KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN No. 450. Vrijdag 8 Juni 1877. Vijfde Jaargang. Oplaag 4000 Exemplaren. Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. ADVERTENTIES Kalender der Week. NIEUW STIJDIN GEN 't Vliegend Blaadje. VOOR DEN Abonnement franco p. post 50 Ct. p.3 maanden Afzonderlijke nummers 1 Cent. Uitgevers BERKHOUT Co., te HELDER. Van X5 regels25 Centen, eikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Zondag JUNI. 10 Opgang der Zon 8 n. 40 m. Ondergang 8 n. 18 m. Maandag 11 Nieuwe Maan. Dinsdag 12 Woensdag 13 Donderdag 14 Vrijdag 15 Zaterdag 16 Uren van vertrek en aankomst der Spoortreinen te Helder. ZOMERDIENST. VERTREK 's morgens 6.00. 9.35. ♦11.47. namidd. 1.15. 6.30. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd. AANKOMST 's morgens 9.27. 12.56. namidd. *SA7. n 7.39. 10.58. ♦Alleen Vrijd. en Zaterd Vertrekdagen der Mails. Naar Oost-lndiê: Eiken Donderdag, 's avonds 6.30. HELDER 8 Juni 1877. De vereeniging Ontwaakt bij Tij ds zal 't feest van haar driejarig bestaan, hetwelk door ongesteldheid van een der werkende leden was uitgesteld, thans op Zondag 17 Juni a. s. in het lokaal Tivoli op gepaste wijze herdenken Talrijk zijn de adressen van rouwbeklag, die nit alle oorden deB lands van wege de gewestelijke en de gemeentebesturen, zoo mede van particulieren aan Z. M. den Koning naar aanleiding van het verscheiden der Koningin worden aangeboden. In strijd met het bericht, dat het stoffelijk overschot van H. M. de Ko ningin Maandag werd gebalsemd, is door andere bladen, medegedeeld, dat dit op uitdrukkelijk verlangen van de overledene niet mocht geschieden. Nadere inlichtingen bevestigen echter, de de balseming Maandag heeft plaats gehad en zulks volgens de be palingen, door wijlen H. M. gemaakt. Die wensch was ook uitgedrukt in het in 1865 eigenhandig geschreven (olografisch) testament van H. M. Het stoffelijk overschot van H. M. de Koningin zal tot op den dag van de teraardebestelling op het Huis ten Bosch blijven, bewaakt bij dag door een hofdame en des nachts door een dienstdoend kamerheer. De plechtige begrafenis van H. M. de Koningin, die aanvankelijk was bepaald op 25 dezer, is thans defini tief vastgesteld op 20 dezer. De sluiting der publieke vermake lijkheden in de residentie zal gehand haafd blijven vóór en, eenige dagen na de begrafenis van H. M. de Ko ningin. Het klokgelui zal tot aan staanden Maandag geregeld driemaal daags voortduren. Men zegt dat wijlen H. M. de Koningin in haar testament heeft be paald dat al diegenenwelke tot Haar Huis hebben behoord, levens lang in het genot moeten blijven van de aan hun betrekkingen verbonden wedden. In het Haagsch Dbld. kwam dezer dagen een opwekking voor, ge- teekend H. J. Doormanom een monument op te richten ter nage dachtenis van de overleden Koningin. Naar aanleiding hiervan heeft de heer M. J. van Zanten, aldaar, aan geboden kobteloos het fundament voor het op te richten monument of standbeeld te maken. De voorgenomen feestelijke herdenking van het feit, dat het op 1 Juli 25 jaar geleden is dat de droogmaking van de Haarlemmer meer voltooid werd, is wegens het overlijden der Koningin onbepaald verdaagd. De kermis te Deventer, die Zondag reeds was aangevangen, mocht wegens den dood der Koningin geen voortgang hebben. Te Haarlem is heden een ruim 60-jarig opperman, werkzaam aan een huis op het donkere Spaarne, van een ladder op straat gevallen. Hij was onmiddelpk dood. J. 1. Zondag is te Assen gevan kelijk binnengebracht R. A. Limbeek, wonende onder Schoonebeek, niet ver van het Amsterdamsche veld, in de nabijheid van vriens huis op Pinkster maandag de doodslag op P. de Jong heeft plaats gehad. Er schijnen om standigheden aan het licht gekomen te zijn, die met grond doen denken, dat hij schuldig is aan dien dood slag. Te Amstelveen is een driejarig meisje onder een rijtuig geraakt, met gevolg, dat haar hoofd bijna geheel van het lichaam werd gescheiden. De uniform van het personeel der stads-reiniging