KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 417. Dinsdag 13 Februari 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. DE ERFENIS. 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement francop. post 50 Ct. p.3 maanden. Afzonderlijke nummers 1 Cent. Uitgevers BERKHOUT Co., te HELDER. ADVERTENTIËN Van 15 regels 25 Centen elke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS yóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Uren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. WINTERDIENST. VERTREK 's morgens 6.20. 8.40. *11.52. namidd. 1.55. p 6.30. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd. AANKOMST '8 morgens 9.47. 12.31. namidd. ,♦3.29. 7-39. 10.58. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-lndiè: Eiken Donderdag, 's avonds 6.30. NIEUWSTIJDINGEN HELDER, 13 Febr. 1877. Vrijdag 9 Febr. jl. hield de zangvereeniging" Zingt den Heer," in het gebouw voor Evaugelisatie alhier, een openbare zanguitvoering. Dat gewijde muziek veel hoorders trekt, getuigde het groot aantal der aanwezigen, terwijl zeker een derge lijk aantal door plaatsgebrek onver richter zake moest huiswaarts kee- ren. Uitnemend werden dan ook de verschillende nummers van het pro gramma ten gehoore gebracht. Vooral onder de dames solo-zangeressen merkten wij zuivere en welgevormde stemmen, terwijl de flinke tenor- en basstemmen zeer goed nitkwamen. In de .pauze werd door den heer Korff, zendeling onder Israëleen kort woord gesproken, daar ds. Gunning van Alk maar verhinderd was. Dat de aan wezigen tevreden waren over het FEUILLETON. 34) XVI. ZONNESCHIJN*. „Het is een feit. mijnheer, dat het ver hoor mij van alle verdenking vrijspreekt!" viel Brook hem in de reden. „O, o zoo ver zijn wij nog niet. En bovendien hebt gij geen reisgeld „Dat zal ik u dadelijk doen zien. De baron von Tempelhof zal mij, op mijn ver- zoek, vijf thaler zenden." „Gij moet opgeven, waar gij voornemens zijt u op te honden, opdat wij u kunnen vinden, als wij u noodig hebben „Hier, op den Tempelhof!" „Met goedvinden van den baron vraagde de ambtman verbaasd. „Dat spreekt van zelf," zeide Brook, muzikaal genot, hun bereid door deze uitvoering, bleek uit het her haalde applaus. Den heer H. de Buisonjé, onder wiens directie deze uitvoering heeft plaats gehad, verdient hiervoor een woord van lof. Het lokaal Tivoli werd 11. Zon dagavond door een talrijk publiek bezet. Geen wonder! Vrienden van de vereeniging i Ontwaakt bij Tijds" en belangstellenden in hare too- neelvoorstellingen, waren daar ver- eenigd om de opvoering te zien van >Don César de Bazan" en een aardig blijspel. De bijvalsbetuigingen, her haalde malen gegeven, waren on dubbelzinnige blijken, dat men alge meen voldaan was. Het werkend personeel toonde geoefendheid in zijne rollen, waarom niet alleen Don César, maar ook eenige anderen een woord van lof toekomt. Een bal besloot dezen voor allen zoo genoegelijken avond. Blijkens een telegram van den Nederl. gezant te Londen is van af Vrijdag jl. de invoer van rundvee en schapen, uit Nederland afkom stig, verboden. Aan de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden zal op Maandag 26 dezer een keuring plaats hebben van knapen, die een verbintenis in 's Rijks Zeedienst wenschen aan te gaan. koeltjes. „Verlangt gij mij nog iets tezeg- De hoofdambtman doorzocht zijne papieren, maakte bier en daar een aanteekening met potlood en fluisterde eindelijk den auditeur iets in bet oor. „Gij kunt beengaan!" zeide de auditeur, zonder op te zien, zijne papieren bijeen- pakkende. „Bedoelt gij mij, HeideloffP" vraagde Brook. „Dau zou bet u ten minste passen mijn naam te noemen." „Voor zoo ver ik weet, is bier slechts één gevangene in de zaal," hernam de hoofdambtman trotscb. Brook scheen gewacht te hebben, dat men hem, met inachtneming van zekere formaliteiten, zou ontslagen hebben, met betuiging van leedwezendat men hem overlast bad aangedaan.Daar niets van dien aard volgde, zeide Brook: „Het schijnt, mijne Heeren, u niet te bevallen, dat ik geen moordenaar ben. Mij bevalt het geenszins, dat bet u blijkbaar