KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 413. Dinsdag 30 Januari 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIËN Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-lndiê: NIEUWSTIJDINGEN FEUILLETON. DE ERFENIS. 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. te HELDER. Van 15 regels 25 Centen eikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Ad verten tiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Uren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder, WINTERDIENST. VERTREK 'b morgens 6.20. 8.40. w *11.52. namidd. 1.55. 6.30. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd AANKOMST 'b morgens 9.47. 12.81. namidd. *3.29. 7.39. 10.58. ♦Alleen 'Vrijd. en Zaterd Eiken Donderdag, 's avonds 6.30. HELDER, 30 Jan. 1877. Als iets zeldzaams deelen we mede, dat Zondag jl. schipper J. Noordzij alhier is binnengekomen met de enorme hoeveelheid visch van 300 levende kabeljauwen, 1000 doode id., 8 stuks heilbotten, 20 lengen en 1800 stuks schelvisschende levendo kabeljauw gold f 4.25. Blijkens achterstaande anonce, zullen de vereenigingen Vaderland en Oranje" en »Gaudium Inter Nos" a. s. Zondagavond weder een ge combineerde tooneelvoorstelling ge ven, waarbij tevens gelegenheid is tot introductie. Naar wij vernemen, zullen de heeren Judels Bouwmeester de volgende week alhier weder een voor stelling geven. Voor een vrij talrijk publiek werd Zondagavond in Tivoli door 30) XIV. BIJ DE TRALIËN. De oude korporaal had het zijn Hans Peter zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt. Arthnr Brook had zijne legerstede in zijne cel gespreid, nadat deze vooraf van de spin- newebben was gezuiverd. De cipier deelde hem mede, dat deze cel de eenige was, waarin zich een behoorlijke vloer bevond. Een groote eikenhouten brits besloeg het grootste gedeelte van de cel. De cipier had al het beddegoed, dat hij had, aan Brook ter beschikking gesteld. De kussens en dekens waren met een grove, rood geruite stof overtrokken echter was het leger oneindig beter, dan tusschen de deksels van twee de vereeniging «Eendracht ons Ge noegen" de vroeger aangekondigde voorstelling gegeven. Tot groot «genoegen" van de aan wezigen kweet 't werkend personeel zich weder «eendrachtig" van zijne taak en gaarne brengen we nog een woord van hulde aan de medewer kende dames, voor de goede opvat ting harer vaak moeielpke rollen. In tegenwoordigheid van de schepelingen der Marine en de hoofd en verdere officieren van Zee- en Landmacht, werd gisteren door den Schout-bij-Nacht, Directeur en Kom- mandant der Marine alhier op plech tige wijze de militaire Willemsorde 4e kl. uitgereikt aan den luit. ter zee le kl. Schippers. Aan den konstabel L. Schoone-, man is toegekend* de gouden medaille voor 50 jaren eerlijken en trouwen militairen dienst. Op Vrijdag 9 Februari a. s. des avonds ten 7 uur, zal in het gebouw voor Evangelisatie (Palm straat) alhier door de Chr. Jongel.- Vereeniging een openbare zanguit voering worden gehouden. In de pauze zal door Ds. Gunning, van Alkmaar, een kort woord tot de aan wezenden worden gesproken. De toegang tot deze uitvoering is vrij. De Decemberstormen hebben waarschijnlijk van de Vlaardingsche visschergvloot weer een offer ge vergd. Den lsten December zeilde de logger «de Prins van Oranje" uit en sinds werd niets meer van hem doodkisten in den grafkelder. Voor het bed stond een kleine tafel met een lamp en het overschot van het avond eten. Brook lag op zijn elleboog, rookte een sigaar en scheen in zijne lectuur verdiept. Zooveel Brook had kunnen bemerken, zag men door het hooge raam in een park of verwaarloosden tuin. Als men den arm door de traliën stak, kon men daarbuiten de brandnetels met de hand grijpen. Brook mocht omstreeks een uur gelezen hebben, toen zijne aandacht door eenig geraas aan het venster werd afgeleid. Het was eerst een geschuifel, daarna hoorde hij een onderdrukt hoesten. Brook wierp zijn boek ter zijde en zag in gespannen verwachting naar het venster. Hij sprong op, trok den gordel van zijn broek vast en naderde het venster. Hij zag een paar menschenbeenen voor zich. Het hoofd en het bovenlijf kon hij niet gewaar worden, hoe hij zijn best ook deed, terwijl hij zijn blik in dehoogte richtte. „Wie is daar?" vraagde de student. vernomen. De