293ste StaatS-Loterij. Advertentien. in Red-Roch-Street, West Derby Road te Liverpool, in de grootste armoede en ontbering sleet, kreeg onlangs van een advokaat het bericht, dat een harer bloedverwanten in Chettenham, waarvan zjj hoegenaamd geene verwachting meer koesterde, was overleden en haar een vermogen van (f 840.000) had nagelaten. r Onlangs werd nit Amerika ge seind dat aldaar een hevige orkaan woedde, die zijn richting naar Europa nam en waarschijnlijk na vijf dagen, dat is op 19 Febr., in het kanaal zou aankomen. De berekening blijkt juist te zijn geweest. Op 19 Febr. heeft in het kanaal en op de Fransche en Engelsche kasten een storm ge woed, die vele schipbreuken ten gevolge had. Bij een dorp in de nabjjheid van Breslau is door de soldaten, belast met de afsluiting wegens vee pest, een jongetje van 10 jaar dood geschoten, die met een hond de ver boden grens passeerdehet schot was alleen op den hond gemunt. -h Z. M. Aurelius I, koning van Araukanje, trouwt met mej. Colas, dochter van een zeer rijken bankier. Dit is wel een van de verstandigste daden van dien koning zonder land. De jonge koningin, die vijf en twintig jare oud is, heeft een zeer aanvallig voorkomen, en een kroon zou haar niet misstaan. De bruide gom heeft zijn aanstaanden schoon vader tot ridder van de orde der Duif benoemd. Deze dekoratie be staat uit een duivenbeen, dat door den neus moet gestoken worden Bij Idning in Stiermarken is een geweldige sneeuwlawine neerge komen. De luchtdruk, die de masBa uitoefende, moet buitengewoon sterk geweest zjjn, daar boomen in den omtrek, zonder door de sneeuw of 4e neerstortende steenen getroffen te zijn, bij den wortel afbraken. De loslating der sneeuw schjjnt aan den top van den berg begonnen te zijn, en de massa viel over de 500 meter hooge bijna loodrechte rots. naar beneden. Ongelukkig waren een'kar, met vier paarden bespannen, en een slee, door een paard getrokken, waarin vier personen, gezeten waren, juist bjj het punt waar een deel der massa neerviel. De voerman van de kar werd weggeslingerd en bekwam doodelijke kwetsuren, zoomede een paar personen in de slede, een derde werd geheel verpletterd. Hoe groot de kracht was. die de lawine had, bljjkt o. a. uit het feit dat de ijzeren as van het zware voer- verswarende omstandigheden gestolen. Kom, g» eens. mede, om de kast te bekijken." Recke ging mede, beschouwde de denr en. keerde met den kanunnik terug. „Gij weet niet, wie do dader is F" „Ik! Hoe zou ik „Goed, goedDeze papieren moeten volgens gegeven verklaringen, licht ver spreiden over uwe betreking tot den ver moorde. Kunt gij mij kortelijk aangeven, hoe gij tot elkander stondt? Zijt' gij een bloedverwant, de zoon van een vriend van Meijer of iets dergelijks maar, antwoord op staanden voet!" „Ik heb Christophel Meijer nooit gekend, tot mijn ritmeester mij den brief voorlas, welke bet bericht bevatte, dat Meijer den- huzaar Recke met verlof bij zich' wenschte te ontvangen." „Maar heeft bij u, bij uwe komst alhier, geene opheldering gegeven?" „Neen! Hijheeftmijslechtagezegd: huzaar ik beet u welkommaak het u bier zoo aangenaam mogelijk en doe alsof gij te tuig op meer dan één plaats is door gebroken. Uit Egypte wordt gemeld, dat aldaar een nieuwe katoenplant is ont dekt, die een geheele revolutie in de katoen-cultuur daar te lande zal bren gen. De plant levert veel grooter oogst. In Bengalen zijn in 'tafgeloopen jaar weder 11,416 personen tenge volge van slangenbeten overleden. In de stad Gembich, Vereenigde Staten, bewoond door ruim 7000 doopsgezinden, die zich daar vestig den en de stad stichtten, is een pok ken-epidemie uitgebroken van zoo kwaadaardig karakter, dat het getal dooden dagelijks ongeveer 180 be draagt. Er bevindt zich geen genees heer in deze plaats eu het gouver nement van Monitola tracht daarin thans te voorzien. Dezelfde ziekte heerscht onder de Indianen aan de overzijde van het meer, waaraan de stad gelegen is. Honderden