hindert, alleen omdat ik een eerlijk man Het geheele trein- en wegper- soneel der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen zal onderzocht worden, met het oog op het gezichts vermogen (kleurenblindheid enz.) Uit Nieuw Beerta wordt ge- gemeld, dat bij de overstrooming, zoover thaDs bekend is, dertig per sonen alleen bij de Nienw-Statenslnis omgekomen zijn. A. t. K., een 20jarig jonge ling te Gasselternijeveen, heeft zich in 't lijkenhuis op 't kerkhof opge hangen, uit vrees voor rechterlijke vervolging, omdat hij beticht werd geld en levensmiddelen uit schepen te hebben ontvreemd. Te Ambt Hardenberg is het 3jarig zoontje "eener weduwe door het omvallen van een petroleumlamp in brand geraakt en heeft zoodanige brandwonden bekomen, dat het is bezweken. De stoomboot »Bavaria", van New-OrleaDs naar Liverpool, is den 6 dezer op zee verbrand. De equi page en passagiers zijn gered en te Beaufort, in Znid-Carolioa, aan wal Men meldt uit Londen, den 10 Februari. Veertig kustvaarders, met 200 visschers, ontbreken noch steeds. De Gothenburger scheepsreeder Oskar Dukson, bekend wegens zijne vrijgevigheid tot aardrijkskundige ben. De beer hoofdambtinan is te oud, om mij met de wapenen in de hand voldoening te geven. Mijnheer von Heideloff zal echter .zijn voormaligen huisgenoot spoedig meer van nabij onder de pogen. willen treden." Dit gezegd hebbende, verliet hij de zaal zonder iemand te groeten. Do korporaal ontmoette hem voor het huis. „Vrij, Hans Peter ik wil zeggen, mijnheer Brook," zeide hij, terwijl hij de hand aan zijn kalen schedel bracht. „Het heeft dus geholpen?" „Wat, oude Hans vraagde Brook afge trokken. „Ik heb voor u gebeden, mijn jongen „Gekheid „Dat.is geen gekheid!" antwoordde Hirt ernstig. „Goed, Hans Peter, daarover spreken wij later. Ik zal nog een half uur in uw kamertje vertoeven, om tot mij zeiven te komen." „Onmogelijk: alles volgens de ordonnan tiën. Die geen gevangene is, heeft het recht doeleinden, heeft prof. Nordenskjolk in staat gesteld dezen zomer een nieuwen ontdekkingstocht in de Sibe rische IJszee te ondernemen. In Kleef is de kapitein von Diemar door den ingenieur von Schutz in een duel doodgeschoten. Laastge- noemde had ten vorigen jare zijn eenjarigen dienstplicht in de kom- pagnie van genoemden kapitein vol bracht, en toen reeds schijnt de aanleiding tot het duel ontstaan te zijn. De heer von Schutz heeft zich terstond ter beschikking der autori teiten gesteld. Te Ahmedabad had een vreese- lijke kruitontploffing plaats. 50 per sonen kwamen daarbij om en 1000 werden gewond. De oorzaak der ramp is onbekend. Terwijl in Westelijk-Europa de winter, wat koude betreft, bijna on opgemerkt voorbijgaat, meldt men uit Nieuw-York, dat daar zulk een vroege en aanhoudende winter in jaren niet voorkwam. Sedert bijna drie maanden vriest het zonder op houden. Reeds twee maanden is de grond met sneeuw bedekt. Niette genstaande er gewoonlijk veel zorg wordt besteed aan het schoonhouden van de straten (er wordt jaarlijks 700,000 dollars tot dit doel uitge- gegeven) zien deze er nu uit als vuil- nishoopen. Een inwoner van Ragnoux in Frankrijk passeerde op klaarlichten niet zich bij mij op te houden." „ïk moet toch het weinige, dat ik heb, bijeenpakken. „Goed, dat is spoedig gereed. En dan betaalt gij. mij hetgeen er toe staat vol gens de ordonnantiën." „Volstrekt niets, Hans Peter. Wie mij liet opsluiten, mag ook de kosten betalen." „Dan móet ik u zoo lang hier houden, tot die zaak opgehelderd is," zeide de oude en opende de deur. Brook nam een potlood, schreef ving, las eenige malen het geschrevene aandaeh- tig over en verbrandde toen hetpapier. De oude was intusschen naar de verhoor- zaal gegaan, en had vernomen dat de ge vangene van alle betaling ontslagen was. Brook stak zijn laatste trabnco aan en ging naar het kasteel, waar hij den baron verlangde te spreken. Hij vond hem in zijn bureau. Tempelhof lag op zijne sofa. Hij was zeer bleek en bewoog zich niet, toen Brook binnenkwam. „Genadige Heer," zeide de ex-student,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1