KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 420. Vrijdag 23 Februari 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co., ADVERTENTIES Kalender der Week. Vertrekdagen der Mails. NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLETON. DE ERFENIS. 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden Afzonderlijke nummers 1 Cent. te HELDER. Van 15 regels 35 Centenelke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bjj de Uitgevers bezorgd zijn. FEBR. MAART. Zondag 25 Opgang der Zon 6 u. 58 m. Ondergang 5 u. 32 m. Maandag 26 Dinsdag 27 Purimfeest. Woensdag 28 Donderdag 1 Vrydag 2 Zaterdag 3 DINSDAG 27 FEBR. Totale Maansverduistering. Naar Ooit-lndiè: Eiken Donderdag, 's avonds 6.30. HELDER, 23 Febr. 1877. Z.M. heeft aan den off.- machi nist le kl. J. H. Jullien, op verzoek, ter zake van langdnrigen dienst, een pensioen verleend van f1750; en benoemd tot off.-machinist 2e kl. den machinist le kl. in het vaste korps, P. C. W. Steinmetz. Nu de opening van hetNoordzee- Kanaal de vaart op het Noordhol- landsch-Kanaal verminderd heeft, is voor houtvlotten de passage gemak kelijker geworden; men is er dan ook ernstig op bedacht de vlotten, die nimmer meer dan 500 stnks mochten houden, op het dubbele aantal te breDgen. Naar wij vernemen is een verzoek ter verkrijging van dat plan den Minister van B. Z. aangeboden. Mocht dit slagen, dan is er meer zekerheid de houtvaart hier te be houden, omdat die hoeveelheid hont 37) XVI. ZWAAR VERMOEDEN. „Is u niets in liet oog gevallen, waaruit gij kondet opmaken, dat de huzaar iets wist van hetgeen uw echtgenoot voor n verborgen hield?" „De huzaar wist niets. Gisterenavond zou hij het vernomen hebben. De meester had wijn uit den kelder gehaald, en het was mij, als zoude het Heilige Avondmaal in mijn huis gevierd worden." „Heeft Meijer gezegd, dat hij den huzaar een mededeeling wilde doen?" „Dat heeft de meester mij bepaald ge- door stoom gesleept, het vervoer min der kostbaar maakt. Dinsdagavond woonden we de opvoering bij van »De Oude Kleêr- kooper," in 't lokaal Tivoli. De heer Morrien ontving herhaalde malen toejuichingen, over de geniale opvat ting zijner rol. Ook 't overige per soneel verdient een woord van lof. 't Nastnkje Juffrouw Antje" was een aangename toegift. Wij hopen meerder dergelijke stuk ken in dit seizoen te zien. Het overal met roem bekende Florentijner Strijk-Kwartet, van Jean Becker, dat reeds zoo dikwijls in voorname plaatsen van ons land op trad, zal zich eindelijk ook hier ter plaatse, op morgenavond, in Muslb Sacrum doen hooren. Dat ook hier aan dit eenige kwartet, door een rnime opkomst, een rechtmatige hulde zal worden gebracht, is bijna buiten twijfel. Z. M. heeft als blijk van goed keuring en tevredenheid, wegens de redding van vier schipbreukelingen van de Nederlandsehe kof» De Jonge Willem," op 7 Dec. 1876, nabij Frederikshaven, door de aldaar te huis behoorende matrozen A. T. Larson, F. V. Olsen en P. Bröndum, aan ieder hunner toegekend de bron zen medaille, met loffelijk getuig schrift, alsmede een geldelijke be looning. Gedurende het jaar 1876 zijn in 's Rijks Munt vervaardigd en af geleverd voor rekening van het Rijk zegd en ik, ik zou er bij tegenwoor dig geweest zijn. Hij had de papieren, die het geheim bevatten, reeds neergelegd. Ech ter kwam de huzaar niet te huis om te eten. Hij kwam voor de kamer, groette en ver trok te paard. Toen hij terugkwam had de misdaad plaats gehad „Heeft de huzaar ooit met Meijer twist gehad?" „Ach, Ilecke was zijn afgod! zeide vrouw Marie. „Hij had den huzaar niet meer hebben kunnen liefhebben, als hij zijn zoon ge weest was „De bedoelde papieren zijn dus gestolen sprak Olinger. „Ja „Wie heeft n het eerst dien diefstal mededeeld De beide vrouwen zagen elkander beden kelijk aan. „De waarheid moet gezegd worden Jonker Bruno was tegen half vier hier in huis." 11000000 lO-centstukken 200000 5-centstukken, 13 047 000 centen, 2020000 halve centen; voor reke ning van particulieren; 1581106 10-guldenstukken en 44408 gouden dukatenongerekend