KLEINE COUKANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN. No. 406. Vrijdag 5 Januari 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIËN Kalender der Week. NIEUWSTIJDINGEN FEUILLETON. DE ERFENIS. 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. t© HELDE R. Van 15 regels35 Centeneikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Onze geabonneerden "buiten de gemeente, welke ons blad per post ontvangenworden verzocht het abonnementsgeld (4e kwartaal) voor den lOden dezer per postwissel of in postzegels over te maken. De onkosten van overmaking kan nen daarvan worden afgetrokken. JANUARI. 7 Opgang der Zon 8 u. 11 m. Zondag Maandag Dinsdag 9 Woensdag 10 Donderdag 11 Vrijdag 12 Zaterdag 18 Nieuwe Maan. HELDER, 5 Jan. 1877. Wij maken onze lezers attent op de hierachter voorkomende anonce van de op te richten vereeniging Flo- ralia". 't Goede en wenschelijke van de zaak is reeds vroeger betoogd en schijnt ook van verschillende zijden begrepen te worden. Met recht mogen we de hoop koesterendat op de aangegeven avonden 't publiek vau deu Helder en 't Nieuwediep niet achterlijk zal blijven deze zaak door stoffelijke middelen te schragen. Jl. Dinsdagavond bad op de bovenkamer van den heer S., aan de Binnenhaven alhier, een gasontplof fing plaats, die gelukkig geen ern stige gevolgen bad. Een lekkage aan een der gasbuizen, 23) X. ZIJNE GENADE EN HARE GENADE. Tempelhof zag zijne gemalin met vasten blik aan. „Zeg mij, gelooft gij, dat hij het is, of niet „Ik geloof niet, dat hij het isMaar dat is hetzelfde. Hij is in het eene geval evenmin gevaarlijk, als in het andere. „Hat is niet hetzelfde, vrouw," antwoordde Tempelhof somber. Wanneer ik mij voor stel, dat hij het is dan ontzinkt mij alle moed." Er ontstond een lange pauze. „Is het niet mogelijk," vraagde de dame zacht, „dat er aan het vermoeden op den in bedoelde kamer, had reeds sedert eenige dagen een groote boeveelheid gas ontladen. De ontploffing bad plaats toen een dienstbode in den avond met licht die kamer wilde binnentreden. Zij heeft daarbij, ho.ewel niet gevaarlijk, eenige brandwonden hekomen. De beide vischloggers Pollux" en Castor" van de maatschappij Neptünus" alhier, zijn na 20 dagen in zee geweest te zijn, jl. Dinsdag alhier teruggekeerd. De tweede reis was niet zoo voordeelig als hun eerste. De Castor" besomde p. m. f1000, van de Pollux" echter was de vangst onbeduidend. Dat vaartuig beeft zeer veel slecht weder en stormen doorge staan. Behalve belangrijke schade aan tuigage en verlies van anker en tros, betreurt men den dood van den stuurman W. Noordzij, die door een stortzee over boord sloeg en zijn graf in de golven vond. De Staatscourant verneemt, dat de stormwind op Nieuwjaarsdag aan de werken van het Noordzee kanaal geen bijzonder belangrijke schade beeft toegebracht, Het geleden nadeel bepaalt zich hiertoe, dat twaalf lOtons blokken zijn weggeslagen en de golf breker over 80 meter lengte, 1 meter is gezakt. De dijk Van polder Hl Oost verkeerde een oogenblik in gevaar, doch bleef door tijdige hulp behouden. Had 't gezelschap onder Di rectie van Prot en Kistemaker zich door de opvoering van »De zwarte Kapitein" reeds behoorlijk hier ter plaatse geïntroduceerd, de opvoering vreemdeling, wegens den moord op Meijer, meer grond gegeven worde „NeenDe beide meiden, die bij de bleek liet toezicht hebben, kunnen het alibi be wijzen Hij wordt morgen zeker vrijge sproken. Maar ik moet mij in hem zeer vergissen, zoo hij zich zou laten bewegen, den Tempelhof of het dorp te verlaten." „In dat geval houdt gij uwe rol dukaten in den zak! Gij kent hem niet en bekommert u niet over hemgij wacht tot u de schrif telijke bewijzen van zijn verblijf bij den Assessor Hrook worden voorgelegd." „Dat zou spoedig kunnen geschieden." „Welnu, geschiedt het, dan zijn er altijd nog uitvluchten. 