KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 407. Dinsdag 9 Januari 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. DE ERFENIS. 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden Afzonderlijke nummers 1 Cent. Uitgevers BERKHOUT Co., te HELDER. ADVERTENTIËN Van 15 regels 25 Centenelke regel meer 5 Centengrootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-Indië: Eiken Donderdag, 's avonds 6.30. Uren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. WINTERDIENST. VERTREK 'b morgens 6.20. h 8-40. *11.52. u namidd. 1.55. w 6.30. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd. AANKOMST 's morgens 9.47. 12.31. namidd. *3.29. 7.39. 10.58. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd NIEUWSTIJDINGEN HELDER, 9 Jan. 1877. Donderdag a. s. zal de ver- eeniging Eendracht ons Genoegen" een buitengewone vergadering houden Blijkens achterstaande anonce, is er dien avond gelegenheid tot introductie. Opgevoerd zal worden het drama: »De familie Morand of de Stormen des Levens," gevolgd door een koddig nastnkje. Zeker zullen vele liefhebbers van goed tooneelspel van deze gelegen heid willen profiteeren. De JongeliDgs - Vereeniging >Nut en Genoegen" voerde gisteren avond in Tivoli voor een stampvolle zaal ten tooneele: »De Hertog van "Alengon te Antwerpen of Burger trouw en Verraad, 't Uitgebreide stuk liep goed van stapel en de wer kende" leden oogstten voor hun spel een welverdiend applaus. Wenschelijk ware het echter dat 24) FEUILLETON. XI. MOEDER EN ZOON. De barones ging, toen zij haar echtge- L noot alleen gelaten badeen tweeden trap op. Hier waren de vertrekken van de oudste 1 zoon der familie. Zoodra zij den gang opkwam, r hoorde zij in een der kamers twee hon- 1 den blaffen. Na lang vergeefs gezocht te hebben, kwam zij eindelijk in het vertrek a waar zij zijn moest. De twee windhonden verlieten, toen de barones binnentrad, hun beerenvel met gouden franje, waarop zij gelegen hadden, n begroetten de dame kwispelstaartende. Met een tnrksche pijp, die met den kop bij zulke gelegenheid wat meer ven tilatie in de zaal werd aangebracht; de hitte en damp waren nu bijna ondragelijk. Met genoegen namen wij inzage van een brochure, getiteld »Kwak zalverij opgrooteschaal." De schrijver, Dr. Vitus Bruinsma, trekt hierin te velde tegen een boek, dat nog al aftrek heeft gevonden, namelijk>Dr, Airy's natuur-geneeswijze." Schrijver toont aan de weinige waarde van 't boek, den buitensporigen prijs der ge neesmiddelen en de twijfelachtigheid der attesten, die dergelijken humbug in de band werken. Ook hier ter plaatse hebben enkele personen zich hun geld beklaagd, uitgegeven voor dat werk, en opdat niemand meer daarvan de dupe zou worden, verwijzen we naar 't opstel zelf van Dr. V. B.dat naar meest alle bladen en enkele tijdschriften is verzonden, met verzoek tot plaat sing. Ook wij zouden 't gaarne opnemen, wanneer onze plaatsruimte zulks gedoogde. De heeren van der Vliet en Bosch Reitz te Amsterdam hebben thans de concessie tot den aanleg en exploitatie eener duinwater-leiding te Leiden aanvaard, op de voorwaar den door den Gemeenteraad vastge steld. Donderdagavond om 10 nur strandde op de buitengronden van Terschelling de Engelsche bark Gol den Age," van Oost-Indië naar op bet tapijt rustte, tusschen de tanden, lag de oudste zoon der Tempelhofs op zijn prach tig ledikant, terwijl zijn hevig snorken van een gerusten slaap getuigde. De „Céri- sette" van Paul de Koek scheen wegge worpen te zijn, want het boek lag midden in de kamer op den grond. De moeder beschouwde haren zoon zeer opmerkzaam. „Zijne beide broeders waren veel schoo- ner!" fluisterde zij. „De dood nam hen weg en maakte den verachte, die meer het voorkomen heeft van een plebejer dan van een edelman, tot hetgeen hij is. Zoo hij slechts een weinig handelbaarder ware I" Hij maakt kabaal, als ik hem wakker maak. Maar om 't even ik moet hem mijne ge dachten mededeelen. Ik ben er te vol van om te zwijgen Zij legde hare hand op Bruno's hoofd. „Couchez-vousbromde de slapende. „Het zijn uwe honden niet, Bruno, ik ben het," zeide de barones zacht. „Wat? Wat beteekent dat? Is iedereen Bremen en geladen met rijst. Kort na dë stranding geraakte, waarschijn lijk door de afgestoken vuurpijlen, het sehip in brand, waarop de equi page den bodem verliet. Vrijdag duurde de brand voort, zoodat er waarschijnlijk van de lading niets te redden valt. De bemanning, bestaande uit 23 personen, is behouden op 't eiland aangekomen. De Burgemeester van St.