te Amsterdam, zal bestaan in blauwe kiel met roode bies, Engelsch lederen broek en helm, van ander model dan die bij de brand weer en politie in gebruik. Te Nieuwe-Bildt-Zijlen zon 11. Vrijdag, terwijl het werkvolk in de schuur bezig was met dorschen, een van hen een hoop stroo naar boven dragen. Boven op de lange ladder gekomen, wilde hij zich vasthouden aan een hout, dat echter brak, zoo dat de man achterover stortte; hoe wel niet terstond dood, gaf hij na weinige uren den geest, 't Was een oppassend, spaarzaam arbeider, die zich langzamerhand eenige bezitting verworven had. Z. H. K. Prins Hendrik heeft voor een verloting ten behoeve van een te Texel op te richten bewaar school een prachtige schilderjj in olieverf geschonken. Ook onze over leden Koningin schonk voor die on derneming een canapé-kussen. Een verliefd jongeling sprong Maandag in een vlaag van minne nijd, door Bacchus aangewakkerd, in den Singel te Amsterdam, met zijn Dulcinea in de armen. Haar proza ïsch geschreeuw belette 't plan van den minnaar, om onopgemerkt een romantischen dood te sterven. Zij werden beiden gered. Te Lekkerkerk is de slachter De Jager overledendoordien de smetstof van een aan het miltvuur ljjdende koe zich bij het slachten aan een wonde aan diens vinger had medegedeeld. Men schrijft van Probolingo, dd. 27 April, aan de Soer. Ct.: Hedenmorgen omstreeks 9 uur kwam Z. M. stoomschip »Curaijao" alhier ter reede; na informatie ver nam ik, dat het volgende ongeluk had plaats gehad. Op de hoogte van Zwaantjes-droogte is een der twee stoombarkassen, door den stoomer op sleeptouw naar Singapore geno men en met 4 man bemand, gezon ken; een der lieden is gered, de 3 overigen zjjn in diepte verdwenen. Hoe is het mogelijk, dat zoo'n onge luk des middags tusschen 5 en 6 ure kan geschieden, en dat aan boord van Z. M. schepen? De opvarenden, wien het ongeluk overkomen is, zou den naar Europa terugkeeren on- gelukig uiteinde! Volgens mijn ver slaggever stoomde de boot te hard en waren de barkassen te zwaar be laden. Aan een brief, geschreven aan boord van het stoomschip Palem- bang," op de kust van Atchin, van 24 April, ontleent men het volgende Misschien hebt gij reeds gehoord van de heldendaden, verricht door Zr. Ms. stoomschip Palembang," denkelijk echter nog. niet. Ziehier da zaak. Op de Westkust van Atchin liggen verschillende staatjes; eenigen zijn reeds Nederlandsch, anderen nog niet. Onder deze laatsten was er echter een dat zeer vijandelijk was en zoo 't kon zelfs op de schepen schoot. Na was besloten dit staatje eens de les voor te lezen. Daartoe werden drie oorlogschepen en 200 kolonialen aangewezen. Waarom wij nn daarbij moesten wezen, weet ik niet, wij zijn zelfs een dag stoomens van de Westkust verwijderd; maar enfin, de Palembang" was een van die drie schepen. Wij stoomden er heen en maakten het zoo, dat wij tegen vijf ure in den morgen er vóór lagen. Wij gooiden het ander uit en bleven een oogenblik kalm liggen. De les zou een aanvang nemen. In plaats echter dat wij, de leeraars, begonnen, kwam van den wal het eerste vunr. Dat was a. Daar a echter niet goed was, deed de leer meester, de Palembang," het hun voor, en natuurlijk zeer goed. In één woord, wij schoten als razenden met granaten, waar twee man hun vracht aan hadden. Die granaten springen natuurlijk nit elkander, en daar wij maar 600 meters van den wal lagen, konden wj alles goed zien. Men zag alles vliegenhalve boomen stukken hout, wolken zand enz. Die lui hadden aan den wal twee groote bentings gebouwd met een paar stuk ken er op, die wij heel netjes aan stukken hebben geknikkerd. Ten 10 ure gingen de 200 kolonialen met onze matrozen in de sloepen, teneinde aan wal te gaan, maar datmislnkte. De kerels hadden namelijk loopgraven langs het strand gemaakt; daar ver scholen zij zich achter, en toen nn de sloepen onder den wal kwamen, vlogen die kerels derwaarts, en toen was het pif! paf! en of wj al

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1877 | | pagina 1