bemanning telde 12 koppen en de meesten hunner waren gehuwd. Geen schip komt binnen of vrouw en kinderen staan angstig zwijgend aan den kant het oogenblik te verbeiden, dat zij de schepelingen aanroepen kunnen om te vernemen of er van man of vader ook tijding is. Met eiken bodem, die behouden thuis komt, verflauwt de hoop, wordt 't: vergaan met man en mnis, waarschijnlijker. Toch doet de pijn lijke onzekerheid steeds weer de teleurgestelde hoop aanwakkeren en zoo blijven de achtergeblevene wach ten totdat hun laatste stroohalm hun ontslipt is en 6 weeuwen met 18 weezen zullen te verzorgen zijn. Het schip werd gevoerd door schip per K. Groeneveld, voor rekening der Maatschappij vliegt duur Zee."' Het was genoemd naar den Kroon prins, omdat de Prins aan boord was, toen het van stapel liep. Tot hiertoe heeft de uitkeering nog niet plaats gehad van de premie ad f 1000, uitgeloofd op de ontdek king van den moordenaar van me vrouw van der Kouwendoor een der belanghebbenden was tegen de eerst voorgenomen verdeeling bezwaar geopperd. Thans is, naar men ons mededeelt, de volgende verdeeling vastgesteld aan van Schalen, schrijver van den anoniemen brief, f 250 Hafner, vader van den moordenaar f250; Jenck, die de ontdekking en de aanhouding te Rotterdam heeft aangebracht, f 200Roelfs die daarbij Een gedachte maakte zich eensklaps van hem meester. Zou het de baron von Tem pelhof kunnen zijn? Maar de broek, die hij voor zich zag, was aan de knieën gelapt. Misschien was het een bediende van den ba ron. Zoo eens in een volgend oogenblik een kogel door de traliën drong, om hem te dooden, die het gewaagd had den baron oude geschiedenissen voor den geest te roepen? Brook sprong ter zijde, zoodat hij in elk geval tegen een schot beveiligd was. „Ik vraag nog eens, wie is daar? her haalde hij met luide stem. „Stilspreek zacht, of gij wekt den ei- pier," antwoordde de stem fluisterend. Brook meende te bemerken, dat de man zich op de kniecn had gelegd. De stem was dichter bij. „Wat wilt gij?" vraagde Brook. „Wie zijt gij?" „Wie ik ben, moet u onverschillig zijn was het antwoord. Ik ben iemand, die ge komen is om n te helpen." „Vriend, gij komt mij zeer verdacht voor zijn medewerking verleende f200; en Manders, ambtenaar van politie te Rotterdam, f 100. Voor de rechtbank te Deven ter stond dezer dagen een 67jarige verpleegde terecht, wegens moedwil lige mishandeling van een anderen verpleegde, wien hij 's nachts met een mes een snede in de keel heeft toegebracht. Hij bekende het feit gepleegd te hebben en zijn makker te hebben willen dooden, omdat hij »zoo hard snorkte." Het O. M. eischte veroordeeling tot één jaar eenzame opsluiting. In het jaar 1876 zijn door den nieuwen waterweg naar Rotterdam te Maassluis binnengekomen724 zeil schepen en 2464 stoomschepen, waar onder een stoomschip met een diep gang van 56 decim. en naar zee vertrokken: 1393 zeilschepen en 2851 stoomschepen, waaronder drie stoom schepen van 52 decim. diepgaDg. Totaal 7432 zeil- en stoomschepen binnengekomen en vertrokken. De visschersvaartnigen zijn niet mede- ge rekend. De scheepsoptuigers te Amster dam hebben, na een jaar lang hun verzoeken tot de patroons en reeders, om het loon van 20 op 25 cents per uur te brengen, te zien afwijzen, deze week de verlangde verhooging verkregen. Het regeeringsdistrikt Dussel- dorf heeft de eer den rijksten man van het koninkrijk Pruisen te her- hergen, althans den man, die het „Gij zult spoedig van het tegendeel over tuigd zijn. Ik heb woord voor woord uw ge sprek met den baron gehoord," „Nu, dat bewijst, dat gij een luisteraar zijt waarachtig geen eervol bedrijf. Uwe stem komt mij bekend voor „Misschien Doch luister, de tijd vervliegt en de dag 2al welhaast aanbreken. Ik kan u slechts korte mededeelingen doen; maar ik zweer n, dat het u aan nauwkeurige berichten niet zal ontbreken, zoo gij ze noodig hebt. Gij zijt gekomen om van den baron inlichtin gen aangaande uwe ouders te vernemen „Ja 1" „Vermoedt gij niets!" Neen. V' ['.Gij zijt de baron Tb-10 Tempelhof!" Gij zijt de recht>~'uSe erfgenaam van de goederen van Tempelhof! Brook tot biertoe half gebukt bad ge staan, richtte zich op. „Wat?" Doch spoedig liet hij er op volgen „Gij wilt mij een strik spannen, vriend."

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1