sterven er en de gezonden zijn, voor zoover zij konden, naar de grenzen gevlucht. Op bevel der autoriteiten is de pels- handel in het geheele Noord-Westen gestaakt. De Italiaanscb^ regeering heeft een hooge belooning gesteld op het hoofd van den roover-hoofdman' Francolini. Lang duurde het niet of er kwamen te Vallo, in Neder-Italië, twee personen met het hoofd van den gevaarlijken bandiet aangedragen. Van regeeringswege werd de belooning zonder bezwaar uitbetaald. Volgens de Napelsché bladen is mén echter te ving geweest en is het ingelever de hoofd dat vah een soldaat, door twee bandieten van de bende Fran colini vermoord. Deze laatste geniet dus thans van den prijs, op zijn hoofd gesteld. Moyanx, die zijn vijf- of zes jarig kind bij Bagneux in een diepen put heeft geworpen en aldus ver moord heeft, eu, naar men algemeen geloofde, zich in België ophield, waar heen ook zijne bjjz.it, een Belgische van geboorte, Was gevluöht, moet zich te Parjjs of in de nabijheid ver borgen hebben gebonden. Hij heeft thans misdaad op misdaad gestapeld. Vrijdag verscheen hij bjj zijn schoon vader te Bagneux (denzelfden, die aan de Morgne het lijk van het kind was gaan zien en daar ontdekt had dat de vermoorde zijn kleindochtertje was) en loste, zonder een woord te zeggen, twee pistoolschoten op hem. Meenende dat zijn schoonvader dood was, keerde hij zich in zijne moord zucht tegen zijne vronw, die nu bij haslr vader inwoonde. Maar huis waart. Het is om een gewichtige reden, dat ik uwen kdmmandant verzocht heb, n mij te zendenmaar de zaken zijn nog niet ver genoeg gevorderd, om er u iets van te zeggen. Met Gods hulp zal het echter niet lang duren gij zult een geheel andere kerel worden, ais ik mijn plan goed doorzie. Dat is alles. „Weet gij verder niet meer?" „Neen." „Dat is jammer voor u, kameraad! Qij' hadt er derhalve belang bij, den inhoud der gestolen papieren te kennen." „Ik weet volstrekt niet, van Welke papieren er sprake is," antwoordde Recke zeer bedaard. „Ik heb het u toch duidelijk gezegd. Pas goed op, anders zult gij na het onder zoek, nog in handen van den ambtman komen, verstaat gij mij Rabe zijt gij gereed „Ja mijnheer." „Derhalve," vervolgde Olinger. terwijl hij zi'eh zoo gemakkelijk- mogelijk in zijn zij had tijd en tegenwoordigheid van geest genoeg, om op de bovenver dieping te vluchten, waar zij zich verschanste en vervolgens het mon ster ziende naderen, uit het venster sprong. Twee personen, door de pistoolschoten en het hulpgeroep van de vronw toegesneld, wilde Moyanx grijpenmaar deze loste toen op hen twee pistoolschoten en nam de vlucht. Ondanks alle nasporingen der politie heeft men hem nog niet ontdekt. De schoonvader heeft een kogel in den schouder gekregen, die er reeds is uitgehaald, en is buiten' gevaar. Men zal zich herinneren, dat Moyanx aan een der Parijsche bladen een brief had gezondeD, waarin hij schreef dat hij de moordenaar van zijn kind was en thans ook zichzelf van kant ging maken. Die brief was, zooals men dadelijk begreep, slechts bestemd om de politie te verschalken. HÈLDERSCHE MOPPEN. Iémand, die Beweert de Vrouwen Bijzón der goed te kennen, maakt baar de volgende^ koraplimenten 1. Indien een vrouw belooft iets te zullen doen, wat baar gevraagd wordt, dan is bet, om dat zij töeb re'éds van plan was bet te doen. 2. Een dame të kussen, die de hu in de mode zijnde Elizabethboordjes draagt, staat' gelijk met bet omhelzen van een ronde zaag, in volle beweging, 3. Het zijn niet de meisjes met donker baat, maar die m'et licht hoofd', welkë het vroegst in' den eöbt trëdën. 4. Als een vrouw weg wil loopen en de man biedt haar reisgeld aan, dan blijft zij bedaard te buis,: enz. Men ziet hieruit, dat de zoogenaamde vrouwenkenner de schoonste këlft van 't mensébelijk geslacht niet van den gunstig- sten kabt beeft bekeken. Prijzen van f 100 en daarboven. 2e Klasee. 