1Kunt gij niet voor een overleden vriend de verplichting op u ge nomen hebben, om een onwettig kind te doen verzorgen „Dat heb ik hem gezegd!" „Nu, laat hem dan maar komen. Geef mij de hand, Bodo! Zoo uwe moeder nog leefde van »de familie Beaufort" heeft den goeden indruk nog versterkt. Dit stuk trouwens zal steeds met graagte worden gezien, vooral wanneer de hoofdrollen aan goede artisten zijn toevertrouwd, zooals hier 't geval is. De Heeren Kistemaker, van Hilten, De Groot, benevens de dames Fuchs- Barbiers en Verwoert, vervulden hun respective rollen zoodanigdat er meermalen een daverend applaus volgde. Ook de andere rollen wer den flink uitgevoerd en de karakters goed weergegeven. Wij hopen ge noemd gezelschap in den loop van dezen winter nog meermalen hier te zien. Den I Januari 11. overleed op 76jarij*9n 'leeftijd Z. D. H. Mons. Gerardus Petrus Wilmer, sedert 1861 bisschop van Haarlem. Het dagblad de Tijd, dat gisteren in rouwrand ver scheen, vermedlde in een hoofdartikel omtrent die door allen hooggeschatte grijsaard, vele bijzonderheden. De schoorsteen van de stede lijke gasfabriek te Groningen, die juist hersteld werd, is Maandag door den ook daar ter stede gewoed heb benden storm omvergeworpen. Er hebben geene ongelukken bij plaats gehad en de fabriek kon blijven doorwerken. Te Scheveningen is het nieuw aangelegd riool in zee door den storm van Maandag bijna geheel ver nietigd. Uit Genemuiden wordt gemeld, dat het palingj achtVrouw Dienwke, gezagvoerder W. van Keipema, be- Tempclhof schrikte. „Mijne moederriep hij. „Hoe komt gij juist heden op de gedachte, om mijne moeder te noemen P" „En waarom niet?" vraagde de dame verbaasd. „Daartoe moet gij een bijzondere reden hebben „Maar Tempelhof, hoe zonderlingIk heb gisteren nog van uwe zalige moeder gesproken, en gij hoordet mij bedaard aan „Kan ik n dan verhinderen uwe opmer kingen te maken en te snappen zeide Tempelhof driftig; „Gij weet het, dat het mij aangenaam is, van mijne moeder niets te hooren „Zoo gij mij daarvoor eenige reden hadt opgegeven, dan zou ik uw wcnsch geëer biedigd hebben. Maar de barones von Tem pelhof heeft zich niet, voor zoover ik weet, tot een blinde gehoorzaamheid verplicht." „Goeden nacht, mevrouw!" „Bodo, gij zijt onbegrijpelijk! Gij zijt stemd voor Londen, door den mist op strand is geraakthet heeft] zijne bestemming niet bereikt, maar is te ruggekeerd. Van de lading, bestaande uit 18,000 pond paling, is meer dan 16.000 pond gestikt, doordien de bennen met zand waren gevuld ge raakt. Een OOjarige polderwerker te Fijenoorddie Nieuwjaarsdag den geheelen dag uit geweest was etr, zwaar beschonken geraakt zijnde, door een paar andere insgelijks be schonken polderwerkers op den dijk in het gras was gelegd, opdat hij zijn roes zou uitslapen, werd een paar uren daarna, toen men hem wekken wilde, dood gevonden. Als bjjzonderheid wordt ge meld, dat een boerenplaats te De1? Ham (Groningen), welke in 1784 verkocht werd voor f 1500, in 1824 voor f12,300, Donderdag is verkocht voor de ernorme som van f133,580. Nabij het eiland St. Philipsland is een aak omgeslagen. De schipper is behouden aan land gekomen, doch zijne vroaw met drie kinderen en de knecht hebben hun graf in de gol ven gevonden. Men meldt uit Breda dd. 31 Dec. aan de H. Ct.Zoo even ver nemen wij, dat Cornelis Laurens Schoorl, die den heer de Graauw, den agent der stoomvaart-maatschap- pjj Nederland" alhier, op zulk een grove wijze heeft opgelicht, door den procureur des konings te Antwerpen heden is in hechtenis genomen. geheel en al het spoor bijster! Uwe moe der ik noem haar opzettelijk uwe moeder zon zich door zulk een zwerver, of wat hij ook zijn moge, geen schrik hebben doen aanjagenEn gij zijt een manGoeden nacht, heer von Tempel hof!" De dame maakte spottend een buiging en verliet de kamer. Toen de barones een minuut vertrok ken was, opende de baron de deur der kamer en zag in den donkeren gang. Hij scheen het plan gehad te hebben, zijne gemalin terug te roepen. Zuchtend sloot hij de deur weder. „Waar mag de hond gebleven zijn 1" bromde hij. Ik heb het dier den ganschen middag niet gezien, en nu mis ik hem ook." „Hij opende het raam en floot op een vreemde wijze, waarop onmiddelijk een hond aansloeg, een diep, gorgelend schor geluid deed zich hooren.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1