbare hulde. De offic. van gezondh. Waters, in Engelsch-Indischen dienst, is over land van Indië naar Enropa getrok ken. Van Bnshire reed hjj te paard naar de Kaspische zee, een afstand van ongeveer 1000 mijlen, in veer tien dagen tijds, over een zeer berg achtig terrein. Hij scheepte zich in naar Bakou, in Aziatisch Rusland einde te komen. Hij, daarentegen, van het zijne ziet, niet de zwakheid, onzer verdedi gingsmiddelen, die hem, zoo hij ze kende, des te sterker zon maken. Bedenk hoe veel moeite Meijer zich niet heeft gegeven om licht in de zaak te brengen hij ie ge storven, zonder een enkele aanklacht tegen ons te hebben kunnen doen." „Meijer en hij zijn tweeërlei personen. Meijer heeft hem gezocht en niet gevonden; welaan, nu komt hij daar zelf, ongezocht." „Met bewijzen r" „Neen „Waar is zijne doopacte; hoe kan hij bewijzen, dat hij een en dezelfde persoon is als het verdwenen kind? Hoe kan hij bewijzen, dat gij weet, wat er van dat kind geworden is „Er laten zich in dit geval gemakkelijk gevolgtrekkingen maken." „Meijer heeft twintig jaren lang gevolg trekkingen gemaakt. En wie heeft naar hem geluisterd

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1