2e Lijst. No. 4391 f 2000. Nos. 4656 6385 en 19595 elk f 1000. Nos. 13725 15651 13640 16915 17114 17441 en 20665 elk f 10°- 3e Lijst. No. 2745 f 20.000. No. 9202 f 5000. No. 17627 f 1500.—No. 16495 f 1000.— No. 1291 2306 en 4812 elk f 400. Nos. 10971 en 18048 elk f 200. Nos. 12410 en 13427 elk f 100. 4e Lijst. No. 16260 f 100. Burg-erlijke Stand Helder. Van 20 tot 23 Febr. 1877. GEHUWD J. Hassing en J. Kaan. S. Hassing en W. S. Kronenburg. A. J. Revier en P. Thomasse. C. P. v. d.Voort en J. Zeeman. BEVALLENM. «F. de Vries geb. Die- terich 2 Z, -r- M. Snel geb. Bethlehem Z. A. C. A. v. d. Meer geb. Tuning Z. J. v, d. Brink geb. Borst D. J. Tëëutóe ^eb. v. Zanden Z. A. M. Köè- dijkër gab; Otten Z. C; Ftdnk geb. Thomasz Z. OVERLEDEN: C. H. Noot, 19 d. C. v. Priel, 17 j. T. Stroomer, 59 j. E. W. Maager, 3 m. Onder de verschillen soortén van assuran tiën is er eene, dio alleen te Ne w-York be staat. We bedoelen de verzekering tegen regen. Iemand denkt b. v. Zaterdag een góede zaak te doen, waarvoor fraai weer on-, misbaar is. Alsdan laat hij zich eenige da gen të voren vóór een dollar verzekeren. Regent bet dien Zaterdag, dan krijgt hij'de premie, eenige malen verdubbeld, terug. Blijft het droog, dan is hij ze kwijt. Men zegt, dat dë maatschappij schitterende zaken doet. Een bëdiehde in een Boekwinkel te Airi- stërdam trachtte onlangs een plattelander, dm er erg onnoozel uitzag en het een en1 ander kwam koopen,. in het ootje:rfce pemen. Daarom hield hij hem een Boek voor en zêidé: -ü- Hiér hééft h een uifenuntèhde handlei ding bij--Bót opfokken van kalveren. Het is jammer, jong raenseh, dat men dat- boek- bij uw geboorte niet aan uw moe der ten geschenke beeft gegeven, antwoord de de landman onmiddellijk. leuningstoel zette, „toen de diefstal ge schiedde waart gij afwezig Gij hebt op niet 2feër' militaire wijze uw mantel laten scheuren dóch dat komt later. Toen M!èij'er Vermóórd' wérd waart gij ook afwézij*?" „Ja hernam de huzaar," terwijl hij den ondervrager, vrijmoedig aanzag. „Waar-waart gij? Gij hebt voorgegëvén dat gij een order ontvangen hadt. Echter weet dé onderofficier volstrekt niets van eenige order." „Ik heb ook volstrekt geen order ont vangen." „Nadat Meijer dood was, kwaamt gij aan galopperen; Waar zijt gij geweest, huzaar „Naar Moorstadt." „Wat hadt gij daar té doen „Toen ik mijn paard voederde, bemerkte ik dat bet de koorts badzeide Recke, blijkbaar met eenigen weerzin. „Ik wilde, naar den veearts; doch keerde voor Moorstadt terug, ómdat hét beven van mijn paard had Amersfoort, 19 Febr. 1877. Bevallen van een Zoon, M. G. KOSTER, geb. Bonarius. Heden overleed, na een kort doch smartelijk lijden, onze geliefde Doch ter, CORNELIA, in den jeugdigen leeftijd van 17 jaar en 8 maanden. Helder, 21 Febr. 1877. J. VAN DRIEL, en Echtgenoote. Eenige en algemeene kennisgeving. Hedenmorgen overleedna een snlartêlijk, doch geduldig lijdèn, en na voorzien té zgri van de H. H. Sacramentén dér stervendenonze geliefde Vader ANTONIÜS STROO MER, in dén ouderdom van 59 jaar. Hkldbb, 21 Febr. 1877. Th. TERRA. Fr. TERRA—Stroómbr. Jn. STROOMER. De ondérgeteekendén zeggen door dézen hunnen hartélijken dank aan den WelEd. Heer Dr. BOOMSMA, vöor zjjü onverhiöeide hulp, aan htiti geliefden vader, ANTONIÜS STRÓO- MER, gedurende zijn ziekte bewezen. Th; TERRA. Fr. TERRA—Stroomer. De ondergeteekende roept bij zijn vertrek naar Oost-Indië een hartelijk VAARWEL toe aan Familie, Vrien den en Bekenden. A. B. K. VOGEL, Konstabelsmaafc by de Marine. opgehouden." „Gij zijt dus nergens te Moorstadt met uw paard geweest?" „Nergens," „Misschien heeft u iemand op den weg ontmoet „Niemand." „Niemand. Dat wordt een netelige, zaak, kameraad. Gij kunt toch in dien korten tijd niet naar de stad geweest en teruggekeerd zijn „Mijnheer de garnizoens-auditeur, ik wilde mijn paard warm rijden en heb het goed De' onderofficier haalde zijn brievcntasch te voorschijn en noteerde dit gewichtige punt. Wordt vervolgd.)

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 2