de gouden dukaten, te zamen uitmakende een nominale waarde van van f 16 061630. Een tapper te Amsterdam was met zijn vrouw Maandagavond naar het vuurwerk. Intusschen namen dieven uit zijn woning f 1000 weg. De daders zijn echter reeds gevat. Te Rotterdam is een in een dok aan een schip werkzaam arbeider van de verschansing gevallen. Een hersenschudding was daarvan het gevolg. In bedenkelijken toestand is hij naar het ziekenhuis gebracht. Een welgesteld echtpaar, in de gemeente Gestel en Blaarthum en nog geen 18 jaren gehnwd, zag Woensdagnacht zijn 18e kind geboren worden. Veertien kinderen van dit echtpaar zijn nog in leven. Zondag 11. heeft een stoom boot, de Cromwel, ter hoogte van New-Foundland schipbreuk geledon, waarbij al de opvarenden, 30 in getal, zjjn omgekomen. Hetzelfde is in de Chesapeake-baai met vier an dere vaartuigen geschied, waarbij 27 menschen het leven verloren. Naar »The Standard" verneemt, is een Egyptische wetenschappelijke expeditie van 50 man, onder bevel van den Engelschen ingenieur Mitchel, in Abyssinië vermoord. „Hij zeide dat de twee meiden, die gis teren de wacht hadden bij de bleek, op den Tempelhof moesten komen om te ge tuigen, want er is gisternacht een vreem deling in den grafkelder gevangen geno men." „Is die kerel hier op den Tempelhof?" „Ja, hij is in de gevangenis." „De jonker Brunozeide Olinger. „Laat mij eens den brief zien, Sirach." Rabc reikte den kanunnik een met pot lood geschreven briefje over. „Dat kan de jonker toch niet geschreven hebben prevelde hij. Op hetzelfde oogenblzk trad de onder officier binnen, die tot nn toe op den deel had rondgeloopen. „Hier is de arrestant, mijnheer de gar- nizoens-auditeursprak de soldaat. Otto Recke trad binnen met een hen- gelroe in de hand. Hij was zeer bleek. De koorden waren voor een gedeelte van zijnen mantel gescheurd hij zag er zeer gehavend uit. Te Witten in Pruisen heeft men getracht het huis van een rijk man door een dynamiet patroon in de lucht te laten vliegende proef mislukte, daar slechts een deur en een raam verbrijzeld werden. De vermoedelijke dader is in hechtenis genomen. Aan het bureau van politie te Duisburg was onlangs een gevan gene binnen gebracht en in 't ver hoor genomen. Nadat dit was geëin digd liet de agent, die met zijne bewaking was belast, hem een oogenblik alleen, om in de aan grenzende kamer instructiën te halen, wat er met den .arrestant moest gebenren. Hij dacht zelfs niet aan de mogelijkheid, dat de man zou kunnen ontsnappen, omdat het vertrek, waar de arrestant was, geen anderen uit gang had dan door de kamer, waar zijn chef zich bevond. Wie beschrijft echter zijn verbazing, toen hij, na weinige seconden weder binnenge treden, den vogel door het venster gevlogen vond. De man had zich zelfs nog den tijd gegund de op de tafel liggende, op hem betrekking hebbende papieren mee te nemen, waarschijnlijk in de hoop, dat op deze wijze de zaak van de baan ge holpen zou worden. Uit Keulen wordt gemeld, dat de politie te Ehrenfeld een drukkerij van valsche muntbiljetten heeft ont dekt. Twee daarin werkzame personen zijn gearresteerd. Een arme vrouw, die hare dagen Een kreet van verrassing en schrik ont glipte de beide vrouwen. De kanunnik plaatste zich voor den huzaar, zette zijne handen in de zijden en ging op de teenen staan. „Verduiveld, huzaar, gij ziet er uit als of de ambtman u bij de ooren gehad heeft 1" riep de oude. „Van waar komt gij Recke zag den onderofficier aan, als of hij wilde vragen, wie dat manneke inet dat groote hoofd en dien grijzen rok was. „Antwoord mijnheer de garnizoen s-audi- teur," beval de onderofficier. Ik ben uit hengelen geweest," zeide Ileckezijne hengelroede oplichtende. „Iemand dien ik niet ken, een bedelaar of schooier viel mij aan en heeft mij zoo toegetakeld." „Weet gij ook, vriendje, dat er gedu rende uwe afwezigheid hier een diefstal gepleegd is?" „Een diefstal?" „Er zijn papieren gestolen, die misschien van het hoogste belang zijn. Zij zijn onder

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1