-Phi- lipsland, provincie Zeeland, bericht in het Rijkspolitieblad, dat op den 1 Jan. jl., bij den toen gewoed heb benden storm, in de nabijheid dier gemeente, van het vaartnig, bevaren wordende door schipper C. Faesse Cz., wonende te St.-Philipsland over boord zijn geslagen en vermoedelijk ver dronken de 28jarige huisvrouw van gezegden schipper, de beide zoontjes van voornoemde echtelieden, 4 en 2 jaren oud, en de schippersknecht, ond 21 jaren. Bij ontdekking van een of meer dezer lijken, verzoekt voormelde Burgemeester bericht. Het lijk van den 81-jarigen dagloon er O. K. te Brammen zon ter aarde worden besteldfamilie en vrienden waren reeds ten sterf- hnize ^bijeengekomen, toen een lid van de familie het lijk nog wenschte te zien, waarop het deksel van de doodkist werd genomen. De vrouw van den overledene dit ziende, na derde bet lijk en sprakDaar gaat hij mg nu verlaten, die gedurende 42 jaren mgn kostwinner is geweest" dan gek geworden, hier op Tempelhof!" riep Bruno, wakker geworden zijnde, „wat verlangt gij, mama?" „Houdt uw gemak, mijn zoonzeide de dame, en zij trok een stoel voor het bed, om te gaan zitten. „Ik heb daar zoo even een lang gesprek met uw vader gehad „Maar lieve hemel, wat gaat mij dat aan „Ik zou zeker uiet hebben kunnen sla pen ik zon benauwdheden gehad heb ben „MorbleuDat zijn toch geen zaken, die tot mijn departement behooren!" „Luister, mijn zoon," zeide de barones, „ik kom tot u, omdat mijn moederlijk hart mij met geen rust laat, en gij „Ik heb den geheelen dag niets aan mijne knie bemerkt, en nu doet hij mij geweldig pijn; het is alsof al onze drie dorpsmuzi kanten daarin zaten te krassen Ik beklaag n! Maar wat ik n te zeggen heb, duldt geen uitstel, zooals gij hooren zult!" vervolgens hief zij hare oogen omhoog en sprak nog: God zal mij niet ver laten", waarna zij ineenzakte en on- middelijk een lijk was. Te Kirchheim, in j Wurtemburg, is in den Nieuwjaarsnacht een poging aangewend om het huis van den schont Heim in de lucht te doen springen. De aanslag is grootendeels gelukt, daar drie slaapvertrekken en de keuken totaal vernield zijn. Op merkelijk is het, dat ofschoon de bewoners (zes personen) te bed lagen en bij de ontploffing onder puin en balken werden bedolven, allen nage noeg zonder letsel er uit zijn ge komen. In een ander gedeelte van het hnis vond men twee hoeden en een gedeeltelijk verbrand vest. Ten gevolge dezer vondst zijn twee per sonen in hechtenis genomen. Billoir, de man beschuldigd zijn bijzit vermoord, in stukken ge sneden en te Parijs in de Seine ge worpen te hebben, heeft eindelijk zijn schuld geheel bekend. De vrouw was dronken tehuis gekomen, ze brak een glas, waaraan Billoir zeer gehecht was en van twisten kwam het tot een moord. Men betwijfelt echter nog eenigen zijner opgaven. Omtrent den N. jaarsstorm, die op de Eng. kust in hevige mate heeft gewoed, bericht men, dat onderschei dene zeedijken zijn bezweken. Brigh- ton heeft een oogenblik groot ge vaar geloopen verwoest te worden. Te „Ik luister." „Gij weet toch, dat er een gevangene hier gisteren is binnengebracht „Ja, papa heeft mij vier en twintig tra- hucos-sigaren voor dien kerel afgeperst." „Heeft hij u nog meer medegedeeld?" „Neen! En nu wil ik er ook niets van hooren, mama! Als het dag geworden is, hen ik tot uwen dienst." „Dan kan het te laat zijn, wat ik u te zeggen heb. Het betreft uw neef, den zoon van den overledenen bezitter van Tempel hof, uw oom Dadelijk had Bruno zich opgericht. „Uw vader gelooft dat hij het is „Wie dan toch, in Gods naam?" „De gevangene!" Bruno werd doodsbleek. „Dat is echter impossible Dat moet impossible zijn!" „Ik geloof aan de mogelijkheid niet, Bruno. Ik heb n medegedeeld, hoe het met het verdwijnen van nwen neef is toegegaan." „Ik wenschte, dat ik het nooit geweten

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1